Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Регистрация Правила Новые сообщения Идея Группы Вопросы Админ. FAQ
КИЕВ КАРТА ПОГОДА ССЫЛКИ ИСТОРИЯ ТУРИСТУ ОБЪЯВЛЕНИЯ
N-728-MI-2
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Культура > Музыка > Музыка в Украине (лучшие темы раздела)

Бандура

Ответ
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 11.06.2012, 06:57   #141
Старожил
 Аватар для Серг*
IP:
Сообщений: 1,922
"Спасибок": 1,651
Очки репутации: 0
Мнения: -1002
Доп. информация
По умолчанию

Вітаю, Іване, і міцно дякую за важливі думки, поради! Перечитав усе. Відносно фізики інструменту, тут вже об*єктивна реальність, і треба з нею жити. У нас влітку вологість виходить далеко за межі комфортного діапазону, і наближається до 100%. Зимою навпаки. Тепер розумію, чому зимою на одній бандурі тріснула дека. Якби прочитав це раніше, то в кімнаті повищив би вологість штучно. Ну, нічого, це не найбільша біда. З часом інструмент можна і змінити. А про кліматичну компенсацію струн, корпусів, то вже може думають виробники "заліза". Тут мене хвилює більше перша частина твоїх пояснень, і стосовно до нашого кутка. Вчителів по бандурі у нас ніде немає, і я повинен сам собі бути вчителем, і черпати поради від вас, де батьківщина бандури. А про "скайп для бандуриста"- це ідея.
Так, ти підтверджуєш мої думки відносно мізкової діяльності. Так, з вчителем тобі повезло. Гриньків,- цим все сказано. От недавно натрапив в Ю-тубі ще на Матвіїва.. Теж мене приголомшила його мізкова діяльність. Та що ж.. він з точністю до мікрона відчуває усю поляну струн бандури?! Цікаво, як і скільки він займався на бандурі? До того ж мізок повинен працювати, як процесор компа, щоб не дивлячись встигати в темпі добувати октавні, квінтові флажолети. Дивишся,- і думаєш, на що ж здібна оця земна істота, -Людина, (коли вона працює над собою). Та ще може не кожному досягти цього, навіть якщо займатись цілодобово.. Тому що важливо відчувати, як це потрібно робити. Що, власне, ти навів на прикладі іспанської бандуристки. Так, ти добре сказав про різні вправи, і в тому, імпровізація, підбирання на слух, тощо.. Це так, і я іноді пробую.. Але.. коли ще немає твердого "грунту" під пальцями, це дратує. Тобто, я закриваю очі, я в мізку бачу ноти, чую усі інтервали, аккорди, звичайно знаю, на який інтервал, сексту, чи кварту, квінту маю в басу зробити стрибок.. А результат? Іноді сильно думаєшь, а палець,- вище, чи нижче.. А коли і не думаєш, а палець сам знаходить місце, ніби щось інше ним управляє. От якраз мені потрібно упорядкувати цей процес. Я думаю, що коли я закриваю очі, знімаю руки, розвожу їх в сторони, я подумав, що хочу взяти .. хай, Мі-мінор, чи Соль, До мажор.. мої руки повинні впевнено впасти саме на те, що я "бачу", повинен почути.. А воно так собі..50\50, або й гірше. А коли у мене це буде, будуть впевнені опори, то від них я вже буду імпрозувати. От мені й цікаво, коли це вже може бути. Втім,ти правий, що займатись треба усім. Просто у мене ще.. так би мовити, йде боротьба. В душі, в мізку.. Але є і непогані новини. Ніби укріпились нігті, (тьху-тьху), менше втоми рук. І ще чудова новина.. Завдяки твоєму посиланню, вийшов на Олексія Герасимчука із Черкас, і він мені злив "Педагогічний репертуар співака-бандуриста" П.Авраменко. На мене, це чудово. Тепер є над чим працювати, і там дуже багато творів, які можна запускати в наших виступах з хором. І окремо дещо Олексій, як вгадав. Прислав мені "Гімн України", "Думи мої.."(Т.Шевченко). А ще мені бажано ноти "Реве та стогне Дніпр",. партію бандури. Воно то можна й самому підбрати, але коли це вже зроблено фахівцями, таки краще.
Серг* вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх


Старый 27.07.2012, 23:10   #142
Приезжий
 Аватар для Ivan_bandura
IP:
Сообщений: 46
"Спасибок": 21
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Проект для бандури і козака Мамая.
Новий мультимедійний проект для бандури і козака Мамая. Бандура - один з найбільш трансцендентних музичних інструментів.
Козак Мамай - один із медитативних символів України.


http://www.banduramaster.com/p/beta.html

Дванадцять Мамаїв - дванадцять бандурних партій.
Особливістю проекту є можливість самому творити свою бандурну музику. Робити якісь партії гучніше\тихіше, вмикати\вимикати, перемотувати вперед\назад, тощо.
Ivan_bandura вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.08.2012, 00:40   #143
Приезжий
 Аватар для Ivan_bandura
IP:
Сообщений: 46
"Спасибок": 21
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Сольний концерт Тараса Петриненка та Тетяни Горобець у Тернополі.

Сольний концерт Тараса Петриненка та Тетяни Горобець у Тернополі.

24-го серпня, Співоче поле. У концерті беруть участь бандурист Іван Ткаленко, гурт "Полюс".

Бандура-p4103640.jpg
Ivan_bandura вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 01.10.2012, 21:20   #144
Турист
 Аватар для ДядяМиша
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 2
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Доброго всем здоровья.
Разрешите присоединиться к вам. Сам я из Воронежа. Недавно мне дали побреньчать на шлемовидных гуслях. Взял я их в руки и автоматически поставил вертикально, как бандуру, которую вообще-то ни разу не видел живьём. Видать, родовая память. И теперь очень хочу бандуру. Связывался с Трембитой, и в принципе могу купить у них концентный инструмент за те 10000 грн, что они просят, или по объявлениям какой нибудь старенький инструмент. Но мой друг из Киева советует мне взять старосветскую бандуру. И у меня - потомка славных козаков тоже теперь возникла мысля именно о старосветской бандуре. Более того, очень захотелось сделать её самому, причём из поваленной ветром старой вербы, что росла на огороде родителей. Среди моих друзей есть поверье (или стойкое убеждение), что игра на народных инструментах - гуслях, бандурах, дудках различных помогает открывать родовую память, воссоединяться со своим Родом.

С точки зрения деревообработки проблем нет - есть инструмент, станочки, руки. Примерно по фотографиям представляю внешний вид. Ознакомился с технологией изготовления гитар, балалаек, гуслей. Бандура, конечно, делается по-другому, но информации на эту тему не нашёл.
Вот мои первые вопросы:
1. Струны, я так понимаю, используются гитарные? Не могу до конца определиться сколько сделать струн и приструнков и на какие ноты их настраивать. Если я делаю бандуру под себя, чтоб потом и петь под неё, может стоит тональность бандуры сделать под мой голос?
2. Прочитал, что бывают диатонические и хроматические бандуры. Наверно стоит делать классическую диатоническую?
3. Кроме вербы, липы и явора что можно использовать? Есть идея для деки использовать материал от старого пианино, и с него же надергать струн и колков.
4. Можно ли делать корпус из клееной древесины?
5. Может у кого есть какие-нибудь чертежи бандур?
6. Какая толщина стенки корпуса должна остаться после выдалбливания и какая толщина деки. Как толщина деталей будет влиять на звук.

Всё равно, делать её буду, но нет времени на многочисленные эксперименты и ошибки
Буду очень благодарен, если кто поможет советом, фотками, чертежами.
ДядяМиша вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 05.10.2012, 15:24   #145
Турист
 Аватар для Андрійович
IP:
Сообщений: 2
"Спасибок": 3
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Вітаю!
Щодо ваших питаннь: літератури по виготовленню народної бандури особливо нема.
1. Струни підбираються по товщині, і не обов"язково гітарні, хоча як найпоширеніші на сьогоднішній день цілком годяться (струни бажано ставити подорожче, бо дешеві зазвичай не звучать і часто рвуться). Товжина струн залежить від матеріалів, товщин дек і розмірів інструмента. Строїть бандуру можна в будь яких тональностях, це залежить від репертуару який Ви хочете виконувати. Під свій голос можна, або можна вище чи нижче на октаву - дві якщо так звично. Це в багато чому залежить від інструмента і струн, і треба підбирати індивідуально.
2. Яку робити бандуру - вирішувати Вам. Тут теж все залежить від репертуару та запитів хазяїна. Якщо є бажання грати народний репертуар, то коаще народна бандура, якщо щось сучасне, хроматичне то відповідно академічний інструмент.
3. Використовувати деку від старого піаніно досить виправдано, бо дерево точно сухе, вигране і витримане, і в результаті має бути хороший звук. Струни не годяться, дуже грубі.
4. Так можна, але бажано з цілого шматка.
5. Є креслення, тільки на папері, в ел. вигляді нема.
6. Все залежить від матеріалу і розміру інструменту, ну і струн. Чим товще стінки тим вище звук.
Зробити самому інструмент - дуже солідно, але нема ніякої гарантії що він звучатиме і взагалі не розсипеться. Тому я би радив, або піти в науеу до майстра, або якщо потрібен лише один хороший інструмент замовити його у майстра, який знає технологічні моменти, вимоги і т.д. і 100% зробить його краще ніж початківець.
В Києві є майстри що виготовляють народні бандури. Академічні дехто лише реставрує, але нових наскільки я знаю не виготовляють(крім львівської фабрики). Є кілька майстрів в Америці і Канаді, але ціни в них досит космічні, тому вирішуйте що Вам потрібно і робіть вибір.
Я б радив народну бандуру, бо вона має деякі переваги над академічним інструментом, але свою думку не нав"язую, кожен робить вибір сам.

Я виготовляю старосвіцькі (народні) бандури на замовлення, тому якщо цікаво мона зв"язатись зо мною .
Щасливо!
Андрійович вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 05.10.2012, 21:07   #146
Турист
 Аватар для ДядяМиша
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 2
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Андрійович, спасибо за ответ.
Уже решил, что буду делать старосвитску бандуру. Жаль, но до Киева мне далеко, и самое главное нет времени съездить- поучиться у мастеров-бандуристов. Одна надежда - нашёл, что в Киеве в 30-40х годах был мастер О. Косенко и был музыкант бандурист В. Косенко. Тож мабуть мои родичи Буду надеяться на родовую память Ну и есть у нас в Воронеже мастер-гусляр. Может он чего подскажет.

Я бы и заказал готовую бандуру у мастера, но теперь чётко хочу сделать её сам, пускай не очень хорошую, потом опыта наберусь - сделаю получше.

Инструмент буду делать для народных песен, потому что их очень люблю. Я вообще считаю, что украинский язык самый певучий. Хотя современную государственную мову не всегда понимаю - у нас у сэли балакають по другому.
Просто, я как-то переживаю, что сделаю диатонический инструмент в какой-то тональности, а потом не смогу какие-нибудь песни играть - диеза или бемоля какого-нибудь не хватит Я привык, что на аккордеоне мне клавиш хватает. Я уже находил здесь на форуме, что самая низкая нота на бандуре - до большой октавы. И эта нота самая низкая, которую могу чисто спеть. Посоветуйте, так мне и делать бандуру от до, или стоит ещё ниже басы сделать?

Мне сильно повезло. На торенте toloka.hurtom.com в тот же день, что писал свое первое сообщение нашёл и успел скачать пару книг и чертежи бандуры. Сижу-разбираюсь. Хотел сюда ссылки выложить - не смог их сегодня найти - удалили что-ли. Кому надо - скажите, выложу сюда сами книжки.

Андрійович, а можете мне бумажные чертежи, если это не коммерческая тайна, простым письмом выслать? Я тогда на основе Ваших и других чертежей вычерчу свой вариант и просчитаю струны - инженер я или нет!
ДядяМиша вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.10.2012, 22:10   #147
Турист
 Аватар для Андрійович
IP:
Сообщений: 2
"Спасибок": 3
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Якщо хочете робити народну(старосвіцьку) бандуру то вона на 20-23струни. Басові 4-6, решта відповідно приструнки.
Бандура не робиться суто по кресленню зазвичай нашими майстрами, а малюється від руки, бо треба враховувати габарити заготовки.
Щодо дієзів і бемолів і низьких басів, то це вже по завершенню інструмента потрібно розбиратись. Моджна настроїти в будь - якій тональності якщо треба. І перестроювати коли потрібно.
Пристрункові струни розташовуються з прогресією від басів до тонких (прогресія 1 мм).
Кілки дерев"яні.
Напишіть які у Вас є інструменти, для обробки дерева, свою ел.пошту щоб на пряму спілкуватись, бо тут не зручно викладати матеріали.
Щасти!
Андрійович вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.10.2012, 21:37   #148
Турист
 Аватар для ДядяМиша
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 2
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

моя почта kosenkomv(собака)mail.ru
Я буржуй - когда-то шабашил на стройках и теперь у меня полный комплект электроинструментов (пилы, лобзики, фрезеры, фуганок, рейсмус на 300 и прочее) и кое-чего есть из классического ручного инструмента - стамески, рубанки, ножовки. Я вообще хороший инструмент люблю и помаленьку докупаю. Кроме того у друга есть столярный цех с большими станками, которыми тоже могу воспользоваться.
ДядяМиша вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 14.07.2013, 05:07   #149
Старожил
 Аватар для Серг*
IP:
Сообщений: 1,922
"Спасибок": 1,651
Очки репутации: 0
Мнения: -1002
Доп. информация
По умолчанию

Чому завмерли?
Серг* вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2013, 00:10   #150
Приписанный
 Аватар для eugen_s
IP:
Сообщений: 55
"Спасибок": 62
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Кому цікаво послухати бандуру у сучасній авторській музиці, зможуть почути її на концерті, що відбудеться у понеділок 28 жовтня у клубі Vedalife (вул. Гончара 90/92).

Це концерт тріо Green Park за програмою "Пробудження". Склад - бандура, гітара, перкусія.

Такого ви ще не чули.

Сторінка колективу: facebook.com/green.park.band
eugen_s вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 31.05.2014, 02:01   #151
Старожил
 Аватар для Серг*
IP:
Сообщений: 1,922
"Спасибок": 1,651
Очки репутации: 0
Мнения: -1002
Доп. информация
По умолчанию

і де тепер бандуристи, ті, які насправді грають?
Серг* вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 31.05.2014, 13:55   #152
Новичок
 Аватар для Павел Хулов
IP:
Сообщений: 20
"Спасибок": 2
Очки репутации: 0
Мнения: 62
Доп. информация
По умолчанию

на майдане всегда сидит мужчина преклонных лет, в национальном костюме, играет на бандуре. он меня вдохновляет.
Павел Хулов вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 01.06.2014, 14:02   #153
Старожил
 Аватар для Серг*
IP:
Сообщений: 1,922
"Спасибок": 1,651
Очки репутации: 0
Мнения: -1002
Доп. информация
По умолчанию

стоило бы раскрыть секрет,- на ЧТО вдохновляет,- на то чтобы..жечь\не жечь покрышки, колупать\не колупать брущатку..(_______иное)..?
А вообще, меня интересовало по теме..
Серг* вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 02.09.2015, 15:01   #154
Турист
 Аватар для Lisa_ua
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Доброго дня .Возьму напрокат бандуру з перемикачем. Для охайної 12-річної дівчинки.Купити немає змоги.
Lisa_ua вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 10.10.2015, 22:29   #155
Турист
 Аватар для наталья гриб
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Здравствуйте.Что-то тема совсем заглохла((
Очень нужна бандура ребёнку сами лет для музыкальной школы. Не супер-пупер дорогая.простенькая.бушная,по адекватной цене..
Мой тел.0674415095
наталья гриб вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.10.2015, 20:09   #156
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 20,190
"Спасибок": 19,110
Очки репутации: 84,094
Мнения: 5303
Доп. информация
По умолчанию

бандура великолепно звучит в современной украинской песне-

___________
Хочешь рассмешить Бога? Расскажи ему о своих планах...
mob15a вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2015, 13:27   #157
Турист
 Аватар для Lisa_ua
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Де в Києві можна зробити нігті для гри на бандурі?
Lisa_ua вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 02.11.2015, 22:52   #158
Турист
 Аватар для наталья гриб
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Здравствуйте.Ногти на заказ делает Владимир Ильич,настройщик.Его все знают.на бул. Шевченка
Не по теме - вы бандуру купили? Или нашли где-то в аренду? просто нам тоже очень надо!
наталья гриб вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.11.2015, 11:03   #159
Турист
 Аватар для Lisa_ua
IP:
Сообщений: 3
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Добрый день.спасибо,но Владимир Ильич очень занят и мы к нему не можем попасть(.
А бандуру мы не купили...музыкальная школа отказывается давай в аренду (хотя они лежат на складе и портятся),просто лишний часок бегает в муз школу и играет.Всё еще в поисках)
Lisa_ua вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.11.2015, 20:21   #160
Новичок
 Аватар для bolshe
IP:
Сообщений: 7
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Выбираю ребенку бандуру, не пойму предназначение переключателей, для чего они?
bolshe вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.


Часовой пояс GMT +3, время: 01:59.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2017