Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общий > Основной

Севастополь-місто російської слави?

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 20.01.2013, 12:18   #1
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7380
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Севастополь-місто російської слави?

«Героїчна оборона Севастополя 1854 - 1855 років під час Кримської війки. Севастополь - місто «русской слави». Ці два речення відомі сьогодні більшості громадян, як у Російській Федерації, так і в Україні. У них закладено тези, які може самостійно розвинути будь-яка людина, навіть не знаючи історичних фактів. Мовляв, якісь окупанти вдерлися до Криму з метою захопити «ісконно» російські землі. Але тут їм на заваді став Севастополь, який героїчно захищали російські солдати і матроси. Особливо «обізнані» ті громадяни, які вивчають історію за художніми творами: книжними романами та ігровими кінофільмами. Про те що ці «ісконно російські землі» були загарбані Російською імперією лише за 71 рік до згаданих подій вони чомусь забувають. Багато хто з пересічних громадян навіть не знає чим же завершилися оборона Севастополя і Кримська війна - перемогою чи поразкою. А варто було б поставити собі бодай такі запитання. Чому окупанти з'явилися на Кримському півострові лише восени 1854 року, тоді як початком цієї війни є літо 1853 року? Значить почалася війна десь у іншому місці. А де саме це сталося і як? І нарешті, хто ж розпочав цю війну? У середині XIX сторіччя Російська імперія намагалася поширити свої володіння і впливи на Балканах і Близькому Сході. Зокрема, вона прагнула встановити свій протекторат над Молдавією, Волощиною, Болгарією та Сербією і мала намір окупувати місто Стамбул разом із протоками Боспором і Дарданеллами. Приводом до початку здійснення цих зазіхань стала вимога російського імператора Миколи І про надання йому прав захисника православного населення Туреччини. Турецький уряд у травні 1853 року категорично відмовився задовольнити вимоги царського уряду. Тоді Російська імперія оголосила про розрив дипломатичних відносин з Туреччиною. А 21 червня (3 липня) 1853 року російські війська вступили у дунайські князівства Молдавію і Волощину, що перебували тоді під протекторатом турецького султана. У листопаді того ж року Чорноморський флот Російської імперії було вислано до турецького узбережжя Чорного моря. Турецький флот вступив у бій з нападниками біля своїх берегів, але зазнав поразки у бою біля міста Синопу. Наприкінці 1853 року Російська імперія розпочала вторгнення до Туреччини суходолом зі сторони Кавказу в напрямку на Брзерум. Навесні наступного, 1854 року, російське військо перейшло річку Дунай і вступило до Болгарії, маючи наметі рухатися далі у напрямку Стамбулу. По цьому, на прохання Туреччини, вступили у війну її союзники: Великобританія, Франція і Сардинія.
У червні-липні 1854 року вони висадили 70-тисячний десант біля міста Варни (Болгарія). Війська союзників примусили російське військо відступити аж за річку Прут, а їхній флот заблокував порти Російської імперії на Чорному морі та висадив десант на Кримському півострові. Це сталося 2 (14) вересня 1854 року біля міста Євпаторії. Отже, війська союзників прийшли до Криму не як агресори, а у відповідь на агресію, з метою приборкання загарбника. Стає зрозумілим й чому війська Великобританії, Франції, Туреччини та Сардинії з'явилися на Кримському півострові лише восени 1854- року, а також чому в світовій історії ця війна відома не як Кримська, з як Східна війна 1853 — 1856 років. Десант союзників під командуванням французького маршала Сен-Арно попрямував від Євпаторії вздовж узбережжя на південь, 8 (20) вересня 1854 року відбулася битва на річці Альмі, у якій військо Російської імперії під проводом головнокомандувача сухопутними військами і військово-морськими силами в Криму Олександра Меншикова зазнало поразки. Після перемоги на річці Альмі, британці зайняли Балаклавську бухту, а французи - бухту Камвзіюву і їхні війська 13 (25) вересня 1854 року розпочали облогу Севастополя. Організаторами оборони міста стали начальник штабу Чорноморського флоту віце-адмірал Володимир Корнілов і командувач ескадрою віце-адмірал Павло Нахімов. Лінію оборони довкола Севастополя було поділено на чотири ділянки, яки очолили генерал-майор Олександр Аслановнч, віце-адмірал Федір Новосальський, контр-адмірал Олександр Панфілов і контр-адмірал Володимир Істомін.
Отже, 1854 року захисникам: Севастополя довелося обороняти де місто з тій ж причини, з якої німці захищали Берлін 1945 року. А тепер подивимось хто ж так завзято, протягом 349 днів, оборонявся тоді у Севастополі? Кому довелося власною кров'ю та життям платити за авантюри правителів Російської імперії?
По-перше, це були моряки берегової залоги Севастополя, а також кораблів Чорноморського флоту частину яких було затоплено на вході до Севастопольської бухти за наказом російського командування.
За часів Російської імперії Чорноморський флот традиційно комплектувався вихідцями з України. Там служили уродженці Таврійської, Херсонськім, Подільської, Катеринославської, Київської, Полтавської, Харківської, Чернігівської, Волинської та Холмської губерній. Це підтвердив свого часу адмірал Олександр Колчак, який з червня 1916 року командував Чорноморським флотом, а перед тим служив на Балтійському флоті. Ось його слова: «...офіцерство і матроси на Балтійському і Чорноморському флоті розподілялися головним чином за місцем народження ті, що жили на півдні йшли на південь, ті яки ж були з півночі, йшли на Балтику». А це уривок з промови командувача Чорноморським флотом адмірала Олександра Колчака на Пушкінський площі міста Севастополя у квітні 1917 року. Перед кількадесяттисячними колонами маніфестантів він сказав:
«Мені випала честь говорити з українцями, що зібралися тут, заявити про своє існування, наочно його засвідчити. Чорноморський флот, керувати яким маю за честь, на 90 % складається з синів цій нації. Я не можу не вітати українську націю, яка дала мені найліпших моряків, які тільки є у світі».
Та повернемось до часів облоги Севастополя під час Східної війни. Згадаємо й тих українців, то брали участь а обороні цього міста у складі сухопутних військ, які у ті часи також комплектувалися за територіальною ознакою. Отже, у складі Севастопольської залоги були: два Волинські, Подільський, Житомирський, Полтавський, Чернігівський, Дніпровський, Кременчуцький, Український, Азовський, Одеський та Адексопольський полки (Алексополь - Нехвороща на Полтавщині). Крім цього українці Волині, Холмщини та Підляшшя воювали у складі Брестського, Замоського. Люблінського та Білостоцького полків, брали, участь у обороні Севастополя і козаки Чорноморського козацького Війська. Нагадаємо як воно утворилося. 1775 року за наказом цариці Катерини II було знищене Військо Запорозьке Низове, зруйновано його столицю - Січ. По цьому, частина запорозьких козаків попрямувала на Дунай, де заснувала Задунайську Січ. З числа тих запорожців, які залишилися у Україні, було створене Чорноморське козацьке Військо. 1792 року козаки-чорноморці переселилися з України на Кубань. В 1842 році у Чорноморському козацькому Війську були створені пластунські (піхотні) батальйони. А 1854 року два пластунські батальйони (2-й та 8-й) прибули до Севастополя. Під час оборони міста пластуни своїми діями наводили жах на британців і французів. Серед Севастопольців про подвиги пластунів ходили легенди. Ось лише один випадок їхніх дій. Підкравшись уночі до четвертого французького бастіону, пластуни захопили його в рукопашному бою, знищивши при цьому майже всіх гармашів та солдатів прикриття. Відступаючи, урядник - велетень Іван Герасименко прихопив з собою - поклав на плече та й поніс! - багатопудову мортиру.
Майже рік захисники Севастополя тримали оборону. Десятки тисяч його оборонців загинули, десятки тисяч стали каліками. Та все ж 27 серпня (8 вересня) 1855 року Севастополь було здано. Оволодівши Севастополем, Євпаторією, Керчю, іншими містами Криму та навіть фортецею Кінбурном на Херсонщині, Великобританія, Франція, Туреччина і Сардинія примусили Російську імперію визнати власну поразку у цій війні, що було закріплено Паризьким мирним договором 18 (30) березня 1856 року. Проте союзники не мали наміру залишатися у якості окупантів на кримський землі. Їм це було не потрібно. Їхнім завданням було приборкати агресора і вони досягли своєї мети. Держави-переможці оголосили Чорне море нейтральним, на якому, як Російській імперії так і Туреччині заборонялося мати військові флоти, а місто Севастополь було демілітаризовано. Судноплавство по Дунаю проголошувалося вільним. До речі, 1860 року, по закінченню Східної війни. Чорноморське козацьке Військо було перейменоване на Кубанське.
Тож містом чиєї слави є Севастополь? Ось найвідоміші з тих, хто його прославив: Петро Кішка, Гнат Шевченко, Федір Заїка, Михайло Мартишок, Павло Головинський, Іван Дем'яненко, Микола Зінченко, Дмитро Горленко, Петро Даниленко, Семен Буденко, Андрій Гиденко, Макар Шульга, Корній Мітченко, Іван Димченко, Роман Журбенко, Василь Чумаченко, Микола Пащенко, Михайло Кузьменко. Саме українці складали переважну більшість його захисників у 1854 - 1855 роках. І їхня слава дійсно руська. Адже москалі це народ фіно-татарського коріння, який назвав себе слов'янським народом та ще й «старшим братом» серед слов'ян, а також привласнив давню назву та історію нашого слов'янського народу русів.
Усі в Європі аж до кінця XVIII сторіччя добре відрізняли Русь від Московії, а русинів, або руських від московитів. Згодом, зміни сталися лише через те, що петербурзький уряд протягом цілого сторіччя робив усе можливе, аби створити з цих назв повне злиття. Від того часу справжні русини воліли називатися українцями, аби відрізнятись від русинів - самозванців (москалів). Українці Галичини, що не були під владою Російської імперії, добре пам'ятали давню назву свого народу навіть на початку XX сторіччя, а українці Закарпаття не забули її й зараз, що використовують різноманітні пройдисвіти, аби вводити людей в оману, проте, це вже зовсім інша історія.

Сообщение добавлено 20.01.2013 в 12:20.

___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.01.2013, 12:23   #2
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14210
Доп. информация
По умолчанию

Вообще- практикуется ли где-либо...кроме СССР...присваивать городам звания и награждать орденами...???

Не слыхал я про город-герой Лондон, Мадрид или Кенигсберг....

Как правило,эта шумиха с возвеличиванием- суть политический выхлоп...Причем когда касается советских властей и принявших у них эстафету- зачастую выхлоп неумный....
___________
Осталось всего ничего- дожить до Счастья.....
Gidra2009 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.01.2013, 12:23   #3
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7380
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Більшовицька трагедія в "славному" Севастополі

Севастополь. Генерал Е.Манштейн свідчить: «Рано утром 29 июня должно было, начаться генеральное наступление на внутреннюю часть крепости в полосе 54 ак. — через бухту Северная, в полосе 30 ак. — на Сапунские высоты. Уже 28 июня 50 дивизии удалось форсировать реку Черная в нижнем течении и занять Инкерман. Здесь произошла трагедия, показавшая, с каким фанатизмом боролись большевики. Высоко над Инкерманом поднималась длинная, уходящая на юг скалистая стена. В этой стене находились огромные галереи, служившими в Крыму винными погребами для заводов шампанских вин. Наряду с большими запасами этого напитка большевики здесь создали склады боеприпасов; кроме того, эти помещения использовались ими для размещения тысяч раненых и бежавшего гражданского населения. Когда наши войска ворвались в населенный пункт Инкерман, вся скала за населенным пунктом задрожала от чудовищной силы взрыва. Стена высотой примерно 30 м обрушилась примерно на протяжении 300 м».
Один із свідків, військовий лікар І.Ябманов згадував, що силами Приморської армії в Інкерманських штольнях були розгорнуті 2 великих медсанбати №47 і №427. Ще один свідок Г.Чумаков, тоді поранений лейтенант, згадував, що палатою називалось величезне приміщення, видовбане в скелі. Стіни зникали в напівтемряві. По обом бокам проходу — ліжка в два ряди. Все було переповнено. Разом з бійцями і командирами тут лежали і постраждалі жителі міста: жінки, діти, старі люди. Тут були їх здорові родичі. І якщо 47-й медсанбат якусь частину поранених вивіз в район Комишевої бухти, то 427-й повністю залишався в штольнях. Німцями було встановлено числозагиблих — до 3000 людей. Вдалось вияснити, що наказ про підрив госпіталю віддав начальник тилу контр-адмірал Заєць. Саме ж завдання по підриву 11 штолень Інкерману виконали воєнтехнік 2-го рангу П.Савченко і лейтенант Ф.Зудін.(с)

Сообщение добавлено 20.01.2013 в 12:26.

___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.01.2013, 12:29   #4
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14210
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от лесана Посмотреть сообщение
Вдалось вияснити, що наказ про підрив госпіталю віддав начальник тилу контр-адмірал Заєць. Саме ж завдання по підриву 11 штолень Інкерману виконали воєнтехнік 2-го рангу П.Савченко і лейтенант Ф.Зудін.(с)
Интересно....Если можно- ссылку....И какова судьба в дальнейшем...этих хероев..???
Манштейн в такие подробности не вдавался....
___________
Осталось всего ничего- дожить до Счастья.....
Gidra2009 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.01.2013, 13:44   #5
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,532
Очки репутации: 0
Мнения: 7380
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gidra2009 Посмотреть сообщение
Интересно....Если можно- ссылку....И какова судьба в дальнейшем...этих хероев..???
Манштейн в такие подробности не вдавался....
Один із свідків, військовий лікар І.Ябманов згадував, що силами Приморської армії в Інкерманських штольнях були розгорнуті 2 великих медсанбати №47 і №427. Ще один свідок Г.Чумаков, тоді поранений лейтенант, згадував, що палатою називалось величезне приміщення, видовбане в скелі. Стіни зникали в напівтемряві. По обом бокам проходу — ліжка в два ряди. Все було переповнено. Разом з бійцями і командирами тут лежали і постраждалі жителі міста: жінки, діти, старі люди. Тут були їх здорові родичі. І якщо 47-й медсанбат якусь частину поранених вивіз в район Комишевої бухти, то 427-й повністю залишався в штольнях. Німцями було встановлено числозагиблих — до 3000 людей. Вдалось вияснити, що наказ про підрив госпіталю віддав начальник тилу контр-адмірал Заєць. Саме ж завдання по підриву 11 штолень Інкерману виконали воєнтехнік 2-го рангу П.Савченко і лейтенант Ф.Зудін.(с)

Сообщение добавлено 20.01.2013 в 14:46.


Дітям в школі дали завдання зліпити гармати до дня Захисника Вітчизни.
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  

Сказавших "Фууу!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.01.2013, 16:11   #6
Заблокирован
 Аватар для PRAVED
IP:
Сообщений: 3,954
"Спасибок": 2,994
Очки репутации: 0
Мнения: -6252
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gidra2009 Посмотреть сообщение
Вообще- практикуется ли где-либо...кроме СССР...присваивать городам звания и награждать орденами...???

Не слыхал я про город-герой Лондон, Мадрид или Кенигсберг....

Как правило,эта шумиха с возвеличиванием- суть политический выхлоп...Причем когда касается советских властей и принявших у них эстафету- зачастую выхлоп неумный....
Ты много чего не слыхал и мало чего знаешь. Это чем Лондон так отличился что бы его наградили званием города-героя ? Что касается Мадрида , то пусть испанцы и решают насколько героическим был его вклад в победу над фашизмом. Кенигсберг (Калининград) был освобождён Красной армией в конце войны и в обороне от фашизма уже не участвовал ну разве что был очень разрушен британской авиацией в 44-м.. Видимо этого было недостаточно для присвоению Кениксбергу звания города-героя.
PRAVED вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 4 (показать список)
Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.01.2013, 20:44   #7
Солнце разгонит тучи
 Аватар для Виола
IP:
Сообщений: 10,157
"Спасибок": 12,010
Очки репутации: 0
Мнения: -7560
Доп. информация
По умолчанию

PRAVED,
Оффтоп:
___________
Виола вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.01.2013, 20:51   #8
пан
 Аватар для Igor_qwe
IP:
Сообщений: 34,399
"Спасибок": 36,886
Очки репутации: 62,092
Мнения: 8110
Доп. информация
По умолчанию

СЕвастополь - город позора русского оружия.
Обе обороны завершились EPIC FAIL...
Igor_qwe вне форума  

Сказавших "Фууу!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.02.2013, 23:53   #9
Житель
 Аватар для Dayana
IP:
Сообщений: 141
"Спасибок": 37
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Севастополь - город славы, общей, даже потому, что много людей отдали жизнь за него и не важно русские, украинцы или еще кто -то.
Dayana вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 6 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 21:45   #10
Приезжий
 Аватар для Diceman
IP:
Сообщений: 41
"Спасибок": 5
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Но все-равно, я считаю, что черноморский флот там стоит не по праву
Diceman вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 21:50   #11
пан
 Аватар для Igor_qwe
IP:
Сообщений: 34,399
"Спасибок": 36,886
Очки репутации: 62,092
Мнения: 8110
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Dayana Посмотреть сообщение
Севастополь - город славы, общей, даже потому, что много людей отдали жизнь за него и не важно русские, украинцы или еще кто -то.
На немцев-британцев-турок-французов-татар это распространяется?
Igor_qwe вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 21:57   #12
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14210
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от PRAVED Посмотреть сообщение
Это чем Лондон так отличился что бы его наградили званием города-героя ? Что касается Мадрида , то пусть испанцы и решают насколько героическим был его вклад в победу над фашизмом. Кенигсберг (Калининград) был освобождён Красной армией в конце войны и в обороне от фашизма уже не участвовал ну разве что был очень разрушен британской авиацией в 44-м.. Видимо этого было недостаточно для присвоению Кениксбергу звания города-героя.
Сплошной исторический ликбез....Правед, а Правед...ты краткий курс Истории ВКПб хоть читал..??? Интересно просто выяснить- ты вообще хоть что либо читал..???
Кенигсберг не мог быть освобожден РККА...и по одной простой причине- это немецкий город...
Чем отличился Лондон..??? Правед- тебе в школе не рассказывали о бомбардировках Лондона в 1940 году..??? И в 1944-45- обстрелы ФАУ-2...???
Насчет Мадрида- как видишь, испанцы уже решили- что ставить монумент со звездой хероя на въезде в город- несерьезно..
Читай, Правед..Больше читай....Может, из целого тома хоть абзац и усвоится- и это будет неплохо...
___________
Осталось всего ничего- дожить до Счастья.....
Gidra2009 вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 23:09   #13
Заблокирован
 Аватар для OldFellow
IP:
Сообщений: 6,879
"Спасибок": 7,408
Очки репутации: 0
Мнения: -1634
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Igor_qwe Посмотреть сообщение
СЕвастополь - город позора русского оружия.
Хреново вас в армии учили.
Оборона своей целью имеет не только защиту объекта и недопущения противника на него, у обороны есть еще одно из назначений- сковывание сил противника, не дача в полной мере использовать военный потенциал на данном направлении , за счет чего появляется возможность использовать ослабление противника для решения своих задач не в авральном порядке а более-менее планово.

Надо смотреть на оборону того или иного обьекта не локально- типа сдали его или нет, а в целом по направлению главного удара противника,часто бывает ,что несвоевременное продвижение войск в одном из направлений,в виду не взятия с ходу обьекта противника сводит к "о" весь задуманный план мероприятий и изменяет поставленную цель до не узнаваемости.

Но, "Голос Америки" из Вашингтона вам ведь это не обьясняет,считая вас в некотором смысле Лохом, типа - и так проглотите.
OldFellow вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 23:22   #14
Житель
 Аватар для jurnalist
IP:
Сообщений: 196
"Спасибок": 164
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Diceman Посмотреть сообщение
Но все-равно, я считаю, что черноморский флот там стоит не по праву
Стоит-то он по праву...по Договору между Украиной и Россией,уточненный харьковскими договоренностями.Теперь снова подымают этот вопрос .Украина,как всегда,что-то бурчит,на что в РФ никто внимание не обращает...
jurnalist вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2013, 23:25   #15
Почетный легион
 Аватар для Gidra2009
IP:
Сообщений: 22,041
"Спасибок": 30,760
Очки репутации: 0
Мнения: 14210
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от OldFellow Посмотреть сообщение
Хреново вас в армии учили.
Это ты ( не в обиду сказано ) хреново ( то есть выборочно ) Историю учил....

И потом- когда говорят в данном случае о позоре, то имеюют в виду руководство- Козлова, Октябрьского и прочую сволочь...

И уж ни в коей степени это не относится к тем сотням тысяч погибших или попавших в плен....
___________
Осталось всего ничего- дожить до Счастья.....
Gidra2009 вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
історія

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Російсько-українська війна. Інформаційна, а далі... YuriyL Политика Украины и России 1375 Сегодня 17:07
Олімпійський вогонь російської олімпіади згас 101раз... дочка лева Основной 3 01.03.2015 11:54
Латвія категорично відмовилась від російської мови! лесана Основной 632 07.08.2012 09:32
Мєдвєдєв запропонував Україні разом відзначити 1150-річчя російської державності respekto Политика Украины 81 05.08.2011 16:51
Загадки російської дущі... Залізний Основной 33 12.10.2010 12:08


Часовой пояс GMT +3, время: 17:50.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2022