Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Социальный > Образование

Інклюзивна освіта. Соціальний експеримент у школі

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 21.03.2008, 13:12   #1
Турист
 Аватар для mio mio
IP:
Сообщений: 4
"Спасибок": 1
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - Радость Інклюзивна освіта. Соціальний експеримент у школі

Соціальний експеримент "Інтегроване навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями" діє у столичній школі №168 вже більше двох років. Його ідея – здорові діти і діти з фізичними вадами мають навчатися разом.

Багато хто вважає світ жорстоким. Мовляв, сильні позбуваються слабших, хто народився у бідній сім’ї – приречений на бідність, а той, хто народився із фізичними вадами, – мінімум на самотність. Та виявляється, що в кожному конкретному випадку ці сумні життєві реалії спричинені не стільки економічним становищем держави, скільки тим, як нас виховували у дитинстві. Керівники освітнього експерименту у загальноосвітній школі №168 Оболонського району міста Києва навпаки переконані, що слабкі здатні досягти рівня сильного, а сильні – допомагати слабшим. Фантастика? Аж ніяк.Коли друзі поряд

Проект "Інтегроване навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями" стартував у школі з вересня 2006 року. Його мета – створення умов для навчання та постійної реабілітації дітей з вадами фізичного розвитку, а також формування щодо них нової суспільної філософії. Рушійна ж ідея реалізації проста, як і усе геніальне, – здорові діти і діти з фізичними вадами мають навчатися разом.
На сьогодні у школі функціонує 8 таких класів, у яких навчаються 85 учнів. 53 дитини – здорові, а 32 – із дитячим церебральним паралічем. 17 з них пересуваються на візках і потребують постійної догляду, 10 – потребують посиленої допомоги від персоналу. Здавалось би, про яку спільну освіту може йти мова? Проте навчально-виховний процес у школі реалізується на гідному рівні.
Як розповіла Неофіційній газеті заступник директора школи Лариса Шевчук, діти навчаються не лише за загальноосвітніми програмами, а й за навчальними планами для учнів із вадами опорно-рухового апарату. Кожен учень із вадами навчається за комплексною індивідуальною корекційно-розвитковою програмою із груповими та індивідуальними зайняттями. До персоналу школи залучені додаткові фахівці, зокрема логопед, невролог, реабілітолог та нянька. Варто відмітити і те, що в процесі навчання учні з фізичними вадами пристосовуються до ще одних дверей у соціальне життя – мережі Інтернет. Діти освоюють комп’ютерну грамоту, спілкуються із друзями у ICQ і ЖЖ, та здобувають знання за допомогою освітньої мережі iEARN, завдяки якій мають можливість співпрацювати з дітьми понад 100 країн світу.
Ось деякі історії успіху цього навчально-оздоровчого процесу:
- Ігор (діагноз – спастична диплегія) за рік навчання почав писати на рівні з однолітками (до цього не міг втримати ручку в руці), завдяки тренуванням у обладнаній тренажерній залі почав робити перші самостійні кроки, швидко рахує.
- Павло (діагноз – спастична диплегія) на уроках читання висловлює думки як справжній філософ, хоче вчитися на "відмінно" і засмучується, коли отримує менше 11 балів.
- Дмитро (діагноз – правосторонній геміпарез) не міг раніше нічого тримати правою рукою, а тепер виконує цією рукою вправи з гантелями. Мріє стати тренером.
- Ілля (діагноз – спастичний тетрапарез) за півроку вже намагається поміщати букви у рядки зошита.
- Ілона (діагноз – спастична диплегія) навчається вже півроку, і кожен день просинається о 5:00 аби разом з мамою подолати 51 кілометр шляху до школи. Вона, як і інші діти з фізичними вадами, не любить канікули і хоче вчитись.
Як бачимо, для нужденних дітей освітній експеримент київської школи №168 є дійсно ефективною альтернативою навчанню вдома, а також і школам-інтернатам, які нерідко являють собою швидше місця заслання, аніж оздоровлення. Проте не усе райдужно і у школі №168.


Розшукується доросла допомога

Заступник директора школи Лариса Шевчук розповіла Неофіційній газеті, що проект фінансується Оболонською райдержадміністрацією, але згідно бюджету, який приймався два роки тому. Ціни у місті з того часу зросли добряче, тому і маємо наступну картину – за рахунок коштів, що виділяють на експеримент, навчаються, оздоровлюються та харчуються лише учні п’яти експериментальних класів. За дітей інших трьох платять виключно родичі. Грошей банально не вистачає часто навіть на бензин шкільного автобуса з підйомником для інвалідних візків. Якщо ж враховувати ще й скарги батьків на те, що державні дотації на дітей-інвалідів – далеко не на відповідному рівні, то фінансової допомоги лишається чекати лише з джерел альтернативних. Нещодавно "Фонд братів Кличків" на благодійній основі надав школі №168 ліки та вітаміни, чим подав приклад численним бізнесменам міста. "Батьки зараз гостро не в змозі купувати медикаменти для оздоровлення дітвори," – пояснює доцільність допомоги Лариса.
Тож небайдужі дорослі із їхніми можливостями є першими ліпшими кандидатами для допомоги дітям. Цікаво, що саме небайдужих дорослих і має на меті виховати соціальний експеримент школи №168. Вчителі школи стверджують, що здорові діти закладу вчаться, перш за все, толерантності і людності по відношенню до слабших. А вже усі разом учні, попри несхожість, осягають науку взаєморозуміння і допомоги один одному. Хіба це вже не бруньки здорового суспільства?

Фото ЗОШ №168 Оболонського району м. Києва
mio mio вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.03.2008, 14:59   #2
Приписанный
 Аватар для Тамариск
IP:
Сообщений: 68
"Спасибок": 73
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Ответ: Інклюзивна освіта. Соціальний експеримент у школі

А не будут ли дети с физическими недостатками чувствовать себя ущемленными? Взгляните, досточно человеку чуть выделяться, его сразу "попускают".
___________
О, велик был мудрец, огорчавшийся, когда его творения нравились многим!
Б. Грасиан
Тамариск вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.08.2011, 23:24   #3
Турист
 Аватар для Леноккк
IP:
Сообщений: 4
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Мне кажется что наше государство еще не доросло до этого. На инклюз. образ. нужно очень много денег. А внедрить его только для галочки...так зачем же...Кому лучше будет?... Уж точно не детям...
Леноккк вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.02.2012, 21:28   #4
Приезжий
 Аватар для Vigilante
IP:
Сообщений: 28
"Спасибок": 4
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Всем детям нужно дать шанс. Неважно, здоровы они физически или нет.
Vigilante вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.07.2012, 22:28   #5
Новичок
 Аватар для AlexanderUA
IP:
Сообщений: 17
"Спасибок": 5
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Не понятно одно с образованием! Почему мы отказались от старых стандартов, а Европа наоборот, их подхватила....
AlexanderUA вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.07.2012, 22:55   #6
Старожил
 Аватар для маргулетта
IP:
Сообщений: 1,124
"Спасибок": 1,800
Очки репутации: 4,360
Мнения: 3931
Доп. информация
По умолчанию

Дети жестоки, это все знают, но виновны в этом взрослые. Ребенок сам скажет, хорошо ему в этой школе или нет! Много случаев, что из самых отпетых разбышак выходят прекрасные друзья. Считаю: эксперименту быть! Другое дело, что школу надо кардинально менять.
___________
Каждый человек - это лишь итог, того, что он совершил в жизни.
маргулетта вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Какой из вас получится начальник? Francheska Тесты 7 25.05.2016 15:15
Постколоніальний дебілізм роман степанович Политика Украины 9 22.06.2013 23:37
Выпускникам школ. Пробное тестирование derrick Образование 10 22.06.2008 07:07


Часовой пояс GMT +3, время: 20:39.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021