Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM

N-728-MI-2
ПОИСК ПО ТЕМАМ:
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Культура > Искусство (лучшие темы раздела)

Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Ответ
 
Опции темы Рейтинг: Рейтинг темы: голосов - 1, средняя оценка - 5.00. (5.00 из 5.00) голосов - 1 Опции просмотра
Старый 14.06.2010, 19:13   #1
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Українські художники- від сварги до квадрату МалевичаНовые знакомства, полезные, интересные дискуссии...
РЕГИСТРИРОВАТЬСЯ СЕЙЧАС


Українці впродовж кількох сотень років були придворними живописцями королів й імператорів.
Це свідчить про їхній дуже високий рейтинг серед художників-сучасників. У польського короля Ягайла був православний маляр Андрій Русин із Волині. Його дуже цінують зараз у Польщі. У Лжедмитрія І і Марини Мнішек – львів’янин Шимон Богушович, він і до Москви їх супроводжував. Катерина ІІ пишалася Дмитром Левицьким. Писала французьким енциклопедистам: «Наш Левицький не гірше за вашого Фрагонара». Володимир Боровиковський – художник і Катерини ІІ, і Павла І, і Олександра І. Іван Крамськой – українофоба Олександра ІІ. Ілля Рєпін був, по суті, репортером Олександра ІІІ, малював його, як потім Ісаак Бродскій Лєніна.

До речі, тоді існувала страшна конкуренція між трьома головними колекціонерами Російської Імперії: Олександром ІІІ, Павлом Трєтьяковим і нашими Терещенками. Олександр ІІІ ніяк не міг змиритися, що Трєтьяков випередив його, придбавши картину Рєпіна «Іван Грозний і син його Іван». А от «Запорожців» імператор уже пильнував – одразу дав великий аванс. Картина стала вельми популярною, її возили на різні виставки. Коли полотно побачив Гійом Аполлінер, він спитав у свого побратима, українського скульптора Олександра Архипенка: «Чого це вони так регочуть?» А дізнавшись, закричав: «Та це ж Рабле! Це ж раблезіанський гумор!» І написав одну з найкращих своїх поезій «Лист запорожців до турецького султана». Те, що останньою картиною Рєпіна стали «Вечорниці», не випадково. Українськість була в ньому все життя. Мову знав добре. Коли вчився в петербурзькій Академії, то зразу став своїм у малоросійському земляцтві. Згадував, як із Миколою Мурашком співали: «От, якби не ті тини, та не перетинки, то ходив би до дівчат робити дитинки».

Один із розділів книги ми назвали по-радянському: «Вони були першими». І справді, українське мистецтво інколи набагато випереджало європейське. От наприклад, у ХІІ сторіччі в нас було написане «Житіє святого Алімпія Печерського». Перша в світі біографія художника. Це наш видатний іконописець, чернець. А в Європі на це спромоглися лише в ХІV. Такої честі удостоївся італієць Джотто, бо вивів західний католицький живопис з-під православного, візантійського впливу.

Тараса Шевченка й досі недооцінюють як художника. А він був професіоналом найвищого штибу. Коли працював етнографом в експедиціях, – справжній реаліст. Коли для себе, – вільний і непередбачуваний. Є в нього одна річ – чистий сюрреалізм. І справді: гіпсова Венера намальована, наче живе жіноче тіло. Тільки потім помічаєш, що вона на постаменті. Й оцей непевний, за межами часу інтер’єр, де невідомо на чому висить годинник без стрілок – така собі «сунична галявина» Інгмара Бергмана. Й химерна дитинка, що розчиняється в просторі… На засланні найголовнішим для нього було не дискваліфікуватися. А на той час це, перш за все, вміння малювати оголену натуру. От йому потай в експедиціях і позували солдати. А теперішні фрейдисти зраділи: якщо він напівголих чоловіків малює, отже, – бісексуал. А де він на засланні міг узяти натурниць?.. Шевченко ніколи не був натуралістом, він завжди творив свої світи. Його відомий малюнок, де він оголений іде берегом Аральського моря. Та це ж Меркурій, античний мандрівник у рембрантівському береті, в римських поножах! А портрет Ускової з дитинкою – це ж чистий бідермаєр! Гармонія затишку, спокою, тиші. Й оця видовжена рука Ускової, яка наче боронить дитину від зовнішнього ворожого світу.

Українські й українсько-російські художники були першими в абстракціонізмі. Василь Кандинський – і москвич, і одесит. Казимир Малевич, який називав себе українським патріотом. Його небіж (він ще живий) згадує, як на кухні в Житомирі батько й дядько потай співали «Ще не вмерла Україна…». Мова Малевича була пересипана українськими словами, а коли він хвилювався, то й узагалі переходив на українську. З великим пієтетом він ставився до українських селян і вважав, що їм нема зносу, – малював їх такими богатирськими чоловіками. А після 1929-го року – безпорадними, бо зрозумів, що навіть таких міцних більшовики змогли переламати. А який у нього відгук на Голодомор! Обвуглений селянин між закривавленим хрестом і закривавленим мечем! В Україні співали тоді «При дорозі хрест високий з Господом розп’ятим, всенький кулями пробитий, кров’ю обіллятий…». Першими були й наша кубофутуристка Ася Екстер і мій улюблений Олександр Богомазов. І конструктивіст Володимир Татлін. До речі, він був також професійним бандуристом. Хлопцем прибився до кобзарів, коли втік від мачухи. Навчився в них не тільки співати й удавати з себе сліпого, а й робити бандури. Перед війною 1914 ро ку його з групою кобзарів повезли на Виставку російського народного мистецтва у Берлін. Почула його курфюрстиня, й він отримав запрошення від Вільгельма ІІ – співав тому козацькі думи. Отак він заробив трохи грошей і поїхав до Парижа. Мріяв побачи ти роботи Пабло Пікассо. Сів біля його майстерні й почав співати. Пікассо потім розповідав радянському мистецтвознавцеві Міхаілу Алпатову, мовляв, Татлін так гарно співав і грав, що він запросив його до себе. А той раптом зі сліпого кобзаря перетворився на цілком зрячого й почав роздивлятися роботи метра. Тоді ж Татлін закохався в двомірні скульптури Пікассо і почав робити так звані контррельєфи. А потім уславився баштою Третього інтернаціоналу. Першими ми були і в концептуалізмі: роботи Василя Єрмилова 1930-их років. Між іншим, це помітили французькі мистецтвознавці й написали, що він випередив Європу на цілих 10 років.

Був такий радянський академік Віктор Лазарєв, який стверджував, що на цих теренах не було ані готики, ані ренесансу. Росія й досі цим хизується. А виявляється, що в творах наших художників можна відстежити всю західну стилістику. Коли західна готика почала втягувати в мистецтво реальний світ, наші іконописці дуже вдало застосували цей принцип у своїх роботах. З’являються й квіточки, й геологічно наближені гори, й натуральне зображення їжі – велика риба на фресці «Таємна вечеря» в королівський каплиці в Любліні, яку наш Андрій Русин малював на замовлення короля Ягайла. І тут-таки українська родзинка: на корку в Юди сидить чортик, як потім у гоголівського Вакули. В наших готичних іконах можна побачити й перетин із Босхом. Був у нас і ренесанс – у творах з’являється гармонія спокою, любов до симетрії, до прямих ліній, циркульних форм – це початок ХVІ сторіччя. Саме тоді на Заході працював Леонардо да Вінчі, який не розлучався з лінійкою і циркулем. Усе в нас було. Реалізм, імпресіонізм – і все високого рівня. На виставці «Український модернізм», що тріумфально пройшла в США, сенсацією стали роботи Всеволода Максимовича. «Український Клімт» – так про нього писала The New York Times. Порівнювали й із Обрі Бердслеєм, і не на користь останнього. Й справді, панно Максимовича аж світяться такою беззахисною, такою вселенською ніжністю! Але найбільшою несподіванкою для американців стало те, що «в російському мистецтві повно українців». Відомий англійський мистецтвознавець Нікіта Лобанов-Ростовскій, який організував цю виставку, сказав на відкритті: «Росіянам здається, що це їхнє, насправді – це українське».

Є в нашому народному мистецтві дуже цікавий образ – козак Мамай. Він з’явився не без впливу картини Джорджоне (XVI сторіччя), який першим намалював співака на природі, що сам собі акомпанує. До образу козака Мамая зверталося не тільки народне мистецтво. Давид Бурлюк дуже любив цей сюжет – десятками малював Мамаїв. А яка в нього є фантастична робота, де князь Святослав у вигляді козака Мамая – це ж треба придумати! – п’є з верхівки власного відтятого черепа! Така містична ремінісценція, бо насправді з черепа Святослава пив печенізький князь. Між іншим, наше народне мистецтво знали в світі саме як українське. Пікассо цінував Марію Примаченко, особливо любив її фантастичних звірів. Мені навіть здається, що в його «Герніці» є щось від Примаченко. А глибинна, схована орнаментальність Ганни Собачко, нашої народної футуристки... Вона теж була відома в Парижі на початку минулого сторіччя, бо її роботи пропагувала Ася Екстер. Катерина Білокур… Проростання зерна, буяння квітів, квітуча земля – це для неї вселенська подія. І її конкретний гіперреалізм, що на Заході з’явився значно пізніше. Вона була дуже законослухняною, тому в неї такі соцреалістичні назви як «Колгоспне поле». Та все одно митець у ній завжди перемагав. От і виходило – квітуча галактика й десь там (спробуй роздивися) малесенький шматочок поля з трактором.

Українофоби презентують Київ як губернське російське місто, де ніхто про Україну й не згадував. Можливо, в ХІХ сторіччі був якийсь час тотальної русифікації, але початок ХХ-го зовсім не такий. Тоді навпаки – українськість підкреслювали. Навіть на світлинах сім’ї Булгакових сестра Міхаіла, яка співала в хорі Кошиця, в українських строях. Марія Башкірцева теж фотографується в українському костюмі. «Голова земної кулі» Вєлімір Хлєбніков, до речі, приятель нашого Єрмилова, дуже тішився, що по мамі він українець – Вербицький. Так само й футурист Владімір Маяковскій, у якого мама була з роду запорізьких козаків, а бать ко – кубанських. Що вже казати про його побратима Давида Бурлюка. Той називав себе татарсько-запорізьким футуристом, бо його рід із татар. Було таке явище, коли татари масово ставали українцями. Звідси прізвища Кочубей, Башмет. Мені дуже важливо, що в альбомі з’явився художник Микола Ге. Він жив в Україні, в українському середовищі, його рідний брат – українськомовний етнограф Лядава. Він собі такий псевдонім узяв. Це була звична ситуація. Рідний брат філософа Ніколая Бердяєва – українськомовний поет і етнограф Сергій Бердяєв.

В анкеті перепису 1890-го року Антон Чехов написав: національність – малоросіянин. А в листі до видавця Алєксєя Суворіна: «Вчера ехал в поезде с русскими, и они все ругали Англию за то, что та эксплуатирует Индию. А я сказал, что Англия дала Индии электрику, а что вы дали порабощен ным вами народам?» Коли Микола Гоголь ще був націоналістом, він писав Михайлові Максимовичу: «Что ты нашел в этой Кацапии, там кроме кислых щей и матюков ничего нет. Поедем в Киев. Он наш, он не ихний». Це вже потім, коли письменник перейнявся загальним слов’янством, а без Росії воно було неможливе, він писав Сєргєю Аксакову: «Я – ваш, Москва моя»…

Один московський мистецтвознавець, дуже доскіпливий і об’єктивний, сказав мені цікаву річ. У мистецтві й культурі наразі відкрилося так багато всього зробленого українцями, що можна говорити про добу панукраїнізму. Потім подумав і додав: «Слухайте, а моє ж прізвище Пацюков, то виходить, і в моєму корінні є щось українське!»
лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 14:28   #2
Солнце разгонит тучи
 Аватар для Виола
IP:
Сообщений: 10,150
украинка
Получено "спасибо": 12,002
Очки репутации: 111,194
Мнения: -3095
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Лесана, а ЧТО обсуждать?!
Это всем известные факты, вообще-то....
___________
Виола вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 14:50   #3
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от Виола Посмотреть сообщение
Лесана, а ЧТО обсуждать?!
Это всем известные факты, вообще-то....
Ви знали, що Малевич український художник?

Повірте, що не всім ці факти відомі і замість того щоб обливатись брудом краще поговорити про мистецтво
лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 16:41   #4
Солнце разгонит тучи
 Аватар для Виола
IP:
Сообщений: 10,150
украинка
Получено "спасибо": 12,002
Очки репутации: 111,194
Мнения: -3095
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Ви знали, що Малевич український художник?

Повірте, що не всім ці факти відомі і замість того щоб обливатись брудом краще поговорити про мистецтво
Оффтоп:

вот мой пост:
Цитата:
Лесана, а ЧТО обсуждать?!
Это всем известные факты, вообще-то....
В личке я тебе уже ответила: ЕСТЬ СПЕЦИАЛЬНАЯ ТЕМА, где ВСЕ художники равны!
И о Малевиче: родился он в Киеве, родители -поляки, жил в Курске, учился в Москве.
Вопрос: почему ты считаешь его ТОЛЬКО украинским художником? По месту рождения?
С таким же успехом, его можно, да и больше оснований, считать русским (по месту жительства и обучения), а можно и польским художником...(по национальности).....
___________
Виола вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 17:03   #5
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Микола Пимоненко — українській художник-живописець, автор багатьох картин на сільську та міську тематику.

Наприклад, картина «У похід»


добавлено через 4 минуты
А ось сучасні-робота харківського художника Олександра Іванова.
лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 17:20   #6
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от Виола Посмотреть сообщение
[off]
И о Малевиче: родился он в Киеве, родители -поляки, жил в Курске, учился в Москве.
Вопрос: почему ты считаешь его ТОЛЬКО украинским художником? По месту рождения?
С таким же успехом, его можно, да и больше оснований, считать русским (по месту жительства и обучения), а можно и польским художником...(по национальности).....
Ось про Малевича:
Цитата:
Казимир Малевич, який називав себе українським патріотом. Його небіж (він ще живий) згадує, як на кухні в Житомирі батько й дядько потай співали «Ще не вмерла Україна…». Мова Малевича була пересипана українськими словами, а коли він хвилювався, то й узагалі переходив на українську. З великим пієтетом він ставився до українських селян і вважав, що їм нема зносу, – малював їх такими богатирськими чоловіками. А після 1929-го року – безпорадними, бо зрозумів, що навіть таких міцних більшовики змогли переламати. А який у нього відгук на Голодомор! Обвуглений селянин між закривавленим хрестом і закривавленим мечем! В Україні співали тоді «При дорозі хрест високий з Господом розп’ятим, всенький кулями пробитий, кров’ю обіллятий…»
лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 17:35   #7
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Найбільшого розголосу серед усіх творів Малевича набув «Чорний квадрат», котрий вперше був представлений на «Останній футуристичній виставці картин 0,10 (нуль-десять)» 19 грудня 1915 року в Петрограді. На цій виставці художник показав безпредметні картини та оголосив про прихід «нового живописного реалізму – супрематизму». Терміном «супрематизм» (від лат. supremus – «найвищий») Малевич назвав вищий та останній етап мистецтва, сутність якого полягає у виході за традиційні рамки, за межу видимого світу, в Ніщо, в Абсолют. Саме так, на його думку, можна врятувати світ, який втратив цілісність і знаходиться на межі загибелі. Творчість Малевича оцінюється неоднозначно, а «Чорний квадрат» взагалі став викликом суспільству. «Там немає нічого, крім порожнечі, заповненої чорнотою», – вважають одні. «Навпаки, там є все», – заперечують інші. В чорний квадрат на білому тлі Малевич умістив увесь світ, умовно вклав туди всі форми та барви, звів їх до пластичної формули, де домінують полюсність чорного (повна відсутність кольору та світла) та білого (одночасна присутність всіх кольорів та світла). Художник звертається до підсвідомості глядачів, пропонує їм самим обрати бажані образи та емоції. «Чорний квадрат» багато хто називає символом ХХ століття. І треба зважати на час появи картини. Тільки-но почалась світова війна, і весь її жах, бруд, агресія, безумство та безглуздість панували у світі. Минуло сторіччя, та чи змінився світ? Якщо 1915 року асоціативним рядом могли бути мішень, окоп, воронка, штандарт абсолютної перемоги чи поразки, то сьогодні з амбразури напханого електронікою чорного квадрату крізь скрегіт машини знищення чується: «Ми несемо вам демократію» або «Ми будемо мочити їх у сортирі».
лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 21:01   #8
Заблокирован
 Аватар для PRAVED
IP:
Сообщений: 3,820
украинец
Получено "спасибо": 2,949
Очки репутации: 0
Мнения: -3240
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
.......
Что то многовато здесь символов , похожих на свастику...уж лучше "черный квадрат".
PRAVED вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 21:12   #9
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от PRAVED Посмотреть сообщение
Что то многовато здесь символов , похожих на свастику...уж лучше "черный квадрат".
Сварга, а не свастика-це наш слов'янський стародавній символ. Червона- сварга атакувальна, чорна захисна.
лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 21:14   #10
Заблокирован
 Аватар для PRAVED
IP:
Сообщений: 3,820
украинец
Получено "спасибо": 2,949
Очки репутации: 0
Мнения: -3240
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Сварга, а не свастика-це наш слов'янський стародавній символ. Червона- сварга атакувальна, чорна захисна.
Какая из них вам ближе?
PRAVED вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 21:21   #11
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от PRAVED Посмотреть сообщение
Какая из них вам ближе?
Вони ходять в парі))) .Німці вкрали наш символ. Сварга є головним графічним символом-оберегом арійських (індоєвропейських) народів.
В українській народній традиції цей символ найчастіше називають словом «свастя». Воно походить від «Сва-з-тя», тобто «Святість з тобою» або «Святий з тобою». Це захисна формула, адже людина, яка перебуває в єдності зі Святим Творцем, є невразливою. Відповідно, й саме зображення свастя є оберегом:

Хай Сонце — прабог всіх релігій,
Золотопере й життєсійне
Благословить мій дім крилатий.
Накреслю взір його неземний,
Святий арійський знак таємний,
Накреслю Свастику на хаті
І буду спати вже спокійно.
лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.06.2010, 22:34   #12
Заблокирован
 Аватар для PRAVED
IP:
Сообщений: 3,820
украинец
Получено "спасибо": 2,949
Очки репутации: 0
Мнения: -3240
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Если так , то все красиво(к сожалению совсем не так , как в реальной жизни)
PRAVED вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.06.2010, 06:51   #13
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от PRAVED Посмотреть сообщение
Если так , то все красиво(к сожалению совсем не так , как в реальной жизни)
Мистецтво розвиває людину, що ж вам не подобається? Може наведеш свої приклади
лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.06.2010, 18:36   #14
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату МалевичаМарія Приймаченко

добавлено через 2 минуты
Таинственным, эмоционально волнующим предстает перед зрителем творчество украинской народной художницы Марии Приймаченко . В ее декоративных росписях, кажется, сконцентрировался художественный дар многих поколений народных мастеров, донесших до нас из глубины веков свои представления о прекрасном и безобразном, о добре и зле.
Родилась Мария Приймаченко в 1908 году в с. Болотня на Киевщине. Детство ее было омрачено страшной болезнью – полимиелитом. Это наложило на судьбу девочки особый отпечаток: она росла серьезной и внимательной, любящей природу и все живое, сострадательной и доброй. Рисовать начала рано. Расписывала хаты – свою и соседей.
Талант Приймаченко был замечен. Часто так случается, что яркие народные таланты открывают профессиональные художники.добавлено через 3 минуты
лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.06.2010, 20:03   #15
Солнце разгонит тучи
 Аватар для Виола
IP:
Сообщений: 10,150
украинка
Получено "спасибо": 12,002
Очки репутации: 111,194
Мнения: -3095
Доп. информация
По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Сварга, а не свастика-це наш слов'янський стародавній символ. Червона- сварга атакувальна, чорна захисна.
Братство Українських Язичників "Сварга" svarga"
Язичницькі заповіти

Не бійся!
Не лінуйся!
Не бреши!
Родичів не ображай!
Чужинцям не довіряй!
Ворогам не прощай!
Свого не віддавай!
На чуже не зазіхай!
Не будь рабом!
Не май справи з гендляром! (баришник, спекулянт.)

Слава Рідним Богам єдиним у Сварзі.
Взято из книги, см. фото.
А ведь действительно, похоже на нечто очень знакомое...
Миниатюры
Українські художники- від сварги до квадрату Малевича-4093582_9f01b2c.jpg  
Изображения
 
___________
Виола вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2010, 17:33   #16
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3432
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Українські художники- від сварги до квадрату Малевича

Чоловік ведучої Сніжани Єгорової, шоумен Антін Мухарський висловлює свою соціальну позицію через живопис, хай і не свій.
У власній галереї артист представив роботи художника Сергія Хохла з серії "Соціальний плакат".
Провідною темою плакатів стали політика, наркотики, секс-туризм в Україні та засилля російської попси.
"Коли мій син спитає мене: "Тату, а що робив ти в часи, коли в Україні правили бандити, і все суспільство сповідувало кримінальні цінності?", я відповім: "Збирав і виставляв соціальне мистецтво, намагаючись привернути увагу громадськості до серйозних проблем", - заявив Мухарський "Дусі".
Янукович з Путіним (ліворуч) і Медведєвим (праворуч) приміряли спортивки з барсетками Відповідь дівчатам з "Femen" Такими плакатами митці намагаються привернути увагу до існуючих в Україні проблем, зокрема з секс-туризмом Аллі Борисівні довелося стати героїнею плакату проти засилля російської попси Бізнесмен Роман Абрамович, патріарх Кирило (по центру) та співак Філіп Кіркоров (ліворуч) стали головами Змія Гаринича-окупанта
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 02.12.2011, 19:31   #17
Санкт-Петербург,РФ.
 Аватар для Кронхейм
IP:
Сообщений: 2,494
Получено "спасибо": 912
Очки репутации: 0
Мнения: -2084
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Казимир Малевич, який називав себе ..»
Малевич картина "Чёрный квадрат".. Мне не нравится такое искусство.. Если такие вещи как чёрный квадрат называть искусством, то ведь и я и любой человек нарисует вам чёрный квадрат по трафарету не хуже Малевича..
Кронхейм вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ


Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Українські цікавинки justvis Украина 12 29.09.2013 10:34
Українські пісні, що стали іноземними. лесана Музыка в Украине 3 01.11.2012 13:15
Українські школи УКРАЇНЕЦЬ Украина 3 13.06.2011 15:11
Українські росіяни , хто вони ? smallpox Украина 134 16.02.2009 06:29


Часовой пояс GMT +3, время: 08:21.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2016