Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Як тебе не любити, Києве мій... > Справочная Киева > История города

Перші роки життя київського зоопарку.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 24.06.2007, 00:24   #1
Новичок
 Аватар для Киевлянин
IP:
Сообщений: 321
"Спасибок": 43
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Перші роки життя київського зоопарку.

Перші роки життя київського зоопарку.
Коротко розповімо про два визначних об'єкти Києва: Зоопарк і Пушкінський парк. Зоопарк міститься праворуч від Брест-Литовського (Києво-Брестського) шосе, в одному з мальовничих куточків міста. Створений у 1908 р. активістами місцевого Товариства любителів природи він був спочатку на території університетського Ботанічного саду. З часом колекції збільшувалися, в основному за рахунок приватних пожертвувань. Так, художник С. І. Светославський тільки у 1909 р. прислав два вагони тварин з Центральної Азії та Туркестану. Багато екземплярів передав власник знаменитого заповідника Асканія - Нова Ф. Е. Фальц - Фейн. У 1911 р. зоологічний сад уже налічував 175 видів тварин і птахів, тут побувало понад 73 тисячі відвідувачів. Але теріторія була замалою.

Зрештою Дума виділила для Зоосаду п'ять десятин. Художник - садівник А. X. Зейдак склав план, а архітектор Бобрусов - проект будівель. Новий Зоосад відкрився у квітні 1914 р. Він мав кілька відділів. У зоологічному збирали ті види тварин, яким загрожувало зникнення, ботанічний відділ влаштував "альпійську гірку" для гірських рослин, етнографічний мав "українську хату" - садибу з будівлями, садком для тварин, що мала значну художню й етнографічну цінність. На навчально - показовій пасіці читалися лекції, на показовому городі працювали учні міських училищ. Педагогічне значення Зоосаду полягало в тому, що він був навчально - допоміжним закладом для наочного викладання природознавства.

Поряд із Зоосадом знаходився Пушкінський парк. У 1897 р. місто одержало тут земельну ділянку. Через два роки у зв'язку із 100-річчям від дня народження великого поета, за пропозицією голови садової комісії міської Думи С. В. Ромішовського, цю ділянку перетворили на парк і назвали його Пушкінським. Оголосили конкурс на кращий проект. Та тільки у 1901 р. головний садівник міста І. О. Жуковський спланував парк.

Почалася велика підготовча робота, створення ігрових майданчиків для дітей, занять спортом, обладнання павільйонів, альтанок, буфету, кондитерських, фонтанів, алей тощо. На площі у дві десятини розпланували розсадник на 100 тисяч саджанців для майбутньої висадки.

Було вирішено, що дерева в парку посадять діти. Заздалегідь підготували дві тисячі ям і стільки ж саджанців - їх подарували відомі садівники Кристер і Вессер. 19 жовтня 1902 р. відбулося свято. Трамваї привезли понад тисячу учнів з 53 міських училищ. Дітям подарували брошури "Дерево й его жизнь" та "Деревья й их польза". Під звуки військових оркестрів у присутності "батьків міста" почалася робота. Пригощала дітей адміністрація Політехнічного інституту - м'ясом, хлібом, пирогами, яблуками, чаєм та квасом. Так починався Пушкінський парк…

Джерело: "Невідомі та маловідомі сторінки історії Києва"

М. О. Рибаков.

Видавництво "КИЙ", 1997 р.

фотоматеріали:
листівка з колекції Войтовича О. Я.
Киевлянин вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
У зоопарку США лугові собачки заманюють відвідувачів поцілунками Kiss Me Основной 1 24.02.2011 02:18
Акробатический рок-н-ролл Mokrik Спорт форум 0 30.11.2007 10:38
Надбрамна церква-дзвіниця Кирилівського монастиря Киевлянин История города 0 24.06.2007 02:03
Собор Михайлівського Золотоверхого монастиря Киевлянин История города 0 24.06.2007 02:03
МЕТЕОРОЛОГІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ Киевлянин История города 0 24.06.2007 00:26


Часовой пояс GMT +3, время: 20:08.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021