Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Право и бизнес > Бизнес форум

Украина повысит ввозные пошлины.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 15.12.2008, 18:09   #1
Приезжий
 Аватар для Saltis
IP:
Сообщений: 46
"Спасибок": 15
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Украина повысит ввозные пошлины.

Сегодня нашел вот такую занимательную переписку, думаю после такого нас могут "попросить" из ВТО-
      • Постійному представнику
      • України при відділенні ООН
      • та інших міжнародних
      • організаціях у Женеві
      • МАЙМЕСКУЛУ М. І.

   • Шановний Миколо Івановичу!

У зв’язку з підготовкою антикризової частини законопроектів, спрямованих на захист реального сектору економіки від негативного впливу світової фінансової кризи, Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики просить Вас якнайшвидше зробити офіційний запит до Комітету з питань обмежень платіжного балансу Світової організації торгівлі щодо надання роз’яснення терміну «критичний стан платіжного балансу», застосованого у тексті ХІІ статті ГАТТ 1994 та у «Трактуванні заходів, передбачених Генеральною угодою з тарифів та торгівлі (ГАТТ 1994) щодо платіжного балансу».
Крім того, у зв’язку з необхідністю обмеження імпорту з метою захисту вітчизняних товаровиробників та необхідністю регулювання стану платіжного балансу, просимо також у вищезазначеному запиті викласти наведену нижче законодавчу пропозицію на предмет оцінки її відповідності правилам та вимогам СОТ:
«Спираючись на норми Статей ХІІ – ХІІІ ГАТТ 1994, «Трактування заходів, передбачених Генеральною угодою з тарифів та торгівлі (ГАТТ 1994) щодо платіжного балансу», «Декларацією про торгівельні заходи, пов’язані з платіжним балансом від 28 листопада 1979 року», та зважаючи на критичний стан платіжного балансу України, запровадити такий тимчасовий порядок встановлення та зміни ставок ввізного мита на товари, класифіковані у 1 – 24 групах УКТЗЕД, та товари, визначені підакцизними відповідно до закону:
А) з моменту набрання чинності цим законом ввізне мито на зазначені товари встановлюється на рівні 1 січня 2008 року, та діє протягом шести поточних календарних місяців, включаючи місяць такого встановлення.
Б) Кабінет Міністрів України проводить негайні консультації з Кабінетом з питань обмежень платіжного балансу (The Committee on Balance-of-Payments Restrictions) СОТ за процедурою, встановленою розділами 5 – 13 «Трактуванні заходів, передбачених Генеральною угодою з тарифів та торгівлі (ГАТТ 1994) щодо платіжного балансу». Якщо на підставі завершення таких консультацій виникає потреба зменшення ставок ввізного мита до рівня, визначеного у «Розкладі поступок і зобов’язань» в частині узгодженої тарифної пропозиції, що є невід’ємною частиною Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі (Протокол ратифіковано Законом N 250-VI (250 17) від 10.04.2008, ВВР, 2008, N 23, ст.213), то Кабінет Міністрів України має право здійснити таке зменшення шляхом видання відповідної постанови, яка набирає чинності на 30 календарний день після її офіційного оприлюднення.
В) Якщо після спливу такого шестимісячного періоду стан платіжного балансу України залишається критичним, Кабмін може прийняти рішення про продовження дії зазначеного тимчасового порядку на наступний шестимісячний період шляхом прийняття відповідної постанови, яка має бути офіційно оприлюдненою не пізніше 30 календарних днів до закінчення такого шестимісячного періоду.
Норми цієї статті діють до 1 січня 2011 року.

Офіційну відповідь СОТ просимо направити до Комітету.
Заздалегідь вдячні.З повагою,
Голова Комітету С. А. Терьохін
а вот и ответ


ПОСТІЙНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО MISSION PERMANENTE DE L’UKRAINE
УКРАЇНИ ПРИ ВІДДІЛЕННІ ООН ТА AUPRES DE L’OFFICE DES NATIONS UNIES
ІНШИХ МІЖНАРОДНИХ ET DES AUTRESORGANISATIONS
ОРГАНІЗАЦІЯХ У ЖЕНЕВІ INTERNATIONALES A GENEVE

14, Rue de I’Orangerie-1202 Tel. 41 22 919-87-20
Fax. 41 22 784-38-01 website:www.mfa.gov.ua/geneva
Geneve
Swisse

………………………………………………………………………………….

«07» листопада 2008р. №4133/13-194/0851654
На лист від «5» листопада 2008р. №04-27/887

Голові Комітету з питань
Податкової та митної політики
Верховної Ради України

С. А. Терьохіну

Копія: департамент СОТ
Міністерства економіки
України, ДЕС МЗС України

ТЕРМІНОВО!

Щодо запровадження заходів
з обмеження імпорту


Шановний Сергію Анатолійовичу,

Відповідно до Вашого термінового запиту, Постпредство провело консультації з радником Секретаріату Світової організації торгівлі в Комітеті з питань платіжного балансу СОТ Карен МакКаскер щодо запропонованого Комітетом з питань податкової та митної політики ВРУ проекту антикризового законодавства в частині введення обмежувальних заходів до імпорту товарів в Україну.
За результатами роз’яснень Секретаріату СОТ повідомляємо наступне.
Положення статей ХІІ та ХVІІІ ГАТТ-94 та Домовленості про положення Генеральної угоди з тарифів та торгівлі 1994 року щодо платіжного балансу, статті ХІІ Генеральної угоди про торгівлю послугами (ГАТС) передбачають можливість країні-члену СОТ запровадження обмежень імпорту через ускладнення з платіжним балансом. Зазначені положення обумовлюють заходи, які за своєю структурою є ціновими (додаткові імпортні платежі (збори), вимоги про внесення імпортерами відповідних депозитів тощо) або кількісними обмеженнями.
Комітет СОТ з питань платіжного балансу вважає, що будь-який член СОТ може вдаватись до заходів обмеження імпорту за умови наявності критичного стану платіжного балансу та дотримання процедурних норм СОТ. Зокрема, країна-член обов’язково має нотифікувати Секретаріат СОТ протягом 30 днів з моменту введення обмежень щодо застосованих заходів та проведення офіційних консультацій в рамках Комітету СОТ, який залишає за собою право звернутись до МВФ з проханням про здійснення оцінки стану економіки та балансу платіжних операцій. Таким чином, Уряд України, в разі запровадження обмежень імпорту відповідно до положень статей угод СОТ, має бути готовим до обговорення економічного стану держави та чинників, які вплинули на різке погіршення платіжного балансу. Одночасно, Комітет також привернув увагу, що досвід впровадження обмежень імпорту країнами Центрально-Східної Європи в середині 90-х років не призвели до значного покращення їх платіжного балансу, а під час фінансової кризи в Азії 1998р. жодна країна член СОТ не вдавалась до заходів обмеження імпорту у зв’язку із погіршенням платіжного балансу.
Запропоноване в проекті антикризового закону запровадження тимчасового порядку встановлення та зміни мит на імпортовані товари 1-24 груп УКТЗЕД та товари визначені законодавством України підакцизними на рівні мит існуючих на 1 січня 2008р. вважається згаданим експертом Комітету СОТ недостатньо прозорим заходом, який буде важко адмініструвати. В цьому плані Секретаріатом СОТ рекомендується розглянути метод селективного підвищення товарів на ті товарні позиції, надмірний імпорт яких спричиняє негативний вплив на стан платіжного балансу та монетарних резервів України. Додатково повідомляємо, що згідно з нормами ст. ХІІ та ХVІІІ ГАТТ-94, заходи з обмеження імпорту не можуть використовуватися з метою захисту окремих галузей економіки країни-члена СОТ, що їх запроваджує, а лише мають спрямовуватися на корегування стану платіжного балансу та валютних резервів країни.
Згідно наданих Комітетом СОТ роз’яснень терміну «критичний стан платіжного балансу», бачення Секретаріату СОТ з цього питання викладено в документі WT/BOP/W/21 (12 September 2002), в якому визначено, що головним критерієм критичного стану є зменшення валютних резервів до позначки загальної вартості тримісячного імпорту товарів та послуг до країни. До уваги беруться також тенденції короткострокового руху капіталів. Разом з тим, в якості єдиного обґрунтування правомірності застосування країною-членом СОТ захисних заходів з обмеження імпорту у зв’язку з платіжним балансом Комітетом СОТ визнається доповідь Міжнародного фонду, висновки якої свідчать про суттєве зменшення монетарних резервів країни та/або їх низький рівень. З урахуванням рішення МВФ про виділення Україні системної позики в розмірі 16,5 млрд. доларів США, Комітет рекомендує провести аналіз запропонованих обмежень імпорту на відповідність зобов’язанням України щодо отримання стабілізаційного кредиту Фонду.
За наполяганням представниці Секретаріату СОТ, надані нею роз’яснення, оцінки та рекомендації носять неофіційний характер та не можуть бути використані українською стороною в якості юридичного обґрунтування або погодження з боку СОТ запровадження захисних заходів з обмеження імпорту до України. Рішення щодо правомірності застосування Україною обмежень імпорту у зв’язку з платіжним балансом приймається виключно країнами-членами СОТ під час офіційного засідання Комітету з питань платіжного балансу, яке вступає в силу після його затвердження Генеральною Радою Світової організації торгівлі.
За результатами консультацій в Секретаріаті СОТ, Постпредство вважає, що пропозиція про встановлення митних тарифів на групу 1-24, які діяли станом на 1 січня 2008р., до прийняття ВР України Закону про ратифікацію Протоколу про вступ України до СОТ, означатиме фактичне підвищення ставок мита, що не відповідає зобов’язанням України, взятим при вступі держави до Світової організації торгівлі. Найбільш прозорим та зрозумілим для членів СОТ заходи зменшення негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України, на нашу думку, може бути встановлення додаткового платежу (збору) на окремі імпортні позиції у фіксованому розмірі, який має ґрунтуватися на результатах ретельного аналізу фінансового та економічного стану країни, з визначенням конкретного терміну застосування та механізму поступової відміни введених антикризових обмежень.
Постпредство вважає за необхідне врахувати роз’яснення Комітету СОТ з питань платіжного балансу при підготовці ВРУ пакету антикризових законів у частині введення обмежень імпорту товарів до України.

Додаток: 1. Лист радника Секретаріату СОТ К. МакКаскер на 2 арк.
2. Документ СОТ WT/BOP/W/21 (12 September 2002) на 24 арк.

З повагою,
Постійний представник М. І. Маймескул

Вик: Ю. Панасюк + 41229198734
Saltis вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.12.2008, 18:30   #2
Приезжий
 Аватар для Ano_nym
IP:
Сообщений: 33
"Спасибок": 9
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Украина повысит ввозные пошлины.

что то мне подсказывает, что автомобили вырастут в цене...это просто ппц какой то. И это во время кризиса?
Ano_nym вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.12.2008, 18:50   #3
Барбосёнок
 Аватар для Кубаноид
IP:
Сообщений: 5,193
"Спасибок": 9,879
Очки репутации: 14,095
Мнения: -1167
Доп. информация
По умолчанию Re: Украина повысит ввозные пошлины.

Да вроде как если из ВТО уже не попросят. Если бы попросили было бы хорошо, т.к. в момент кризиса ВТО может увеличить безработицу в разы. Ну а после, можно и на более хороших условиях туда вступить. Такой рынок, в таком месте всегда будет в цене
Кубаноид вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.12.2008, 20:21   #4
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2689
Доп. информация
По умолчанию Re: Украина повысит ввозные пошлины.

Ну вот - первый щелчок по носу Украине. Куда рвались и раструбили як так усе гарно - от тех и получили. И это только начало.
Да плевало ВТО на украинские заморочки - они Европу спасают, а не мистера Ющенка.
Ну что же посмотрим - какой фортель еще нардепы выкинут. Хотя я думаю - как катались на мерсах, так и будут.
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Поле боя - Украина. 2009 році в Росії вийшла серія книжок про українсько-російську війну. ad lib Литературный форум 131 25.09.2019 15:40
Моя Украина! seamju Клуб фотографов 15 01.08.2015 22:47
Украина в ТОП"ах ) Death Rain Основной 9 18.06.2009 15:53


Часовой пояс GMT +3, время: 03:07.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021