Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
Вернуться   Киевский форум > Як тебе не любити, Києве мій... > Справочная Киева > Справка > Киевская область

Буча, мой город!!!!


Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 24.07.2010, 14:56   #1
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Буча, мой город!!!!

Цитата:
Буча — місто обласного значення в Україні, Київська область. Розташоване за 30 км на захід від Києва, між невеликими річками Бучею та Рокачем, поруч з містом Ірпінь. Територія Бучанської міськради - 2657 га.
Цитата:
Вперше в письмових джерелах топонім «Буча» згадується в 1630 році в стосунку до села Яблунька, що розташувалось на лівому березі річки Буча. Належало воно польському шляхтичеві Ю. Лясоті, який отримав ці землі від графа Потоцького за героїзм на військовій службі. Землі обробляли місцеві селяни: вирощували жито, пшеницю, гречку, овочі. Наприкінці XIX століття землі перейшли у володіння поміщиків Красовського, Пиховського та Сагатовського.

У 1868 році син Северина Сагатовського побудував неподалік від села Яблунька цегельний завод, який свого часу був найбільшим підприємством цього краю. Цеглу виробляли дуже високої якості з особистим клеймом "Яблунька". Вона була відома не тільки в Україні, а й за кордоном. А ще на власні кошти він побудував для дітей селян школу, де зараз знаходиться міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Пан Красовський побудував на території Бучі крохмально-паточний завод, а поряд облаштував два водоймища, з'єднані шлюзом. Підприємство працює і нині, а на мальовничих озерах залюбки відпочивають жителі селища.

Станом на 1875 рік тогочасна Яблунька не мала статусу окремого села, а вважалася присілком гостомельської Покровської парафії.
Вокзал станції «Буча»

Селище Буча виникло навколо полустанку Буча під час будівництва Києво-Ковельської залізниці в 1898 році і швидко розбудовувалось, завдячуючи мальовничій місцевості навколо.

На початку ХХ сторіччя Буча належала до здорових дачних місцевостей завдяки мішаному лісу, де переважала сосна, чистому повітрю, відсутності туманів та проточному ставку для купання. Дачні ділянки були розташовані поблизу вокзалу. На станції був лікарський кабінет Південно-Західних залізниць. Найближча аптека знаходилася в Гостомелі. Там же знаходилася і поліцейська дільниця.

Власником ставка був поміщик В. І. Красовський, який дозволяв там купатися, кататися на човні і вудити рибу. Рибу також ловили в річках Рокач, Буча та Ірпінь. В лісі полювали на вальдшнепів, тетерів, зайців і дрібну дичину.

Вода була кринична. Молочні продукти доставлялися з найближчих сіл і Гостомеля. Вартість найму однієї кімнати на літній сезон в 1909 статновила 35-50 карбованців, а двох кімнат з кухнею і верандою - 75-100 карбованців, дачі (три кімнати, кухня, льох) по вулиці Логгіновській - 150 карбованців, дачі (чотири кімнати, великий передпокій, кухня і веранда) по вулиці Семафорній (тепер Ватутіна) - 250 карбованців.

Ділянки землі з лісом для будівництва дач і підприємств коштувала від 10 копійок до 1 карбованця за квадратний сажень (4,55 кв. м.).

В Бучі діяло товариство благоустрою, головою якого був Семен Олександрович Борзяковський. Завдяки цьому товариству у Бучі з березня 1909 розпочав функціонувати базар.

Через станцію Буча за добу проходило до 12 пар пасажирських поїздів. Квиток від Києва у вагоні ІІ класу коштував 56 копійок, ІІІ класу - 32 копійки. Місячні проїзні квитки коштували відповідно 14 і 8 карбованців. Час проїзду з Києва до Бучі становив від 45 хвилин до 1 години.[1]

На час підготовки до взяття Києва, у грудні 1943 у Бучі розташувався штаб генерала Ватутіна[2].

До 2007 року - селище міського типу у складі Ірпінської міськради. Статус міста Буча отримала з 1 січня 2007 року.

В місті є історичні території Баланівка, Зелена (Лісова) Буча, Мельники, Склозавод, Яблунька, Ястремщина.

Походження назви

За поясненнями бучанського краєзнавця Анатолія Зборовського назва міста походить від назви однойменної річки. Колись ця річка здіймала бучу. Буча – корінна вода, яка піднімається в річці під час скресання криги до меженя. Бучадити – піднімати рівень води вище меженя. Бучала – це вир або глибока яма, залита водою. Логічно припустити, що назва річки походить від нуртування води, а не від людського галасу (буча також означає великий галас, шум, крик, сварку, колотнечу). Річка Буча в давнину не була такою спокійною і тихою, як нині.

Існує легенда, що під час будівництва залізниці Київ-Ковель робітникам не виплатили зарплати, то вони здійняли велику бучу, що навіть станцію так назвали. Звичайно, це вигадка.

Пам'ятники та пам'ятні знаки

Поблизу залізничного вокзалу розташований меморіал на честь загиблих у Великій Вітчизняній війні. Пам'ятник загиблим воїнам встановлено і у Яблунці.

Пам'ятник воїнам-„афганцям“

Пам'ятник воїнам-афганцям в виді БРДМ-2 на кам'яному п'єдесталі споруджено в сосновому сквері на розі вулиць Вокзальної та Нове Шосе.

На місці колишньої дачі Булгакових між вулиць Вокзальна та Інститутська встановлено пам'ятний камінь.

У Бучі зберігся будинок, де знаходився штаб генерала М. Ф. Ватутіна. Підтвердженням чого є меморіальна дошка на стіні будинку, що по вулиці Ватутіна, 10, що містить напис «В цьому будинку в грудні м-ці 1943 р. жив і працював командуючий військами 1-го Українського фронту, генерал армії Микола Федорович ВАТУТІН». Будинку вже близько ста років. Зі спогадів теперішнього мешканця будинку, Сергія Хижняка:
«У роки війни у будинку на вулиці Ватутіна, 10 (раніше вулиця називалась Семафорною, через те що напроти вулиці стояв семафор). ... Перед взяттям Києва прибули квартирмейстери для вибору штабу для військового командування. Тоді у Бучі будинків було ще небагато, населення було незначним. Дім Волкових, дореволюційний дім на пагорбі, де після революції була школа по ліквідації безграмотності, а моя бабуся працювала там першою вчителькою, не обрали. Обрали дім на Ватутіна, 10. Повідомили, що тут буде знаходитись штаб генерала Ватутіна, тому будинок тимчасово забирають, і сім'я повинна була виселитися.

У період війни не проблемою було знайти собі житло. Бабуся, дід і мама пішли жити тоді до знайомих у Горенку.

Отож, на час підготовки до взяття Києва, у будинку розташувався штаб Ватутіна. У дворі установили декілька пушок, викопали землянку, будинок охороняли вартові. Після того, як Київ був взятий, військове командування поїхало далі.

Демографія

Станом на червень 2010 народжуваність становила 12,3 на 1000 населення, смертність 14,9 на 1000 населення.

Населення Бучі в 2010 становить близько 35 000 осіб.

В 1917 році в Бучі постійно мешкало біля 3000 осіб.

Станом на 1875 в селі Яблунька (історичний попередник Бучі) мешкало 451 особа православного сповідання.
Освіта, релігія, культура
Історія

Оскільки в другій половині XIX століття тогочасна Яблунька вважалася приселком гостомельської Покровської парафії, то єдина в парафії церковноприходська школа була спільною для жителів Яблуньки і Гостомеля. Цю школу відкрив 14 листопада 1860 настоятель приходу, гостомельський священник о. Миронович Михаїл Михайлович. Фундатор і перший завідувач школи служив у Покровському храмі Гостомеля з 1833 і мав кілька нагород. В 1862 о. Михаїла замінив о. Власов Євфімій Іоаннович, який завідував школою сім років став використовувати послуги світських вчителів, котрі навчали дітей з Гостомеля, Яблуньки, Блиставиці, Озер. Станом за 1875 в першому класі навчалося 36 хлопчиків і 8 дівчаток.

В 1869 завідувати гостомельсько-яблуньською школою був призначений о. Шеломов Михаїл Никанорович, що мав семінарську освіту і певний час працював викладачем Уманського духовного училища. За сумлінне виконання пастирських та педагогічних обов'язків о. Михаїл був нагороджений набедреником, скуфією та камилавкою. В часи його наставництва в школі почала викладати випускниця Київського університету імені святого Володимира Сьомацька Єпістимія Марківна.

З 1884 діти з Гостомеля і Яблуньки навчалися під керівництвом о. Олександра Красовського, який починав свій трудовий шлях шкільним учителем у м. Обухів.

У 1890 під керівництвом о. Олександра Красовського у Яблуньці відкрито окрему церковнопарафіяльну школу грамоти, котрою також завідуваго гостомельське духовенство. В 1900 в ній вчилося 26 першокласників і 6 першокласниць.

З 1899 діти Яблуньки мали можливість відвідувати державну школу Гостомеля, підпорядковану міністерству народної освіти, однак церковнопарафіяльна школа продовжувала функціонувати. Останнім її наставником був о. Кремінський Андрій Левович, котрий прибув до гостомельської парафії в 1903. На печатку Першої світової війни школу було закрито. В 1915 вона відновила своє існування до приходу радянської влади.
Теперішній стан

В Бучі діють Український гуманітарний інститут — недержавний вищий навчальний заклад ІІІ рівня акредитації, 4 школи, 1 гімназія, 1 навчально-виховний комплекс, 4 дошкільні та 1 позашкільний заклад, спеціалізована школа-інтернат, бібліотеки, будинки культури.___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.07.2010, 15:56   #2
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14305
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Так ты в Буче проживаешь..?
Неплохой городок....
Gidra2009 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.07.2010, 16:10   #3
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от Gidra2009 Посмотреть сообщение
Так ты в Буче проживаешь..?
Именно.... там.
Цитата:
Сообщение от Gidra2009 Посмотреть сообщение
Неплохой городок....
Хороший, отличный город.....
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.07.2010, 16:15   #4
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14305
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Отличный, отличный....
Приходится там бывать..много знакомых живет....в том числе и брат....
Ну..тот в частном секторе.....Садок вишневий коло хати....да.....
Gidra2009 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 24.07.2010, 16:23   #5
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!


___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 15:15   #6
Новичок
 Аватар для soddi
IP:
Сообщений: 10
"Спасибок": 1
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Бывал в Буче. Правда с культурной его частью знаком мало потому что посещал заведение под названием "Фараон".
soddi вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 20:14   #7
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от soddi Посмотреть сообщение
Бывал в Буче. Правда с культурной его частью знаком мало потому что посещал заведение под названием "Фараон".
Фараон уже почил в бозе.....от него одни проблемы и неприятности были ....то подрежут, то ограбят...:3: то сразу два трупа...Прикрыли его, выкупили другие, сделали тоже веселуху, бильярд, музыка, но сейчас он в кризисе....почти что постоянно закрыт...
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 22:14   #8
Почетный легион
 Аватар для Товарищъ
IP:
Сообщений: 15,540
"Спасибок": 17,504
Очки репутации: 40,040
Мнения: 6184
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Есть классная песня Тартака "Буча-чака". Это про этот город?
___________
В РФ опять захотели гарантий невступления Украины в НАТО. На что Украина ответила:Мы их подпишем на обратной стороне Будапешского меморандума.
Товарищъ вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 22:48   #9
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от Товарищъ Посмотреть сообщение
Есть классная песня Тартака "Буча-чака". Это про этот город?
Тартак частый ездок к нам....когда какие то праздники.
А вообще о моем городе можно узнать отсюда, с этого сайта....http://www.bucha.com.ua/index.php
Нисколько не реклама ресурса....а сайт про мой город с фотогалереей.....
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 22:55   #10
ГО Зігірь
 Аватар для kazanova
IP:
Сообщений: 16,981
"Спасибок": 24,223
Очки репутации: 355,199
Мнения: 2535
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от boroda Посмотреть сообщение
Буча, мой город!!!!
Оффтоп:

Бучу сейчас не по деЦки застраивают.
___________
Помогаем АТО
kazanova вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2010, 23:22   #11
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от kazanova Посмотреть сообщение
Бучу сейчас не по деЦки застраивают.
Пока притормознулись...строительный кризис...
Хотя магазин Новая Линия, ЭКО, Комфи в одном модуле быстро построили...
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.08.2010, 11:26   #12
Новичок
 Аватар для soddi
IP:
Сообщений: 10
"Спасибок": 1
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Я с Симой учился. Симу там многие знают )))))))
soddi вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.09.2010, 15:17   #13
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,287
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 705
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Открытие памятнику Тарасу Шевченко
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.09.2010, 17:41   #14
Почетный легион
 Аватар для fox.
IP:
Сообщений: 33,102
"Спасибок": 14,832
Очки репутации: 74,417
Мнения: 2128
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Ужас !
А я Бучу знаю только что там находилась ИТК.
Есть ещё или уже закрыли.
___________
Комсомольцы, вата и подобные, вас не читаю и не коментирую.
Надеюсь на взаимность.
fox. вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.09.2010, 22:58   #15
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14305
Доп. информация
По умолчанию Re: Буча, мой город!!!!

Цитата:
Сообщение от fox. Посмотреть сообщение
Ужас !
А я Бучу знаю только что там находилась ИТК.
Есть ещё или уже закрыли.
Ты прямо как в фильме...Джентельмены удачи....когда " джентельмены " в города играли....
А вот ты сейчас переигрываешь.....
В Коростене тож турма есть..и говорят, шо неплохая....по блату можно самую классную камеру выделить.....
Gidra2009 вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
город буча, буча

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Город Васильков. PaPaY1984 Киевская область 29 03.04.2022 19:05
Город -Призрак. Lazurnaja Клуб фотографов 25 29.01.2016 10:37
Подземный город Cenja Киев - город родной 25 28.11.2011 02:31
город Заречный neocont Основной 4 13.11.2011 04:30
Город это судьба Oktolom История города 0 13.07.2007 08:08


Часовой пояс GMT +3, время: 21:26.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2022