Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общий > Основной

О языке (необычно)

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 07.10.2010, 18:46   #286
Основа форума
 Аватар для elefantua
IP:
Сообщений: 3,603
"Спасибок": 4,294
Очки репутации: 0
Мнения: 564
Доп. информация
По умолчанию Re: О языке (необычно)

Вы сравните заголовок
Цитата:
Сообщение от boroda Посмотреть сообщение
В Крыму уничтожают единственную украинскую гимназию.
и содержание
Цитата:
Сообщение от boroda Посмотреть сообщение
Депутаты Симферопольского горсовета от «Русского блока» в открытом обращении к мэру города Геннадию Бабенко высказали свое недовольство тем...
Так и я могу написать:
Заголовок: Табачника снимают.
Содержание: Львовские студенты потребовали отставки Табачника.

И, вообще, заниматься украинизацией Крыма - смерти подобно. Можно получит очередную "горячую точку". Но украинские школы и гимназии там должны быть полюбэ! Только не в таком количестве, как везде.
___________
All You Need Is Love - Я так думаю (с) "Мимино"
elefantua вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Вверх
Старый 07.10.2010, 21:56   #287
Заблокирован
 Аватар для PRAVED
IP:
Сообщений: 3,874
"Спасибок": 2,966
Очки репутации: 0
Мнения: -6163
Доп. информация
По умолчанию Re: Відповідь: Re: О языке (необычно)

Цитата:
Сообщение от роман степанович Посмотреть сообщение
Просто в природі деяких культур, укравши кричати "держи вора". Україні не страшний "русский язык", а страшні деякі агресивні носії його. Їхні предки душили колись мову, а нащадки хочуть продовжувати бути в ролі імперських Сухових. Вони не звикли бути НАЦМЕНАМИ, але прийдеться.
Та нiчо , не переймайтеся , "не страшнi", "не агресивнi' носii незалежноi "украiнськоi мови" - нащадки бандеровськоi культури , ще погадять людям пiд гаслом боротьби проти iмперскiх cухових. ...О языке - тоже.
PRAVED вне форума  

Сказавших "Фууу!": 2 (показать список)
Вверх
Старый 15.10.2010, 06:33   #288
Почетный легион
 Аватар для boroda
IP:
Сообщений: 12,290
"Спасибок": 15,007
Очки репутации: 0
Мнения: 697
Доп. информация
По умолчанию Re: О языке (необычно)

Цитата:
Депутат Державної думи РФ, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін вважає "тривожним дзвінком" нерозгляд Верховною радою проекту закону "Про мови в Україні", який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави.

Про це Затулін заявив у Севастополі під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції "Особливий статус Севастополя і його реалії".

За словами російського депутата, закон "Про мови в Україні", "безперечно, мав бути прийнятий. Те, що зусиллями певних політичних сил - як опозиційних, так і таких, які перебувають у самій правлячій коаліції - цей закон покладено "під сукно", не розглянутий Верховною радою України, це дуже серйозний, тривожний дзвінок, і це, безумовно, турбує нас у Російській Федерації також. Хоча ми не втратили довіри до "перезавантаження" російсько-українських відносин".

Як відзначив Затулін, "ми в РФ - звичайно, хай ніхто нас до цього не штовхає - не припинятимемо контактів з діючою владою України, не розмовлятимемо з нею так, аби нашкодити нашим відносинам. Ми терплячі люди, ми чекаємо, що ті питання, які свого часу бралися на озброєння силами правлячою коаліцією, перш за все Партією регіонів, були програмами - а серед них і питання про федералізацію України, вони знайдуть своє місце в поточній політиці президента і чинного уряду". Зрештою, сказав він, час є для цього. "Але хай ніхто не ображається, ми тут хотіли б звернути увагу до того, що є невирішені проблеми", - сказав депутат Держдуми.

За словами Затуліна, "нас турбує, що далеко не всі вирішено питання, пов`язані з оформленням реальної двомовності". Він вважає, що "треба сказати дякую тим депутатам, які внесли законопроект "Про мови в Україні". Хоча, наголосив політик, "цей проект - ми його аналізували - є дуже компромісним, неостаточним вирішенням питання про статус російської мови".

Затулін додав: "Принаймні, я вважаю, що з цієї точки зору є незадовільним як останнє, остаточне слово в статусі російської мови. Але цей закон є значним кроком вперед, і він, принаймні, задає напрям руху".

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.
Новости СМИ2
Долго не было слышно этого оратора, и снова Севастополь....\
Пора бы давно обратить внимание на то что они уже часто устраивают провокации на территории Украины....
___________
жмем и делаем....http://button.dekel.ru/
boroda вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Вверх
Старый 15.10.2010, 08:38   #289
a68
Почетный легион
 Аватар для a68
IP:
Сообщений: 13,987
"Спасибок": 13,331
Очки репутации: 36,118
Мнения: 6452
Доп. информация
По умолчанию Re: О языке (необычно)

Цитата:
Сообщение от boroda Посмотреть сообщение
За словами російського депутата, закон "Про мови в Україні", "безперечно, мав бути прийнятий.
Вот какое этому шовинисту дело до наших законов?
a68 вне форума  

Вверх
Старый 15.10.2010, 11:40   #290
Почетный легион
 Аватар для Веталь
IP:
Сообщений: 4,857
"Спасибок": 5,238
Очки репутации: 19,649
Мнения: 3137
Доп. информация
По умолчанию Re: О языке (необычно)

Оффтоп:
___________
Уникальный магазин Термопосуды!
Форумчанам скидка (промо-код Веталь)!!!
https://www.loftshop.com.ua/termopos...mokruzhki.html
Веталь вне форума  

Вверх
Старый 21.10.2010, 02:13   #291
Kænugarður
 Аватар для Bars
IP:
Сообщений: 6,572
"Спасибок": 11,318
Очки репутации: 10,927
Мнения: 723
Доп. информация
По умолчанию Re: Відповідь: Re: УПА - 1

Цитата:
Сообщение от as2 Посмотреть сообщение
Вибач, а чим ти хочеш цю нишу заповнити,росіею,чи чим.
А розумiэш... Нацiоналiсти будують свою iдеологiю на культу особи. Як коммунiсти, -наприклад Ленiн i Сталiн, так i ви - Бандера, Шухевич...А чому не Ярослав Мудрий? Чому не письменник Котляревський, Сковорода? Я вже мовчу про Шевченко, який писав i на россiйськiй мовi. Ми живемо у 21 сторiччi. А мова ненавiстi, це мова дикунiв. Я так вважаю.
___________
Вчера приснился сон прекрасный — Москва сгорела целиком. Пожар на площади на Красной, И тлеет бывший Избирком. Никто не выжил — все сгорели.
Bars вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Вверх
Старый 21.10.2010, 02:26   #292
as2
Старожил
 Аватар для as2
IP: Литва
Сообщений: 1,561
"Спасибок": 3,099
Очки репутации: 525
Мнения: 6321
Доп. информация
По умолчанию Re: Відповідь: Re: УПА - 1

Цитата:
Сообщение от БастиК Посмотреть сообщение
А розумiэш... Нацiоналiсти будують свою iдеологiю на культу особи. Як коммунiсти, -наприклад Ленiн i Сталiн, так i ви - Бандера, Шухевич...А чому не Ярослав Мудрий? Чому не письменник Котляревський, Сковорода? Я вже мовчу про Шевченко, який писав i на россiйськiй мовi. Ми живемо у 21 сторiччi. А мова ненавiстi, це мова дикунiв. Я так вважаю.

Російська мова як не діалект української
--------------------------------------------------------------------------------
Після кількох століть дискримінації української мови ідея Партії регіонів про державний статус російської цілком виглядає не як захист російської мови, а як атака на українську.
Примітно, що ця атака підтримується не надто інтелектуальною, але достатньо масованою пропагандою.
Деякі ідеологи намагаються вивести українців і їхню мову з якогось іноземного впливу на "общерусскость", чи то тюркського, чи то польського. Особливо популярною ця теза була в часи Російської імперії, коли імперські діячі могли говорити, що схочуть, а іншим затуляли рота.
Сьогодні ця теза все ще не знята з ужитку, хоча має цілу низку логічних вад.
По-перше, певний вплив тюрків на Київську Русь відбувався вже за часів князя Ярослава Мудрого. Тобто виходить, що цей вплив мав місце під час найбільшого розквіту Київської Русі в ХІ-ХІІ століттях.
По-друге, вплив тюрків, як також монголів, значно достовірніше підтверджений щодо самих росіян. Поїхавши, скажімо, до російської столиці, не кажучи про міста Поволжя, ви можете на вулицях на власні очі побачити цей вплив.
Концепцію про визначальний вплив на Україну поляків, як це не дивно, всерйоз сприймає чимало росіян. Хоча аргументи цієї теорії науково абсурдні.
Ніхто ніколи не зможе пояснити, як можна змінити мову народу усього лише за 80 років.
Адже осередком літературної української мови є Полтавщина і Чернігівщина, а ці території перебували у складі Польщі лише з 1569 по 1648 роки. За цей час чимало людей на хуторах не встигли побачити живого поляка, не те що змінити дідівську мову.
Усе це – попри те, що засоби викорінення української мови з боку Росії були значно жорстокіші, ніж у Польщі, а протягом останніх пари століть включали ще й потужний русифікаторський вплив спільної армії, ЗМІ тощо.
Крім того, чому українці так запекло відстоювали свою самобутність саме від поляків. І чому так запекло цю самобутність від поляків відстоювали західні українці, нібито найбільш полонізовані?
Походження російської і української мов можна зрозуміти через етнічні процеси. На території Росії перші слов'яни з'явилися відносно недавно.
Це в’ятичі і радимичі в центральній Росії та словени у Новгороді.
Ці племена застали там численні фінські племена: чудь, весь, мурома, меря, мордва, черемиси, весь, вотяки, перм, зиряни тощо, які вже мали свої міста. Київські літописці навіть не занесли в'ятичів і радимичів до переліку слов'янських племен, чи то через польське походження цих племен, чи, імовірніше, через те, що ці племена станом на момент написання літопису вже змішалися з фіно-уграми.
Нинішня російська мова є слов'янською за своїм походженням, хоча й має деякі риси, властиві фіно-угорським мовам - властиве для більшої частини росіян "акання", поширення здвоєних слів, характерні філологічні конструкції, зокрема, часте розміщення прізвища попереду імені, тощо.
Слов'янськість російської мови могла утворитися трьома шляхами: або завдяки в'ятичам і радимичам, або через вплив князів і слов'янських переселенців з Київщини, або третім шляхом – завдяки адаптації місцевим фінсько-слов'янським населенням штучної церковнослов'янської - або так званої старослов'янської - мови, яку використовували в релігійних службах та в адмініструванні.
Більшість українських вчених упевнена, що російська мова сформувалась насамперед саме третім шляхом – за рахунок адаптації місцевим населенням церковнослов'янської мови, насаджуваної церквою та владою. Хоча не слід применшувати й роль слов'янських переселенців у первинному впровадженні церковнослов'янської мови в Росії.
Церковнослов'янська мова поступово витіснила на території сучасної Росії місцеві фіно-угорські діалекти, але увібрала в себе місцеві риси.
Схожі процеси відбувалися в Римській імперії, де дуже різні за етнічним походженням народи – предки французів, іспанців, португальців, італійців, румунів - прийняли латинську мову та, адаптувавши її, поступово утворили власні мови. Новостворена російська мова дозволила зрозуміти один одного цілковито різнорідним етносам.
Слід відзначити, що Руссю в ті часи називалася лише землі сучасної Київської, Житомирської, Чернігівської та частин Черкаської і Полтавської областей. Русь – це виключно територія Центральної України, хоча починаючи з кінця ХІІ – початку ХІІІ століття Руссю зветься й Західна Україна. Решта земель, підконтрольних Рюриковичам (Залісся, Новгород, Полоцьк, Псков тощо), Руссю не вважалися.
Метою слов'янських просвітників IX століття Кирила і Мефодія було створення штучної мови, яку б розуміли всі слов'яни, від болгар до чехів і моравів. Церковнослов'янську було створено на основі солунського діалекту болгарської мови.
Вона використовувалась як міжнародна – болгарами, сербами, хорватами, моравами, а також у Київській Русі.
Тривалий час, до ХVII століття, вона також використовувалася як письмова та релігійна мова у неслов'янських народів Молдови та Волощини.
Російський історик Ключевський відзначав такі особливості вимови Київської Русі: говір на о, окання; м'яке закінчення дієслів у третій особі обох чисел ("пишеть", "імуть"); г вимовляється як придихальне латинське h тощо.
Повсякденна, практично народна мова присутня в князівських, законодавчих збірках "Руської Правди", і особливо в побутових написах і в князівських грамотах. Ці тексти створювалися для того, щоб населення їх точно і однозначно розуміло.
Саме ці, написані в князівських грамотах, на зброї, посуді тощо тексти найбільше наближені до української мови і можуть ідентифікуватися як архаїчна українська.
У стародавніх літописах, написаних церковнослов'янською, є численні українські вкраплення: криниця, рілля, вовна, гребля, лагодити, глек, коваль, кожух, яруга, не доста, жалощі, година, брехати, туга, теля, тын, наймит, бчелы, гостинець «шлях», пакощі, око, господар, волога та дуже багато інших.
Київський князь Володимир Мономах прекрасно володів церковнослов’янською мовою, але, пишучи повчання своїм дітям, не міг уникнути українських слів: дивоватися, ірий, убогый в значенні, «бідний», лагодити, сторожа, паробці, ворожбит, ліпши, гребля, одтяти, лінощі, погыбаєть, сором, вдовицю та ін.
Іменники в давальному відмінку однини приймають характерні для української мови закінчення -ови/-овЂ, -еви/-е†- мужеви, Моисеєви, Богови, кесареви, Романови, Володареви, коневи, голубеви, по Ручаєви, монастыреви, волови.
Власні імена Русі, які зустрічаються в літописах, також типово українські: Дмитр, Василь, Василько, Володымер, Олекса, Олена, Михалко та інші, як і географічні та власні назви – кыяне, Лыбидь тощо.
У літописах серед імен князів та князівен династії Рюриковичів з усіх, навіть Московських земель аж до ХV століття зустрічалися такі типово українські імена як Іванко, Василько, Володымер, Олена.
Примітно, що предки росіян зверталися до князів з властивим для української мови звальним відмінком: "княже", а до княжни "княгыне".
У всіх літописах переважає повноголосся, характерне для української мови - Володыслав, Володымер, полон, ворожда тощо. Є в літописах і місцеві назви місяців – серпень і грудень.
Прижиттєве зображення князя Святослава, сина Ярослава Мудрого, з родиною
Більшість сучасних українських вчених вважають, що українська мова виникла близько середини першого тисячоліття нашої ери.
Ця мова, яка мала низку діалектичних відмінностей, локалізувалася в межах антського союзу племен IV-VII століть, який саме в цей історичний момент увів у взаємодію слов'янські племена на території України. Ані на території сучасної Росії, ані на території Білорусі слов'ян на той час просто не було.ЩЕ ПРО МОВУ
У Росії російська мова виникла насамперед на основі церковнослов'янської мови, створеної просвітниками Кирилом і Мефодієм та привнесеної князями з династії Рюриковичів та їхніми нащадками після християнізації тубільців, й адаптованої змішаним слов'яно-фіно-угорським населенням.
В Україні українська мова створена на базі місцевих стародавніх слов'янських діалектів. Українська зберегла більш тісні зв'язки з іншими живими слов'янськими мовами. Саме тому пересічні українці розуміють і поляків, і болгар, і хорватів. Натомість, пересічні росіяни з Росії часто не розуміють навіть української.
Тому слід наголосити – ані російська мова не є діалектом української, ані, тим більше, навпаки.
Можливо, констатація цього простого факту та розуміння обставин походження обох мов дасть змогу зробити мовну дискусію більш спокійною і аргументованою.
Олександр Палій, історик, для УП

Це так щоб було зрозуміло.
Я неображаюсь на 21стол.20те було розумніше і сміливіше.
___________
Щоб навчитися літати, потрібно відпустити все, що вас тягне вниз.
as2 вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Вверх
Старый 24.10.2010, 16:42   #293
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
"Спасибок": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от Wilania Посмотреть сообщение
Причем тут студент?
Основы знаний мы закладываем в детском возрасте..и если для ребенка будет идти нагрузка в восприятии..то у него отпадет мотивация....)
Заставьте ребенка учить математику на английском с параллельными уроками английского в украиноязычной среде....Вы получите полный ноль при любой супер интересной подаче информации....))))
А ещё лучше - попробуйте ребенку развивать воображение и мышление на английском...))))
М-да...нн-ое.....
Якщо Ви хочете допомагати знищувати українську мову та українців - то завжди знайдете пояснення, чому Вам потрібно це робити
justvis вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Вверх
Старый 24.10.2010, 17:51   #294
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,245
"Спасибок": 5,850
Очки репутации: 0
Мнения: 484
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Якщо Ви хочете допомагати знищувати українську мову та українців - то завжди знайдете пояснення, чому Вам потрібно це робити
Пора привыкнуть к тому..что более 60 % в Украине разговаривает на русском языке и это без учета суржика, который к украинскому причисляют.....и никто никого не переделает..а насаживание - это пустое...лучше направляйте усилия на то, чтоб язык интересовал...то что прививается искусственно - как правило - не выживает...)
Wilania вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:01   #295
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
"Спасибок": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от Wilania Посмотреть сообщение
Пора привыкнуть к тому..что более 60 % в Украине разговаривает на русском языке и это без учета суржика, который к украинскому причисляют.....и никто никого не переделает..а насаживание - это пустое...лучше направляйте усилия на то, чтоб язык интересовал...то что прививается искусственно - как правило - не выживает...)
Це Ви хотіли б, щоб українці звикали до тез, розроблених в ФСБ.
В Україні є 80% українців за національністю. Якщо Ви ненавидите українців, можете поїхати в любиму Росію. Якщо Ви хоч трішки маєте совість, не кажіть, що рідна мова у "русского" може бути китайська чи татарська
justvis вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:19   #296
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,245
"Спасибок": 5,850
Очки репутации: 0
Мнения: 484
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Це Ви хотіли б, щоб українці звикали до тез, розроблених в ФСБ. В Україні є 80% українців за національністю. Якщо Ви ненавидите українців, можете поїхати в любиму Росію. Якщо Ви хоч трішки маєте совість, не кажіть, що рідна мова у "русского" може бути китайська чи татарська
Ні..це реальність..і Вам треба дивитись не з вікна на світ і країну...і бачити десь руку КГБ чи Кремля...)
Майже весь Київ розмовляє на російській..весь Захід і Крим..усі вевикі міста країни російськомовні..і якщо Ви цього не бачите..то треба насправді Вам помандрувати країною..а не ілюзіями жити...)
Не кажіть куди мені їхати..і я не буду казати куди Вам піти..)
Wilania вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:36   #297
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
"Спасибок": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Тоді не кажіть, що українці повинні звикати до тез, підкинутих ФСБ.
Чого Ви хочете: зафіксувати результат 300-річної русифікації, чи дати можливість українцям, які з різних причин не дуже добре володіють українською, спокійно відновити володіння рідною мовою ?
justvis вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:40   #298
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,245
"Спасибок": 5,850
Очки репутации: 0
Мнения: 484
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Тоді не кажіть, що українці повинні звикати до тез, підкинутих ФСБ. Чого Ви хочете: зафіксувати результат 300-річної русифікації, чи дати можливість українцям, які з різних причин не дуже добре володіють українською, спокійно відновити володіння рідною мовою ?
А що..хтось забороняє щось?)
Я не знаю тех ФСБ...)))
Wilania вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:49   #299
Новичок
 Аватар для justvis
IP:
Сообщений: 1,208
"Спасибок": 552
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Ви стверджуєте, що 80% киян-українців не володіють українською мовою ?
justvis вне форума  

Вверх
Старый 24.10.2010, 18:53   #300
Straygirl
 Аватар для Wilania
IP:
Сообщений: 4,245
"Спасибок": 5,850
Очки репутации: 0
Мнения: 484
Доп. информация
По умолчанию Re: Табачник

Цитата:
Сообщение от justvis Посмотреть сообщение
Ви стверджуєте, що 80% киян-українців не володіють українською мовою ?
Володіти і розмовляти в побуті - це різні речі..якщо Ви володієте англійською..це не означає, що ви спілкуєтесь в побуті англійською...)
Wilania вне форума  

Вверх

Закрытая тема

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Кинотеатры на русском языке xVOVAx Отдых в Киеве 12 11.10.2016 15:35
На каком языке обычно общаетесь? Alex LM Дела форумные 1151 03.01.2016 22:13
О языке (необычно) - 1 Alex LM Основной 238 22.02.2012 22:54
Кино на языке оригинала. Где? Zenit Кино и ТВ 8 18.05.2011 13:17


Часовой пояс GMT +3, время: 17:38.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021