Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Социальный > Медицина - здоровье

Розсіяний склероз

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 21.04.2021, 12:46   #1
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Розсіяний склероз

Що треба знати про розсіяний склероз: пояснює експерт


Розсіяний склероз – складна хронічна хвороба, що вражає зорові нерви, головний та спинний мозок, призводить до серйозних порушень й інвалідності. Достеменно поки невідомо, чому виникає розсіяний склероз. Водночас виявлення проблеми на ранніх стадіях запобігає загостренням і сповільнює прогресування хвороби.Про симптоми, перебіг і лікування розсіяного склерозу розповідаємо разом з Ларисою Соколовою, завідувачем кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, професором, експертом МОЗ України.
Що таке розсіяний склероз

Розсіяний склероз – гетерогенне, хронічне, запальне і демієлінізуюче захворювання центральної нервової системи з ураженням білої речовини головного та спинного мозку. Простіше кажучи, це хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок і призводить до серйозних фізичних змін й інвалідності.
Більше 2,5 млн людей у світі мають розсіяний склероз. За останні роки поширеність цього захворювання зросла. Причинами можуть бути різні фактори, зокрема більша тривалість життя пацієнтів, вчасна діагностика: зростає кількість випадків, виявлених на ранніх стадіях.

Про причини і симптоми розсіяного склерозу

Причини розвитку розсіяного склерозу поки невідомі. Вважається, що хвороба розвивається у людей, які генетично схильні до неї. У якийсь момент імунна система “неправильно” відповідає на певний зовнішній подразник (наприклад, вірус інфекційної хвороби) - замість того, щоб атакувати вірус, імунітет починає атакувати оболонки нервових волокон (мієлінові оболонки та клітини, що виробляють мієлін). Так виникає імуноопосередковане гостре, а пізніше — хронічне запалення.
Зазвичай, хоча і не завжди, симптоми розсіяного склерозу розвиваються у 20-40 років. Жінки хворіють в 2-3 рази частіше ніж чоловіки.
Симптоми розсіяного склерозу часто залишаються непоміченими на перших стадіях. Тому обов’язково зверніться до свого лікаря, якщо помітили такі ранні ознаки розсіяного склерозу:
  • погіршення або втрата зору в одному оці, що супроводжується болем при русі очного яблука;
  • подвоєння в очах;
  • прогресуючі порушення чутливості та/або слабкість кінцівок;
  • проблеми з підтриманням рівноваги, нестійкість або незграбність;
  • патологічні відчуття, що поширюються по спині у напрямку зверху вниз, іноді з переходом на кінцівки, при нахилі голови вперед (симптом Лермітта).

Про перебіг та лікування розсіяного склерозу

Немає єдиного “сценарію”, за яким розвивається розсіяний склероз. Найбільш поширена форма хвороби рецидивуючо-ремітучий розсіяний склероз (РРРС). У цьому випадку періоди стабільності (ремісії) чергуються з епізодами загострення симптоматики (рецидивами).
У двох з трьох пацієнтів, у яких хвороба починається з РРРС, з часом може розвинутися вторинно-прогресуючий розсіяний склероз. При цій формі хвороби поступово і не залежно від рецидивів зростає інвалідизація пацієнта. Рецидиви в такому трапляються все рідше або повністю зникають.
Приблизно кожен десятий пацієнт з розсіяним склерозом має первинно-прогресуючий розсіяний склероз, коли симптоми розвиваються поступово. Тобто рецидивів і ремісій у таких людей зовсім немає: стан погіршується плавно і невідступно.
Діагностика розсіяного склерозу нерідко буває складною. Водночас що раніше виявити захворювання і розпочати лікування, то кращим є прогноз. Є клінічно обґрунтовані дані, що діагностування розсіяного склерозу на початкових стадіях і раннє призначення адекватного патогенетичного лікування дозволяє запобігти виникненню загострень і сповільнює прогресування та інвалідизацію хворих.
“Діагностичний алгоритм РРРС вимагає об`єктивного підтвердження дисемінації вогнищ у часі та у просторі, узгодження МРТ-картини з клінічними та іншими параклінічними даними, визначення характеру перебігу і вірогідності діагнозу. Критерії McDonald останнього перегляду (2017) чітко визначають критерії дисемінації у часі і у просторі та є оптимальними для діагностики ремітуючого РС в сучасних умовах”, - говорить експерт.
Сучасний підхід до терапії розсіяного склерозу включає симптоматичне лікування, лікування гострих рецидивів та прийом лікарських засобів, які модифікують перебіг захворювання. Симптоматичне лікування застосовується для зменшення вираженості симптомів та ускладнень, обумовлених захворюванням, таких як підвищена втомлюваність, спастичність, атаксія, порушення ходи, слабкість тощо.
При рецидивах проводиться лікування кортикостероїдними препаратами у великих дозах. Ефективність такої пульс-терапії більш висока, якщо її розпочати упродовж перших двох тижнів після початку загострення.
Лікування, спрямоване на зміну перебігу захворювання, включає імуномодулятори (бета-інтерферони, глатирамеру ацетат), моноклональні антитіла (окрелізумаб, алемтузумаб, наталізумаб), аналоги сфінгозину (фінголімод), цитостатичні препарати. Призначають ці ліки, враховуючи особливості їхнього впливу на імунну систему, можливості розвитку побічних реакцій і зручність для тривалого використання. В Україні існує державна програма, за якою такі ліки закуповуються за державні кошти.
На закупівлю медикаментів для лікування хворих на розсіяний склероз у держбюджеті на 2019 рік передбачено 120 млн - на 49 млн більше ніж у 2018 році.
Для курації пацієнтів в багатьох областях створені спеціалізовані медичні центри для людей з розсіяним склерозом. Лікування в амбулаторних умовах проводиться під наглядом лікарів сімейної практики і невропатологів поліклініки. В перспективі планується надавати медичну допомогу пацієнтам з розсіяним склерозом з використанням скоординованого мультидисциплінарного підходу.
Самолікування чи використання недоказових методів може призвести до погіршення стану і прогресування хвороби. Якщо маєте питання зверніться до свого сімейного лікаря.
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.05.2021, 21:38   #2
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

7 СИМПТОМІВ РС

Розсіяний склероз (РС) - це захворювання, яке є унікальним для кожного пацієнта, тобто жодна людина не відчуває однакових проявів захворювання. Хоча існують загальні симптоми, якими діляться багато пацієнтів з РС, такі як біль та хронічна втома, у деяких можуть спостерігатися більш незвичні симптоми.
,
Проблеми з мовленням
Деякі пацієнти з РС можуть зіткнутися з проблемами артикуляції мовлення, такими як нечітка мова та проблеми з вимовлянням слів. У людей з РС повідомлялося про неприємні відчуття, що називаються дизартрією, і хриплий голос (дисфонія). У пацієнтів також можуть спостерігатися зміни в мовленні, з великими паузами між словами чи окремими складами слів.
Ці проблеми можуть виникати внаслідок ураження РС в частинах мозку, які контролюють мовлення, а також через слабкість та / або недостатню координацію м’язів у роті, язику та губах через пошкодження нервів, які контролюють ці м’язи. Дисфонія може бути пов’язана зі слабкістю діафрагми.

Проблеми з ковтанням
Проблеми з ковтанням, відомі як дисфагія, та труднощі мовлення при РС часто йдуть рука об руку, враховуючи те, що певною мірою одні й ті ж м’язи беруть участь у цих двох процесах. Пацієнти з РС можуть мати відчуття їжі, що застрягла в горлі, або відчуття задухи під час їжі або пиття.
Деякі ліки також можуть викликати сухість у порожнині рота, що може ускладнити ковтання. Проблеми з ковтанням можуть особливо турбувати у важких випадках РС через ризик всмоктування їжі або рідини в легені, що призводить до аспіраційної пневмонії.

Проблеми з диханням і "обійми РС"
Проблеми з диханням дуже незвичні для РС, особливо на ранніх стадіях захворювання. Але вони можуть траплятися у запущених та більш серйозних випадках РС, оскільки можуть постраждати м’язи, відповідальні за дихання, ті, що беруть участь у розмові та ковтанні.
«Обійми РС» - це симптом, який пацієнти описують як відчуття тиску навколо грудної клітки, як стискання. Вважається, що це не пов’язано безпосередньо з проблемами дихання, а з чуттєвим відчуттям, спричиненим спазмами м’язів між ребрами. Біль, пов’язаний із «обіймами РС», може часом бути настільки інтенсивним, що пацієнти відчувають труднощі з диханням або страх, що вони переносять серцевий напад.
Слід зазначити, що проблеми з диханням можуть також виникати в результаті аспіраційної пневмонії. Крім того, деякі ліки - такі як міорелаксанти, транквілізатори та опіоїдні анальгетики - можуть пригнічувати дихання, і використання цих методів лікування слід ретельно контролювати у пацієнтів із клінічними анамнезами з проблемами дихання або ковтання.

Тремор, посмикування тіла
Хоча посмикування та тремор є загальними симптомами інших захворювань центральної нервової системи, таких як хвороба Паркінсона, вони, як правило, не вважаються поширеними при РС. Тремор - це мимовільний рух тіла, наприклад, в кінцівках або голові.
Пацієнти з РС зазвичай повідомляють про посмикування в кінцівках, а також у головах, тулубі та навіть голосових зв’язках. Вважається, що тремор при РС викликаний пошкодженням нервових ділянок, відповідальних за координацію рухів. Його також можуть викликати деякі ліки.

Судоми
Судоми виникають внаслідок раптових, неконтрольованих та ненормальних електричних розрядів у мозку. Вони можуть спричинити зміни у поведінці, рухах та рівнях свідомості людини. Судоми - нечасті при РС. За оцінками, частота захворювання становить від 2% до 5% порівняно з 3% у загальній популяції. Близько 70% нападів, що трапляються при РС, є фокальними, що виникають із локалізованої області мозку, а не цілого мозку.
Чому судоми здаються дещо частішими при РС, ніж серед загальної популяції, незрозуміло, але припускають, що ураження головного мозку, спричинені хворобою, можуть бути пусковим механізмом. Судоми зазвичай можна контролювати за допомогою відповідних протисудомних препаратів та постійного контролю.

Втрата слуху
Втрата слуху - ще один рідкісний симптом у пацієнтів із РС, оскільки, за оцінками, 6% пацієнтів страждають від порушення слуху. Вважається, що втрата слуху пов’язана з пошкодженням слухових нервових шляхів. Глухота через РС надзвичайно рідка.

Свербіж
Свербіж при РС характеризується ненормальними відчуттями, такими як «шпильки та голки», печіння або різкий біль. Ці відчуття відомі як дизестезії, різновид хронічного болю, і вони вважаються неврологічним походженням. Це означає, що такі відчуття не лікуються місцевими методами, як, наприклад, тими, що застосовуються при алергічних реакціях.
Свербіж при РС викликаний пошкодженням шкірних нервів або нервів, які надсилають сигнали від шкіри до мозку.

Джерело: https://multiplesclerosisnewstoday.com/.../7-strange.../...
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.05.2021, 17:30   #3
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию
ukrinform.ua
Публічний діалог: “Розсіяний склероз: ера нових можливостей лікування в Україні. Чи готові ми до неї?”
28 травня, 14:00 - публічний діалог на тему: «Розсіяний склероз: ера нових можливостей лікування в Україні. Чи готові ми до неї?» — Укрінформ.

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 01.06.2021, 22:30   #4
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

UCMS "Українська спільнота людей з розсіяним склерозом"UCMS «Українська спільнота людей з розсіяним склерозом»


ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РС

Існує цілий ряд методів лікування розсіяного склерозу (РС), призначених для:
зміни шляху розвитку захворювання
керувати рецидивами
допомоги при симптомах
Терапії, що модифікують захворювання (ХМТ) від РС, можна розділити на три категорії:
самоін’єкційні
інфузії
пероральні
Деякі з ліків можна приймати вдома, а інші - в клінічних умовах. Кожен тип ліків має певні переваги, а також потенційні побічні ефекти.
З такою великою кількістю варіантів може бути важко вирішити, яке лікування спробувати першим.
Ваш лікар може допомогти вам зважити всі «за» і «проти» кожного вибору та те, як вони впливатимуть на ваш спосіб життя. Ось додаткова інформація про кожен тип ліків, яка допоможе прийняти обґрунтоване рішення.
Самоін’єкційні ліки
Багато ліків від РС даються ін’єкціями, які ви можете зробити самостійно. Ви пройдете навчання у медичного працівника та навчитесь правильному способу безпечного введення собі ін’єкцій.
Затверджені наступні самоін'єкційні препарати для лікування РС:
глатирамер ацетат (Копаксон, Глатопа)
інтерферон бета-1а (Avonex, Rebif)
інтерферон бета-1b (Бетасерон, Екставія)
офатумумаб (Кесимпта)
пегінтерферон бета-1а (Plegridy)
Ви можете вводити ці ліки підшкірно або внутрішньом’язово (безпосередньо в м’яз). До Ін’єкцій належать: голка або ін’єкційна ручка.
Частота ін’єкцій коливається від щодня (для деяких людей, які приймають Копаксон або Глатопу), до одного разу на місяць (для людей, які приймали Кесимпту принаймні протягом 3 тижнів).
Хто повинен їх приймати?
Якщо вам зручно робити собі ін’єкції та ви не хочете приймати пероральні препарати щодня, ін’єкційні методи лікування можуть бути хорошим вибором для вас.
Побічні ефекти та безпека
Побічні ефекти більшості ін’єкційних ліків неприємні, але, як правило, короткочасні та керовані.
Ви можете відчувати біль, набряк або шкірні реакції в місці ін’єкції. Багато з цих ліків можуть спричиняти симптоми, подібні до грипу, а також порушення аналізу печінки.
Даклізумаб (Zinbryta) - це ін’єкційний препарат, який раніше використовувався для лікування РС. Його виробники добровільно вивели його зі світового ринку в 2018 році через занепокоєння щодо безпеки, включаючи повідомлення про серйозне пошкодження печінки та анафілаксію.
Ліки для інфузій
Інфузійні ліки вводять внутрішньовенно в клінічних умовах. Ви не можете вводити їх вдома, тому ви повинні мати можливість приймати інфузійні процедури в лікарні.
Затверджені інфузійні препарати від РС:
Алемтузумаб (Лемтрада)
Мітоксантронгідрохлорид
Наталізумаб (Тисабрі)
Окрелізумаб (Окревус)
Графіки прийому інфузійних препаратів різняться:
Лемтрада дається двома курсами. Ви отримуєте щоденні інфузії протягом 5 днів. Через рік ви отримуєте другий набір інфузій, що складається з щоденних інфузій протягом 3 днів.
Мітоксантронгідрохлорид вводять один раз на 3 місяці.
Тисабрі вводять раз на 4 тижні.
Перші дві дози Окревусу вводяться з інтервалом у 2 тижні. Пізніше інфузії дають кожні 6 місяців.
Хто повинен їх приймати?
Якщо вам потрібна допомога медичного працівника при призначенні ліків і ви не хочете приймати таблетки щодня, інфузійні ліки можуть бути хорошим вибором для вас.
Побічні ефекти та безпека
Поширені побічні ефекти включають нудоту, головний біль та дискомфорт у животі. У рідкісних випадках ці ліки можуть викликати серйозні побічні ефекти, такі як інфекція та пошкодження серця.
Ваш лікар допоможе вам зважити ризик прийому цих препаратів та потенційну користь.
Пероральні ліки
Можливо, ви зможете приймати ліки від РС у формі таблеток, якщо саме це вам більше подобається.
Схвалені пероральні препарати для РС:
Кладрибін (Mavenclad)
Диметилфумарат (Tecfidera)
Дироксимельфумарат (Vumerity)
Фінголімод (Gilenya)
Монометилфумарат (Bafiertam)
Озанімод (Zeposia)
Сипонімод (Mayzent)
Теріфлуномід (Aubagio)
Aubagio, Gilenya, Mayzent і Zeposia приймають один раз на день. Tecfidera і Bafiertam приймаються двічі на день.
У перший тиждень Vumerity ви будете приймати по одній таблетці двічі на день. Після цього ви будете приймати дві таблетки двічі на день.
Mavenclad - це терапія короткого курсу.
Протягом 2 років у вас буде 16 або 20 днів лікування. У дні лікування ваша доза складатиметься з однієї або двох таблеток. Ваша вага визначатиме, чи містить ваша доза одну або дві таблетки.
Хто повинен їх приймати?
Пероральні ліки легко приймати, і це хороший варіант, якщо ви не любите голки.
Прийом ліків - важливий, і, щоб він був ефективним, тому вам слід дотримуватися організованого графіка, якщо ви приймаєте щоденні пероральні дози.
Налаштування нагадувань для себе може допомогти вам дотримуватися графіка і приймати кожну дозу вчасно.
Побічні ефекти та безпека
Серед побічних дій пероральних препаратів є: головний біль та порушені печінкові проби.
Отже, терапії, що модифікують захворювання доступні у різних формах, таких як самоін’єкції, інфузії та пероральне лікування. Кожна з цих форм має як побічні ефекти, так і переваги.

Ваш лікар може допомогти вам вибрати ліки, які підходять саме вам, залежно від ваших симптомів, уподобань та способу життя.

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО ПРО ПРЕПАРАТИ ВИ МОЖЕТЕ ВЗНАТИ В РУБРИЦІ ТЕМИ І ПРЕПАРАТИ В ГРУПІ UCMS

Зауважте, що UCMS «українська спільнота людей з розсіяним склерозом» не схвалює та не рекомендує будь-який конкретний препарат або лікування.
Людям рекомендується проконсультуватися з лікарем про можливі переваги та ризики різних методів лікування.
Наша організація за доказову медицину.

Джерело: https://www.healthline.com/.../best-ms-treatment...

Нашi соц.мережi:
Cторiнка - https://www.facebook.com/UCMSorg/
Telegram - https://t.me/joinchat/RVKa5H1KPvW1Xuun
Instagram - https://www.instagram.com/ucmsorg/
Youtube - https://www.youtube.com/c/UCMSorg
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 04.06.2021, 22:17   #5
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.06.2021, 21:50   #6
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию
life.pravda.com.ua
Хвороба, яка завжди повертається. Чи лікується розсіяний склероз
На розсіяний склероз хворіють тільки люди похилого віку. Розсіяний склероз не лікується. Розсіяний склероз – гарантована інвалідність і неможливість працювати. Ц...

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 25.06.2021, 20:05   #7
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

РС ТА ТЕПЛО/СПЕКА
Багато людей, хворих на розсіяний склероз (РС), чутливі до нагрівання та змін температури тіла. Для людини з РС навіть зміна основної температури тіла на чверть або півградуса може тимчасово спровокувати симптоми. Середовище, про яке інші можуть не думати, - вологе подвір'я, задушлива кімната або гарячий душ - можуть погіршити симптоми РС. Цей стан називається явищем Утоффа.
Зв'язок між спекою та загостреннями симптомів РС настільки добре встановлений, що до винаходу МРТ лікарі занурювали людей, які, як вони вважали, мали РС в гарячі ванни. Якщо неврологічні симптоми людини раптово загострювалися, лікар вважав, що діагноз правильний.
На щастя, подібні тести сьогодні непотрібні. Більше того, люди з РС можуть уникати ускладнень та ризиків теплочутливості. Це просто вимагає певного планування та підготовки.

Чому тепло/спека посилює симптоми РС
У людей з РС захисники організму (білі кров’яні клітини) атакують центральну нервову систему, викликаючи запалення і позбавляючи нерви захисного покриву (мієліну). Цей процес, відомий як демієлінізація, робить нерви вразливими і зменшує їх здатність передавати електричні сигнали в мозок.
Дослідження показують, що коли людина з РС відчуває підвищення основної температури, нервова провідність (передача повідомлень по нервових волокнах) сповільнюється або, в деяких випадках, повністю блокується. Ступінь загострення симптомів залежить від ступеня демієлінізації людини та від того, наскільки різко змінилася їх основна температура

Як тепло/спека впливає на людей з РС
Розсіяний склероз може негативно вплинути на здатність людини підтримувати здорову температуру тіла. Якщо у людини виникає ураження в області мозку, що регулює температуру ядра або реакції охолодження (наприклад, потовиділення або кровообіг), вони можуть не мати можливості пристосуватися до більш теплого середовища.
Непереносимість тепла або підвищена чутливість до тепла дуже поширена серед людей з РС. Цей стан страждає від 60 відсотків до 80 відсотків людей з РС. У цих осіб може спостерігатися псевдозагострення (тимчасове загострення симптомів), якщо основна температура їх тіла підвищується. Тепле середовище може спричинити тимчасове погіршення симптомів, як і фізичні вправи та лихоманка, спричинені хворобою чи інфекцією. Симптоми, викликані теплом, є тимчасовими і, як правило, зникають, коли температура людини нормалізується.

Поширені симптоми РС, спричинені теплом/спекою
Симптоми РС, які найчастіше пов’язані з псевдозагостреннями через тепло/спеку, це - втома, біль, труднощі з концентрацією уваги та підвищену потребу в сечовипусканні.
Люди з РС можуть відчувати додаткові симптоми, якщо їх температура підвищується за певних умов. Наприклад, явище Утоффа часто трапляється після того, як температура тіла людини підвищується внаслідок фізичних навантажень (або фізичного обмеження).
Повторювані симптоми або загострення, спричинені теплом, також можуть створювати вторинні ризики для здоров'я. Як пояснила одна група дослідників, чутливість до тепла у людей з РС суттєво корелює з втомою. Поєднані з когнітивними проблемами та м’язовою слабкістю, втома та чутливість до тепла повідомляються як провісники випадкових падінь.

Як захиститися від рецидивів, пов’язаних з теплом
Коли ви перебуваєте в стані загострення, викликаного спекою, ви можете вжити декількох негайних дій, щоб охолодити себе, зокрема:
Вживання холодних напоїв
Смоктання кубиків льоду або фруктового морозива
Прийом охолоджуючого душу або ванни
Оббризкування себе крижаною водою
Вживання прохолодного десерту та легких страв
Якщо ви обираєте охолоджуючий душ або ванну, переконайтеся, що не шокуєте своє тіло занадто холодною водою. Почніть з теплої води, потім повільно знижуйте температуру.
Ви можете зменшити свій майбутній ризик псевдозагострення, створивши графік і домашнє середовище, яке враховує температуру. Якщо ви витратите трохи часу та ресурсів на побудову комфортних побутових та домашніх умов, це може допомогти вам уникнути загострення, якому можна запобігти, та різко підвищити якість вашого життя. Як завжди, запитайте у свого лікаря або невролога, що вони порадить для захисту від спеки.

Будьте уважні, коли і де ви будете робити вправи
Якщо ви хочете потренуватися, ви можете зробити це в прохолодному середовищі. Уникайте жарких або задушливих кімнат і, якщо ви плануєте займатися на відкритому повітрі, намагайтеся робити це в ранній час або ввечері.

Не перенапружуйтесь і регулярно робіть перерви
Під час тренувань обов’язково майте під рукою воду. Подумайте про те, щоб виділити 30 хвилин після тренування для охолоджуючої ванни або душу. Це може допомогти вам безпечно знизити температуру та зберігати прохолоду.

Клімат контроль в домашньому середовищі
Якщо ви живете в жаркому або вологому кліматі, то вам необхідні кондиціонери або вентилятори. Вони допоможуть регулювати температуру навколишнього середовища у вашому домі та обмежать шанси негативного впливу тепла в навколишньому середовищі.

Подумайте про охолоджуючий одяг
Якщо ви виявите, що легкого одягу недостатньо, щоб допомогти вам справитись із спекою, ви можете спробувати спеціалізований охолоджуючий одяг. Цей одяг часто виготовляється спеціально для людей, які страждають на РС. Він містять гелеподібну речовину, яку можна охолодити перед використанням та забезпечити охолоджувальний ефект протягом декількох годин або днів. Охолоджуючий одяг буває різних форм, включаючи обгортання на шию, бандани, шапки та браслети.
Якщо вам потрібно більше охолодження, ніж може забезпечити одяг з гелевою підкладкою, можливо, ви захочете придбати охолоджуючий жилет. Ці жилети оснащені охолоджувальними пакетами, що живляться від акумуляторів, які охолоджують ваш тулуб. Оскільки охолоджувальні жилети часто призначені для спортсменів, вони зазвичай залишаються комфортними навіть під час енергійних фізичних навантажень. Дослідження показують, що люди з РС, які використовують охолоджуючі жилети, часто можуть ходити далі і довше без втоми, ніж їхні однолітки.

Джерело: https://www.mymsteam.com/.../ms-and-heat-what-you-need-to...

Нашi соц.мережi:
Cторiнка - https://www.facebook.com/UCMSorg/
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.06.2021, 22:09   #8
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

UCMS «Українська спільнота людей з розсіяним склерозом»ТРУДНОЩІ ПРИ ХОДЬБІ ПРИ РС

Порушення ходьби є одним з найпоширеніших симптомів розсіяного склерозу (РС). Багато людей з РС відчувають труднощі з амбулацією (ходьба), а також з ходою (схема ходьби). Ці проблеми можуть змусити людину ходити нестійко, спотикатися або почуватись менш впевнено у своїй здатності пересуватися.
Те, як людина ходить, залежить від багатьох факторів, включаючи координацію м’язів та співпрацю між різними частинами їх нервової, кістково-м’язової та серцево-дихальної систем (серця та легенів). Дослідження показали, що люди з РС мають вищий рівень мінливості ходи (зміни характеру чи швидкості), ніж загальна популяція. Зміни в кроці можуть спричинити труднощі з ходьбою, особливо на великі відстані, і коли людина стає більш втомленою і нестійкою.
Якщо ви помітили, що у вас є проблеми з ходьбою, поговоріть зі своїм медичним працівником або неврологом. Вони можуть допомогти визначити, чи пов’язані ваші труднощі з РС, оскільки проблеми з ходьбою можуть мати різну причину. Ваш лікар також зможе порекомендувати способи вирішення проблем з ходьбою та допомогти вам залишатися якомога мобільнішими.
Поширені проблеми ходи при РС
Люди з РС можуть відчувати різні типи порушень ходи. Дві найпоширеніші - ступінчаста хода та спастична хода.
Ступінчаста хода
Ступінчаста хода (також відома як невропатична хода) характеризується падінням стопи - симптомом РС, при якому передня частина стопи «опускається» і не піднімається правильно з рештою ноги під час ходьби. У людини з опущеною ногою пальці ніг спрямовані вниз і під час ходьби можуть тягнутись або шкребти по землі.
Спастична хода
Спастична хода часто зустрічається у людей, які відчувають спастичність - симптом, який спостерігається при РС, що викликає мимовільний спазм м’язів або скутість. У людей зі спастичною ходою нога збоку тіла, яка найбільше уражена спастичністю, є жорсткою і тягнеться напівкруглими рухами.
На що схожі та як відчуваються труднощі в ході при РС?
Як і інші симптоми РС, порушення ходи можуть суттєво відрізнятися у людей з РС. Не всі будуть відчувати однакові проблеми при ходьбі. Деякі можуть помітити зміни в ході, тоді як інші можуть помітити зміни в швидкості ходьби або довжині кроку.
Деякі з найбільш часто виявлених труднощів ходьби при РС включають:
Повільніші та коротші кроки
Почуття нестабільності під час ходьби або повороту
Спотикання
Відчуття тяжкості в ногах при кроці вперед
Слабкість в ногах при навантаженні на них ваги
Труднощі з міцним розташуванням стопи на землі
Звернення за допомогою до стін, меблів чи інших людей
Труднощі з ходьбою можуть призвести до того, що люди з РС втрачають впевненість у своїй мобільності. Занепокоєння щодо падіння чи людей, які приймають симптоми за пияцтво на публіці, іноді може призвести до соціальної ізоляції та інших емоційних проблем.
Багато людей з РС скаржаться на труднощі з ходьбою на великі відстані, наприклад, коли вони перебувають в аеропорту чи на залізничному вокзалі.
Ризик падіння від труднощів при ходьбі
Падіння викликає серйозне занепокоєння у людей з проблемами ходьби. Дослідження показали, що люди з РС мають більший ризик падіння та отримання травм від падінь. Крім того, люди з РС мають тенденцію падати під час виконання основних повсякденних дій, таких як купання, приготування їжі або прогулянки в людних місцях.
Кілька факторів збільшують ризик падінь у людей з РС, включаючи поганий баланс, уповільнену ходьбу та неправильне використання допоміжних пристроїв, таких як тростини та ходунки. Поговоріть зі своїм медичним працівником щодо запобігання падінню, оскільки ці нещасні випадки можуть спричинити травми та погіршити наявні проблеми з рухливістю.
Що викликає труднощі з ходою при РС?
Кілька різних факторів можуть спричинити труднощі у людини з розсіяним склерозом:
Проблеми з нервовими сигналами
Спастичність
Проблеми з балансом
Сенсорні проблеми
М’язова слабкість
Втома
Зорові та когнітивні проблеми
Проблеми з нервовими сигналами
Ходьба - це складний процес, який покладається на координацію роботи кількох систем організму, включаючи центральну нервову систему (ЦНС) або головний та спинний мозок. У людей з РС імунна система помилково атакує клітини мієліну, який є захисною оболонкою, що оточує нерви в ЦНС. Імунна атака призводить до пошкоджень, відомих як бляшки або ураження РС. Пошкодження мієліну може перервати сигнали між ЦНС і м'язами, що беруть участь у ходьбі, викликаючи дисфункцію ходи.
Спастичність
Спастичність - загальний симптом РС. Мимовільна скутість м’язів або спазм може спричинити труднощі у людини при ходьбі.
Питання балансу
Дослідження показують, що у 4 з 5 людей з РС спостерігається певна ступінь атаксії, відсутність добровільної координації м'язових рухів. Атаксія може спричинити проблеми з рівновагою та призвести до нестійкої ходи, яка може нагадувати незграбність чи пияцтво.
Сенсорні проблеми
РС може викликати у людини нестандартні відчуття, включаючи оніміння. Сильне оніміння ніг може зробити людину нездатною відчувати підлогу або положення ніг, що може спричинити проблеми з ходьбою.
Слабкість м’язів
Слабкість м’язів ніг може призвести до того, що людина відчуває, що їхні ноги подібні до желе і не можуть витримати вагу свого тіла під час ходьби.
Втома
Багато людей з РС виявляють, що їхні проблеми з ходьбою погіршуються при втомленні. Втома також може обмежити витривалість і спричинити падіння у людей з РС.
Зорові та когнітивні проблеми
Люди з РС зазвичай відчувають когнітивні зміни, включаючи труднощі з обробкою інформації та зоровим сприйняттям, що може ускладнити ходьбу.
Управління та лікування труднощів ходи при РС
Повідомте свого лікаря, як тільки ви помітите будь-які труднощі з ходьбою або рівновагою. Існує багато способів вирішення проблем з ходою, від ліків та фізичної терапії до фізичних вправ та допоміжних пристроїв. Разом ці підходи можуть допомогти вам відновити рівновагу, збільшити мобільність та допомогти вам залишатися впевненим під час руху.
Ліки
Якщо у вас є проблеми з ходьбою при РС, ваш медичний працівник може порекомендувати ліки для покращення ваших симптомів.
Ампіра
Ampyra (далфампридин) - це пероральний препарат, затверджений Управлінням з контролю за продуктами та ліками США для поліпшення ходьби у людей з РС. Цей препарат працює для поліпшення провідності нервових сигналів у нервових волокнах, коли захисне покриття (мієлін) пошкоджене РС.
Допоміжні пристрої
Багато людей з труднощами при ходьбі використовують допоміжні пристрої, що сприяють їхній рухливості. За даними Національного товариства розсіяного склерозу, дослідження показують, що половина людей з рецидивуючими РС (РРМС) потребує певної форми допомоги при ходьбі протягом 15 років після встановлення діагнозу.
Існує безліч типів допоміжних пристроїв для людей з РС. Засоби мобільності, такі як тростини, інвалідні візки та ходунки, можуть підтримувати рух і запобігати падінню. Люди, у яких проблеми з ходьбою спричинені онімінням, можуть отримати користь від використання тростини, ходунка або канадської милиці (милиці, яка включає манжету для рук і ручку). Ці пристрої допомагають компенсувати оніміння, переносячи відчуття від землі через пристрій в руку і руку.
Підтримуючі брекети та ортези можуть допомогти контролювати положення і рух тіла та зменшити біль під час ходьби. Зокрема, падінням стопи можна керувати за допомогою брекета, відомого як ортопедичний суглоб.
Фізичні вправи та фізична терапія
Фахівці радять, що навіть невелика кількість фізичних вправ може допомогти покращити труднощі при ходьбі при регулярному виконанні (принаймні п’ять днів на тиждень). Фізіотерапевт може спільно з вами визначити відповідні вправи для збільшення м’язової сили та покращення проблем з ходьбою.
Запобігання падінню
Запобігання падінню - це одна з найважливіших речей, про яку слід пам’ятати, якщо у вас виникають проблеми з ходьбою. Окрім обговорення рішень із лікарем, Національне товариство розсіяного склерозу рекомендує зменшити ризик падіння за допомогою:
Носіння безпечного взуття на низьких підборах;
Усвідомлення, куди ви йдете (наприклад, уникайте щойно вимитих підлог)
Підвищення безпеки вдома, убезпечення місць, де ви ходите, від шнурів, килимів або інших предметів
Встановлення допоміжних пристроїв, таких як поручні, у вашому домі також може допомогти зробити щоденний рух безпечнішим, на відміну від тяжіння до стін або меблів для підтримки.

Джерело: https://www.mymsteam.com/resou.../walking-difficulties-in-ms
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.07.2021, 20:38   #9
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию


zn.ua
Излечим ли рассеянный склероз?
Современная болезнь-модифицирующая терапия: затраты или инвестиции в будущее?

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.07.2021, 21:18   #10
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,874
"Спасибок": 30,996
Очки репутации: 141,802
Мнения: 8835
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Розсіяний склероз
Наслідки недосипання при розсіяному склерозі

https://ms-ua.com/.../naslidki-nedosipannya-pri...

ms-ua.com
Наслідки недосипання при розсіяному склерозі
Нестача сну може погіршити пам’ять у людей з клінічно ізольован

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.07.2021, 18:56   #11
Житель
 Аватар для Ольгерд
IP:
Сообщений: 97
"Спасибок": 1
Очки репутации: 233
Мнения: 25
Доп. информация
По умолчанию

так часто забывать простые вещи начал и не понятно, то ли переутомление, то ли склероз
Ольгерд вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
рассеяный склероз, розсіяний склероз

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
П'яний донецький мажорчеґ |bastard| Основной 4 08.03.2012 10:22
П"яний дебош Ківалова в Швейцарії Marcos Политика Украины 7 06.01.2011 06:07


Часовой пояс GMT +3, время: 21:31.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021