Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM

N-728-MI-2
ПОИСК ПО ТЕМАМ:
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Як тебе не любити, Києве мій... > Киев - город родной > Киевский транспорт (лучшие темы раздела)

Платная парковка - зло!?

Ответ
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 15.04.2010, 15:35   #1
без ГМО
 Аватар для Кощей
Сообщений: 2,788
украинец
Получено "спасибо": 11,075
Очки репутации: 7,613
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - Стрелка Платная парковка - зло!?Новые знакомства, полезные, интересные дискуссии...
РЕГИСТРИРОВАТЬСЯ СЕЙЧАС
Першого березня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів». Що чекає у зв’язку з цим на автолюбителів? Спробуємо розібратися.

Оператор (паркувальник), відповідно до постанови, зобов’язаний: обладнати майданчик для паркування; утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика у належному технічному та санітарному стані; перераховувати кошти, отримані як збір за паркування до місцевого бюджету…

Зупинимось і пригадаємо: чи була почищена від снігу та криги хоч одна парковка цієї зими? Чи бачили ви хоча б одну обладнану, огорожену, а не просто позначену дорожнім знаком і розміткою парковку? Думаю, відповідь буде однозначною. Тож і виникає логічне питання: за що платить водій і куди йдуть зібрані кошти?
У плату, яку беруть з автолюбителів, входить вартість послуг з утримання майданчиків для паркування та збір за паркування.

Збір за парковку автомобілів належить до місцевих зборів. Він формує місцевий (міський) бюджет і, згідно з Декретом Кабміну та рішенням Київради, становить 51 копійку (3% неоподаткованих мінімумів доходів громадян) за годину парковки у спеціально обладнаних місцях.

Отже, за годину паркування до бюджету надходить 51 копійка. Все інше йде до кишені того, хто «надає послугу». При цьому він НЕ НЕСЕ ЖОДНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за збереження довіреного йому транспортного засобу. Викликає сумнів і «економічне обгрунтування» витрат оператора під час надання послуг. Як влада вміє «економічно обгрунтовувати» будь-які побори, кияни бачать весь час панування адміністрації Черновецького.

Тобто, водії платять за послугу, яка не надається. Тому що немає в Києві ані обладнаних майданчиків, ані паркувальників, які б утримували територію та під’їзні шляхи чистими та безпечними.

Однак п’ять-сім-десять гривень за годину паркування з автолюбителів вимагають. А у тих, хто не погоджується платити, блокують колеса.

Хто ж ці «оператори» в столиці? Виключне право стягнення комунального збору за паркування рішенням Київради надано комунальному підприємству «Київтранспарксервіс». На минулий рік «Київтранспарксервісу» надано пільгу по відрахуванню частини прибутку до міського бюджету. При тому, що ринки сплачують до казни 70% прибутку, комунальне підприємство з переробки будівельних матеріалів – 25%, а КП «Інститут земельних відносин» - 50%, «Київтранспарксервіс» - лише 15%. У таких пільгових умовах за два роки «господарювання» «Київтранспарксервіс» отримав 43,5 млн грн доходів. З них до столичної казни надійшло усього 3,2 млн грн – трохи більше 7%. Підраховано, що для отримання цієї суми достатньо щодня запаркувати у першій зоні на одну годину 438 автомобілів. Всі інші – «мимо каси», тобто працюють на кишеню «Київтранспарксервісу». Району ж, на території якого паркуються автомобілі, не дістається взагалі нічого.

Але й це ще не все. Фінансовий аудит КРУ виявив, що у 2008 році з міського бюджету на умовах безповоротної фінансової допомоги підприємство отримало 8,4 млн грн, які були використані на встановлення обмежувальних стовпчиків, придбання блокувальних пристроїв та спеціалізованих автомобілів з перевезення мобільних груп з блокування… Цікава арифметика, чи не так? Дати в бюджет за два роки 3 млн і одразу ж одержати втричі більшу «компенсацію»! І все це – за рахунок міського бюджету, який на 80% формується з податків простих киян.

«Послідовна» офіційна позиція:
"Я вважаю, що паркомати не ефективні, і проти їхнього введення, тим більше, що це "позавчорашній" день, і буду цю точку зору доносити керівництву " (Ірена Кільчицька, 27.11.2008)

"Закуплено за рахунок комунального підприємства 41 паркомат. Вони себе оправдовують Тому ми будемо продовжувати закуповувати і встановлювати паркомати" (Ірена Кільчицька, 16.09.2009)

Компетентна думка:
Дмитро Андрієвський, депутат Київради
«Зловживання міської влади у паркувальній сфері просто вражають. Ціна години паркування наближається до європейської, а ось послуг водії не отримують. Не отримує доходу і район, на території якого розташовані парковки. Користуючись недосконалим законодавством, голова КМДА та його заступники створили сприятливі умови для корупційних та антикиївських дій. Виправити ситуацію можна, внісши зміни до Закону про Київ, у тому числі й ті, що були запропоновані мною ще у 2008 році. Зараз завершується підготовка цього закону до другого читання. Ним передбачено, що Київрада тільки встановлює загальні правила паркування, а організацією паркування та стоянок автомобільного транспорту займатиметься район. Це надасть району додаткові джерела фінансування, які можуть бути спрямовані на ремонт доріг та тротуарів.»ИсточникВаши комментарии...
___________
В споре часто побеждает дерзость и красноречие, а не истина. (Менандр)
Це не країна погана, це -----и за -----асів голосують
Кощей вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ


Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Муниципальная милиция Киева. Контроль: парковка на газонах, МАФ, выгул собак, торговля "с рук" и т.д Alex LM Киев - город родной 5 28.10.2013 21:12
Платная дорога Киев - Борисполь Mlxela Otead Киев - город родной 0 11.11.2012 16:46
Парковка. Пешеходы vs Водители Змей Автомобильный форум 295 18.02.2012 20:36
Парковка на яблочной улице Oktolom Улицы Киева 2 26.09.2008 10:48


Часовой пояс GMT +2, время: 14:49.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2016