Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
Вернуться   Киевский форум > Политический форум > Исторический форум

Міф про ісконно російський Крим.


Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 06.06.2013, 07:37   #1
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Міф про ісконно російський Крим.

Ну а ми продовжуємо розвінчувати міфи "давньої" Россіюшкі. - Міф про те, що Крим "споконвічно російський"

Про Крим, як про «споконвічно російській землі» стверджує російська пропаганда в кримській дискусії. Хоча чудово відомо, що кримське ханство, де не було ніяких росіян, але, за турецькою перепису 1666, там жило 920 000 українців, було завойоване московитами і увійшло до складу Московської (Російської) імперії в 1783 році, тобто трохи більше 200 років тому.

Нагадаємо, що Московія утвердилася лише в XVI-XVII ст. І вона не тільки ставлення до Криму не мала, а й платила данину кримському хану!

Коли Іван VI (Грозний) вінчався на престол царем та оголосив себе самодержцем усієї Русі, - розгніваний Кримський Хан надіслав послів з обуренням: "Як смієш ти, наш раб, об'являти себе рівним мені, царю?!" І зажадав негайно, публічно відмовитися від свого царського титулу і виплатити Криму збитки, що й було зроблено Іваном Грозним. Однак московити, все одно пишуть в своїх виданнях, що незрозуміло чому в 1574 році Іван Грозний раптом відмовився від царського титулу. «Дивним він якийсь Був», - резюмують московітські джерела. Хоча вони чудово знають, чому саме Грозний був "дивний"

Українсько - кримські зв'язку, як свідчать історичні джерела, сягають у сиву давнину - в період Візантії й Київської Русі. Про це свідчить бодай знайдена під Керчю мармурова плита, на якій вибито, що там князь Київської Русі Гліб Святославич 1068 року міряв по льоду відстань від «Тмутаракань до К'рчев» (ширину Керченської протоки ...)
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 5 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 08:12   #2
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,095
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2501
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
за турецькою перепису 1666, там жило 920 000 українців
пойду застрелюсь от такого бредахи-хи
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 08:55   #3
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
пойду застрелюсь от такого бредахи-хи
Спершу турецький перепис почитай, турки не такі брехливі,як комуністи. Я їм вірю.Туркам!
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 09:21   #4
Старожил
 Аватар для Viktorino
IP:
Сообщений: 1,317
"Спасибок": 813
Очки репутации: 3,775
Мнения: 1826
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
...за турецькою перепису 1666, там жило 920 000 українців...
А чего они там делали, не пишут турки?
Viktorino вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 09:25   #5
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Viktorino Посмотреть сообщение
А чего они там делали, не пишут турки?
Жили звісно на своїй землі.

Сообщение добавлено 06.06.2013 в 08:30.

Досі неперекладені турецькі літописи - величезна й таємна сторінка історії України. І якщо читач гадає, ніби в ній уже все прочитано, то це анітрохи не так. Вже понад століття більшість українських істориків послуговується турецькими хроніками через треті руки.
Ще від часу Костомарова й Грушевського ми переважно отримуємо "турецьку" інформацію про Україну то з російських, то з польських, то з німецьких або французьких джерел. Якби то ще в перекладі, а то ж нерідко й просто – нате вам факт, беріть посилання на нього - і користуйтеся.
Наприклад, багатьом відома "Історія Кримського Ханства" російського історика В. Смирнова. Книжка й досі залишається найавторитетнішим джерелом з історії ханату; там є чимало згадок і про козаків. Але тільки сліпому непомітно, як тонко маніпулює її автор історією кримських татар, "ощасливлюючи" цей народ приєднанням до Російської імперії.
Проте Смирнов ще багато часу й далі залишатиметься авторитетом для багатьох дослідників Криму, оскільки його праці всіяні посиланнями на ті-таки загадкові османські джерела. От лиш як ними послуговувався або, прямо кажучи, маніпулював російський сходознавець?
Щоб це знати, українцям пора самотужки дослідити турецькі писання.
Східні орієнтири
Власне, такі спроби робляться ще з часу Агатангела Кримського йОмеляна Пріцака. А ще сюди можна додати: Любомира Гайду, Віктора Остапчука та Олександра Галенка. Це найпомітніші постаті з когорти вітчизняних османістів.
Цікаво й те, що ґрунтовні студії турецьких сторінок про історію України, по суті, започаткували наші науковці з діаспори. Зрештою, ясна річ - поки "совок" творив із турків і татар образи вічних ворогів, а на українське сходознавство наклав табу, діаспора розвивала геть інший дискурс.
І, звичайно ж, цей дискурс був пов'язаний із тими близькосхідними орієнтирами, які здавна існували в українській історії як альтернатива "західноєвропейському" та "московському" геополітичному вибору.
Скажімо, український емігрант Сергій Дубровський, чию збірку публікацій недавно видали й у Туреччині, і в нас, ще в 50-х роках закликав турецьких і українських радянських істориків попрацювати в київських та стамбульських архівах, щоб відновити втрачені сторінки нашого спільного минулого.
Турецький султан Той-таки Дубровський чи не першим наголосив і на тому, що цілком імовірно українці комфортніше почувалися у своїх поселеннях на території Кримського Ханату, ніж, наприклад, у Речі Посполитій.
А структура козацького війська та Запорізької Січі з їхніми кошовими, писарями, бунчужними та обозними один в один відповідала тюркським степовим утворенням і тому ж ханату.
До речі, з багатьма "східними орієнтирами" українських науковців варто ознайомитисянашим націоналістам. Упевнений, що їх чекало б удосталь несподіванок.
Два береги одного степу. Про дружбу козаків і татар
Це й відкриття про те, що давні кияни могли бути хозарами, а отже, предосить із нас – найближчі родичі не лише половців та кримських татар, але - і євреїв. І про те, що багато козаків вільно розмовляли кримськотатарською мовою, а більшість мешканців середньовічного Криму – українською. І про те, як гетьман Пилип Орлик навернувся на схилі літ в іслам.
Сучасний український сходознавець Ірина Дрига свого часу заявила в інтерв’ю турецькій пресі: "Наш справжній націоналізм починається з тюркології".
"Козаки Жовтої Тростини"
То чому, власне, стільки поколінь поодиноких ентузіастів б’ються над тим, щоб українці прочитали заморські манускрипти?
Як зауважила один із турецьких істориків Айше Хамде Джан, опрацьовуючи османський літопис "Історія Кам’янця": "Подані тут відомості – важливі ниті, що снують розповідь про виникнення сучасної України".
Так можна сказати про чимало турецьких хронік. Адже мова польських і російських істориків ХVI -ХVIII століть нам уже відома: українці в них – такі-сякі, словом, "грязь Москви", або "варшавське сміття".
Натомість геть інше ми прочитуємо в тій-таки "Історії Каманіче" (як називали турки теперішній Кам’янець-Подільський). Скажімо, автор хроніки, описуючи перемовини поляків та османів під містом Бучач 1672 року цитує польських послів, і ті говорять:
"Тим часом козаки Жовтої Тростини, які чотириста літ у підданстві нашому перебували та запопадали, нам почали надокучати. Дорошенко ж, ставши гетьманом, претендує на рівність із нашим королем та своєю поведінкою уподібнюється решті християнських королів…
Хіба не очевидно, скільки лиха нам завдали напасті Жовтої Тростини й те, що Дорошенко зібрав батальйон під крилом у султанського війська його величності могутнього падишаха з роду Османів та, щоб засвідчити свою відданість, під час завоювання фортеці Каманіче дав погуляти рушницям із гарматами, і те, що нині їздить верхи в королівській манері та зі свитою своєю розгулює в палаці воїнів Ісляму, і нам наперекір дійшов до земель, де ми перебуваємо?"
Як гетьман Дорошенко уклав союз із турками проти поляків
Принагідно нагадати, що османи називали козаків саме Військом Жовтої Тростини. Ця назва згодом потрапила і в європейські історичні видання. Та цікаво, що в "Історія Каманіче" вона переноситься на всіх українців, ще й датує їх польськими підданими з 1272 року.
Зрештою, достатньо пробігтися очима по цитованому фрагменту "Історії Кам’янця", аби навіть із польських уст відчути шанобу османів до українців як до давнього народу. Це підтверджують і їхні вимоги, висунуті до короля Речі Посполитої під час тих же Бучацьких переговорів:
"Надалі не вторгатися й не нападати на країну Украйну, де панував Дорошенко, гетьман козаків Жовтої Тростини, котрі стають вірнопідданими столиці держави його величності падишаха Ісламу, та – на нарід козаків, що під Його, султана, покровом".
Країна Украйна або Укранья
Окрім того, османські літописи – це й чіткі згадки про нашу землю як про "Украйну", чи "Укранью". Так вона фігурує й на багатьох турецьких мапах нового часу .
Навіть у середині вісімнадцятого століття, коли Росія остаточно охрестила нас перед сусідніми країнами "Малоросією", османи нерідко й далі послуговувалися більш відомою їм назвою. Наприклад, коли посол султана Мустафи ІІІ Шегді Осман-ефенді 1757 року добирався до Петербурга, то так описував нашу столицю:
"Київська кріпость стоїть на рубежі сторони "Украньї", Ляської землі, і здавна відомі її міцні фортеці, як оплот безпеки малої "Русіййе" та довколишнього благополуччя…"
Гетьман Сагайдачний, 1610-ті роки. Зверніть увагу на схожість стилю із попереднім портретом Ще цікавіше за століття до султанського посла відгукувався про мешканців нашої столиці й відомий турецький мандрівник ХVII століття Евлія Челебі:
"Самі вони [жителі Києва] — давній народ, а мова їхня ще більш всеосяжна і багата, ніж фарсі, китайська, монгольська та всякі інші. Але вона має схожість з московитською мовою... Але дивно, що всі вони однаково (і руси, і московити) обходяться двадцятьма дев'ятьма буквами".
Певна річ, згадували османи українців як "русів", а самі наші землі – "краєм русів", проте вже якщо і плутали народ "русів" із кимось, то радше з тими ж поляками, ніж із "московитами".
Плутанина в їхніх джерелах – це, взагалі, окрема тема, бо вряди-годи французи для турків могли стати німцями, італійці – французами, а назва "рус" – цілком імовірно могла стосуватися й польської адміністрації в Україні. Принаймні, про це тривалий час в українському, а далі й у західному сходознавстві тривала запекла дискусія, що нічим не завершилася.
Для прикладу цитата про ставлення русів-козаків до московітів із оповіді турецького літописця 17 століття Мустафи Наїми про козацько-московську битву під Конотопом 1659 року:
"Три роки, як московський цар посягає на нас, що й от-от прибере до рук. Передусім він замірився знищити вояків татарських, ловців на ворога. Затим – завоювати краї рабів Ісляму, оскільки ж досі козаки не слухаються його й не скоряються, то післав незчисленне військо на чолі з вельможними боярами здобути фортецю на (наших) кордонах".
Отож загалом чітка ідентифікація українців – це та особливість османських літописних джерел, що найчіткіше опонує імперським дискурсам істориків із сусідніх країн, де нас висвітлюють, самі знаєте як.
"Вірні кошові" та "брати-гетьмани"
До слова, у згаданій оповіді яничарського прихильника Мустафи Наїми росіяни постають і "невірними", і "вояками, якими верховодить шайтан", і "проклятими", і "пилюгою землі".
Натомість в історичному пролозі до опису Конотопської битви, цебто в одному з попередніх розділів своєї хроніки, що стосуються подій 1657 року, літописець геть інакше відгукується про козаків:
"…Гетьман бунтівного війська, що славиться братами-козаками, післав посла, як запоруку вісті про свою відданість, до дверей милосердя, щедроти султанської, та попросив у сторони високої жалувати йому шиту сріблом шапку з султаном (оздоба головного убору) на знак приязні як у воєвод Валахії та Богдана (Молдови)".
Узагалі, в османських хроніках ми можемо нерідко зустріти відверто дружні оцінки щодо Війська Жовтої Тростини. Особливо ж вони посилювалися, коли між українцями й турками укладалися чергові угоди та союзи.
Як українки султанували в Османській імперії
Наприклад, той самий Мустафа Наїма час від часу називає козаків у своїй історії не інакше як: "брати-козаки", а українського гетьмана – "братній гетьман". Це доволі гарно звучить і османотурецькою мовою: "кардаш казаги" та "кардаш гетьмани".
Та, певне, ще гарніше звучить звертання до наших кошових. В оригіналі це буде "садакатлю". Утім, перекладати його можна не менш звучно: і "вірний", і "відданий", і "дружній", і – "вірний", або "щирий друг".
"Бритоголовий народ"
Проте висвітлювати спомини про українців в османських літописах лише як про отакий древній та дружній туркам народ було б надто однобоко та не об’єктивно. Цитовані фрагменти наведені в цій статті передусім для того, щоб читач склав чітке уявлення про османські давні книги як альтернативу російським і польським, що переповнені імперською ідеологією.
Та було б зовсім не об’єктивно бодай побіжно не згадати й про інші характеристики хроністів. Так той же Евлія Челебі знайомить свого читача з козаками таким чином:
"Уступивши в їхню країну в середині місяця мухаррема 1068 (кінець жовтня 1657) року, ми проїжджали по ній з молитвами: "О господи, урятуй нас від їхньої злості! Амінь!" Тому що одного дня, під час війни за фортецю Азів, я, нікчемний, схопив горе від цих лиходіїв і бачив, як вони б'ються...".
Сам же цей розділ своєї книжки Челебі назвав: "Про характер бунтівних козаків, або ж бритоголового народу".
І річ не в тому, що опис Евлія Челебі робить навіть честь козакам. Зрозуміти його можна тільки в контексті решти хронік. А вони, м’яко кажучи, не завжди сповнені славослів’я щодо наших предків.
Скажімо, згаданий Наїма, описуючи взяття запорожцями Синопа, вже не шкодував на них негативних епітетів: і "пси", і "прокляті", і "невірні", і "мерзенні", і "грабіжники".
1788: битва на водах Очаківських. Козаки з американцем проти турків
Хоча цьому ж літописцю належить і найвідоміший вислів про козаків, який облетів чи не кожну відому працю з вітчизняної історії:
"Можна з певністю сказати, що не знайти на землі людей сміливіших, які б так мало дбали про своє життя і так мало боялися б смерті".
Отож описи українців у турецьких хроніках, до всього – ще й річ суперечлива.
Прочитати все!
Тому, підсумовуючи розповідь про османських літописців та наші землі, можна насамкінець зазначити єдине – давні манускрипти навіть не потребують, а вимагають свого прочитання.
Їхні суперечливі відомості про країну "Укранью", "землю русів", "бритоголовий нарід" і "братніх козаків" із "вірними кошовими" містять стільки загадок, що здатні кардинально змінити наше уявлення про власну історію, хай як несподівано це поки що й не звучало б.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 09:56   #6
с чего-то очень далекого
 Аватар для Archer
IP:
Сообщений: 26,638
"Спасибок": 37,628
Очки репутации: 149,982
Мнения: 8566
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
за турецькою перепису 1666, там жило 920 000 українців,
Это перепись с невольничьих рынков?
___________
Спасем озера от застройки. Группа
https://www.facebook.com/groups/OsokorkyWetlandPark/
Archer вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 7 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 10:05   #7
Заблокирован
 Аватар для OldFellow
IP:
Сообщений: 6,872
"Спасибок": 7,408
Очки репутации: 0
Мнения: -1465
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Про Крим, як про «споконвічно російській землі» стверджує російська пропаганда в кримській дискусії.
Укажите на источник где утверждается ,что Крым исконно российский ?
OldFellow вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 10:12   #8
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Archer Посмотреть сообщение
Это перепись с невольничьих рынков?
Ні, як би тобі цього не хотілось!

Сообщение добавлено 06.06.2013 в 09:13.

Цитата:
Сообщение от OldFellow Посмотреть сообщение
Укажите на источник где утверждается ,что Крым исконно российский ?
Гугл тобі з радістю допоможе, не соромся!
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Сказавших "Фууу!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 11:15   #9
Старожил
 Аватар для Viktorino
IP:
Сообщений: 1,317
"Спасибок": 813
Очки репутации: 3,775
Мнения: 1826
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Це й відкриття про те, що давні кияни могли бути хозарами, а отже, предосить із нас – найближчі родичі не лише половців та кримських татар, але - і євреїв.
Viktorino вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 14:39   #10
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Viktorino Посмотреть сообщение
Так ніби зараз серед киян немає татар і мусульман? І що мусульмани- найближчі родичі євреїв теж відомо. Прочитай про Ізмаїла сина Авраама.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Сказавших "Фууу!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 21:04   #11
Изолирован
 Аватар для FourA
IP:
Сообщений: 4,559
"Спасибок": 6,584
Очки репутации: 0
Мнения: -920
Доп. информация
По умолчанию

Шановна пани лесана занята своим обычном делом - выплескивает ложь.
Во-первых, колоссальная ложь про 920 тыс. украинцев, живших в Крыму - будто бы по татарским данным..
Привожу настоящие данные: Население Крыма в XVIII веке до его включения в Российскую империю
Основное население Крыма в XVIII в. составляли татары (свыше 90%). В нем также жили греки, армяне и евреи (табл. 1). К концу XVIII в. численность населения сократилась. Этому способствовала неудачная для Турции и Крымского ханства война с Россией 1768-1774 гг.
Затем в период между 1778-1783 гг. из Крыма выехали все христиане (около 30 тыс.). Однако, основную массу эмигрантов составили крымские татары, жившие в небольших селениях.

Лашков Ф.Ф. Исторический очерк крымско-татарского землевладения // Известия Таврической ученой архивной комиссии. № 24. 1896. С. 52-53; Герман К. Описание Таврической губернии // Статистический журнал. СПб., 1806. Т I. Ч. II. С. 187-188; Кабузан В.М. Заселение Новороссии в XVIII - первой половины XIX века (1719-1858). М., 1976. С. 71-141.
Итак, как мы видим, всего до присоединения Крыма к Российской империи населениря там было 467 тыс. в начале XVIII в., и почти 455 тыс. в 60-70 г. XVIII в.

Точную цифру всех этих переселенцев (кроме христиан) установить невозможно, так как отсутствует достаточно надежная статистика. Однако турецкая статистика зарегистрировала численность татар, поселившихся в Европейской Турции к началу XIX в. (в основном, в Румелии). На рубеже XIX в. там проживало 250 тыс. татар, выходцев из Крыма. Из них никак не менее 200 тыс. можно отнести к числу эмигрантов (53).
По примерным подсчетам, в 1782 г. на территории Крымского полуострова осталось около 55 тыс. душ мужского пола татар и евреев (с караимами)
Если о количестве ушедших из Крыма татар мы не располагаем достаточно точными данными, то о христианах, переселившихся в Азовскую губернию в 1778 года, сохранились подлинные архивные ведомости, подписанные А.В.Суворовым.

В общих чертах история перевода христиан описана в статье А.Маркевича, а в РГАДА имеются подробные данные о численности, национальном составе и селениях выхода христиан (55).

Переселение началось в начале августа 1778 г., причем сначала оно затронуло жителей городов. 5 августа 1778 г. из Кафы, Бахчисарая, Карасубазара, Козлова, Ак-Мечети и Старого Крыма выехало 1122 души обоего пола, а 15 августа — около 3000 тыс. душ. Затем начали переселяться жители селений, 18 сентября переселение христиан было завершено полностью.
Всего территорию Крыма покинуло 31 386 чел. обоего пола христиан. Среди них численно преобладали греки (18 393 чел. или 58,5% всех переселенцев) и армяне (12 613 чел. или 40,2%). На долю грузин и волохов приходилось всего 1,2% всех христиан, покинувших Крым (219 грузин и 161 волохов).
До начала переселения эти христиане размещались в Крыму в 74-х населенных пунктах. В городах здесь численно преобладали армяне. Особенно много их насчитывалось в Кафе (5 514 чел.), Карасубазаре (2 809 чел.) и Козлове (1 306 чел.).
Греки были рассеяны в большом числе селений южного берега Крыма. Самыми крупными селениями были Большая Каракуба (1423 чел.), Стела (1228 чел.), Мангув (773 чел.), Сартани (743 чел.), Бишуи (686 чел.) и Керменчи (477 чел.).
Грузины занимали два селения: Кокчак (19 чел.), Бешутка (41 чел.) и в небольшом числе были разбросаны в городах и других селениях.
Ни о каких украинцах речи не шло и не могло идти - по очень простой причине..
Такой национальной группы тогда вообще не было...
Тем более, предки современных украинцев в Крыму не жили...
Все данные пани Лесаны основаны на лжи - как и вся "история" свидомых украинцев...
Источник:http://www.bigyalta.com.ua/node/9746
FourA вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 6 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 21:11   #12
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7346
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от FourA Посмотреть сообщение
Шановна пани лесана занята своим обычном делом - выплескивает ложь.
Во-первых, колоссальная ложь про 920 тыс. украинцев, живших в Крыму - будто бы по татарским данным..
Привожу настоящие данные: Население Крыма в XVIII веке до его включения в Российскую империю
Основное население Крыма в XVIII в. составляли татары (свыше 90%). В нем также жили греки, армяне и евреи (табл. 1). К концу XVIII в. численность населения сократилась. Этому способствовала неудачная для Турции и Крымского ханства война с Россией 1768-1774 гг.
Затем в период между 1778-1783 гг. из Крыма выехали все христиане (около 30 тыс.). Однако, основную массу эмигрантов составили крымские татары, жившие в небольших селениях.
http://www.bigyalta.com.ua/sites/def..._io/%201_1.jpg
Итак, как мы видим, всего до присоединения Крыма к Российской империи населениря там было 467 тыс. в начале XVIII в., и почти 455 тыс. в 60-70 г. XVIII в.

Точную цифру всех этих переселенцев (кроме христиан) установить невозможно, так как отсутствует достаточно надежная статистика. Однако турецкая статистика зарегистрировала численность татар, поселившихся в Европейской Турции к началу XIX в. (в основном, в Румелии). На рубеже XIX в. там проживало 250 тыс. татар, выходцев из Крыма. Из них никак не менее 200 тыс. можно отнести к числу эмигрантов (53).
По примерным подсчетам, в 1782 г. на территории Крымского полуострова осталось около 55 тыс. душ мужского пола татар и евреев (с караимами)
Если о количестве ушедших из Крыма татар мы не располагаем достаточно точными данными, то о христианах, переселившихся в Азовскую губернию в 1778 года, сохранились подлинные архивные ведомости, подписанные А.В.Суворовым.

В общих чертах история перевода христиан описана в статье А.Маркевича, а в РГАДА имеются подробные данные о численности, национальном составе и селениях выхода христиан (55).

Переселение началось в начале августа 1778 г., причем сначала оно затронуло жителей городов. 5 августа 1778 г. из Кафы, Бахчисарая, Карасубазара, Козлова, Ак-Мечети и Старого Крыма выехало 1122 души обоего пола, а 15 августа — около 3000 тыс. душ. Затем начали переселяться жители селений, 18 сентября переселение христиан было завершено полностью.
Всего территорию Крыма покинуло 31 386 чел. обоего пола христиан. Среди них численно преобладали греки (18 393 чел. или 58,5% всех переселенцев) и армяне (12 613 чел. или 40,2%). На долю грузин и волохов приходилось всего 1,2% всех христиан, покинувших Крым (219 грузин и 161 волохов).
До начала переселения эти христиане размещались в Крыму в 74-х населенных пунктах. В городах здесь численно преобладали армяне. Особенно много их насчитывалось в Кафе (5 514 чел.), Карасубазаре (2 809 чел.) и Козлове (1 306 чел.).
Греки были рассеяны в большом числе селений южного берега Крыма. Самыми крупными селениями были Большая Каракуба (1423 чел.), Стела (1228 чел.), Мангув (773 чел.), Сартани (743 чел.), Бишуи (686 чел.) и Керменчи (477 чел.).
Грузины занимали два селения: Кокчак (19 чел.), Бешутка (41 чел.) и в небольшом числе были разбросаны в городах и других селениях.
Ни о каких украинцах речи не шло и не могло идти - по очень простой причине..
Такой национальной группы тогда вообще не было...
Тем более, предки современных украинцев в Крыму не жили...
Все данные пани Лесаны основаны на лжи - как и вся "история" свидомых украинцев...
Источник:http://www.bigyalta.com.ua/node/9746
FourA цитую твоє посилання:

Цитата:
Точную цифру всех этих переселенцев (кроме христиан) установить невозможно, так как отсутствует достаточно надежная статистика. Однако турецкая статистика зарегистрировала численность татар, поселившихся в Европейской Турции к началу XIX в. (в основном, в Румелии). На рубеже XIX в. там проживало 250 тыс. татар, выходцев из Крыма. Из них никак не менее 200 тыс. можно отнести к числу эмигрантов (53).
Хто бреше? думати треба що пишеш.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Сказавших "Фууу!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 21:37   #13
Почетный легион
 Аватар для Govard UA
IP:
Сообщений: 9,610
"Спасибок": 9,556
Очки репутации: 5,816
Мнения: 7704
Доп. информация
По умолчанию

..одни мифы..
..а где правда?
___________
Уходя гасите всех.
Govard UA вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 21:53   #14
Изолирован
 Аватар для FourA
IP:
Сообщений: 4,559
"Спасибок": 6,584
Очки репутации: 0
Мнения: -920
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
FourA цитую твоє посилання:

Цитата:
Точную цифру всех этих переселенцев (кроме христиан) установить невозможно, так как отсутствует достаточно надежная статистика. Однако турецкая статистика зарегистрировала численность татар, поселившихся в Европейской Турции к началу XIX в. (в основном, в Румелии). На рубеже XIX в. там проживало 250 тыс. татар, выходцев из Крыма. Из них никак не менее 200 тыс. можно отнести к числу эмигрантов (53).
Хто бреше? думати треба що пишеш.
Брешет именно шановна паи лесана..
Причём нагло и бессовестно брешет.
А думать - что пишешь - действительно надо!
Откуда взята невероятная цифра 920 тысяч украинцев, будто бы живших в Крыму до его присоединения к Российской империи, если - повторяю ещё раз для тех, до когго не дошло: по турецким данным численность всего населения Крыма составляла в начале XVIII в лишь 467 тыс., и более 90% населения были татары, а остальные - по тем же турецким данным - греки, армяне и евреи, численность которых тоже указана..
Но никаких украинцев там нет и не могло быть в помине..
Общая численность ВСЕХ христиан в 60-70-е годы XVIII в составляла 33.2 тыс. чел..
А в начале XVIII в и тогго меньше - всего 23 тыс. чел..
Читать ведь нужно уметь - написано, что нет полных данных о выселенных из Крыма татарах и др. мусульманах.. А о христианах имеется точная статистика..Всего было выселено 31 386 чел. христиан: 18 393 чел. греков, 12 613 чел. армян, 219 грузин и 161 волохов..
Там не было ни одного украинца..
Шановна пани, вы вообще понимаете. что написано?
С точнотью до одного человека перечислены ВСЕ христиане, выселенные из Крыма.. И указана их национальность..
Я дал ссылки - откуда взяты мои материалы. В приведенном мной источнике даны, в свою очередь, ссылки на источники данных цифр..
Вы, шановна панпи лесана, НИКОГДА не даёте ссылок на то, откуда берёте свои лживые материалы..
А на том сайте, откуда вы взяли эту ложь - в частности, на брехливом сайте http://www.istpravda.com.ua/digest/2012/04/25/82418/
нет ни одной ссылки на источники приведенных данных..
Типичная брехня предельно лживых братьев по разуму пани лесаны.
FourA вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.06.2013, 22:01   #15
Почетный легион
 Аватар для Govard UA
IP:
Сообщений: 9,610
"Спасибок": 9,556
Очки репутации: 5,816
Мнения: 7704
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от FourA Посмотреть сообщение
по турецким данным численность всего населенпия Крыма составляла в начале XVIII в лишь 467 тыс.,
...включая ишаков,лошадей и прочих историков...у "правоверных" наипать православнного-великая честь и заслуга перед пророкам(даже на уроке истории ага?(кизляр-ага)
___________
Уходя гасите всех.
Govard UA вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
міфи росії

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Олімпійський вогонь російської олімпіади згас 101раз... дочка лева Основной 3 01.03.2015 11:54
Крим: доцільність автономії чи повернення статусу області? ФЕОД Политика Украины 365 18.03.2014 22:52
Російський хор імені Васі Ложкіна лесана Юмор 3 13.11.2013 14:51
РОсійський нацизм невиліковний лесана Мировая политика 43 03.07.2012 16:05
Кримінал проти демократії Арніка Политика Украины 11 07.02.2011 18:20


Часовой пояс GMT +3, время: 03:54.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2022