Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Як тебе не любити, Києве мій... > Справочная Киева > История города

Жемчужина Киева. Николаевский цепной мост.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 24.06.2007, 10:36   #1
Новичок
 Аватар для Киевлянин
IP:
Сообщений: 321
"Спасибок": 43
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Жемчужина Киева. Николаевский цепной мост.

Стародавня Спаська дорога (звана так від близької церкви Спаса на Бересті) відома пізніше як Панкратіїв (Микільський) узвіз, за старих часів вела до Дніпрової пристані та перевозу через Дніпро. Перевіз цей звався Наводницьким. Недалеко містився палац митрополита Петра Могили й торгова площа. Шлецер гадає, що Київ, можливо, виник біля перевозу. У ХУІІ сторіччі в цьому місці був пливучий міст (міст на байдаках, "синопсис"), званий Спаським. Від 1702 року його споруджували щорічно.

Ланцюговий міст збудований у 1848-1853 рр. Будова моста почалася 20 серпня 1848 року. Вважаючи на умови місцевости і підсилений натиск крижаних мас на стовпи під час скресу Дніпра й Ближнього Чортория його побудували за ланцюговою або підвісною системою. Працю виконали росіяни, старовіри, кріпаки. Перед будуванням ланцюгового моста збудовані були на лівому березі Дніпра бараки й доми для будівників, машин та матеріялів. Головним будівничим київського ланцюгового моста був відомий англійський інженер Чарльз Віньйол, який працював на Дніпрі з двома синами та двома іншими помічниками.

Усі залізні частини для нього були зроблені в Англії і потім перевезені морем до Одеси, а звідти волами до Києва. Освячено міст 28 вересня 1853 р., відкрито для користування 28 жовтня 1853 р. Постійний рух відкрито в 1855 році. Довжина моста - 777 метрів. Мостове треба було платити 20 копійок за однокінну підводу та 40 копійок за двокінну (туди й назад). Модель цього моста як чуда техніки була виставлена в Лондоні; він був тоді одним з найбільших у світі.

Міст основувався на шести стовпах з київської білої цегли, вкритої шаром ґраніту. На п'яти стовпах були побудовані по два стояни з перекинутими арками. Таким чином утворено п'ять величних гарно оформлених порталів. По верхах підпір порталів ішли ланцюги, на яких трималася вся висна система мосту. Дуги ланцюгів дуже добре гармонізували із стрункими порталами. Біля самого мосту, під горою містилася каплиця св. Миколи з московськими цибулевими банями. На протилежному боці продовженням мосту була шосейна гребля, яка регулювала течію Дніпра та його рукавів.

Відкриття ланцюгового мосту описав російський письменник Н.С.Лєсков у своєму оповіданні "Печерские антики". Диви також його оповідання "Запечаленими ангел". Ланцюговий міст звався ще Миколаївським на честь царя Миколи І. Міст цей зруйнували були поляки 9 - 10 липня 1920 року під час воєнних дій, скерованих проти російських комуністів.

материалы: "Київ Шевченкових часів", Сергій Крашенніков, НюЙорк-Париж-Сидней-Торонто, 1984 р.

фотоматериалы: из коллекции Войтовича О. Я.

www.oldkiev.info
Киевлянин вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Николаевский костёл (Дом органной и камерной музыки) Kostya777 Туристический Киев 1 16.08.2010 00:35
Выборы народного кандидата на пост мэра Киева Vibory2008 Киев - город родной 16 25.03.2008 19:16


Часовой пояс GMT +3, время: 01:17.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021