Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM

N-728-MI-2
ПОИСК ПО ТЕМАМ:
Вернуться   Форум Киев | ForumKiev.com > Мальчики и Девочки > Женский форум (лучшие темы раздела)

Валянки!?

Ответ
 
Опции темы Оценить тему Опции просмотра
Старый 06.12.2010, 13:01   #1
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,917
киевлянка
Получено "спасибо": 4,519
Очки репутации: 0
Мнения: 3422
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Валянки!?Новые знакомства, полезные, интересные дискуссии...
РЕГИСТРИРОВАТЬСЯ СЕЙЧАС
Модні цього сезону:

___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2010, 20:19   #2
Новичок
 Аватар для Арніка
IP:
Сообщений: 234
украинка
Получено "спасибо": 119
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Якщо хтось комусь каже: "Ти - валянок", то це означає, що комуніст ?
Арніка вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2010, 21:03   #3
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от Арніка Посмотреть сообщение
Якщо хтось комусь каже: "Ти - валянок", то це означає, що комуніст ?
Оффтоп:

Цитата:
валенки — тюркское изобретение. Обувь из войлока, отдаленно напоминающую классические валенки, нашли при раскопках Пазырыкского кургана (Горный Алтай, Сибирь). Те, древние валенки датируются IV веком до нашей эры. Потом упоминания о валенках проскальзывают в «Слове о полку Игореве» о половецкой кампании русского князя (12 век). В крестьянских семьях валенки передавались по наследству — спасение от русской зимы стоило дороговато. Настоящие валенки делались по сложной технологии, без единого шва на специальной колодке.

Подробнее: http://news.mail.ru/culture/1247941
Wilania вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2010, 21:11   #4
Приписанный
 Аватар для dnarG
IP:
Сообщений: 46
украинка
Получено "спасибо": 77
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Ну, на мужчинах еще норм.
На девушках валенки это ужасно.
Не везде конечно лазить на каблуках, но валенки - уги это извращение.
___________
Время - лучший учитель, но, к сожалению, оно убивает своих учеников
dnarG вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2010, 21:17   #5
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от dnarG Посмотреть сообщение
Не везде конечно лазить на каблуках, но валенки - уги это извращение.
До меня они тоже не доходят..но на вкус и цвет...)))

І знову в моді валянки? Образ м'який, образ гламурний ...Цитата:
Для цього як мінімум - валянки треба мати, як максимум - зносити їх до дірок. Носили ви валянки? Ні, носили ви валянки так, як носила їх я? До шістнадцяти років, з осені до весни, з калоші і без, з п'ятого класу щодня 7 км до школи і стільки ж назад, а ввечері з гори і на гору ... А на ніч вони в піч, щоб вранці тепленькі на ніжки! І знову те ж саме! Не підозрюючи, що є якась інша взуття і вона краще валянок!
По сусідству дід жив.
В молодості він Бурлацька на Волзі, застудився, в старості від "ревматизм" валянками лікувався. І влітку в них ходив. А спав у провулку на траві. Без підстилки! Але, казав, валянки допомагають. Чи не запастися чи до старості?
Ні, справжніх валянок багато хто з вас вже не знають. Справжні валянки - самовалочкі! Чуєте, як їх називали? Тобто, руками їх робили, самі валяли. Виходили вони тонкі, м'які, теплі. Ніг не натрешь, скільки не ходи в них! Тому навіть не самовалкі, а самовалочкі!
Я навіть бачила, як валяли валянки, правда, можливо, не все правильно зрозуміла. Вовна на них йшла тільки з осінньої стрижки овець. Її щипали, тобто, перебирали маленькими прядочкамі, очищаючи від Реп'єв та іншого сміття. У мішках за плечима несли на шерстобойню (шерстобітню). Так як шерстобойні були рідко в якому селі, шлях до них був довгим. Групувалися господарі і виходили рано вранці, щоб зайняти чергу. До вечора тільки додому потрапляли. Діставалося, мабуть, і шерсті! Били точно, тому що приносили її додому вже гладким, шовковистим рулоном. З нього і формували валянок. Ну, і чоботища величезне робили! Разів у три-чотири точно більше розміру ноги.
- Просто слоновий какой-то! - Витріщаються очі дітвора, хоча не бачила в яких валянках слони ходять. - А як потім маленький, акуратненько вийде?
А ось як! Для усадки до потрібного розміру кілька операцій виробляли: на теплій печі притираються, у великий чавун з якоюсь кислотою поміщали, потім переносили вироби в стірню.
Стірня мені запам'яталася чомусь зловісної. Це була землянка, а значить, темно. Стояв великий, похилий (щоб вода стікала) стіл, під яким топилася піч і нагрівався котел з водою. Майстер опускав в гарячу воду заготовку, потім якийсь залізяка її діставав, розкладав на столі і починав прати. Це була найбільш трудомістка, найважча частина роботи. Тому тут на допомогу (на помо ч ь!) Приходили родичі або колеги, а наступного разу господар їм допомагав. До речі, стірні ці були кооперативними, кожному майстру вона ні до чого.
Прання майбутнього валянки - а тривала вона дві-дві з половиною години - не була схожа на прання білизни, скоріше, на прасування, але не праскою, а праником і качалкою. Шаповал руками перекочували із заготівлі щось схоже на величезний чотиригранний напилок з широкими насічками, не важка. Пам'ятаю, що чоловікам було не тільки важко, але і жарко. Працювали вони без сорочок: горів вогонь, від води йшов пар. Охолонути на вулицю не выбежишь, адже валяли валянки взимку, так би мовити, у вільний від роботи час. Ось тільки після прання насаджували виріб на дерев'яну колодку потрібного розміру. А потім ще цілу годину абразивним каменем його терли - знімали стирчать волоски.
Тепер валянок прямо на колодці промивали чистою водою і клали в піч на просушування. Після цього ще раз "оглажівалі", подпалівалі ті волосинки, які пемза не взяла. Нарешті, валянок готовий! Залишилось зняти його з колодки. До речі, це тільки в прислів'ї два чоботи - пара. Спочатку обидва валянки прямі - ні лівого, ні правого. Тому валянки спочатку позначали, а потім вони вже по нозі зношується.
У валянок був різновид - чесанкі: вони більш тонкий і носилися з калоші. На них іноді з нови нашивали (напевно, це були кирзові) запятнікі, тому що ці місця від калош протирали раніше. І носи у чесанок гостріше. Калоші - вимушена оболонка для валянок, від вогкості. Є у валяного взуття таку ваду: варто їй промокнути, як тремтіння по всьому тілу розійдеться, а тут і до застуди недалеко. От і придумали для валянок шкарпетки - спочатку шкіряні, а з розвитком промисловості - гумові.
Я пам'ятаю два різновиди калош - фабричні і литі (балонні), хоча їх, мабуть, теж на якомусь виробництві робили. Литі можна було ремонтувати, приблизно так само, як водії вручну проколоти шину відновлюють. А фабричні, лакові, або ремонту не підлягали, або в селі умільців не було.
А ось на валянки з часом нашивалися цільні підошви, вирізані з халяв які вже вийшли з ужитку. Деякі майстри навіть каблучки пришивали, потовщений квадратик під п'ятою декількома шарами. Цей-то процес і називався підшити валянки . Може бути, не важка фізично, але ювелірна робота! І не дуже швидка. Це вам не по канві вишивати, але стежки у досвідченого майстра не тільки на-віч, а й по лінійці - рівно. А "вишивка" йде дратвою - це лляні нитки, багато-багато разів пропущені через шматочок вара (смоли). У селі їх називали суворий и е - вони і так-то міцні, а просмолені - надзвичайно.
Навряд чи валянки - винахід русичів. У російських казках все в постолах ходили і взимку, і влітку. Мабуть, від татар кочових це взуття пішла: вони спочатку ноги в шкури тварин загортали і мотузками обмотували, а потім додумалися до катанок.
Стільки достоїнств у валянок, що в Москві для них музей створили. Там не тільки різноманітні вовняні обувочкі можна побачити, а й дізнатися, що Ленін, наприклад, використовував їх (то були сибірські піми) для перевезення своїх революційних творів, а Сталін просто ноги берег і любив натуральну взуття з вовни. Петро Перший з сильного похмілля не тільки щей вимагав, але і валянки: вважав, що вони покращують циркуляцію крові. До речі, для виробництва валянок не винищувати тварини, та й природа - теж. Нібито в подарунок Путіну робив валянки один знаменитий майстер. Тут же, в музеї, виставлені валянки від кутюр, прикрашені на всі лади.
Валянок моєї знайомої молодого дизайнера Олени Белякова в музеї немає. Але дві пари самовалочек вирушили до Нью-Йорк, є замовлення з Японії. От цікаво: там теж люта, як у нас, зима буває? Валянки сьогодні - у славі! І не тільки на подіумі, але й на вулиці ніжки у валянках часто можна побачити. Оглядаються перехожі! Розшиті нитками та стрічками, прикрашені стразами та мереживом, з калоші і знову-таки без них, валянки полюбилися і дорослим і дітям. Розшивають їх - така ж копітка робота, як і підшивати. Плюс до того, у валянки повинен бути образ.
Валянки - плутанина яка: вийшли з моди, входять в моду! Виходить, річ універсальна! Була, є і буде!
PS Поспішили ми валянки закинути ... Якби ж то знати ...
Автор: Любов Дубинкин
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2010, 21:26   #6
Новичок
 Аватар для Арніка
IP:
Сообщений: 234
украинка
Получено "спасибо": 119
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Якщо б "кровосісі" прорекламували валянки - успіх був би шалений
Арніка вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.12.2010, 19:01   #7
Новичок
 Аватар для vova4ka
IP:
Сообщений: 8
киевлянин
Получено "спасибо": 16
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Валянки це круто))

Моя подруга проводить майстер-класи по валянню з вовни, один зних присвячений "Валянкам", тобто власноруч за кылька годин можна створити маленькі валяночки , звісно не такі великі щоб носити бо часу і матеріалів треба не мало))
А от на подаруночок до Нового Року або до дня Святого Миколая - саме те що треба

Кому цікаво >>> тицяйте сюди <<<

vova4ka вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 17:41   #8
Ленивый кошара
 Аватар для @qwerty@
IP:
Сообщений: 1,344
киевлянка
Получено "спасибо": 1,585
Очки репутации: 6,247
Мнения: 415
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Wilania, очень красивые фотки валенок! Вот в таких бы я ходила!!!!
@qwerty@ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 17:49   #9
Старожил
 Аватар для ЯПУС
IP:
Сообщений: 1,517
киевлянин
Получено "спасибо": 2,911
Очки репутации: 0
Мнения: 1603
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

___________
Я Понад УCэ!
ЯПУС вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 17:50   #10
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от @qwerty@ Посмотреть сообщение
Wilania, очень красивые фотки валенок! Вот в таких бы я ходила!!!!
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 18:24   #11
КРИТИЧЕСКИЙ КРИТИК
 Аватар для Natalinezh
IP:
Сообщений: 640
киевлянка
Получено "спасибо": 1,011
Очки репутации: 2,643
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

У меня двоякое ощущение от валянок...Больше нет, чем да...Если по селу или с полуметровом снегу возле дома колупаться - то да.Все остальные случаи - никогда!))))
Natalinezh вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 19:33   #12
Заблокирован
 Аватар для Turkul
IP: DN
Сообщений: 4,516
украинец
Получено "спасибо": 7,082
Очки репутации: 175,423
Мнения: -800
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Хотелось бы глянуть на красивую молодую девушку...нагую...в валенках и шубе...

О, какие...

Turkul вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 19:38   #13
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от Turkul Посмотреть сообщение
Хотелось бы глянуть на красивую молодую девушку...нагую...в валенках и шубе...
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 19:41   #14
Ленивый кошара
 Аватар для @qwerty@
IP:
Сообщений: 1,344
киевлянка
Получено "спасибо": 1,585
Очки репутации: 6,247
Мнения: 415
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от Turkul Посмотреть сообщение
Хотелось бы глянуть на красивую молодую девушку...нагую...в валенках и шубе...
Ого!!!! Хорошие фантазии вам тема про валенки навеяла)))
@qwerty@ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 19:56   #15
Заблокирован
 Аватар для Turkul
IP: DN
Сообщений: 4,516
украинец
Получено "спасибо": 7,082
Очки репутации: 175,423
Мнения: -800
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Ничего сверхестественного...я вспомнил аж садик, где у нас красивая девченка была снегурочкой на новогоднем утреннике, а у нее были такие белые пушистые валенки...вот это все и спроецировал на день сегодняшний.
Turkul вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 20:00   #16
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,304
украинка
Получено "спасибо": 5,848
Очки репутации: 8,879
Мнения: 444
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от Turkul Посмотреть сообщение
где у нас красивая девченка была снегурочкой на новогоднем утреннике, а у нее были такие белые пушистые валенки...вот это все и спроецировал на день сегодняшний.
Оффтоп:
Wilania вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 20:05   #17
Заблокирован
 Аватар для Turkul
IP: DN
Сообщений: 4,516
украинец
Получено "спасибо": 7,082
Очки репутации: 175,423
Мнения: -800
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Ну, конечно...платье...скорее, даже, полушубок, а не платье...под платьем, кокошник, коса...все как положено...
Turkul вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 20:11   #18
Приписанный
 Аватар для dnarG
IP:
Сообщений: 46
украинка
Получено "спасибо": 77
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Цитата:
Сообщение от Turkul Посмотреть сообщение
Ну, конечно...платье...скорее, даже, полушубок, а не платье...под платьем, кокошник, коса...все как положено...
Так детально запомнил наряд девочьки) мило)
___________
Время - лучший учитель, но, к сожалению, оно убивает своих учеников
dnarG вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 20:21   #19
Заблокирован
 Аватар для Turkul
IP: DN
Сообщений: 4,516
украинец
Получено "спасибо": 7,082
Очки репутации: 175,423
Мнения: -800
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

Я просто по случаю фото не так давно у приятеля смотрел, у него вся отчетность...мы с ним с садика (практически) дружим...
Turkul вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.12.2010, 21:36   #20
Владычица морская
 Аватар для Kiss Me
IP: DN
Сообщений: 589
киевлянка
Получено "спасибо": 1,295
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Валянки!?

а у меня есть валенки...я в комнате в них хожу...я живу в общаге на 1 этаже...у нас холодно зимой...так что валенки просто супер...тепло, удобно...и вообще я довольна и мне нравятся они
___________
Kiss Me вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ


Опции темы
Опции просмотра Оценка этой теме
Оценка этой теме:

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Выкл.


Часовой пояс GMT +2, время: 00:16.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2016