Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общий > Основной

Ментальность галичан - запретная тема?

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 22.04.2011, 12:41   #226
Почетный легион
 Аватар для Marcos
IP:
Сообщений: 4,106
"Спасибок": 4,667
Очки репутации: 0
Мнения: -191
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от АБВГДЕйкин Посмотреть сообщение
Да ведь уже вывешивали не так давно.
То ли в прошлом году, то ли в позапрошлом - Львов и Ивано-франковск были празднично украшены постерами с галицийским СС-львом.
І ? Вони мали дозвіл в когось питати ?
Marcos вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 12:46   #227
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7194
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Дипломати УНР ставилися з повагою до галичан, - І. Сварник про Карту України 1918 р.


Наприкінці минулого тижня Львівському історичному музею подарували майже столітню «Карту України» 1918 року. Карта видана у відомому австрійському картографічному видавництві Фрайтаґа і Берндта. Її 26 років тому на "барахолці" в Івано-Франківську разом з журналами з радіотехніки придбав за кілька рублів Михайло Гаврилів.

Він зрозумів, що карта цінна, тому поклав знахідку до родинних документів та фотографій та згодом забув про неї. І лише три роки тому під час ремонту пан Михайло, знайшовши її, вирішив передати тому, хто її цінуватиме. Наприклад, благодійному фонду «Україна-Русь», який своєю чергою передав мапу до музею.
На карті можна побачити, як проходили кордони української держави у жовтні 1918 року. За межами України опинилися Галичина, Буковина, Закарпаття, Луганщина, а також південь Одеської і схід Донецької областей. Натомість до української держави входило Придністров’я, величезні обшири сучасної Білорусі, що простягалися вглиб сучасної сусідньої держави до 80, а подекуди і 120 км (це Берестейщина, Гомельщина, відомі міста Пінськ, Турів, Мозер, Гомель), від сьогоднішньої Російської Федерації до складу України 1918 р. входила Стародубщина (регіон над Чернігівською областю). Також входила східна Слобожанщина, тепер це територія Курської та Воронежської областей – цей клин простягався на 250 км. До складу України входив Крим.
Карта дуже цінна, запевнив історик та архівіст Іван Сварник, на ній вперше написано, що це карта України, тобто України як держави. А також вперше проведено її державні кордони. Про карту, про те, що вона означає в інтерв’ю з Іваном Сварником.

- Ця карта є важливим документальним свідченням…
- Це відкриття в українській картографії, тому що досі була відома карта Івана Величка 1896 року – карта українських земель. Але карта 1918 року цінна тим, що на ній вперше написано, що це карта України, тобто України як держави. Тут вперше нанесено державні кордони України.
З цієї карти абсолютно чітко зрозуміло, як українці мислили собі свою територію 1918 року. Саме тоді, коли було проголошено незалежність, самостійність української держави. Для багатьох людей ця карта відігравала важливу роль саме тоді – 1918 року, коли українці усвідомлювали всю територію, яку охоплює їхня держава, розуміли, які землі вони повинні захищати, з якого боку відбувається напад і було видно, хто нападає на українську державу.
З позиції картографії – це не була перша карта. Я вже згадував карту Величка. У Львові працював Степан Рудницький, який дуже багато зробив для окреслення українських теренів. Також у цьому напрямі працював В. Кубійович – видатний картограф, який згодом опублікував дуже цінну карту «Атлас України і сумежних країв». Карта, що базована на цій карті, але охоплює ширшу територію, тому що тут відсутні західні області України, де було проголошено в листопаді того ж 1918 року Західно-Українську Народну Республіку. УНР-івські дипломати воліли не чіпати цієї території, і чекали, що галичани вирішать самі: чи вони будуть в Україні, чи вони створять ще одну незалежну українську державу. Це свідчить про велику повагу до галицьких політиків, до галицьких українців з боку наддніпрянської України. Тож для мене це надзвичайно промовистий факт, що свідчить: Акт злуки і ті умови, які висунули Галичани до УНР, до Грушевського, Винниченка та інших членів Центральної ради, були заздалегідь відомі наддніпрянським політикам, які на все погоджувалися, аби Галичина на будь-яких умовах приєдналася до соборної української держави.

- Кордони України на сході держави 1918 року входили вглиб Росії…
- Це загальновідомі речі для істориків. Зрозуміла річ, що Слобідська Україна охоплювала великий шматок Росії і південь Росії взагалі був незаселений. Заснування там міст і сіл. Зокрема Харків виник на так би мовити російських теренах. Ці пусті терени, які були на території нинішньої Росії, а тоді московського царства, освоювали українські козаки. Після кожного невдалого повстання, вцілілі відступали за кордон московської держави, засновували там села, слободи, хутори, міста, і провадили там нормальне життя. Саме вони для Московії становили той колонізаційний, або цивілізаційний елемент, який освоював Дике поле, незаселені місця. Московія надавала надзвичайно великої уваги цим процесам: надавала привілеї, так звані слободи або звільнення від податків на певний час.

- Чи може ця карта надавати нам, сучасникам право на щось?
- Карта передусім є фіксацією стану населення того моменту, коли вона надрукована. Це фіксація стану національної, територіальної свідомості, самоусвідомлення українців 1918 року.

- На урочистій передачі карти Львівському історичному музеї дехто зазначив, що по цій карті 1918 року дуже добре видно мотивацію голодомору…
- Це були терени, які в радянський час перебували під надзвичайно пильним поглядом, особливо з погляду ідеології, ідеології того населення, яке усвідомлювало, хто вони такі: вони не совєцький народ, вони – українці, чиї предки заснували міста, села, чиї предки принесли у цей край цивілізацію. Тож для українців Слобожанщина та північ Росії тривалий час залишалася їхньою батьківщиною, їхніми землями… Зрештою вся Україна була приєднана до Московії ще 1654 року, тож Слобідська Україна не була якимось винятком.

- Чи були раніше якісь згадки, що така карта взагалі існує?
- Загалом я припускав, що мусить бути карта України. Видавництво Фрайтаґа і Берндта публікувало протягом всіх років І Світової війни карти теренів бойових дій, вони публікували карту Румунії, карту Бесарабії, карту Східного театру війни. В архіві зберігаються навіть «щоденні карти», коли за підсумками боїв, що тривали протягом тижня, видавалася нова карта з територіями, які перейшли з одних рук в інші. Тому воєнні карти – це спеціалізація цього видавництва. А оскільки значна частина України в ході І Світової війни була тереном бойових дій, то, звичайно, це видавництво було в курсі того матеріалу, і саме до цього видавництва наші картографи звернулися для друкування карти для своїх потреб. Не для європейського світу, оскільки всі написи на карті зроблені українською мовою, а не німецькою. Тому зрозуміло, що це карта України для українців.

- На презентації карти прозвучало також, що ця карта безцінна
- Так, карта безцінна. Вона є свідченням епохи. Документом 1918 року. Документом, який зберігся в дуже небагатьох примірниках. Досі я не чув про таку карту. Й Історичний музей, який збирає матеріали до експозиції визвольної боротьби – не мав нічого подібного.

- Можливо, у Відні може зберігатися така карта.
- У Відні вона могла зберегтися. Адже видавництво видало не один примірник такої карти, вони видавали карти масовим накладом, і очевидно, що «Карта України 1918» була виготовлена великим накладом, однак з огляду на сам напис і дату, вона потім підлягала дуже цілеспрямованому і систематичному знищенню. З усіх фондів вона вилучалася, бо це була карта України, яку не можна було оприлюднювати, афішувати і вивчати за Радянського союзу.
Можливо, в криївках, у приватних архівах вона могла зберегтися. Однак не забувайте - якби у будь-якому домі знайшли таку карту, то людина підлягала репресіям, вона б дістала 10 років таборів за зберігання націоналістичного матеріалу. Якби там не було напису «Україна» - ще можна було пояснити її присутність вивченням географії.

- Не виключаю, що знайдуться особи, які будуть говорити, що це не справжня карта, що це підробка.
- Судячи з самого стану і з самих написів, це є автентична карта того періоду, тобто 1918 року. Надрукована вона була у відомій фірмі. По каталогах картографічної продукції віденських друкарень можна легко встановити, що така карта дійсно була видана, навіть можна уточнити цю інформацію, але це справа дослідників картографії.

- Але для сучасної України ця карта – сенсація?
- Так, звичайно. Це є така річ, на яку я навіть не сподівався. Не думав, що таке збереглося, оскільки вона була дуже небезпечною. Карта Кубійовича, яка видавалася і перевидавалася, всі ці території охоплює, зокрема і Галичину, яка тут поки що не фігурує.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 12:58   #228
Старожил
 Аватар для Попандопуло
IP:
Сообщений: 1,449
"Спасибок": 4,167
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Попандопуло ці гавносайти вже давно не камільфо
камильфо или нет, но по вашей реакции видно, что все написанное правда, не так ли Лесана

Цитата:
Сообщение от Marcos Посмотреть сообщение
Вони мали дозвіл в когось питати ?
вообще-то нацистская символика запрещена к использованию во всех цивилизованных странах.

а еще стоит почитать приговор Нюрнбергского трибунала... так для саморазвития
___________
ﷲ اكبر‎‎
Попандопуло вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 12:58   #229
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от Marcos Посмотреть сообщение
Вони мали дозвіл в когось питати
Оффтоп:
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 13:04   #230
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7194
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от Попандопуло Посмотреть сообщение
камильфо или нет, но по вашей реакции видно, что все написанное правда, не так ли Лесана


вообще-то нацистская символика запрещена к использованию во всех цивилизованных странах.

а еще стоит почитать приговор Нюрнбергского трибунала... так для саморазвития
Яка реакція, схаменіться, цю брехню передруковують за відсутністю аргументів, так що не так.
Якщо тобі щось потрібно почитати для саморозвитку, поспіши це зробити перш ніж постити маразм і нісенітниці.

___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 13:17   #231
Старожил
 Аватар для ЯПУС
IP:
Сообщений: 1,519
"Спасибок": 2,912
Очки репутации: 8,016
Мнения: 1596
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от АБВГДЕйкин Посмотреть сообщение
Да ведь уже вывешивали не так давно.
То ли в прошлом году, то ли в позапрошлом - Львов и Ивано-франковск были празднично украшены постерами с галицийским СС-львом.
Было... зазбручье это Вам не Европа! Там с этим просто:
Цитата:
Тридцатилетний турист из Канады был арестован в Берлине за жест, изображающий
нацистское приветствие. Канадец может быть осужден на срок до шести месяцев.
Цитата:
Три года назад британский бизнесмен в аэропорту Кельна вскинул руку в нацистском
приветствии при виде приближающегося представителя компании по аренде
автомобилей, и был немедленно задержан.
___________
Я Понад УCэ!
ЯПУС вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 5 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 13:58   #232
Почетный легион
 Аватар для Marcos
IP:
Сообщений: 4,106
"Спасибок": 4,667
Очки репутации: 0
Мнения: -191
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
Оффтоп:
ти про що ?
Marcos вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 14:45   #233
Старожил
 Аватар для Попандопуло
IP:
Сообщений: 1,449
"Спасибок": 4,167
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Оффтоп:
___________
ﷲ اكبر‎‎
Попандопуло вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 15:26   #234
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7194
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от Попандопуло Посмотреть сообщение
Оффтоп:

Для чого мені твій рюзькей? Читати брыхню?
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 15:59   #235
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от Marcos Посмотреть сообщение
ти про що ?
пан не пом'ятае 21 тай 22 квiтня? .... натякую - 21 квiтня народився пан Гiтлер, а 22 квiтня народився тов. Ленин

"а Вы Василий Иванович за какой интернационал"?
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 16:02   #236
Старожил
 Аватар для Попандопуло
IP:
Сообщений: 1,449
"Спасибок": 4,167
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Оффтоп:
___________
ﷲ اكبر‎‎
Попандопуло вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 16:13   #237
Почетный легион
 Аватар для Тоник
IP:
Сообщений: 5,655
"Спасибок": 10,859
Очки репутации: 0
Мнения: 6376
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от ЯПУС Посмотреть сообщение
Было... зазбручье это Вам не Европа! Там с этим просто:
В москве регулярно фашистские марши проходят, власти не против))))
И там не только руку вскидывают, еще и кричат о великой русской нации)
___________
Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!
Слава нації – смерть ворогам!
В Чорне море кров тече , то наша Січ на москаля йде
Тоник вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 16:42   #238
Старожил
 Аватар для Попандопуло
IP:
Сообщений: 1,449
"Спасибок": 4,167
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Оффтоп:
___________
ﷲ اكبر‎‎
Попандопуло вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2011, 16:48   #239
ну Вы абсолютно правы!
 Аватар для тов. Сталин
IP:
Сообщений: 9,678
"Спасибок": 28,993
Очки репутации: 10,373
Мнения: 3344
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Цитата:
Сообщение от АБВГДЕйкин Посмотреть сообщение
Львов и Ивано-франковск были празднично украшены постерами с галицийским СС-львом.
Цитата:
Сообщение от Marcos Посмотреть сообщение
І ? Вони мали дозвіл в когось питати ?


Нет, конечно.
Справление естественной потребности организма не требует ничьего разрешения.
Просто для таких процессов есть отхожие места. В Галиции, видимо, решили превратить в такие нужники целые города.
Ну, что ж - это их священное право.
тов. Сталин вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.04.2011, 09:36   #240
Заблокирован
 Аватар для OldFellow
IP:
Сообщений: 6,879
"Спасибок": 7,408
Очки репутации: 0
Мнения: -1639
Доп. информация
По умолчанию Re: Ментальность галичан - запретная тема?

Ментальность галичан выражается только в одном - это .......ну почему воточники никак не выучат польский язык,а я не забуду русский ?

Так и несут этот крест всю жизнь в себе.
Бедные.
Даже жалко их.
OldFellow вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Ментальность населения " Восточных Пределов "- запретная тема... Gidra2009 Политика Украины 2401 29.08.2021 16:20
Стокгольмский синдром как ядро галичанской идентификации и причина стремления галичан в Евросоюз YFP Исторический форум 64 03.12.2013 20:59
Ментальность маленьких украинцев чемберлен Политика Украины 31 25.07.2013 15:44
Ментальность Киевлян, запретная тема, продолжаем попугаить... kazanova Основной 6 19.04.2011 16:30


Часовой пояс GMT +3, время: 10:06.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021