Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Политический форум > Исторический форум

Козаки - все про них!

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 20.06.2010, 11:28   #181
ЯпонаОтец
 Аватар для Ямакаси
IP:
Сообщений: 1,373
"Спасибок": 1,545
Очки репутации: 10,591
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
Для особо интеллектуальных повторяюсь ( последний раз) - казак .... человек без национальности
неужели это жидомасонский орден, вернее его продолжение?
Ямакаси вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 12:04   #182
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Ямакаси Посмотреть сообщение
неужели это жидомасонский орден, вернее его продолжение?
Если честно, то нац.заходы укронацыков, в казацкой теме, начинают доставать...

Смотрим сюда, Ямакаси...

Еще в 1778 году инженер-генерал-майор и кавалер Александр Ригельман закончил свой труд по описанию жизни казаков (ссылку на его труд я давал в теме - если интересно сами найдете).

В нем было указано:

Козаки - все про них!-2010-06-20_180237.jpg

С того времени - ничего не изменилось!
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 13:34   #183
Почетный легион
 Аватар для Товарищъ
IP:
Сообщений: 15,543
"Спасибок": 17,504
Очки репутации: 40,040
Мнения: 5941
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Цей термін має також інші значення. Дивіться Козак (значення)
Коза́к — представник військового стану, воїн-найманець. Член самоврядних військових громад, що з кінця 16 століття існували на теренах українського «Дикого поля», в районі середніх течій Дніпра та Дону, на межі християнського і мусульманського світів. Основним заняттям козака була війна: розбій і патрулювання торгових шляхів, піратство в Криму та Чорному морі, захист українських земель від татарських «полювань на рабів», участь у військових кампаніях сусідніх володарів та захист кордонів сусідніх держав.
У 17 столітті козаки були організовані у дві воєнні державні формації — Військо Запорозьке та Донське військо, які на початку 18 століття були інкорпоровані до складу російської монархії. Остання поступово ліквідувала козацькі автономії шляхом залучення козацької верхівки до дворянського стану, нищенням козацьких самостійницьких осередків, оросійщенням козацтва. На середину 19 століття в Росії існувало 11 козацьких військ, що були розташовані у прикордонних зонах Кавказу та Сибіру. Під час громадянської війни в Росії, що спалахнула після більшовицького перевороту 1917 року, в акваторії Чорного моря виникло три козацькі державні утворення: Українська держава, Кубанська народна республіка та Донська республіка. Після створення СРСР комуністична влада фізично винищила козацький стан в ході репресій і голодомору. Залишки козаків воювали про радянської влади на боці Німеччини під час Другої світової війни.
З 1991 року, після розвалу СРСР, ряд громадських організацій України, Білорусі, Росії та Казахстану намагаються відроджувати козацькі традиції. В державній символіці Україні активно використовуються козацькі атрибути та діячі козацької історії.
Дійсні гіпотези
Від половецького «Cosac» — «варта», «чота». Зустрічається в «Codex cumanicus».
Від кримсько-татарського або тюркського «Qazaq» — «вільна людина», «авантюрист», «шукач пригод», «бурлака».
Від тюркського «Cosac» і «Qazaq» — «вільна людина», «авантюрист», «шукач пригод», «вартовий», «розбійник», «найманець».
Старі гіпотези
Від імені легендарного ватажка Козака.
Від слова «коза» у зв'язку зі спритністю козаків або їхніми полюваннями на кіз.
Від етноніму «хозари». Популярна гіпоза в козацькій історіографії кінця 17 — початку 18 століття. Спростована Олександром Рігельманом.
Теорії
Уходницька — козаки сформувалися на основі руських і московських втікачів, переважно селян, які тікали з під гніту поміщиків і осідали у малозаселених районах течій Дніпра та Дону.
Боярська — козаки сформувалися на основі руських бояр Литви та Польщі, професійних військових, які не отримали статусу шляхтичів і були змушені займатися війною та розбоєм (Антонович, Леп'явко).
[ред.]Гіпотези
Кочівницька — козаки походили від кочових народів: скифів, сарматів, хозарів, половців (Гумільов), які мешкали в 11 — 13 століттях в Північному Причорномор'ї.
Бродницька — козаки є нащадками бродників, берладників і галицьких вигонців, які мешкали в 11 — 13 століттях в Північному Причорномор'ї (Грушевський, Гумільов).
Вперше термін «козак» згадано у Початковій монгольській хроніці в 1240 році[9]. У 16 ст. цей термін вміщено в словник половецької мови та в додаток грецького збірника житій святих. На землях сучасної України згадки відносяться до XIV століття, коли більшість українських земель юридично належала до складу Речі Посполитої. Козаки того часу — люди Великого Степу, Дикого Поля, тобто степів, розташованих на землях сучасної України, Росії, Казахстану та деяких інших країн Азії. Ці люди вели кочовий і військовий спосіб життя, здобували собі засоби для існування за допомогою війни і підсобних промислів (полювання, рибальства, пізніше торгівлі та землеробства). Ці люди брали участь у військових походах, входили до складу військових загонів чи надвірної охорони заможних людей (шляхти, торгівців), служили у військах різних держав, зокрема Речі Посполитої, в деяких випадках вели спосіб життя грабіжників і вбивць — нападали на панські маєтки, купецькі каравани.
Перші письмові згадки про козаків, що з'явилися на порогах Дніпра, припадають на кінець 15 ст. У 1492 році запорізькі козаки атакували турецьку військово-морську галеру під Тягинею і визволили українців, захоплених у полон і проданих у рабство. Як писав професор Михайло Грушевський, це була перша в історії офіційна згадка про дії козаків на морі й офіційна згадка про запорізьких козаків узагалі. Так - 1 серпня 1492 року відбувся похід запорізьких козаків в Дніпровський лиман під проводом князя Богдана Глинського, Чингізіда і нащадка Мамая.
___________
В РФ опять захотели гарантий невступления Украины в НАТО. На что Украина ответила:Мы их подпишем на обратной стороне Будапешского меморандума.
Товарищъ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 13:40   #184
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Товарищъ Посмотреть сообщение
У 17 столітті козаки були організовані у дві воєнні державні формації — Військо Запорозьке та Донське військо, які на початку 18 століття були інкорпоровані до складу російської монархії.

ну, как бы да... Донские казаки в союзе с Русским царством начали систематическую колонизацию окраин России, заселили низовья Волги, Яика и Терека, а также обширные территории в Сибири, и стали основой новых войск.

Днепровские казаки образовали Запорожскую Сечь, стали вассалом Речи Посполитой. Но политическое и религиозное давление со стороны Польши привело к провозглашению Гетманщины и массовому восстанию Богдана Хмельницкого, которое в корне изменило геополитический баланс Восточной Европы. Впоследствии казаки повернулись к России, и Переяславская Рада объединила территорию (в современном понимании этого термина) Украины с ней.
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 13:51   #185
Почетный легион
 Аватар для Товарищъ
IP:
Сообщений: 15,543
"Спасибок": 17,504
Очки репутации: 40,040
Мнения: 5941
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Не раз козацтво починало народні повстання проти національного та релігійного гніту шляхетської Польщі. Зі свого боку Польща намагалася використовувати козаків як військову силу для захисту від нападів татар і турків, задля чого з козаків було утворено реєстрові полки, що перебували на військовій службі у польської держави. Реєстровики залучалися також до військових дій у війнах зі шведами, московитами, німцями.
З часом на добру здобич козаків стали зазіхати королівські старости. Їх уже не влаштовувала десятина і вони почали вимагати більшу частину козацьких прибутків. Це спонукало козаків просуватися далі на південь, до Дніпровських порогів, так званого дніпровського низу.
Польські і литовські пани збагнули, що через таке оселення козаків від них вислизає здобич і почали організовувати походи на низових козаків та силою відбирати прибутки. Для організованої боротьби як з татарами, так і з шляхтою, що панувала в Україні у 16 столітті українське козацтво утворило свій центр — Запорозьку Січ, що була столицею значною мірою незалежної військової республіки.
У 17 столітті козацтво запорозьке, реєстрове, городове вже утворило провідну верству українського народу і склало основу української держави, що постала 1648 року з початком Визвольної війни під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького.
Козацький адміністративно-військовий устрій був поширений на значну частину України.
3 козацької старшини утворилася нова українська аристократія.
Новий устрій проіснував на українських землях до кінця 18 століття, а військові козацькі формування — до 1-ї половини 19 століття.

добавлено через 6 минут
Який тютюн курили запорожці

Ніде правди діти: козаки янголами не були. Меди-пива пили, горілочки не цуралися. Що ж до тютюну та люльки - до них приязнь особлива була. Згадаємо гегелівського Тараса Бульбу, який головою наклав, кляту люльку шукаючи. А він же з реальної людини списаний. Навіть іноземці, буваючи на Січі, потім свідчили: козаки люльки з рота не випускають...

А тепер поміркуємо. При отій "загальній тютюнізації" випадки легеневих хвороб серед козаків були дуже нечастими. Тут ідеться про риси здорового побуту, які ми забули. По-перше, козаки ніколи не палили в хаті, у курені, навіть у землянці. "Бо там - Бог", - казали вони. Тобто - висіли ікони.

Отже, дим не їв їм легенів у закритих приміщеннях. Але ж палити вкрай хочеться!

І козаки знаходили компроміс: більшу частину доби перебували на свіжому повітрі. Від ранньої весни й до глибокої осені спали надворі. Тютюн тримали не в кисетах, а в маленьких міцненьких гарбузянках (званих "діжечками", "турчанками", "таракуцками"). З часом гарбузянка міцніла, ставала ніби костяна.
Тютюн зберігався сухим. Не пліснявів, як, приміром, у нашої "Прими". То ж вра---мо ще: палити люльку здоровіше, ніж сигарети чи цигарки. Люлька часто гасне. Доводиться знов розпалювати, а заразом поміркуєш: чи не забагато палиш?

Головна ж таємниця була в самому тютюнові. Чистий турецький був дуже дорогий. Завзяті тютюнники добували його в різний спосіб: коли - за гроші, а частіше - шаблею, як трофей. А коли і як мито за перевіз через пороги.

Оскільки тютюну не вистачало, козаки примудрилися додавати в нього полину, а то й більше трав. У першу чергу - деревій, чебрець, полин, будяк, сухе листя валеріани, м'яти, борщівника. Усі ці трави мають лікарські властивості: заспокоюють нервову систему, знижують кров'яний тиск, поліпшують апетит та сон.
Отже, розважливість і мужність воїнів інколи залежала від тютюну. І коли запорізькі вояки майже не хворіли на астму, бронхіти, трахеїти, то це теж завдяки козацькому тютюну.

Хтось може заперечити: скільки ж шкідливих речовин у тому диму ж лишалося! Але ж і вплив гарячого диму через слизові оболонки бронхів та носової порожнини досить цілющий! Та й чи багато треба? Знову згадаймо про гомеопатію. І наукова медицина стверджує: не така страшна доза, як постійний вплив.

Нарешті, досвід адигейців, ульген, нівхів доводить те ж саме: вони самим лише димом лікують понад 200 хвороб. І досить успішно. Це підтвердила наукова експедиція Хабаровського інституту ще у 1975 році. ; Слід підкреслити: паління в козаків було розвагою, відпочинком. Воно заважало ані в походах, ані в селянській праці. Ще й лікувало. Хіба погано?!
А прадідівська традиція шанування хати та церкви й нашим курцям завадила б. Було б непогано, коли в боротьбі з наркоманією та токсикоманією наші лікарі застосовували б хоч подекуди й козацький досвід.
Адже серед козаків нічого подібного не було!

Анатолій ПАСТЕРНАК
КОЗАЦЬКА МЕДИЦИНА
___________
В РФ опять захотели гарантий невступления Украины в НАТО. На что Украина ответила:Мы их подпишем на обратной стороне Будапешского меморандума.
Товарищъ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 14:09   #186
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Товарищъ Посмотреть сообщение
українське козацтво утворило свій центр
угу. С такими источниками - Вам сюда...

"И рассказать бы Гоголю
про нашу жизнь убогую…"
(с) В. С. Высоцкий

для сведения: Слово "украинец" даже в XIX веке для определения жителей Южной, или Малой Руси, употреблялось чрезвычайно редко, исключая нескольких польских интеллектуалов, разрабатывавших концепции "украинства" (кстати, не знал и не употреблял слова "украинец" даже Тарас Шевченко).

А мы сейчас про какой век говорим?

Вывод: как только я вижу текст с активным муссированием термина "украинский", "украинец" - понимаю - новояз это - укронациками фальсифицырованный... Не имеющий ничего общего с настоящей историей.
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 14:48   #187
Житель
 Аватар для зэрэг
IP:
Сообщений: 180
"Спасибок": 502
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

несколько фотографий со времён Первом Мировой... Просто посмотрите на них. Это настоящие казаки! И это они доказали в боях... Их доблесть не нуждается в подтверждении.


Козаки - все про них!-shtab-i-oficery-2-i-brigady-sibirskoi-kazachei-divizii.jpg
Штаб и офицеры 2-й бригады Сибирской казачьей дивизии, 1915 г.

Козаки - все про них!-vahmistr-5-go-plastunskogo-batalona-kubanskogo-kazachego-voiska-1916.jpg
Вахмистр 5-го пластунского батальона Кубанского Казачьего Войска 1916 г.

Козаки - все про них!-kazaki-9-go-orenburgskogo-kazachego-polka-v-krasnyh-kazarmah-v-chelyabinske-1914.jpg
Казаки 9-го Оренбургского казачьего полка в Красных казармах в Челябинске, 1914 г.

Козаки - все про них!-orenburgskie-i-terskie-kazaki-na-fronte-mirovoi-voiny-1914.jpg
Оренбургские и терские казаки на фронте мировой войны, 1914 г.

Козаки - все про них!-oficery-1-go-kavkazskogo-kazachego-polka-na-otdyhe-pod-karsom-1914.jpg
Офицеры 1-го Кавказского казачьего полка на отдыхе под Карсом, 1914 г.
зэрэг вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 15:11   #188
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Оффтоп:
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 15:49   #189
Почетный легион
 Аватар для Товарищъ
IP:
Сообщений: 15,543
"Спасибок": 17,504
Очки репутации: 40,040
Мнения: 5941
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Cedars Посмотреть сообщение
кстати, не знал и не употреблял слова "украинец" даже Тарас Шевченко.
по моему это перебор, Вы стихи Т.Шевченко читали ? Слово Украина http://www.poetryclub.com.ua/metrs_poem.php?poem=558употребляет
и українці також http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=190395
___________
В РФ опять захотели гарантий невступления Украины в НАТО. На что Украина ответила:Мы их подпишем на обратной стороне Будапешского меморандума.
Товарищъ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 15:52   #190
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Товарищъ Посмотреть сообщение
Вы стихи Т.Шевченко читали ?
Оффтоп:
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 16:01   #191
Почетный легион
 Аватар для Товарищъ
IP:
Сообщений: 15,543
"Спасибок": 17,504
Очки репутации: 40,040
Мнения: 5941
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Cedars Посмотреть сообщение
Оффтоп:
Unforgiven :: Українцям…

Нащо ж було воювати,
Рвати ті кайдани
Знову й знову роз’ятрювати
загоєні рани...

Нащо воля Вам здалася,
Мої українці,
Лиш згадаєм історію
з слів сумної пісні.

Чому різні в нас герої,
Рідна Батьківщино,
Хіба кров’ю не скропили
мову солов’їну??

А та мова не зуміла
народ об’єднати,
Роздавлена і забута
скоро "піде спати"...

Не кидайтесь, українці,
від краю до краю,
не шукайте, не знайдете,
за кордоном раю...

І Дніпру не дозволяйте
ділити державу,
Щоб не згасла й не забулась
Козацькая слава!!!
___________
В РФ опять захотели гарантий невступления Украины в НАТО. На что Украина ответила:Мы их подпишем на обратной стороне Будапешского меморандума.
Товарищъ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.06.2010, 17:07   #192
ЯпонаОтец
 Аватар для Ямакаси
IP:
Сообщений: 1,373
"Спасибок": 1,545
Очки репутации: 10,591
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Cedars Посмотреть сообщение
Если честно, то нац.заходы укронацыков, в казацкой теме, начинают доставать...

Смотрим сюда, Ямакаси...

Еще в 1778 году инженер-генерал-майор и кавалер Александр Ригельман закончил свой труд по описанию жизни казаков (ссылку на его труд я давал в теме - если интересно сами найдете).

В нем было указано:

Вложение 16646

С того времени - ничего не изменилось!
Сидор, ты ж наверное незнаешь, почему у человека волосы ростут на голове....

в 1778 году... незнали, что Сидор в 2010, будет тыкать труд написанный Ригельманом и никем не признаный.
но продолжай...
да история написания картины Репиным ",,,, пишут письмо Турецкому султану", я читал другие версии, а во время изучения истории искусств - преподрватель рассказывал свои версии....


но странно одно, когда кто-то с тобой, Сидор, не согласен ты пытаешься, как тебе кажеться, оскорбить , что-ли....

Я говорю о том, что ИСТИННЫЕ знания передаються из поколения в поколене..... мои предки в 15 колене были военные.......а может и до 30 колена....
у меня есть фото пра-пра -пра дедов - КОЗАКОВ!! мля....

а ты Сирод.... кто ты?
Ямакаси вне форума  

Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.06.2010, 02:24   #193
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Оффтоп:
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.06.2010, 02:43   #194
ЯпонаОтец
 Аватар для Ямакаси
IP:
Сообщений: 1,373
"Спасибок": 1,545
Очки репутации: 10,591
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Цитата:
Сообщение от Cedars Посмотреть сообщение
Оффтоп:
Сидар, в репертуаре, имидж конечно хорошо... не могу понять по чему тебя терпят... хотя догадываюсь.....


вступать в брань с тобой смыла нет. На все мои посты у тебя только два слова.... вывод.... ты БОТ!!! чей только не понятно... понятно что модерский.

знаю много сайтов, где отслеживают вход с одного айпишника под разными никами..

у тебя есть другой ник , под которым ты ведёшь себя иначе... а Сидр, ...короче орешек разколот!
короче нарушение правил, на лицо.... хотя это наверное неинтересно... Алексу что-ли.

А сайт раскрутить надо...это бизнес...

так вот ... Си Дар....да, хотя.. нет у тебя дара...(так хочеться тебя опустить, но за тебя уже 4 модера вступилось). видать селяви....
Ямакаси вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.06.2010, 02:48   #195
Проходящий мимо
 Аватар для Cedars
IP:
Сообщений: 5,943
"Спасибок": 7,808
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Козаки - все про них!

Оффтоп:
___________
Если вопрос задан правильно - ответ будет неожиданным...
Cedars вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
козаки, історія україни

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Как козаки кинематограф про…любили whiteinternet Политика Украины 3 31.01.2011 12:40


Часовой пояс GMT +3, время: 19:18.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2020