Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общий > Основной

Ментальность галичан - запретная тема?

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 16.04.2012, 13:36   #466
ну Вы абсолютно правы!
 Аватар для тов. Сталин
IP:
Сообщений: 9,678
"Спасибок": 28,993
Очки репутации: 10,373
Мнения: 3345
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от КАБАКА Посмотреть сообщение
Я выехал за пределы радиуса действия гипноизлучателей на терриконах, и не пью воду из Сев.Донца ,куда для жителей Донбасса подсыпают озверин!
Оффтоп:
тов. Сталин вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2012, 20:11   #467
Почетный легион
 Аватар для Govard UA
IP:
Сообщений: 9,610
"Спасибок": 9,555
Очки репутации: 5,816
Мнения: 7362
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от АБВГДЕйкин Посмотреть сообщение
с горы Говерла, осложнённое бандеромикроэлементами в воде из Збруча
Действительно осложнённо....как алфавит ..,почти как абвгдехудейкин....
___________
Уходя гасите всех.
Govard UA вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 13:58   #468
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7221
Доп. информация
По умолчанию

Швидкісні рейкові автобуси на Галичині у 1930-их

Поки Колесніков закуповує у Кореї швидкісні поїзди, варто згадати про експрес "Люкс-торпеда", який ходив на Галичині у 1930-их. Скажімо, відстань від Тернополя до Заліщиків він долав за 2,5 годин. Зараз поїзд "Київ-Чернівці" долає її за 4,5 годин...
Про це нагадав користувач Фейсбуку Тарас Хлібович. "Історична Правда" зібрала детальнішу інформацію про швидкісний рух на Львівській залізниці у міжвоєнні часи.
Lux-torpeda була так званою "автомотрисою" - вагоном із вбудованим двигуном внутрішнього згорання. На нинішній "Укрзалізниці" такий транспорт називається рейковим автобусом. Сама "торпеда" теж виглядала як гібрид автобуса й лімузину.
"Ракетний" дизайн вагону був ультрасучасним як на 1930-ті роки і коли потяг проходив повз станцію, він привертав загальну увагу. Аеродинамічна форма і відсутність паротяга і відповідного стовпа диму радикально відрізняли "торпеду" від тодішніх поїздів.
Австрійська "Люкс-торпеда" на Краківському вокзалі. Фото орієнтовно 1938 року
Перша "Люкс-торпеда" була збудована у 1933 році в Австрії фірмою Аustro-Daimler-Puch. Польський уряд, бажаючи розвинути залізничні перевезення і підняти занепадаючу промисловість, купив одну мотрису, а потім і ліцензію на неї.
Щось подібне робить і нинішня українська влада, тільки замість купити один поїзд - а потім на його базі розробити вітчизняний продукт на вітчизняних заводах - купують одразу десяток і говорять про будівництво в Україні іноземного підприємства.
У міжвоєнній же Польщі після перших успішних випробовувань австрійської "торпеди" взялися адаптувати її до місцевих потреб. З 1936 року ці автомотриси будувалися вже на польському заводі Fablok, оснащуючись більш потужними дизельними двигунами, розташованими попереду кабіни машиніста - по одному з кожного боку.
У цих автомотрис диск колеса спирався на бандаж через пневмошину автомобільного зразка, пояснює газета УЗ "Магістраль". Це покращувало плавність ходу та зменшувало динамічні навантаження на рейки, що було важливо при високих швидкостях руху.
Швидкості справді були неабиякі. Максимальна досягала 120 км/год, але конструкційна в експлуатації була встановлена 115 км/год. Загалом же швидкість руху сягала 100-105 км/год.
Середня швидкість при застосуванні автомотрис була значно вищою, ніж у звичайних паротягів. Так, швидкий поїзд на ділянці Львів-Красне долав за годину 75 км. А при використанні автомотрис середня швидкість на цих ділянках дорівнювала 90 км/год.
Швидкий рух забезпечувала і наявність двох кабін - в протилежних кінцях "торпеди". В кожному з них сидів машиніст, який керував "своїм" двигуном.
Така конструкція дозволяла уникати тривалого маневрування на вузлових станціях, коли потяг мав рухатися в протилежний бік. Не треба було відчіплювати і переганяти локомотив. Кабіни в обидвох кінцях вагону з'єднувалися світловою і звуковою сигналізацією.
Польська "Люкс-торпеда" на карпатському курорті Закопане. 1936-38 рр.
Офіційно "люкс-торпеди" називалися Pociąg Motorowo-Ekspresowy MtE - "експрес-поїзд із двигуном внутрішнього згорання". Побачивши перспективність такого транспорту, польська промисловість взялася виробляти й інші автомотриси - хоч і без упізнаваного дизайну, але з гарними показниками швидкості.
Перші "торпеди" поєднували Краків із модним курортом Закопане. В 1936 році поїзд проїхав цю відстань (150 км) за 2 години й 18 хвилин - рекорд, не побитий досі. Пізніше були відкриті рейси "Краків-Варшава", "Варшава-Катовіце", "Варшава-Лодзь", "Львів-Закопане" та інші.
На Галичині станом на літо 1939 року "торпеди" обслуговували маршрути "Львів-Стрий-Дрогобич-Борислав", "Львів-Галич-Станіславів [Івано-Франківськ]-Коломия", "Львів-Красне-Золочів-Тернопіль" і згаданий на початку тексту "Тернопіль-Чортків-Заліщики".
Розклад "Тернопіль-Заліщики". 1939 рік
Середня маршрутна швидкість на рейсі до Заліщиків складала 58 км/год. Не так уже й багато, якщо врахувати, що на маршруті "Львів-Тернопіль" цей показник сягав 75 км/год, а на маршруті "Львів-Коломия" - 93 км/год.
Для порівняння: прийнята недавно класифікація пасажирських поїздів "Укрзалізниці" передбачає, що найшвидші експреси рухатимуться з маршрутною швидкістю 70-90 км/год, а звичайні пасажирські і приміські - 50-70 км/год.
195 км від Львова до Коломиї "Люкс-торпеда" проїздила за 2 години і 10 хвилин.
Розклад "Львів-Коломия". Кінець 1930-их
Сучасний поїзд "Москва-Софія" проходить цю ж відстань за 3 години 25 хвилин, причому робить на одну зупинку менше. А пасажирський "Львів-Чернівці" витрачає на ці ж 195 км 6 годин і 52 хвилини.
Швидкий фірмовий потяг іде повільніше, ніж їздили 80 років тому
За таку недосяжну сьогодні швидкість пасажирам "торпед" доводилося платити - квиток від Варшави до Кракова коштував майже 40 злотих, в той час як середня місячна зарплата наприкінці 1930-их складала 100 злотих.
Читайте також: Шухевич заробляв на рекламі тисячі злотих на місяць
Для порівняння: нинішній міністр інфраструктури Борис Колесніков обіцяє, що квиток на рейс швидкісного корейського потяга з Києва до Харкова коштуватиме не більше 220 грн, тоді як середня місячна зарплата в Україні на початку року складала 2700 грн.
В кожній автомотрисі було 48-52 місця, всі першого класу. На тлі катастрофічного стану автомобільних доріг у міжвоєнній Польщі "люкс-торпеда" була еталоном швидкості, комфорту і шику.
Вузлова станція Хабувка в карпатському передгір'ї. 1936-38 рр.
Друга світова війна стала кінцем цих залізничних експресів. Більшість "торпед" загинули під авіаційними бомбами, вціліло лишень дві машини на Краківському вокзалі.
Вони використовувалися як поїзди "Тільки для німців" на лінії до Закопаного, а також як спецтранспорт для працівників Генерал-губернаторства [адміністративної одиниці Третього рейху на території Польщі і частини України].
В часи окупації на "торпедах" їздили вершки нацистської адміністрації. Фото: Національний цифровий архів Польщі
Червона Армія, яка відбила вагони у нацистів, повернула їх соціалістичному польському уряду у непридатному для пасажирському руху вигляді. Якийсь час однією з "торпед" возили на роботу шахтарів, а з іншої скручували запчастини на випадок ремонту.
Приблизно в 1954 році обидві "люкс-торпеди" були списані на злом і до нашого часу не збереглися.
Київський бензотрамвай - теж по суті автомотриса. Розгалужена мережа трамваїв із двигунами внутрішнього згорання існувала на Лівому березі з 1911 до 1934 рік, поки її не електрифікували P.S.: Сьогодні на українських форумах почали поширюватися чутки про негаразди, які спіткали закуплені в Кореї експреси Hyundai під час випробувальних поїздок на Харківщині.
Із посиланнями на інтернет-клуб залізничників повідомлялося, що корейський поїзд нібито зачепив одну з високих платформ і обірвав кількасот метрів контактної підвіски.
P.P.S.: "Укрзалізниця" каже, що це тільки чутки і куплені за кордоном швидкісні поїзди випробовуються штатно, розганяючись до 160 км/год.

___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 14:12   #469
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
За пределами центра есть потрясающая улица Чупринки
а это шо за хрень в польско-еврейском городе?
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 14:57   #470
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7221
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
а это шо за хрень в польско-еврейском городе?
Приснилось?
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:32   #471
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Перша "Люкс-торпеда" була збудована у 1933 році в Австрії фірмою Аustro-Daimler-Puch. Польський уряд, бажаючи розвинути залізничні перевезення і підняти занепадаючу промисловість, купив одну мотрису, а потім і ліцензію на неї.
а где тут досягнення галичан?

добавлено через 37 секунд
Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Приснилось?
исходя из истории города ... то нет
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:41   #472
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7221
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
а где тут досягнення галичан?

добавлено через 37 секунд

исходя из истории города ... то нет
Рученьки галичан все зробили яка історія? Посилання?
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:44   #473
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Рученьки галичан все зробили яка історія?
Оффтоп:
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:47   #474
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP: Словакия
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7221
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nsk Посмотреть сообщение
а ноженьки за пивом не сбегали ... придется идтить самому - удачного вечера, я за пывом хи-хи
Не напийся з горя
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:48   #475
Новичок
 Аватар для polak
IP:
Сообщений: 11
"Спасибок": 22
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
За пределами центра есть потрясающая улица Чупринки
фух..
как-то много "знатоков" Львова тут собралось. Видимо в Киеве киевлянам тесно стало.
Для Вас центр Львова где? Вход в ратушу на площади рынок? Или еще глубже?

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
абсолютно потрясающий дом ученых на Листопадового чину
фух два раза..
напротив университета - это у Вас тоже "За пределами центра"? Ну панятна..

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
краше Львова на данный момент в Украине я не видела.
а вот для того, чтобы такими выражениями бросаться - надо, для начала, родиться в этом городе и жить тоже в нем. А не на выходные по ЦЕНТРУ прогуляться.
Но Вам, наверное, виднее. Оттуда. Из Киева.

P.S.
лечить и учить меня не надо. Я - львовянин. Коренной. И про "пределы центра" Киева не распространяюсь.
___________
Jeszcze Polska nie zginęła - Ще не вмерла Україна
polak вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:49   #476
nsk
Враг народа - ст.58
 Аватар для nsk
IP:
Сообщений: 18,097
"Спасибок": 19,142
Очки репутации: 121,065
Мнения: -2611
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Не напийся з горя
Оффтоп:
___________
Я не гривна, не бакс и не рубль ... мне глубоко нас рать на курс рейтинга, основная задача - сохранить свое мнение подкрепленное очевидными фактами и не поддаться стадному мнению !!! :-)
nsk вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 15:55   #477
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1064
Доп. информация
По умолчанию

Под центром подразумевается исторический центр средневекового города. polak, не надо мне рассказывать что и где говорить, и я не скажу куда вам идти
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 16:15   #478
Новичок
 Аватар для polak
IP:
Сообщений: 11
"Спасибок": 22
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
Под центром подразумевается исторический центр средневекового города.
Пшепрошам. Не все такие умные, чтобы подразумевать. Вы уж нам, которые все еще под стол ходят, прямо так и пишите - русским по белому..

Цитата:
Сообщение от Jolka Посмотреть сообщение
я не скажу куда вам идти
Пшепрошам пораз другий. У Вас клавиша "Shift" западает, да? Или Вы это не мне лично адрессовали а всем жителям средневекового города? Тогда все верно, правила хорошего тона соблюдены. Тогда пока, мы уже в пути..
___________
Jeszcze Polska nie zginęła - Ще не вмерла Україна
polak вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 16:57   #479
Страх улюлюка
 Аватар для Poloz
IP:
Сообщений: 822
"Спасибок": 632
Очки репутации: 31,724
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

лесана,
Цитата:
Швидкісні рейкові автобуси
на тебе ссылку http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...B8%D1%81%D0%B0 и
Цитата:
В Україні перші автомотриси з'явилися в якості бензотрамваїв. Так, у 1911 році для сполучення лівого і правого берегів Дніпра у Києві було відкрито бензотрамвай. Згодом система розрослася на все київське лівобережжя. Одна лінія сполучала Київ з Броварами.
Так что не надо рассказывать если будет желание я и другие факты приведу где на Галычине было что-то построено неординарное при СССР и никоим образом исключительной заслугой Галычины не являлось.
___________
Когда украинец родился - еврей заплакал. И думаю то были не слёзы радости и умиления.
Poloz вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2012, 17:01   #480
Почетный житель
 Аватар для Jolka
IP:
Сообщений: 519
"Спасибок": 862
Очки репутации: 0
Мнения: 1064
Доп. информация
По умолчанию

Оффтоп:
___________
Можно просто пройти весь Киев и не увидеть и половины того, что покажу Вам я. Elkinkiev.com
Jolka вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Ментальность населения " Восточных Пределов "- запретная тема... Gidra2009 Политика Украины 2401 29.08.2021 16:20
Стокгольмский синдром как ядро галичанской идентификации и причина стремления галичан в Евросоюз YFP Исторический форум 64 03.12.2013 20:59
Ментальность маленьких украинцев чемберлен Политика Украины 31 25.07.2013 15:44
Ментальность Киевлян, запретная тема, продолжаем попугаить... kazanova Основной 6 19.04.2011 16:30


Часовой пояс GMT +3, время: 17:34.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021