Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM

N-728-MI-2
ПОИСК ПО ТЕМАМ:
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Политический форум > Политика Украины (лучшие темы раздела)

Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мови

Результаты опроса: Яка відповідь українців ?
вживати в Україні тільки українську 16 51.61%
бойкотувати продукцію іноземною мовою 3 9.68%
наполягати на вживанні мови у всіх органах та установах 5 16.13%
заборонити своїм депутатам всіх рівнів вживати в Україні іноземну 6 19.35%
засипати проросійське керівництво "листами турецькому султану" 8 25.81%
краще вивчити мову 16 51.61%
Опрос с выбором нескольких вариантов ответа. Голосовавшие: 31. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
 
Опции темы Рейтинг: Рейтинг темы: голосов - 2, средняя оценка - 1.00. (1.00 из 5.00) голосов - 2 Опции просмотра
Старый 26.10.2010, 16:16   #41
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мовНовые знакомства, полезные, интересные дискуссии...
РЕГИСТРИРОВАТЬСЯ СЕЙЧАС
Цитата:
Сообщение от тувалу Посмотреть сообщение
Человек не может думать на языке, ибо мысленный процесс проходит беззвучно.
Думать(мыслить) по украински и по-русски вполне возможно..чтож Вы элементарного не знаете..выходите на улицу и видите красивый цветок - Вы не вспоминаете слова,а про себя подумали...либо "какой красивый цветок"..либо "яка чудова квітка"...)
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 16:55   #42
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,251
украинец
Получено "спасибо": 15,008
Очки репутации: 37,423
Мнения: 663
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

justvis,так трудно все таки выложить этот законопроект
Цитата:
Сообщение от boroda Посмотреть сообщение
виклади сюди цей закон щоб ми могли його оцінить і подумаэмо __________________
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 18:19   #43
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
украинец
Получено "спасибо": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Для українця рідна мова – це душа, а душею не гендлюють


Днями я отримав несподіваного уроку...

Я маю старого друга - харківського бізнесмена Сашка. Себе він давно позиціонує як російськомовного українського патріота. Тобто він людина, котрій Україна і все українське болить - от лише із мовою у нього проблеми...

Днями він мені зателефонував і за звичкою почав спілкуватися зі мною калічною українською. Я теж за старою звичкою запропонував йому, задля спрощення спілкування, перейти на російську. Але Олександр несподівано затявся, мовивши щось на кшталт: "Не плюй мені в душу! Все - для мене особисто питання двомовності закрите!".

До цієї розмови я ще повернусь наприкінці матеріалу, а поки деякі спогади про те, як для мене проблема двомовності була відкрита...

Народженого в Харкові мене півторамісячного, аби не загнувся в малозаможній студентській родині, забрала до полтавського села Велика Рублівка бабуся. Де я переважно і зростав майже до 14-річного віку в суто україномовному середовищі. А з того середовища відразу потрапив до, висловлюючись сучасним сленгом, просунутої харківської 27-мої фізмат школи (натурально, як і більшість інших в місті на той час - російськомовної).

Школа ця вважалась елітарною не лише через надпрограмне навчання різним хвізикам, але й через серйозне ставлення вчителів до викладання інших гитик.

Російську ж я знав надзвичайно паскудно. Власне, читав я вільно, але через брак практики спілкування і писання, на перших порах важко сприймав те, що розповідали вчителі, письмові завдання виконував з купою помилок, а відповідаючи усно часто-густо переходив на рідну мову. Через те першу чверть завалив повністю.

Моїх батьків-математиків особливо засмутили дві двійки з профільних алгебри та геометрії. Матінка моя запропонувала найняти репетитора, аби сільська дитинка підтяглась в розумінні "вєлікага і магучєга", а вже через нього і в адекватному сприйнятті інших предметів. (До речі, як потім з'ясувалось, значна частина учнів осилювала програму цієї школи лише за допомоги репетиторів).

Ось тут батько і вибухнув: "Невже в нього клепки в голові немає. Якщо я, рахітичне дитя Голодухи, спромігся не лише мехмат із червоним дипломом закінчити, але й англійською пристойно за два місяці оволодіти, то що йому заважає нормально вивчити ту кляту собачу говірку. Він що, дурніший від діточок отієї райкомівсько-єврейської шелупоні? Сам справиться!".

Тут до цієї тиради потрібен деякий пояснювальний відступ. Мій, нині вже нажаль покійний батько, Віталій Михайлович, народжений лихого 33-го в самому епіцентрі Голодомору - в селі Василівка (нині Гоголеве - батьківщина Гоголя), вижив чудом - їх з моєю бабусею Марією (до речі, дай їй Бог здоров'я, ще живою) в останній момент спромігся вивезти мій прадід Данило.

Термін "Голодомор" в часи, про які йде мова не вживався. Та й взагалі про геноцидний період згадувати остерігались, а коли вже й згадували, то використовували означення Голод, Великий Голод, або ж як мій тато - Голодуха.

Батько не лише з відзнакою закінчив Харківський університет, але й був одним із улюблених учнів всесвітньовідомого академіка Олексія Васильовича Погорєлова та професора, член-кора, згодом ректора ХДУ Володимира Гнатовича Хоткевича (сина відомого письменника).

І саме за їх рекомендації та підтримки батько на початку 60-тих очолив будівництво, а згодом і сам (перший в Харкові і один з найперших в Україні) Обліковий Центр при ХДУ. І саме через це він, будучи відряджений на 1,5 роки стажування і навчання до Англії , вивчив самотужки англійську буквально за 2 місяці перед від'їздом до туманного Альбіону.

Як я згадував, 27-ма фізмат школа вважалась елітною через високий рівень викладання та наявність одних із найкращих в місті педагогів. Тому туди намагалися влаштувати своїх нащадків різна номенклатурна публіка. Також в школі спостерігався надзвичайно високий відсоток єврейства - це пояснювалось не лише прагненням до знань, але й тим, що випускники цієї школи мали певні преференції при вступі на мехмат, фізтех чи філфак ХДУ.

В ті часи, як відомо, при вступі до вишів щодо єврейства діяла негласна інструкція, яка обмежувала певним мізерним процентом їх вступ до ВУЗів.

Я справився - тато елементарно зіграв на юнацькому честолюбстві. Мову російську опанував досить швидко і через відкриття для себе Чехова, Купріна, Достоєвського, Толстого та інших класиків, а також таких сучасників, як Астаф'єв, Распутін, Биков, Стругацьких, напівпідпільних Булгакова та Бабеля, Некрасова і навіть Солженіцина, роман-газетного Іван Денисовича котрого вже трохи згодом на канікулах відшукав випадково у діда на горищі.

Втім, ту ж таки геометрію я вчив за знаменитим підручником Погорєлова, писаним між іншим, українською. (Сам Погорєлов будучи родом зі Слобідської Курщини чудово володів українською, читав нею лекції і не втомлювався повторювати, що "у школі два головні предмети - рідна мова й геометрія. Одна вчить людину грамотно викладати думки, друга - дедуктивному мисленню").

А ще я зачитувався в українському перекладі творами Екзюпері, Хема, Ремарка, Мопассана, Жуль Верна, О"Генрі тощо - в ті часи, до речі, так звану дефіцитну літературу легше було дістати саме в україномовному варіанті.

З тих пір в мене почалось двомовне життя-буття. Школа, вулиця, згодом університет, студентське середовище - переважно російськомовне, інформаційні потоки (в першу чергу книжкові) - двомовні, а домашнє чи родинне спілкування - україномовне. Ну, а другу чверть я тоді завершив пристойно. Та й згодом навчався непогано, принаймні математику вчив на "відмінно".

Ну, а в десятому класі трапилась перша проба пера. Я накатав якийсь, як мені тоді здавалось, надзвичайно смішний фейлетон та невеличке оповіданнячко. Фейлетон я послав до харківського часопису "Прапор" і його несподівано опублікували. А от оповідання я, не без таємного бажання похизуватися, дав спочатку почитати одній знайомій.

Їй моя творчість не сподобалась. Повертаючи мого опусу, вона зневажливо прокоментувала, мовляв, нічого не зрозуміла, бо написано селюцькою мовою. "На нем уже никто не пишет и не читает - это мертвый язик", - з презирством підсумувала знайома.

І я, бовдур, замість того, щоби послати ту подругу якнайдалі, певно під впливом бісиків юнацьких грайливих гормонів, сів перекладати оповідання на "общепонятний", аби ублажити перебірливу критикесу.

От за цим заняттям батько мене і застукав. З'ясувавши чим я переймаюсь, він весело розреготався. А потім посерйознішав і відчитав мене, намагаючись пояснити, що дівка просто комизиться і вестися на її примхи не варто.

Що ж стосується "...ніхто не пише, ніхто не читає...", то батько із суто математичною логікою порадив затямити просту істину: "Чим більше ти напишеш російською, тим менше прочитають українською!". А потім розповів одну історію, свідком котрої йому пощастило бути.

Якось на дружній вечірці університетської професури і кандидатури, з приводу успішного захисту докторської котрогось із колег до Володимира Гнатовича Хоткевича, із питанням щодо його репресованого і розстріляного батька, відомого письменника Гната Хоткевича, звернувся якийсь обкомівський чинуша.

Питаннячко зводилось до того, а чому, мовляв, Гнат Мартинович деякі свої твори писав на малозрозумілому для чинуші гуцульському діалекті (мабуть, малась на увазі так і не видана за життя Гната Хоткевича повість "Довбуш", в якій і дійсно рясно присутній східнокарпатський говір. - автор), через що цей партійний бонза зробив висновок, аби письменник писав більш зрозумілою російською, то його, можливо б, і не репресували, і не розстріляли.

Натяк в словах партфункціонера був більш ніж прозорий. Володимир Хоткевич на той час вже перебував на посаді ректора ХДУ і, будучи відповідальним за переведення викладання з української на російську, як міг саботував цей процес.

Але Хоткевич зробив вигляд, що натяку не зрозумів. А на питаннячко відповів, аби його батько був російським письменником, то він би і писав російською з використанням у своїй творчості вологодських, астраханських чи костромських діалектизмів, що, втім, саме по собі навряд чи убезпечило б від репресій. Але позаяк Гнат Хоткевич був українським письменником, то і писав відповідно українською.

А щодо приховано-погрозливої рекомендації ширше використовувати російську на противагу український, то син видатного батька відреагував буквально наступними словами: "Для українця рідна мова - це душа, а душею, як відомо. не гендлюють, - після чого Хоткевич зробив паузу і додав, - а інші мови для нього, в тому числі і російська, - мусять бути лише комунікативним інструментом".

Втім, Харків на той час, як і всю Україну, накрила потужна хвиля русифікації. Столиця українського відродження 20-30-тих років, котра ще наприкінці 50-тих була переважно україномовною (викладання в більшості шкіл та найскладніших предметів в багатьох вишах, видання книжок, журналів і газет, мова установ і вулиці), в середині 70-тих перетворилась на типовий совковий обласний центр із домінуючою російською міжнаціонального спілкування, так званої спільноти совєцьких чєловєков.

А за усього лише демонстративне публічне вживання української і взагалі можна було загуркотіти на довгі роки до мордовських політичних концтаборів, як це трапилось, наприклад, із відомим харківським дисидентом Ігорем Кравцівим.

Що ж стосується мого друга Олександра, то він висловив досить цікаву думку. Для нього особисто його опозиційність до діючої системи влади віднині полягатиме не лише в критиці дій останньої, участі в певних акціях протесту, навчанні власних дітей в українській школі чи меценатській допомозі патріотичним або ж просто опозиційним організаціям, але й в демонстративному переході у спілкуванні виключно на українську мову.

Бо на сьогодні, схоже, для існуючого режиму все українське, як і в згадані мною совєцькі часи, стає апріорі опозиційним.

Валерій Семиволос, вільний журналіст, Харківська область, село Губарівка, Товариство "Малого Кола",

justvis вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 18:47   #44
Почетный легион
 Аватар для IVK
IP:
Сообщений: 6,119
украинец
Получено "спасибо": 7,677
Очки репутации: 56,620
Мнения: 4211
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от Кубаноид Посмотреть сообщение
Неа) Я сначала подумаю по-русски, а уже потом переведу это на английский.
На определённом этапе тебе не придётся переводить в голове. Ты просто начнёшь говорить по английски.

То же относиться ко всем языкам.

добавлено через 3 минуты
Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Для українця рідна мова – це душа, а душею не гендлюють
Интересные статьи вы выкладываете. Только большие.

Если не сложно, помечайте места которые несут ключевую мысль.
Просто пожелание.
___________
Опыт жизни в СССР научил меня никогда не верить лозунгам.
IVK вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 18:55   #45
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Народженого в Харкові мене півторамісячного, аби не загнувся в малозаможній студентській родині, забрала до полтавського села Велика Рублівка бабуся. Де я переважно і зростав майже до 14-річного віку в суто україномовному середовищі. А з того середовища відразу потрапив до, висловлюючись сучасним сленгом, просунутої харківської 27-мої фізмат школи (натурально, як і більшість інших в місті на той час - російськомовної).
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:06   #46
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
украинец
Получено "спасибо": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Відомий мовознавець, професор Олександр Пономарів в інтерв'ю Бі-Бі-Сі зазначив, що в Україні три мови мали би потребувати захисту, керуючись рекомендаціями Європейської хартії: це кримськотатарська, караїмська (їх носії живуть у Криму) та гагаузька, представників якої можна зустріти на Одещині. Мовознавець переконаний, що угорській, румунській, польській, а тим паче російській, та іншим мовам, якими послуговуються у деяких регіонах України, нічого не загрожує.

По-друге, обурення мовників викликало й те, що офіційний український переклад хартії, як і закон України про її ратифікацію, суперечить букві й духу автентичного документа, який Рада Європи пропонує для ратифікації своїм членам.

"Законопроект спотворює суть Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов, покликаної захищати такі мови, а не встановлювати статус мов і порядок їх застосування", - йдеться в експертному висновку, ухваленому вченою радою Національного університету «Києво-Могилянська академія» на засіданні 23 вересня 2010 року.

До речі, із 44 країн які підписали Хартію, ратифікували її всього17. І серед цих країн немає Франції, Італії, Росії, країн Балтії.

На прохання трудящих:

Кілька одіозних статей і пунктів законопроекту

Стаття 6. Державна мова України

3. Обов’язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи інший сфері суспільного життя не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування російською мовою та іншими регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері.

Стаття 7. Російська мова в Україні. Українсько-російська двомовність

2. Українсько-російська двомовність, що склалася історично, є важливим надбанням Українського народу, потужним чинником консолідації багатонаціонального українського суспільства.

Стаття 21. Мова освіти

2. Громадянам України гарантується право отримання освіти державною мовою і російською мовою, а в межах території, на якій поширена регіональна мова, (…) – цією регіональною мовою. Це право забезпечується через мережу дошкільних дитячих установ, загальних середніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих державних і комунальних навчальних закладів з українською або іншими мовами навчання, яка створюється у відповідності з потребою громадян.

7. В усіх загальних середніх навчальних закладах забезпечується вивчення державної мови і російської мови. Об’єм вивчення російської мови визначається місцевими радами відповідно до законодавства про освіту з урахуванням поширеності цієї мови на відповідній території.Українська обов’язкова… для ЗСУ та нотаріусів

У законопроекті, не зважаючи на те, що він не спростовує державність української мови, інші мови також отримують такі ж права. Українська мова обов'язково використовується у Збройних силах України та інших збройних формувань (розділ IV, Ст. 30), та нотаріальне діловодство в Україні здійснюється українською мовою. (Ст.17)

Мова актів, діловодства органів державної влади та органів місцевого самоврядування державна, судочинства, економічної і соціальної діяльності – українська (Розділ ІІ), але у межах території, на якій поширена регіональна мова (носіїв регіональної мови, що проживають на території має становити 10% і більше чисельності її населення – Ст. 8), нарівні з державною мовою використовується ця регіональна мова. «У листуванні цих органів з органами державної влади вищого рівня дозволяється застосовувати цю регіональну мову» (Ст. 12).

На виборах перекладати мовами місцевих громад мають бюлетені, інформаційні плакати, документацію про вибори.

У міліції, суді чи ДАІ після цього закону мають працювати поліглоти, оскільки представник нацменшини може звертатися своєю мовою, як і просити здійснювати процес мовою нацменшин.

В освіті гарантується навчання тією мовою, якою забажає громада національної меншини. Мову в приватних закладах визначає власник цього закладу.

Мова реклами і маркування товарів - на вибір рекламодавця.

Для державних загальнонаціональних телерадіоорганізацій запроваджується обов'язковий відсоток російської мови на телебаченні та радіо: частка мовлення державною мовою має становити не менше 60, російською – не менше 20% (Ст. 25. п 3), інші телеорганізації можуть на власний розсуд вести мовлення.

У Верховній Раді виступи з трибуни на засіданні ВРУ, її комітетів і комісії дозволяються не тільки українською, а й російською чи іншою регіональною мовою. Заяви місцеві чиновники не мусять писати державною, можна рідною: новогрецькою, гагаузькою чи кримськотатарською, приміром.Про виокремлення однієї недержавної мови

Російська мова згадана чи не в кожній статті законопроекту «Про мови в Україні» , її виокремлюють.

Доктор філологічних наук, професор Києво-Могилянської академії Лариса Масенко перебуваючи у Львові зазначала, що цей закон оперує вигаданими цифрами. «У статті 7 законопроекту заявлено: "В Україні відповідно до Конституції України гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України". Наведена заява не відповідає дійсності, згідно з результатами перепису населення 2001 року, українську мову вважали рідною 67,5% населення України, що на 2,8 відсоткового пункта більше, ніж за даними перепису 1989 року. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення, у порівнянні з минулим переписом населення цей показник зменшився на 3,2 відсоткового пункту. Частка інших мов, які були вказані як рідна, за міжпереписний період збільшилася на 0,4 відсоткового пункту і становила 2,9%».

Лариса Масенко також критикує авторів законопроекту за намагання прикритися нормами Європейської хартії регіональних мов або мов меншин:

"Найбільшим цинізмом із боку депутатів-регіоналів і комуністів є те, що для збереження панівних позицій російської мови в Україні вони використовують документ Євросоюзу, призначений для захисту міноритарних мов від поглинання їх мажоритарними".Про гроші

У законопроекті чимало йдеться про те, що документи мають бути доступні і для регіональної мови чи мови нацменшин, але жодного слова про кошти, звідки братиметься штат перекладачів в органах самоврядування, у судах, правоохоронних органах? Єдине, де «держава забезпечує підготовку педагогічних кадрів для навчальних закладів з навчанням російською, іншими регіональними мовами, здійснює методичне забезпечення такої підготовки» у ст.21 (п.11).

Реальне забезпечення законопроектних мовних прав не підйомне з фінансової точки зору ні протягом року ні протягом наступних п’яти. Йдеться про мільярди гривень, перебудову діловодства, збільшення штатних кадрів, та, як кажуть мовознавці, шкоду – українські мові.

А ще недавно ВРУ відмовилася підтримувати українську мову: у Держпрограмі соціального та економічного розвитку на поточний рік немає жодного слова про розвиток української мови та культури. Депутати відхилили всі пропозиції з цього приводу.

Чи можливе виконання мовних прав нацменшин за умови не виконання Державної програми розвитку та функціонування української мови на 2004-2010 роки та розробки нової стратегічної програми функціонування державної мови?

Натомість Кабінет міністрів вирішив виділити 1,61 млн гривень для здійснення заходів з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, яка передбачає надання статусу регіональної російській мові та мовам інших нацменшин.

Нагадаємо, у квітні Кабінет міністрів вирішив підготувати автентичний переклад Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, провести його лінгвістичну експертизу й запропонувати Верховній Раді новий законопроект про ратифікацію хартії.

Наразі Верховна Рада має намір ухвалити законопроект, що надасть особливий статус 15-ти мовам національних меншин в Україні, зокрема російській.

У Партії регіонів сподіваються, що ще до закінчення цієї пленарної сесії Верховна Рада України затвердить закон про базові мови, що закріплює регіональний статус російської мови.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко раніше заявляв, що внаслідок ухвалення базового закону про мови, який зараз розробляється фракцією ПР, російська мова отримає регіональний статус по всій території України - навіть в Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях.«Мовні» законопроекти

Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів, і рекомендували жоден з них не ухвалювати в парламенті.

"Ми рекомендували їх не розглядати, тому що вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і посилюють регіоналізацію та розкол України", - зазначив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко.

За його словами, вчені детально розглянули і законопроект №1015-3 "Про мови в Україні" регіонала Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка та представника блоку Литвина Сергія Гриневецького, що викликав найбільший резонанс у суспільстві. "Такий закон приймати не можна. Його дух – підкреслення усього регіонального на противагу цілісності країни", - заявив П.Гриценко.

Подібний висновок дали експерти Національного університету «Києво-Могилянська академія», зазначаючи, що Закон про мови – антиконституційний.

"Весь зміст законопроекту дає підстави стверджувати, що в разі його прийняття як фактично закону російської мови (за змістом законопроекту), російській буде надано статус другої державної мови, що суперечить Конституції України. "У разі ухвалення і втілення пропонованого законопроекту "Про мови в Україні" неминуче відбудеться марґіналізація української мови, витіснення її з найважливіших сфер суспільного життя, що врешті-решт призведе до зникнення української нації як системотвірного чинника незалежної української державності. Відсутність мотивації щодо опанування української мови спричинить у найближчій перспективі мовну ізоляцію і відчуження регіонів України один від одного, що, своєю чергою, покладе початок "мовної федералізації" України та її дезінтеграції як держави", - зазначили експерти.

добавлено через 1 минуту
Оффтоп:
justvis вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:21   #47
Барбосёнок
 Аватар для Кубаноид
IP:
Сообщений: 5,181
иностранец
Получено "спасибо": 9,874
Очки репутации: 12,345
Мнения: 185
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мови?
Можно, например как на Львовском форуме указать в правилах)
Цитата:
Правила ведення дискусій
1. Прийнятими тут мовами ведення дискусій є українська й/або англійська. Використання інших іноземних мов також трансліту на цьому форумі є порушенням Правил. Дозволяється, як єдиний виняток, публікація цитат (із зазначенням джерела) іншою мовою, за умови, що ці цитати належним чином виділені засобами форуму (тег [ quote ]) й до них долучається як мінімум стислий переклад однією з дозволених мов.
http://forum.lviv.ua/index.php?topic=3.0
Чем английский не защита мовы?)
___________
Но, возрадуйтесь. Похоже, будим ютится здесь, без особых изменений (АlexLM)
Самое несчастное животное – осьминог. У него и ноги от ушей, и руки из жопы, и сама жопа – с ушами, и мозги, собственно говоря, в жопе… Часто осьминоги встречаются среди людей…
— Ну что, палач, ты уже наточил топор своей тупости?
Кубаноид вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:25   #48
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Дочитайте до кінця. Там вказаний автор: Валерій Семиволос, вільний журналіст, Харківська область, село Губарівка, Товариство "Малого Кола",
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:29   #49
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
украинец
Получено "спасибо": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Оффтоп:


добавлено через 1 минуту
Оффтоп:
___________
УКРАЇНЦІ
"Людина, яка не шанує традицій і мови нації і країни, в якій живе, є туристом, або окупантом." К. Маркс
"Русский интеллигент заканчивается там, где начинается польский вопрос" А. Мицкевич.
justvis вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:36   #50
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Ви мені не відповіли, за що мене розстрілюють. Чим я Вас так образив ?
Оффтоп:
Wilania вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:44   #51
Барбосёнок
 Аватар для Кубаноид
IP:
Сообщений: 5,181
иностранец
Получено "спасибо": 9,874
Очки репутации: 12,345
Мнения: 185
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Оффтоп:

По теме) Можно вот еще что сделать)
Цитата:
V. Інформаційний простір, освіта і наука. Збереження ідентичності та розвиток культури

1. Ухвалити Закон "Про захист української мови" замість чинного "Про мови в Українській РСР". Створити Державний комітет мовної політики, відповідальний за захист та поширення української мови.
2. Регламентувати вживання української мови у ЗМІ відповідно до кількості українців – не менше, ніж 78% їх площі та ефірного часу.
3. Забезпечити синхронний звуковий переклад державною мовою іншомовних виступів, передач та фільмів на телебаченні і радіо. Здійснювати переклад коштом власників ЗМІ.
4. Скасувати оподаткування на україномовне книговидання, аудіо- та відео- продукцію, програмне забезпечення.
5. Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.
6. Запровадити до програм усіх вишів України обов'язковий курс "Культура української мови" обсягом не менше ніж 72 години.
7. Перевірити відповідність мови викладання в усіх без винятку навчальних та виховних закладах до офіційного статусу навчальних закладів. Позбавляти ліцензій навчальні заклади, якщо викладання у них здійснюється іноземними мовами без належного оформлення статусу закладу з іноземною мовою викладання. Припинити постачання навчальних посібників та підручників іноземною мовою коштом Державного бюджету України у заклади, що не мають офіційного статусу закладів з іноземною мовою викладання.
При этом не забывая про другие пункты программы ВО "Свобода")) за неисполнение статьи 5 Программы, вполне можно применить
Цитата:
8. Ввести кримінальну відповідальність за будь-які прояви українофобії.
Полностью тут http://www.svoboda.org.ua/pro_partiyu/prohrama/))

добавлено через 3 минуты
Цитата:
Сообщение от IVK Посмотреть сообщение
На определённом этапе тебе не придётся переводить в голове. Ты просто начнёшь говорить по английски. То же относиться ко всем языкам.
Согласен. Но я оговорился, что только в том случае, если окружающая среда способствует этому. На Украие это считаю невозможно.
Кубанский суржик столетия живет у нас) И царя пережил и коммунистов) Меньше конечно говорят сейчас...но все же.
___________
Но, возрадуйтесь. Похоже, будим ютится здесь, без особых изменений (АlexLM)
Самое несчастное животное – осьминог. У него и ноги от ушей, и руки из жопы, и сама жопа – с ушами, и мозги, собственно говоря, в жопе… Часто осьминоги встречаются среди людей…
— Ну что, палач, ты уже наточил топор своей тупости?
Кубаноид вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 19:55   #52
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
украинец
Получено "спасибо": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Оффтоп:
___________
УКРАЇНЦІ
"Людина, яка не шанує традицій і мови нації і країни, в якій живе, є туристом, або окупантом." К. Маркс
"Русский интеллигент заканчивается там, где начинается польский вопрос" А. Мицкевич.
justvis вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 20:01   #53
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Ви поставлені, щоб пояснювати нам, українцям, які ми різні. А на просте питання не відповідаєте. Але відповідь і так очевидна.
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 20:46   #54
Кот-абармод)))
 Аватар для Фагот!!!
IP:
Сообщений: 18,604
киевлянин
Получено "спасибо": 53,258
Очки репутации: 185,124
Мнения: 4479
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Дочитайте до кінця. Там вказаний автор: Валерій Семиволос, вільний журналіст, Харківська область, село Губарівка, Товариство "Малого Кола",
Удивительные откровения мы читаем у Валерия Семиволоса...
Небольшая приамбула. Будучи студентом Киевского университета им. Т.Г. Шевченко, мне неоднократно приходилось общаться с нац-прищемленными.
В КГУ они вообще были - как в заповеднике. Их никакое КГБ не трогало - нафиг никому нужны не были, они иногда что-то подвывали - большей частью - про мову, которую так нещадно проклятые м*скали запрещали. Я сам помню, что украинский язык изучался наравне с русским в школе ( я заканчивал русскую школу) с одинаковым количеством часов изучения русского и украинского языков.
Я также помню, что купить хорошую книгу иностранного автора в переводе на русский в Киеве была проблема - на украинском, и до побачення.
И тут - о чудо! Вы предлагаете мне Валерия Семиволоса, который черным по белому пишет:
Цитата:
А ще я зачитувався в українському перекладі творами Екзюпері, Хема, Ремарка, Мопассана, Жуль Верна, О"Генрі тощо - в ті часи, до речі, так звану дефіцитну літературу легше було дістати саме в україномовному варіанті
http://www.pravda.com.ua/rus/columns/2010/10/15/5466868
А вот теперь ответьте мне - кем надлежит считать тех, кто завывал истошно о комуняках, которые уничтожали украинский язык?
Ответ правильный.
Их следует считать балаболками и политическими проститутками, кем они и являются.
Позже все эти завыватели сменили партбилеты на вышиванки.
Что их сути не изменило.
Националисты - политические проститутки.
___________
"На-а-а маленьком лифту...". (С) Юрий Лоза
Фагот!!! вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 6 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 20:47   #55
Заблокирован
 Аватар для OldFellow
IP:
Сообщений: 6,878
иностранец
Получено "спасибо": 7,407
Очки репутации: 0
Мнения: -68
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

А,можно название темы на русский перевести,ни чего не понял-кто кому должен?
OldFellow вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 20:56   #56
Кот-абармод)))
 Аватар для Фагот!!!
IP:
Сообщений: 18,604
киевлянин
Получено "спасибо": 53,258
Очки репутации: 185,124
Мнения: 4479
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от тувалу Посмотреть сообщение
Человек не может думать на языке, ибо мысленный процесс проходит беззвучно. Глухонемые по -вашему что, не думают вообще?
Тыц, моя радость.
Тувалу - даже глухонемые думают на языке, которому их научили.
Не говоря уж о людях слышащих)))
Учите физиологию ВНД - и будет вам счастье :ANYWORD1:
___________
"На-а-а маленьком лифту...". (С) Юрий Лоза
Фагот!!! вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2010, 23:47   #57
Житель
 Аватар для Ведьмуля
IP:
Сообщений: 112
украинка
Получено "спасибо": 110
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от OldFellow Посмотреть сообщение
А,можно название темы на русский перевести,ни чего не понял-кто кому должен?
Возможные действия "профессиональных украинцев" после принятия нового закона о языках

Кста,рекомендую топикстартеру и сочувствующим ознакомиться с действующим Законом о языках.
Ну очень интересное чтиво.
Например...

Цитата:
Стаття 5. Право громадян користуватися
будь-якою мовою

Громадянам Української РСР гарантується право користуватися
своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою.
Громадянин вправі звертатися до державних, партійних,
громадських органів, підприємств, установ і організацій
українською чи іншою мовою їх роботи, російською мовою або мовою,
прийнятою для сторін.
Відмова службової особи прийняти і розглянути звернення
громадянина з посиланням на незнання мови його звернення тягне за
собою відповідальність за чинним законодавством.
Рішення по суті звернення оформляється українською мовою чи
іншою мовою роботи органу або організації, до якої звернувся
громадянин. За бажанням громадянина таке рішення може бути видане
йому в перекладі російською мовою.
А так же Конституцию надобно подучить..
Можно на ночь читать,для лучшей усвояемости
Цитата:
Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Цитата:
Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Ведьмуля вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2010, 00:25   #58
Основа форума
 Аватар для elefantua
IP:
Сообщений: 3,603
киевлянин
Получено "спасибо": 4,292
Очки репутации: 12,533
Мнения: 505
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Джаствис, Вы бы хоть для прикола (как обычно делают) поставили б в голосовалке пункт типа "не згоден з жодним". Или побоялись испортить статистику? А как я и предполагал, сам автор поставил птички во всех шести пунктах. Легче уже было бы сделать один пункт вообще и ставить там птички.
___________
All You Need Is Love - Я так думаю (с) "Мимино"
elefantua вне форума  

Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2010, 04:26   #59
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,251
украинец
Получено "спасибо": 15,008
Очки репутации: 37,423
Мнения: 663
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от тувалу Посмотреть сообщение
Глухонемые по -вашему что, не думают вообще?
Думают, но жестовый язык один....что украинский что русский, что белорусский что азербайджанский...
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2010, 04:58   #60
Заблокирован
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,004
иностранец
Получено "спасибо": 19,116
Очки репутации: 134,584
Мнения: -1691
Доп. информация
По умолчанию Re: Що може вдіяти українець після приниження проросійською владою введенням Закону про знищення мов

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Закріпивши свою окупаційну владу в Україні, більшовики розпочали здійснювати політику лінгвоциду проти українського народу і його мови.

неужто Лазаря Моисеича не читывали в вопросе насильственной украинизации в 20-30-х годах?
"начать украинизацию с парт.аппарата и полная украинизация всего пролетариата"
кое что из архива:
Цитата:
«Подтвердить, что на службу можно принимать только лиц, владеющих украинским языком, а не владеющих можно принимать только по согласованию с Окружной комиссией по украинизации». Р-401 оп.1,д.82 Президиум Луганского Окр. исполкома: «Подтвердить сотрудникам, что неаккуратное посещение курсов и нежелание изучать украинский язык влечет за собой их увольнение со службы». Р-401, оп.1, дело 72.
Цитата:
В июле 1930 года президиум Сталинского окрисполкома принял решение «привлекать к уголовной ответственности руководителей организаций, формально относящихся к украинизации, не нашедших способов украинизировать подчиненных, нарушающих действующее законодательство в деле украинизации». Украинизировались газеты, школы, вузы, театры, учреждения, надписи, вывески и т. д.
тов. Сталин об украинизации
Цитата:
Нельзя заставить русские рабочие массы отказаться от русского языка и русской культуры и признать своей культурой и своим языком украинский. Это противоречит принципу свободного развития национальностей. Это была бы не национальная свобода, а своеобразная форма национального гнёта.
http://petrograd.biz/stalin/8-6.php

Сталин Л.М. Когановичу 26. IV. 1926 г.

и так исход украинизации 1922-1933 г.г.
партийный состав по годам
(1922г.)
члены и кандидаты партии - 54818 чел.
украинцы - 23,3 %
русские - 53,6 %
другие - 23,3 %
(1933 г.)
члены и кандидаты партии - 468793 чел.
украинцы - 60 %
русские - 23 %
другие - 17 %

вывод - оказывается украинцы у руля были в период коллективизации

вопрос - а куда необукраиненных украинцев дели? аль как в 1991 .... просто назначили "украинцами"

второй подпункт:
Цитата:
«Уже пятый месяц над свободным городом рядом с победоносным германским знаменем развевается наше родное жёлто-голубое украинское знамя как символ новой жизни, нового возрождения нашей матушки-родины. Однако, к большому сожалению и стыду для всех нас — украинцев, всё ещё остаётся кое-где позорное большевистское наследие. К большому стыду для всех нас, и к вполне понятному гневу украинского населения, приходится слышать в некоторых учреждениях, даже в районных управах, разговоры на русском языке со стороны представителей власти. Позор за это тем, кто становится свободным гражданином освобождённой родины. Позор и не место с нами тем, кто брезгует своим родным языком. Мы этого не допустим, этого не может быть. Поэтому приказываю категорически запретить в дальнейшем кому-либо из представителей власти разговоры на русском языке в рабочее время в учреждениях».
http://traditio.ru/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D 0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

приказ № 24/5-6 обер-бургомистра города Харькова Крамаренко от 9 марта

последняя фраза напоминает циркуляры современной политической власти Украины в вопросах украинизации:
- государственные органы
- школы
- д. сады
- ВУЗы

так о чем речь то?
может стоя поаплодировать тов. Кагановичу, Крамаренко, Леониду Макарычу и самые продолжительные аплодисменты периоду правления Ющенко-Клэр?
nsk вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ


Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
«Важливо, щоб Україна не стала російською провінцією» – німецький парламентар King Политика Украины 14 24.12.2012 08:32
Гоголь - українець Бронислав Історія з присмаком політики 180 25.10.2012 10:16
Українець зобов'язаний знати тільки українську мову justvis Украина 238 20.10.2011 21:10
Знищення української літератури в Росії as2 Украина 4 07.01.2011 12:25
Українець без рідної мови Арніка Политика Украины 163 29.11.2010 23:18


Часовой пояс GMT +2, время: 23:51.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2016