Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Регистрация Правила Новые сообщения Идея Группы Вопросы Админ. FAQ
КИЕВ КАРТА ПОГОДА ССЫЛКИ ИСТОРИЯ ТУРИСТУ ОБЪЯВЛЕНИЯ
N-728-MI-2
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Общий > Основной

Ментальность галичан - запретная тема?

Ответ
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 22.04.2012, 08:26   #521
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

“Русь”, “Руська земля” — таку назву, як відомо, мала держава, що виникла у другій половині IX ст. в середній течії Дніпра, серед племені полян з центром у Києві. Назва “Руська земля” виникла подібно до інших літописних назв (Лядська земля, Болгарська земля, Угорська земля) від спільної назви народів, що заселяли цю територію, згодом етнонім (назва народу) перетворився в політонім (назва політичного утворення). “Ось вже більше тисячу років гримить це ім’я над землею. Усі його знають, усі знають, що воно означає. І, як це часто буває із загальновідомими повсякденними поняттями, вживають, не задумуючись, не сумніваючись в ясності і зрозумілості. Однак той, хто задумувався над походженням і давнім значенням цього імені, міг переконатися, яке далеке воно від ясності, яка важка відповідь на просте запитання, одне з основних запитань нашої науки, та й не лише науки, але допитливої національної свідомості: звідки пішла Руська земля?” — писав відомий російський історик О. Трубачов.
Першу відповідь дають наші літописи.
“Бѣ єдинь языкъ словѣнескь: словѣни, иже сѣдяху по Дунаєви, ихьже прияша угри, и морава, и чеси, и ляхове, и поляне, иже нынѣ зовомая Русь...” — читаємо в літописі за Лаврентієвським списком. Отже, слов’янські племена, які об’єдналися навколо Києва, поступово втратили свої племінні назви (поляни, деревляни, сіверяни і т. д.) і, перетворившись в єдину спільноту, ввійшли в історію з етнонімом Русь.

Невщухаючу полеміку щодо походження терміна “Русь” ведуть дослідники історії Східної Європи, починаючи з XVIII ст. 1749 р., в день іменин цариці Єлизавети, офіційний імператорський історіограф Герхард Фрідріх Міллер виступив з доповіддю “Origines gentis et nominis Russorum” (“Походження племені та імені російського”). Саме з цього 1749 р. питання походження Русі зробилося для вчених загадкою. Услід за попереднім імператорським історіографом, теж німцем, Готлібом Зігфрідом Баєром, академік Міллер висунув теорію про норманське походження руської держави, а саму назву “Русь” виводив із шведської мови. Міллер твердив, що назва Русь походить від варязького племені Русів, яке на чолі зі своїми князями Рюриком, Синеусом і Трувором прийшло 862 році зі Швеції у Східну Слов’янщину і дало назву “руському” народові та “поклало початок Руській державі”. Так була офіційно оприлюднена норманська теорія, яка базується на припущенні, що “руссю” фіни називали одне з племен шведів, а відтак від фінів назва перейшла до слов’ян. Норманська теорія спирається, головним чином, на початковий літопис “Повість временних літ”. Нестор-літописець там пише, що “Русь” — це варязьке плем’я, приведене Рюриком на заклик самих слов’ян. Під 862 роком Нестор повідомляє: “Ізгнаша (слов’яни) Варяги за море, і не даша їм дані, і почаша сами в собі володіти, і не бі в них правди, і воста род на род; і биша уособиці в них, і воєвати сами на ся почаша: ркоша: поїщем сами в собі князя, іже би володія нами і ряділ по ряду. — І доша за море к Варягам, к Руси, аще бо звахуть ті Варяги Русь, яко се друзії зовуться Свеє (Шведи), друзії же Урмани (Норвежці), Англане, инії: Готе, тако і сі ркоша Руси Чудь, Словени, Кривичі і всі: земля наша велика і обильна, а наряда в неї ніт; да пойдете княжить і володіть нами. І зібрашася три брати с роди своїми і пояша по собі всю Русь і придоша к словенам первіє, і срубиша город Ладогу і сіде старійший в Ладозі Рюрик, а другий Синеус на Білоозері, а третій Трувор в Ізборьсці. І от тіх Варяг прозвася Руская Земля”.
Так, згідно з літописцем Нестором, відбулося покликання заморських варягів. Шукати генеалогічні коріння панівних династій десь “за морем” складало, як відомо, середньовічну літописну традицію. Хай там як, але із першим кроком наукових досліджень оповідь Нестора про початки Руської держави багатьма російськими істориками “прийнято просто як догмат, тим більше, що наукові дослідження розпочали німецькі вчені”. Доречно тут сказати, що неслов’янське походження назви Русь аж ніяк не варто розцінювати як принципову зневагу національної честі. Я. Дашкевич справедливо вважає, що не варто робити об’єктом національного престижу події, яким минуло понад тисячу років. “Норманські державні утворення займають відповідне місце в історії Англії, Франції, Італії — і цілком не заваджають національному престижеві відповідних націй”.
Загальновідоме, наприклад, іншомовне походження назви ряду європейських країн і народів. Так, римська Галлія і її населення отримали своє нове ім’я Франція (французи) від германського племені франків, Англія і англійці — від германського племені англів, слов’янська Болгарія і болгари — від племені тюркського походження — булгар. Але в специфічних умовах царської імперії питання про походження терміна Русь набрало відразу позанаукового політичного забарвлення.
Концепція норманістів, незважаючи на її антипатріотизм для самих росіян, набрала в російській історіографії XVIII–XIX ст. характеру офіційної версії походження Руської держави. М. Карамзін вбачав навіть якісь особливі достоїнства слов’ян у тому, що вони нібито добровільно вибрали монархічний спосіб правління, закликавши чужоземних норманських правителів. Протягом усього дореволюційного періоду норманісти посідали в російській науці панівне становище. Така неприхована, як–не–як антипатріотична, постава російських істориків мала свої позаісторичні політичні причини. Як відомо, невдовзі після Петра I на царському троні засіли поспіль одні чужинці. Династія Романових у прямому чоловічому поколінні припинила своє існування зі смертю Петра II, в жіночому — зі смертю Єлизавети Петрівни. З 1761 року аж до березня 1917 року, тобто до відречення Миколи II, Російською імперією правила німецька за своїм походженням династія Гольштайн-Готторн. За допомогою генеалогічної еквілібристики її продовжували офіційно називати династією Романових, проте істина ніколи не була таємницею для дослідників.
Царі із цієї династії, для яких прізвище Романов було історичним псевдонімом, одружувалися “за традицією” з німецькими принцесами. Так, Петро III одружився з принцесою Софією Августиною-Фредеріці-Ангольт-Цербською, майбутньою царицею Катериною II. Петро III і Катерина II народилися в Німеччині. Їхній син Павло І одружився з принцесою Вюртембергською Софією–Доротеєю. Їхній син Олександр І — з принцесою Луїзою Баден-Баденською. Про Миколу I навіть складено пісню: “Царь наш немец русский, носит мундир прусский”. Прадід Миколи I, одружений з дочкою Петра I, був справжнім німцем. “Отже, його дід, Петро III, був уже лише наполовину росіянин. Оскільки він, у свою чергу, одружився з німкенею, то його син Павло, батько Миколи I, був уже на 3/4 німець і лише на 1/4 росіянин. Однак Павло знову одружився з німкенею; значить, у його сина, в самого Миколи I, була вже тільки 1/8 частина російської крові та 7/8 німецької”. Сам Микола I одружився з принцесою Фредерікою-Луїзою-Шарлотою-Вільгельміною. Їхній син — Олександр II — одружився з принцесою Максиміліаною-Вільгельміною-Августою-Софією-Марією-Гессен-Дармштадською. Олександр III — з принцесою Дагмарі Датською і останній цар — Микола II — з принцесою Алісією Гессенською. До речі, цей останній цар, який проводив жорстоку політику заборони української мови та культури, нещодавно був канонізований російською православною церквою як святий, разом з дружиною і дітьми.
Німецьке походження російських вінценосців треба було якось ідеологічно обгрунтувати. Ось звідки бралася схильність російських офіційних кіл до норманської концепції, яка історично виправдовувала панування чужинців-німців у царській імперії.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх


Старый 22.04.2012, 10:36   #522
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Какая разница кто та правил по национальности, как-то меня больше волнует не национальность правителя, а статус в криминальном мире...

В дополнение

Цитата:
Ко времени Аскольда относятся сообщения арабских писателей о трех центрах Руси (или, по А.П.Новосельцеву, о трех группах русов) [444, с. 408]. Это авторы так называемой группы ал-Балхи: ал-Истахри, Ибн-Хаукаль, анонимная книга "Худуд-ал- Алам", а также значительно более позднее произведение Идриси. По свидетельству этих источников, в середине или начале второй половины IX ст. в Восточной Европе существовали три объединения восточнославянских племен — Куявия, Славия и Арсания (Артания). Локализацию этих объединений можно считать установленной — несмотря на многочисленные гипотезы (временами довольно фантастические), высказанные в литературе.Куявия — это Киевская Русь, то есть государство Аскольда. Она охватывала южную группу восточнославянских племен с центром в Киеве. Главное территориальное ядро образовало Среднее Поднепровье — по терминологии А.Н.Насонова и Б.А.Рыбакова, начальная Русь, или же «Русь в узком значении слова» [430; 530; 679]. Ее городами кроме Киева были Чернигов и Переяславль. Славия — объединение северной части восточнославянских и некоторых неславянских племен с центром в Ладоге — будущая Новгородская Русь.Серьезные споры вызывает Арсания, но большинство ученых признают, что она локализуется на юго-востоке нашей страны — в области Приазовья, Восточного Крыма и Северного Кавказа. Это так называемая Азовская, или Черноморская (Тмутараканская), Русь [268]. В начале третьей четверти IX в. она, очевидно, входит в сферу политического влияния Киева. Позднее здесь сформировалось Тмутараканское княжество, в определенные периоды игравшее заметную роль в жизни Древнерусского государства [382; 431; 458; 461; 462; 777 и др.].


Полная версия статьи - http://bibliotekar.ru/rus/22.htm
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 12:33   #523
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,088
"Спасибок": 19,140
Очки репутации: 126,681
Мнения: -2523
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Куявия — это Киевская Русь, то есть государство Аскольда.
так при Дире не было такого понятия как объединения славян, в последствии названной "Киевская Русь"
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 13:11   #524
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Ессно, понятие Киевская Русь появилось при Олеге уже после 882 года. Но Куявия-то уже была.
Кстати, понятие Киев-мать городов русских - полный абсурд, это искаженное Киевская Русь - мать городов русских. У кого-то из летописцев планка упала
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 13:34   #525
Страх улюлюка
 Аватар для Poloz
IP:
Сообщений: 816
"Спасибок": 629
Очки репутации: 31,124
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от st.gans Посмотреть сообщение
останній раз, слово лісапед, я чув років з двадцять назад на Чернігівщині
а за 700 км. на захід - кажуть ровер
Ты мало слушал, есть ещё веломашина.
___________
Когда украинец родился - еврей заплакал. И думаю то были не слёзы радости и умиления.
Poloz вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 14:35   #526
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Меня привели поики каляфьорів в меню Кумпеля к такому словаря:

Цитата:


Західноукраїнський словник

В даному словнику зібрані часто вживані слова та словосполучення. Цей матеріал допоможе вам в подорожі, якщо ви далекі від західноукраїнського діалекту.

А
Акцептувати - погоджувати
Алярмувати - тривожити
Андрути - вафлі
Авантура - скандал
Академік - студент
Академічний дім - студентський гуртожиток
Акурат - саме в той час
Амуніція - бойове оснащення
Анґажувати - наймати, приймати
Атракція - атркціон
Азиль - статус біженця
Алярм - сигнал, тривога
Амант - коханець
Амбулянс - медична допомога
Андрус - злодій

Б
Бальон - повітряна куля
Бамбетель - кімнатна лавка зі спинкою
Встрентний - огидний
Бенькар - байструк
Бігаміста - двоєженець
Біня - дівчина батяра
Блятник - скупник краденого
Блюза - піджак
Бригідки - сумнозвісна львівська в'язниця, заснована в колишньому монастирі Бригідок. Нині - слідчий ізолятор УВС.
Брама - ворота
Багнет - штик
Багно - те саме, що болото
Белькотіти - бормотати
Боронити - захищати
Бредня - те саме, що в рос. бред
Бруківка - дорога, те саме, що в рос. мостовая
Брунатний - коричневий
Брутальний - грубий, жорстокий
Бритванка - посуд в якому готують пляцок
Бздура - нісенітниця
Бульбас - дурна людина

В
Ватра - вогонь
Великдень - Пасха
Вельон - фата молодої
Виходок - вбиральня
Впитисі - напитися горілки
Встрентний - огидний
Волочитисі - мати багато секс-стосунків

Г
Галяретка - мармелад
Гак - крюк
Галас - шум
Галка - нижня спідниця
Галузка - гілка
Гарт - витримка
Ганок - веранда
Гратулювати - поздоровляти
Гречний - ввічливий
Гара - самогон
Гебра - банда
Гранатовий - темно-синій
Гунцвот - негідник
Гостинець - дорога, шлях
Гонор - честь

Д
Денник - щоденна газета
Дзяд - поліцай ; бідна людина
Диван - килим
Дискретно - секретно
Дозорець - консьєрж, двіник
Дедикувати - присвячувати
Дискретність - стриманість
Диспозиція - розпорядження
Ділетка - бочка
Дзиґарок - годинник
Дзиґар - сигирета
Деклярує - декларує
Драстичний - рішучий

Ж
Жілєтко - лезо для бриття
Живність - харчі
Жирандоль - люстра
Жовнір - солдат,воїн

З
Захоронок - притулок

Й
Йолоп - дурна людина

К
Каляфьори - цвітна капуста
Камізелька - жилет
Карамболь - зіткнення
Касино - клуб
Квадранс - 15 хвилин
Квота - грошова сума
Колєжанка - товаришка
Коліяр - залізничник
Консумент - споживач
Конто - рахунок
Конфронтація - опізнання

Л
Легітимація - посвідчення особистості
Лєгуміна - десерт

М
МАНДИБУРКА, -и, ж., діал. Картопля.
Маринарка - піджак
Моторовий - водій трамвая

Н
Нагнітки - мозолі

О
Ондуляція - завивка
Опатрувати - обробити рану
Особиста - ревізія обшук
Обійстя - подвір'я
Обітниця - обіцянка
Обмова - плітки
Обрус - скатертина
Оґєр - жеребець
Одір - некайстрований кінь
Оказія - нагода
Опанування - витримка
Опінія - твердження
Оздоба - прикраса

П
Паскарі - спекулянти, перекупники краденого
Птах небесний - так у старому Львові називвали кримінальників
Пулярес - гаманець
Пуделко - коробочка

Р
Рандка (рантка) - побачення, зустріч
Ратункове поготовє - швидка допомога
Ревізія - обшук
Ремісувати - зіграти в нічию
Рудера - притон
Рондель - пательня
Ружа - троянда

С
Сервус - (з мадяр.) найпоширеніше львівське привітання, яке прижилося за часів Австро-Угорщини
Сьвірк - дивак, вар'ят
Сильвестра - Новий рік. За католицьким календарем, день св. Сильвестра.
Слічний - гарний
Скок - крадіжка зі зломом
Спіжарня - винокурня
Спіритус - спирт
Секерувати - страхувати
Смарувати - змащувати
Скавзувати - осоромлювати
Споро - багато
Статки - доходи
Стрічка - смужка
Схаб - солонина
Статечний - пристійний
Склеп - магазин
Стрий - брат тата
Сподні - штани
Срач - розгардіяж

Т
Терпентина - ски-----
Трансакція - оборудка

Ц
Ціхутко - тихенько
Цофати - здається рушати з місця
Цегельня - завод, де продукують цеглу
Цукерня - кондитерська
Цукриця - діабет
Цуприна - шевелюра

Ш
Шереговець - рядовий
Шваґро - чоловік сестри
Шпаргали - нотатки
Шпацирувати - прогулюватися
Штинь - сморід
Шпиталь - лікарня
Штрика - зал. дорога
Шпаґа - велика голка

З
Завиток - сувій
Закамарок - комора
Закапелок - відшиб,на віддалі
Заліско - праска
Замельдовувати - прописатися
Зафундувати - виставляти
Завиванець - різновид десерту
Завше - завжди
Захцянка - забаганка
Забава - свято,танці
Збоченець - спотворець
Згорток - сувій
Зграбний - стрункий
Здохлєк - слабка людина
Здоров - привітання серед чоловіків
Злив,стік - вмивальник
Змасакрувати - поранити
Зупа - суп
Зимно - холодно

К
Канапа - диван
Канцір - пістряк, (мед.) рак
Карафка - графін
Каштелян - комендант
Квапитися - поспішати
Квестія - запитання
Квасна сіль - ваніль
Келих - чарка
Кламство - брехня
Клейноти - коштовності
Кнайпа - бар
Кулявий - храмий
Кумпель - товариш
Кухель - велика кружка
Кнайпа - пивна, кав'ярня, кафе
Клюб - клуб
Клевець - молоток
Кімак - колик
Курєчка - куряче лайно
Капшук - старий огірок
Кашкіт - кепка
Кілішок - стакан
Кульчик - сережка
Куця - свиня
Капейстра - вбираєтся коню на голову для керування
Квасний - кислий
Кобіта - жінка
Камізелька - безрукавка
кам'яниця - будинок
Кант - складка на штанах
Кауція - заклад
Клейноти - коштовності
Конто - рахунок
Крам - товар в крамниці, лоток
Креденс - буфет
Кремпуватися - соромитися
Кромка - скибка
Криївка - потайне сховище
Крижі - нижня спина
Крижівка - капуста
Криж - полотно,сукно,відріз тканини
Креденс - шафа зі скляними дверцятами
Ксьондз - священник
Квота - частка
Кшталт - загал

Л
Лазничка - ванна кімната
Летовище - аеропорт
Летун - пілот
Легінь - юнак
Лєцтий - бридкий
Локаль - ресторан
Локатор - квартирант, жилець
Лорнет - бінокль
Люфа - дуло
Люстро - дзеркало
Люстерко - дзеркальце
Льокальний - локальний
Льох - підвал
Льоха - свиня яка має народити

М
Маринарка-Піджак
Марципан - те саме, або ще в переносному змісті делікатес
Марґінес - поля
Марґінальний - в переносному значенні пересічний
Марнотравний - той, що даремно тратиться
Масарня (м'ясарня) - ковбасний цех
Маркотність - ніяковість
Мадибурка - картопля
Митка - ганчірка
Мешти - туфлі, тапки
Морва - шовковиця
Мімікрувати - наслідувати, копіювати

Н
Начиня - посуд
Нарваний - впертий, нахальний
Нагла поміч - швидка допомога
Нездалий - непридатний
Небіжчик - покійник
Нендзний - нікчемний
Нехлюя - неохайний
Неук - невіглас
Нежґраба - незграбна людина
Ногавиця - штанина

П
Пацьорки - мереживо
Пащека - рот, грубо
Погласкати - пестити
Покій - кімната
Полошити - страшити
Помарніти - схуднути
Промотор - покровитель
Проплі - перхоть
Прятати - прибирати
Прєтати - прибирати
Пуцувати - прямувати
Поташ - сода
Пустий - нечемний
ПублІка - шльондра
Пляцок - великий періг
Паршєк - паршива людина
Псєчка - бліда поганка
Перепрошую - вибачаюсь
Пришпили - приколи
Плян - план
Потрафити - змогти
Під - стрих
Півниця - підвал
Писок - рот
Пляцки - деруни, картопляники

Р
Радше - краще
Ринва - стічна труба
Ринка - сковорода
Риж - рис
Рискаль - лопата
Рура - труба
Ровер - велосипед

С
Суфіт-стеля
Спекатись - позбутись

Т
Табака - піхва
Тасьма - лента
Таріль - глибока миска
Таця - підніс
Толерувати - стримуватись
Трафунок - випадок
Трафитисі - зустрітися

У
Урвитель - нечемна дитина
Убора - подвіря
Ульотка - листівка
Упоминок - подарунок

Ф
Фацет - парубок
Файно - добре
Фармація - аптека
Файно - красиво
Філіжанка - горнятко
Фотель - м'яке крісло
Фузія - гарматаФіра - водола
Фірман - шофер водоли
Фіра - віз, для мене слово "водила" стало новим
Фест-швидко
Файка - те саме, що люлька
Флеґма - слизь
Фоса - рів
Фіранка - гардина
Фурєти - кидати
Фризієр - перукар
Футро - хутро

Х
Харитативний - добродійний
Хідник - тротуар
Хтивий - пожадливий

Ц
Цівка - струмінь
Цофнути - ступити
Цвинтар - кладовище
Цьотка - тітка

Ю
Юбіляр - ювелір
Отсюда - http://old.mijsvit.ua/content/view/727/360
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 15:44   #527
Житель
 Аватар для Гайда
IP:
Сообщений: 105
"Спасибок": 116
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
лесана, не важно в составе какой страны был Львов, населяли город в основном поляки.
ці цифри нічого не відображають, так як поділ був дуже простий, якщо ти католик значить ти поляк, якщо греко-католик то русин( українець), при чому мова якою ти розмовляєш твоє етнічне походження мали вторинне значення.
Друге...галичанин це не якась етнічна група, Галичина це просто назва географічної області, яку населяли і населяють люди з різним етнічним походженням. Тому Львів'яни мають усі права вважати того ж Мазоха своїм...галичанином.

добавлено через 9 минут
Цитата:
Сообщение от Turkul Посмотреть сообщение
Т.е. ты выборочно переходишь на личности. Ага, те нормальные, а те все же --------. Ну и ладно, мне ни гарячо ни холодно, сказал же. Я на слабых и недалеких не обижаюсь. Все это ниже меня, не интересно понимаешь. Про тему, вобще смех, мы что при каждом упоминании момента должны прыгать из темы в тему, бред. Есть ньансы, коотрые дополнят диалог, без них ни как, так что иди жалуйся . Вы друг друга стоите, а в этот дешеволм спектакле учавствовать не хочу. ПРИМИТИВИЗМ И АБСУРД, ни о чем. Но лучше все же попытайся проанализировать инфу и сделать выводы. Будь счаслива.

И еще, Лесана, просвети меня мировыми культурными именами Галичины. Ну, вроде, Прокофьева из Донбасса. У вас есть хотя бы где то близко культовые имена такой величины или только Левко Дурко?!
Хлопче, в тебе явно якийсь комплекс неповноцінності у відношенні до галичан. Розслабся, Львів не культурна столиця. Справжня столиця у нас це Донбас. Саме вихідці з Донбасу ...музиканти, письменники, архітектори прославляли і продовжують прославляти Україну у світі.
Гайда вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 15:57   #528
Житель
 Аватар для Гайда
IP:
Сообщений: 105
"Спасибок": 116
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
http://ru.wikipedia.org/wiki/Генеральная_карта_Украины тут можно карту увеличить, но хоть убей, львовских земель я там не увидела.
погано дивилася..вони там є під назвою Russie, тобто Русь

добавлено через 5 минут
Цитата:
Сообщение от Серёга Посмотреть сообщение
чисто украинское слово "Rover"
таке ж як чисто російське велосипед
Гайда вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 17:47   #529
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайда Посмотреть сообщение
ці цифри нічого не відображають,
Но примерное представление о национальном составе Львова все равно есть. И если родным языком считают польский больше 60%, то это говорит о многом. Город был польским - это для националистов.
А для умных - европейским.
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 18:24   #530
Житель
 Аватар для Гайда
IP:
Сообщений: 105
"Спасибок": 116
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Но примерное представление о национальном составе Львова все равно есть. И если родным языком считают польский больше 60%, то это говорит о многом. Г
тоді сучасний Київ це російське місто
Гайда вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 19:21   #531
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайда Посмотреть сообщение
тоді сучасний Київ це російське місто
Та яке там? Київ-польське місто! Як кажуть поляки оd morza do morza! Від Балтійського до Чорного
А хто сказав, що у Львові говорять польською?

добавлено через 3 минуты
Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Но примерное представление о национальном составе Львова все равно есть. И если родным языком считают польский больше 60%, то это говорит о многом. Город был польским - это для националистов.
А для умных - европейским.
Сама собі суперечите,то наводите діалект яким вже навіть бабусі не розмовляють, то стверджуєте, що це польська мова? Театр абсурдів. Я не вірю, що ви любите Львів, з такими друзями, нам і ворогів не потрібно. Краще вже любіть Тель-Авів.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2012, 21:33   #532
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Лесаночка, дорогая, я не собираю спрашивать вашего разрешения какой город мне любить. К слову, Тель-Авив я люблю больше Хоть я и не еврейка ни разу.

И Львов до войны был цивилизованным европейским городом, каким я увидела его и сейчас. Наконец, прошла та забыченность, когда русских туристов могли не обслужить в магазине или кафе только потому, что они не владеют местным языком.

Тот текст, которым не говорят даже бабушки на самом деле в обиходе встречается. Например, ресторан Кумпель, перевода я раньше не знала, каляфьори в меню того же ресторана. Колежанкой обозвали девочку, которую я ждала в Цукерне. Филижанку вспомнили в синьой пляшке. Продолжать?
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 04:35   #533
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,088
"Спасибок": 19,140
Очки репутации: 126,681
Мнения: -2523
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Кстати, понятие Киев-мать городов русских - полный абсурд, это искаженное Киевская Русь - мать городов русских.
ну почему же Вы так думаете? .... из одного гнезда появились - и государство и птенцы Рюриковы - оттель и пошла "руськая земля"

добавлено через 2 минуты
Цитата:
Сообщение от Гайда Посмотреть сообщение
погано дивилася..вони там є під назвою Russie, тобто Русь
ерунда - исходя из Ипатьевской летописи как были "украиняне ляховы" ... так ими и остались

добавлено через 4 минуты
Цитата:
Сообщение от Гайда Посмотреть сообщение
тоді сучасний Київ це російське місто
это "руськэ мiсто" исходя из истории
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 08:12   #534
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Лесаночка, дорогая, я не собираю спрашивать вашего разрешения какой город мне любить. К слову, Тель-Авив я люблю больше Хоть я и не еврейка ни разу.

И Львов до войны был цивилизованным европейским городом, каким я увидела его и сейчас. Наконец, прошла та забыченность, когда русских туристов могли не обслужить в магазине или кафе только потому, что они не владеют местным языком.

Тот текст, которым не говорят даже бабушки на самом деле в обиходе встречается. Например, ресторан Кумпель, перевода я раньше не знала, каляфьори в меню того же ресторана. Колежанкой обозвали девочку, которую я ждала в Цукерне. Филижанку вспомнили в синьой пляшке. Продолжать?
Дивна дружба( чи симпатія), коли дотичний переконує, що тебе насправді немає: то якісь міфічні русичі, то поляки. Це не тільки нісенітниці, але й ціле направлене намагання пересварити українців з поляками. Так що і вам того ж. Бо росіяни вашу мову вважають хохляцькою і сміються з "Г"-екання. Російська ваша насправді смішний київський суржик. Приємно?
Що ж стосується архаїчних западеньських слів, то їх вживають, щоб надати колориту-ресторану, чи перчинки в розмові. Невже ви ще будете мене переконувати, що вони вживаються офіційно? Або в розмові з росіянкою?
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 08:52   #535
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Лесан, война у вас в голове. Я лишь подчеркиваю, что Львов современній европейский город. И то что поляки любят приезжать на землю своих предков никак не означает, что им ее нужно отдать. Это нормальный интерес к земле, откуда твои корни.

А то, что на этой земле жили потомки Киевской Руси, так чего ж тут отрицать, если любимый король Данило праправнук Владимира Мономаха. Перемешав с литовцами, поляками, словаками, венграми и чехами получился тот уникальный западноукраинский язык, которого вы почему-то стесняетесь.
И почему-то все время норовите приписать себе заслуги поляков, от которых вы открещиваетесь, как будто их и не было во Львове. А вот если б вы считали себя европейским городом, где до войны уровень развития чуть ли не вровень с нынешним, и жили поляки, еврем, украинцы и русские, так и заслуги и общие. Хорошо, что большинство львовян уже на самом деле цивилизованные европейцы, а не нацики, вылезшие из леса.

добавлено через 3 минуты
Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
ну почему же Вы так думаете? .... из одного гнезда появились - и государство и птенцы Рюриковы - оттель и пошла "руськая земля"
Потому что Киев мужского рода и может быть отцом, а не матерью
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 09:08   #536
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Лесан, война у вас в голове. Я лишь подчеркиваю, что Львов современній европейский город. И то что поляки любят приезжать на землю своих предков никак не означает, что им ее нужно отдать. Это нормальный интерес к земле, откуда твои корни.

А то, что на этой земле жили потомки Киевской Руси, так чего ж тут отрицать, если любимый король Данило праправнук Владимира Мономаха. Перемешав с литовцами, поляками, словаками, венграми и чехами получился тот уникальный западноукраинский язык, которого вы почему-то стесняетесь.
И почему-то все время норовите приписать себе заслуги поляков, от которых вы открещиваетесь, как будто их и не было во Львове. А вот если б вы считали себя европейским городом, где до войны уровень развития чуть ли не вровень с нынешним, так и заслуги и общие. Хорошо, что большинство львовян уже на самом деле цивилизованные европейцы, а не нацики, вылезшие из леса.

Не переходьте на особистості: це заборонено адміністрацією
( ФорумКиев Ком - точка культурного общения ) це про війну в голові))
Чому ж ви бачите тільки заслуги
поляків? Чому ви в притик не бачите української культури і вперто ігноруєте мої посилання? Де ж українці? До чого вже венгри і словаки?

Ось ще один доказ первинності і давності українського начала в Данило-Галицькій державі:

Цитата:
Тернопільське земляцтво у Києві видасть стародавнє Бучацьке євангеліє


Над перекладом з галицько-волинської говірки та адаптуванням тексту до сучасності працюють спеціалісти

«Тернопільське земляцтво у Києві» видасть стародавнє Бучацьке євангеліє українською мовою.
Як повідомив кореспонденту УНІАН голова земляцтва Ярослав ФЛІССАК, зараз над перекладом з галицько-волинської говірки та адаптуванням тексту до сучасності працюють спеціалісти-перекладачі.
«Бучацьке євангеліє є унікальною памʼяткою українського пергаментного рукопису часів розквіту Галицько-Волинського князівства, воно на чотири століття древніше від Пересопницького євангелія, на якому складають присягу Президенти. З благословенням глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава ШЕВЧУКА ми взялися за переклад євангелія і за два місяці воно стане доступне українцям на сучасній мові», – каже Я.ФЛІССАК.
Він зауважив, що про існування «Бучацького євангелія» випадково дізнався 7 років тому, спілкуючись із мером Бучача Омеляном ОВЕРКОМ. За деякий час після пошуків по бібліотеках, музеях і архівах Західної України вдалося віднайти вцілілий оригінал рукопису у Львівському національному музеї ім. А.Шептицького.
«Це велике щастя, що така цінність вціліла. Напевне, на певному історичному етапі добрі люди долучилися до того, щоб ця книга стала маловідомою. Інакше, боюся, її чекала б доля тих інших тисяч унікальних книг з української давнини, які за радянської доби були знищені або просто пропали», – зазначає Я.ФЛІССАК.
А Львівський Університет- осередок української науки і культури з 14 століття?Цитата:
В епоху ренесансу Львів був відомим освітнім містом Центральної Європи, в якому діяло просвітницько-релігійне товариство «Львівське братство» (1439 р.) та друкарня Степана Дропана (1460 р.). Якщо перший університет Центральної Європи – Карловий (Прага, Чехія) бере свої початки із світської школи (1348 р.), то Львівський університет (тепер імені І. Франка), аналогічно, своє літочислення розпочинає зі створення у листопаді 1372 року монастирської школи, яку заснував Руський князь Володислав спільно з Орденом Францисканців, котрі поряд з місіонерством проводили також і освітню діяльність[1].
У ХVІ – ХVІІ ст. центрами культурного життя на українських землях були церковні братства. Користуючись підтримкою міщан та духовенства, вони сприяли поширенню ідей гуманізму, розвитку науки і шкільництва. Найдавнішим в Україні було Успенське ставропігійське братство у Львові, яке стало визначним українським культурним центром. З 1586 р. у Львові діяла братська школа, яка була середнім навчальним закладом. Тут вивчались церковнослов’янська, грецька, латинська і польська мови, математика, граматика, риторика, астрономія, філософія та інші дисципліни. Члени Львівського братства планували навіть перетворити свій «гімнасіон» (так вони називали цю школу) у вищий навчальний заклад. У Львівській братській школі працювали і здобули освіту визначні діячі української культури кінця ХVІ – першої половини ХVІІ ст.: Лаврентій Зизаній (Кукіль) і його брат Степан, Кирило Ставровецький, Іван Борецький та ін.
До середини ХVІІ ст. в Україні не було жодного вищого навчального закладу. Шляхетська Польща чинила опір створенню тут вищої школи, яка могла б стати небезпечним політичним і культурним центром. Українська молодь змушена була здобувати вищу освіту в стінах Краківського й інших європейських університетів.
Я навожу ці посилання, але складається враження що для вас це як сипати горохом об стіну( нічого не бачу, не чую і бачити не хочу) і як заклинання повторюєте: поляки, поляки...
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 09:59   #537
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Не переходьте на особистості:
Лесана, вы сами придумываете, что вас с кем-то ссорят, а потом обижаетесь. Ну нельзя говорить, что все что создано на Галичине дело рук ТОЛЬКО украинцев. Имейте мужество признать, что в развитие европейского Львова, вложили немало сил самые разные национальности. Это не значит, что там нет украинского, а не только украинское.

А по поводу того что гнобили украинский язык претензии сейчас кому-либо предъявлять бесполезно, достаточно не повторять ошибок прошлого и не унижать сейчас тех, кто говорит на своем родном языке. К слову, русскоязычное население во Львове есть и немалое.
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 11:15   #538
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Лесана, вы сами придумываете, что вас с кем-то ссорят, а потом обижаетесь. Ну нельзя говорить, что все что создано на Галичине дело рук ТОЛЬКО украинцев. Имейте мужество признать, что в развитие европейского Львова, вложили немало сил самые разные национальности. Это не значит, что там нет украинского, а не только украинское.

А по поводу того что гнобили украинский язык претензии сейчас кому-либо предъявлять бесполезно, достаточно не повторять ошибок прошлого и не унижать сейчас тех, кто говорит на своем родном языке. К слову, русскоязычное население во Львове есть и немалое.
Я вже наводила численні факти, зокрема в цій і іншій темі про НАВМИСНЕ ополячення українців після розвалу Австро-Угорщини( нічого спільного з угорцями ) Писала вже не раз, що католиків українців записували поляками і навіть давали польські імена, навіть на прикладі своєї родини! Та все марно, одна київська дама приїде до Львова і розкаже хто господар в чужій хаті, при цьому лицемірно нав'язуючи симпатію? На рахунок української мови, будь архаїчної западеньської чи класичної сучасної справи йдуть чудово! Фільми озвучують української, є українське радіо де грають тільки українські пісні, далі більше вишиванка стала модним елементом одягу, молодь організовує українські фести. Росіян у Львові теж ніхто не ображає! Але шанувати, любити і захищати своє це не означає заперечувати чуже, подумайте над цим.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 12:04   #539
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1017
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Писала вже не раз, що католиків українців записували поляками і навіть давали польські імена, навіть на прикладі своєї родини! Та все марно, одна київська дама приїде до Львова і розкаже хто господар в чужій хаті,
Так раз они ополячивали, навязывали имена и прочее, они были хозяевами города? Или как?
Где логика?

Наверное, не дама из Киева виновата, что история такова. Что поляки жили во Львове и они были хозяевами в этом городе. А теперь приезжают смотреть, где жили их бабушки и дедушки.

Мне действительно симпатичны львовяне. Что за последние годы сумели создать такую прекрасную инфраструктуру для туристов, ничем не хуже, а даже лучше, чем в Кракове и Праге. Прекрасный чистый город с милыми улыбчивыми людьми, хорошим сервисом. Огрехи есть, но это мелочи, не стоящие упоминания. Никто не шарахается от русского языка, а временами даже переходят на тот язык, на котором говорит собеседник. Не все, но заметила прогресс по сравнению с 2004 годом. Мне город очень понравился - и сама поеду, и туристам своим посоветую.
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2012, 12:15   #540
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,526
Очки репутации: 0
Мнения: 5308
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Так раз они ополячивали, навязывали имена и прочее, они были хозяевами города? Или как?
Где логика?

Наверное, не дама из Киева виновата, что история такова. Что поляки жили во Львове и они были хозяевами в этом городе. А теперь приезжают смотреть, где жили их бабушки и дедушки.

Мне действительно симпатичны львовяне. Что за последние годы сумели создать такую прекрасную инфраструктуру для туристов, ничем не хуже, а даже лучше, чем в Кракове и Праге. Прекрасный чистый город с милыми улыбчивыми людьми, хорошим сервисом. Огрехи есть, но это мелочи, не стоящие упоминания. Никто не шарахается от русского языка, а временами даже переходят на тот язык, на котором говорит собеседник. Не все, но заметила прогресс по сравнению с 2004 годом. Мне город очень понравился - и сама поеду, и туристам своим посоветую.
Поляки були дещо м'якшими окупантами як росіяни, але це не робить їх довічними господарями України оd morza do morza. Тим більше, що жодний поляк не посміє зробити собі такого висновку
( про зверхність) по відношенні до українців, ми з ними все давно вирішили і забули. То яким правом киянка може писати, що поляки "хозяєва" у Львові!? І це вам не здається дивним? Ніхто толерувати такого маразму не буде....
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Ментальность населения " Восточных Пределов "- запретная тема... Gidra2009 Политика Украины 2391 07.10.2018 20:32
Стокгольмский синдром как ядро галичанской идентификации и причина стремления галичан в Евросоюз YFP Исторический форум 64 03.12.2013 20:59
Ментальность маленьких украинцев чемберлен Политика Украины 31 25.07.2013 15:44
Ментальность Киевлян, запретная тема, продолжаем попугаить... kazanova Основной 6 19.04.2011 16:30


Часовой пояс GMT +3, время: 22:33.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2018