Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Политический форум > Политика Украины и России

Путінська імперія доживає останні місяці. Тільки цифри і факти.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 13.12.2014, 18:16   #1
Київська русинка
 Аватар для лесана
IP:
Сообщений: 3,922
"Спасибок": 4,531
Очки репутации: 0
Мнения: 7161
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Путінська імперія доживає останні місяці. Тільки цифри і факти.

Російська політична верхівка чітко розуміє, що вже пішов зворотний відлік часу, впродовж якого, як вони вважають, ще можливо уникнути "піррової перемоги" та активними наступальними діями остаточно вирішити для себе "українське питання". До такої парадоксальної думки підштовхує те, що прямі й опосередковані втрати російської економіки обраховуються дванадцятизначними цифрами, міжнародна ізоляція не лише вказує на вкрай обмежені можливості Росії нав'язувати свій порядок денний на міжнародній арені, а й не дозволяє протидіяти тектонічному зсуву, викликаному діями Кремля, що формує вкрай несприятливий для нього геополітичний ландшафт. Вплив міжнародних санкцій на Росію не можна розглядати окремо від кількох релевантних зовнішніх (стану ключових економічних центрів, глобального ринку енергоресурсів, позицій долара) та внутрішніх факторів (особливостей політичної та економічної систем путінської Росії).
Перш за все, попри заклинання російських "антиімперіалістів", американська економіка не лише не обвалилася, а, радше, перебуває на траєкторії підйому, що, серед іншого, обумовлене зростанням ділової активності, підвищенням продуктивності праці, а також "політикою кількісного пом'якшення" Федеральної резервної системи зі зміцнення ключової світової валюти. Отже, на тлі економічних негараздів в інших світових центрах спостерігається масоване перетікання фінансових ресурсів із економічної периферії до ядра (на фінансовий ринок США припадає понад 70% запозичень із країн, що розвиваються).
Своєю чергою, сланцева революція, рекордне за останні 30 років збільшення видобутку нафти у США, боротьба світових країн-виробників за частку на ринку і готовність країн-членів ОПЕК до розумно низької ціни, попри тенденцію до зниження глобального попиту на "чорне золото", обумовлюють довготривалий тренд на низьку ціну (ф'ючерси на нафту марки "Brent" на січень впали до
69,07 дол. — найнижчий показник за останні 4 роки).
Така зовнішня кон'юнктура є викликом для будь-якої країни, а для сировинно орієнтованої (торік 85% експорту становили нафта і газ, чорні метали, продукція хімічної промисловості, сировинні товари та напівфабрикати) доларової економіки Росії — серйозна загроза, адже кардинально впливає на її функціонування, обумовлює відчутне зниження доходів до державного бюджету і створює валютний "голод" навіть без будь-яких санкцій.
Зовнішні чинники лише посилюють глибинні внутрішні проблеми — незбалансовану структуру економіки та вкрай затратне й неефективне управління, про що досить чітко заявив на інвестиційному форумі "Росія кличе!" голова правління "Сбербанка" Герман Греф. Але його виступ, що дисонував із загальним ура-патріотичним настроєм, — лише голос волаючого в пустелі.
За роки свого правління президент Володимир Путін фактично вибудував нову форму самодержавства, де інші гілки влади існують лише як ширма. Опора режиму — нове "дворянство", внутрішнє коло якого складається з особистих друзів та колишніх колег по КДБ/ФСБ, не лише має управлінську владу в державних органах та силових структурах, а й контролює левову частку економіки. Причому відбувається це як через безпосереднє управління державним сектором
(І.Сєчін, О.Міллер, В.Якунін та ін.), що становить 71% ВВП (частка держкорпорацій — 29%), так і через монопольне становище на "вільному" ринку. Адже особливі стосунки з володарем Кремля дозволили потрапити до списку журналу "Форбс" і залишатися поза конкуренцією в питанні контролю за переважною частиною експорту енергоресурсів Г.Тимченку (№ 6 у списку, статки — 15,3 млрд дол.) або в отриманні величезних державних замовлень Б.Ротенбергу (№ 27, статки — 4 млрд дол.). Інші олігархи "мають значення, лише якщо з ними говорить і доки з ними розмовляє" Володимир Путін, дарма що 110 із них володіють 35% багатств країни. До речі, третиною маєтностей найрозвиненішої країни світу — США володіють 320 тис. (!) американців.
За відсутності реальної опозиції Державна дума і Рада Федерації лише задовольняють ідеологічні та інші президентські забаганки, придушують будь-які елементи демократії та громадянського суспільства (закони про іноземних агентів, частку зовнішнього капіталу в мас-медіа, контроль за інтернетом тощо) і завжди готові згуртуватися навколо лідера держави у "часи суворих випробувань". Висловлювання голови Конституційного суду РФ щодо кріпосництва як єднальної основи "російського суспільства" лише показують глибину кризи цієї гілки влади, вже не кажучи про такі факти "правосуддя" як всесвітньовідомі справи бізнесмена М.Ходорковського, вбитого у слідчому ізоляторі юриста С.Магнітського чи нашої героїні-льотчиці Н.Савченко та інших українських заручників.
Путінська модель влади із жорсткою вертикаллю, безальтернативністю думок та придушенням не те що будь-яких проявів інакодумства, а й ініціативи в цілому має, серед інших, один істотний недолік — ціна помилкового рішення може бути надто високою. Це стосується як рейдерських захоплень "на користь держави" компаній "ЮКОС" (Гаазький суд зобов'язав Росію виплатити в цій справі 50 млрд дол.), "Башнефть", так і кримської авантюри.
Перша хвиля санкцій Заходу проти Росії полягала в замороженні активів та запровадженні візових обмежень для осіб, причетних до прихованої агресії проти України, яка планомірно розгорталася у Криму. Друга — спрямована на економічну блокаду вже анексованого півострова. Секторальні — найбільш дієві — санкції та обмежувальні заходи стали інструментом "примушення до деескалації насильства" на Донбасі. Зазначені заходи охоплюють заборону на співпрацю з низкою російських економічних суб'єктів, включно з державними банками, обмеження на можливість запозичень на фінансових ринках, заборону на реалізацію проектів у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК) та укладання контрактів в енергетичній галузі. Цікавим фактом є те, що низка осіб із найближчого оточення Путіна, які потрапили до "чорного списку", в офіційних документах позначені як "члени кооперативу "Озеро". Цим чітко підкреслюється корупційна складова, кооператори ставляться в один ряд із представниками найбільш корумпованих режимів Африки та Азії. Персональні санкції проти Геннадія Тимченка примусили його позбутися низки активів, зокрема надприбуткової компанії "Gunvor", що була четвертим у світі нафтотрейдером. Не додає йому радості й розпочате у США розслідування щодо можливого відмивання коштів зазначеною компанією.
Загалом, санкції та обмеження різних форм запровадила 41 країна (включно з невизнаним Росією Косово, на "прецедент" якого посилається Кремль, виправдовуючи анексію Криму) проти 151 особи, у тому числі й 5 особистих друзів Путіна, активи яких сягають 22,9 млрд дол.
Російський банківський сектор потрапив у доволі скрутне становище, про що, зокрема, свідчить визнання його міжнародною рейтинговою агенцією "S&P" найуразливішим серед семи банківських систем найбільших ринків, що розвиваються. Оцінивши зростання ризиків, уже пішли з російського ринку такі міжнародні фінансові монстри як американські "Citigroup", "JPMorgan Chase", "Morgan Stanley" та японська "Sumitomo Mitsui Banking Corporation". Міжнародні інвестбанкіри виявляють надзвичайну обережність та воліють не ризикувати із російськими "токсичними" активами до повернення кращих часів.
Намагаючись вирішити проблеми з капіталізацією, виконанням фінансових зобов'язань та проведенням антикризових заходів у банківській сфері, Мінфін РФ розробив законопроект бюджетної мобілізації, що передбачає збільшення до 90% виплат Центробанком своїх прибутків до бюджету та безпосередньо до "ВЭБ", який далі рефінансуватиме проблемні фінустанови. Адже санкції, що значно ускладнюють доступ до середньострокового та довгострокового фондування, торкаються понад половини банків країни, не кажучи вже про такі гіганти як "ВТБ", "ВЭБ" та "Сбербанк", доступ до західних фінансових ринків для яких закрито повністю. І це при тому, що 45% кредитних ресурсів російська економіка отримує безпосередньо чи опосередковано з міжнародних фінансових ринків, а російські компанії, понад дві третини яких представляють стратегічно важливий енергетичний сектор, посідають четверте місце в Європі за потребами фінансування.
І начебто розміри золотовалютних резервів (ЗВР станом на початок грудня становлять 418 млрд дол.) не дають Росії підстав хвилюватися, адже їх достатньо для виконання боргових зобов'язань з листопада нинішнього року по грудень 2015-го (134 млрд дол., причому третина боргу припадає на "Роснефть"). Тим часом колишні урядовці ("ліберального" епізоду історії сучасної Росії) й експерти б'ють на сполох. По-перше, запасів обмаль для покриття всіх боргів (державного — 75,9 млрд дол. і корпоративного — 658 млрд дол. — секторів), що становить 175% золотовалютних резервів, або 35% ВВП. При цьому не слід сподіватися на повернення високих цін на енергоносії — головне джерело поповнення запасів та швидке скасування санкцій, що дозволило б перекредитуватися на прийнятних умовах. По-друге, беручи до уваги особливості національного обліку в РФ, є підстави вважати, що справді ліквідних резервів приблизно на 100 млрд дол. менше, оскільки частина коштів із Фонду національного добробуту (ФНД), які входять до золотовалютних резервів, задіяні в довгострокових інфраструктурних проектах, а також, як з'ясувалося, у незворотних пасивах "ВЭБ" (достеменно відомо про суму 7,2 млрд дол.), пов'язаних із фінансуванням збиткових та у рази завищених сочинських олімпійських проектів. По-третє, до кінця року ФНД може "схуднути" ще на 70%, адже уряд розглядає питання рефінансування з нього компаній "Роснефть" (52 млрд дол.), "Новатек" (3,2 млрд дол.) та "Газпромбанк" (2,1 млрд дол.). Але навіть без рятування найбільшої публічної нафтогазової корпорації світу колишній міністр фінансів Михайло Задорнов оцінив усі наявні резерви лише у 200 млрд дол.
На додачу до цього, борючись із обвалом національної валюти — а нинішня ситуація віддзеркалює події кризового 2009 р., — Центробанк РФ із початку року вже безповоротно витратив 90,7 млрд дол. резервів (що не завадило "дерев'яному" втратити більше третини своєї вартості відносно долара й очолити антирейтинг найбільш волатильної світової валюти), і навіть після запуску рубля у "вільне плавання" регулятор виходитиме на ринок з відчутними інтервенціями, аби утримувати його на плаву, використовуючи золотовалютні резерви, що мають тенденцію швидко танути.
З огляду на це, стають зрозумілими побоювання експертів, що при збереженні нинішньої негативної тенденції розмивання резервів їх розмір зменшиться настільки, що покриватиме лише 3 місяці імпорту країни, викликавши паніку та масоване виведення інвесторами своїх активів. І це не згущення фарб, коли подивитися на втечу іноземного капіталу (за 9 місяців сума становить 85,2 млрд дол. і до кінця року може сягнути 120 млрд дол.) та масове переведення росіянами у валютну готівку, щонайменше, 20 млрд дол., обумовлені зростанням політичних ризиків та негативних очікувань.
Згортання інвестицій і витікання капіталу спричинили втрату третини сумарної капіталізації російського ринку акцій (наразі становить 531 млрд дол.), що на 120 млрд дол. дешевше за ринкову вартість корпорації "Apple", чию продукцію так високо цінує російський прем'єр. Навіть така голуба фішка як "Газпром", головний ресурс російського бюджету, був змушений розмістити річні євробонди з відчутним, порівняно з торішніми умовами, дисконтом в 1%. На внутрішньому ринку ситуація не набагато краща: з початку року Мінфін РФ 5 разів скасовував аукціони, доки 19 листопада не розмістив лише десяту частку запланованих паперів із середньозваженою прибутковістю в 1,5 разу більшою, ніж із початку року.
За підрахунками МВФ, зниження ціни на нафту на 10 дол. спричиняє збільшення дефіциту державного сектора РФ на 1% ВВП. З початку року нафтові ціни впали на третину (російський "Urals" подешевшав майже на 36 дол.), і, схоже, ціновим дном наступного року буде показник у 60 дол. Безумовно, така ціна стане значним викликом Росії й наочно засвідчить стратегічні прорахунки Кремля як у виключно важливій енергетичній галузі, так і в зовнішній політиці. Створення ще одного енергетичного монстра — "Роснефть" — шляхом поглинання "ТНК-ВР" за 54,5 млрд дол. поставило на порядок денний питання пошуку значних фінансових ресурсів, яке було вирішене залученням китайських грошей. При цьому китайці використали схему, яку активно застосовують у багатих на важливі види сировини країнах Африки, Азії та Латинської Америки: за великі обсяги кредитів за найнижчою ціною скуповують поклади корисних копалин на десятиліття наперед. На сьогодні борг компанії становить 65,2 млрд дол., але ця цифра не враховує додаткових 53 млрд дол., які найближчим часом будуть перераховані Китайською національною нафтогазовою компанією як аванс за 365 млн т. нафти (загальна сума контракту — 270 млрд дол.), що поставлятиметься до Китаю впродовж наступної чверті століття. Історія з дивним китайським авансом стає зрозумілою, коли назвати його кредитом, адже за "обслуговування" цієї передоплати російська компанія платитиме
1,8 млрд дол. на рік.
Майбутнє другої, після "Газпрому", бюджетоутворюючої компанії Росії під загрозою не лише через борги та колосальне падіння капіталізації (з початку року на 38%), а й з огляду на інші проблеми, які вже призвели до зниження обсягів видобутку нафти на
25 тис. барелів на добу, що керівництво компанії напередодні засідання ОПЕК сприйняло за крок, спрямований на підвищення глобальних цін на нафту. Зазначені вище фактори, включно з ціновим, фактично унеможливлюють реалізацію планів освоєння важкодоступних покладів нафти у Західному Сибіру та на арктичному шельфі, завдяки яким планувалося забезпечувати до третини всього видобутку нафти Росією у 2025 р., адже собівартість її видобутку становить 85 та 150 дол., відповідно. На додачу до цього, надзвичайно затратно, якщо взагалі можливо, російським компаніям компенсувати вихід зі спільних проектів світових лідерів розвідки та видобутку нафти й газу, що володіють критичними технологіями і необхідним обладнанням, якого немає в Росії, не кажучи вже про фінансові та управлінські ресурси для розвідки і освоєння родовищ у складних умовах.
Прийняте у час найслабших зовнішньополітичних позицій Кремля рішення будувати за
55 млрд дол. газопровід "Сила Сибіру" потужністю 38 млрд куб. м до Китаю важко назвати раціональним. По-перше, якби китайська енергетика, у структурі енергетичного балансу якої споживання газу становить лише 4%, потребувала додаткових обсягів цього енергоносія, перемовини не тривали б понад 10 років. По-друге, у Піднебесній побудовано 13 терміналів для переробки скрапленого газу (сумарна потужність яких ставить Китай на третє місце у світі). Маючи спроможність купувати газ на глобальному ринку, Пекін буде фактичним господарем "Сили Сибіру" на праві монопольного споживача і легко диктуватиме умови постачання. По-третє, китайські "стратегічні партнери" не погодилися давати на будівництво ані аванс, ані кредити. По-четверте, обсяги газу, що прямуватимуть на Схід, порівнянні зі споживанням російського газу Україною й не компенсуватимуть неминучого зниження частки російського газу в енергобалансі європейських країн. По-п'яте, за оцінками незалежних експертів, для видобутку заявлених обсягів газу потрібні додаткові інвестиції у розвідку та видобуток на суму близько 100 млрд дол. І насамкінець: звільнення "Газпрому" на 15 років від податку на видобуток та на 20 років — від податку на нерухомість позбавляють економічного сенсу цю державну компанію для Росії як держави.
Але "Газпром" має "сюрприз" уже нинішнього року, адже через сумнівні борги та спричинене падінням курсу рубля збільшення витрат компанія, за підсумком трьох кварталів 2014 р., отримала чистого прибутку в 13 разів менше (майже 800 млн дол.), ніж торік. На додачу до цього, за розрахунками банку "HSBC", "Газпром" може недолічитися ще 10 млрд дол. внаслідок курсової різниці, що виросла з початку року, коли компанія активно продавала на внутрішньому ринку валюту, дарма що левова частка її боргу рахується в іноземній валюті.
Накопичені від експорту енергоносіїв надприбутки слугували ресурсною базою для задоволення амбіцій Путіна щодо повернення "колишньої величі" Росії через військову потугу, витрати з бюджету на яку впродовж останнього десятиліття було подвоєно. Незважаючи на несприятливі фінансово-економічні умови, Кремль у 2015 р. планує збільшити бюджетні витрати до 20,8% (84,1 млрд дол.), щоб довести, як і задумав, до 2020 р. частку сучасних озброєнь до 70%. Навіть ще недавно модне слово "модернізація" вже витісняється новим гаслом — "шлях до прогресу через підйом обороноздатності країни". Одначе Росія, не зробивши висновків з історії СРСР, продовжує утилізувати шалений обсяг ресурсів на національну безпеку (лише на переозброєння 500 млрд дол. впродовж 2011—2020 рр.), не конвертуючи цих колосальних затрат в інноваційні товари та технології для народного господарства, як це відбувається у розвинених країнах. У Кремлі не бачать або не хочуть розуміти, що надмірні амбіції вже призводять до перенапруження й так слабкого економічного організму країни.
Упродовж січня-жовтня спостерігалося зростання промислового виробництва на 1,7%, обумовлене передусім заміщенням української промислової продукції (виробництво сталевих труб — 30% та газових турбін — 91%). Очевидно, існує певний резерв зростання, який залежить від рівня завантаження наявних виробничих потужностей, але межі можливостей майже досягнуто. Причина цього — низка факторів. По-перше, Росія у структурі світового ринку верстатів та обладнання має частку 0,3%, що пояснює, чому 70% власного верстатного парку перебуває на межі фізичного зносу. За обсягами витрат на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР) Росія посідає 25 місце у світі (1,16% ВВП). По-друге, щорічний обсяг продажів верстатів у РФ становить 1—1,5 млрд дол., але на частку російського виробництва припадає менше 1%. Навіть устаткування для стратегічної — нафтогазової — галузі на 70% імпортне. По-третє, частка технологій п'ятого укладу становить лише 10%, причому переважна більшість — у ОПК та аерокосмічній промисловості (на четвертий припадає 50%, а на третій — третина). Для порівняння, у США частка шостого укладу становить 5%, п'ятого — 60% і четвертого — лише 20%. У структурі імпорту до РФ з Німеччини, яка до анексії та розв'язання війни на Донбасі була стратегічним партнером у модернізації Росії, а тепер не лише зайняла жорстку позицію, а й відіграє роль ідейного натхненника санкцій проти Росії, 58,7% становить промислове обладнання, автомобілі та запчастини, електротехніка, електроніка і контрольно-вимірювальні прилади. Таким чином, залежність промисловості від закупівлі закордонного високоточного обладнання критична, а в умовах обмеження передачі технологій та обладнання, а також складності залучення фінансування — така, яку фактично неможливо подолати.
Незважаючи на ці обставини, Путін вимагає від уряду виконання "травневих указів" — президентських щедрот соціальної спрямованості. Очевидно, що заплановані на 2015—2016 рр. 35 млрд дол. (1,57 трлн руб.) надзвичайно важливі для виживання путінської соціальної моделі — "хліб із маслом в обмін на свободи". Отже, перед Путіним стоїть нетривіальне завдання: яким чином відчутно не погіршити рівень життя 60% населення, що охоплюють усіх, причетних до бюджетних виплат (пенсіонерів, чиновників, працівників держкорпорацій, військових та інших працівників сектора безпеки), а також створити ілюзію соціальної справедливості для решти населення, при цьому модернізувавши збройні сили, фінансувавши довготермінові енергетичні проекти, задобрюючи неспокійну Чечню та нове надбання — Крим, створюючи потужності для імпортозаміщення. Причому досягненню цих цілей заважатимуть як суто матеріальні речі — зниження темпів зростання ВВП до 0,6%, а швидше за все, за результатами 2014 р. йтиметься про рецесію, так і морально-психологічні — вичерпання мобілізаційного ресурсу агресивної пропаганди.
Не додасть любові до кормчого і зростання інфляції до 9,5% у першому кварталі
2015 р., адже додаткові 3% інфляції, спричинені девальвацією рубля, означають втрату впродовж року громадянами Росії купівельної спроможності на суму приблизно 24,5 млн дол. За прогнозами аналітиків, до кінця року середня російська сім'я витрачатиме на продовольчий кошик до 40—42% доходу, з огляду як на середнє зростання цін на споживчі (6,3%) та продовольчі товари (7,8%), так і на вище за середнє — на окремі позиції, на кшталт гречаної крупи, що лише за кілька тижнів листопада подорожчала на 27,5%. "Пармезанська війна" (заборона імпорту окремих продуктів із країн ЄС та США) доволі боляче б'є по пересічному росіянину, адже йдеться про чверть продуктового імпорту (17,1 млрд дол. торік), більшість пунктів якого самотужки Росія виробити не в змозі.
Погіршення економічної ситуації відбилося в досягненні річного рекорду з безробіття (5,1% економічно активного населення, або 3,9 млн. чол.). Лише за вересень—жовтень роботу втратила 151 тис. осіб, і це при тому, що кількість безробітних, за методикою Міжнародної організації праці, у 4,9 разу перевищує кількість осіб, зареєстрованих у державних службах зайнятості.
За роки правління російського політичного тандему малому та середньому бізнесу приділялася лише формальна увага. Наявні умови ведення бізнесу навряд чи можна назвати сприятливими (РФ посідає 62 місце за критерієм легкості ведення бізнесу), як із погляду податкового режиму (до 40% виручки, або понад 80% прибутку) чи пільгових кредитів (за результатами року очікується рекордний показник простроченої заборгованості за кредитами), так і погляду захищеності від свавілля регулюючих та правоохоронних органів. І все ж, не торкаючись віддаленої й гіпотетичної перспективи, вже тепер можна стверджувати, що зусилля жодним чином не компенсуватимуть втрат від падіння цін на енергоресурси.
Попри економічні негаразди, виражені у промовистих цифрах, найбільш болючі для Росії репутаційні втрати. Цей рік став своєрідним моментом істини, коли світова спільнота, від Пекіна до Вашингтона, нарешті жахнулася неадекватності російського режиму, довіру до якого міжнародних партнерів та інвесторів найближчим часом відновити неможливо.
Російська економіка переживає системну кризу. Негативні наслідки санкцій лише набирають обертів і значно посилюють несприятливу зовнішню кон'юнктуру, подальше погіршення рівня життя, знецінення рубля, зростання інфляції та перехід у рецесію. Досі високі ціни на енергоносії дозволяли не лише утримувати неефективну економіку, патріархальну суспільну модель, мілітаризацію, а й експропріювати в інтересах групи осіб фантастичні обсяги "народного надбання".
Путіноміка вичерпала себе, і жодні косметичні заходи, включно з очікуваною економічною лібералізацією, не здатні повернути "старі добрі часи". Взагалі, саме поняття "лібералізація" — крамольне для колишнього співробітника КДБ, адже воно передбачає вивільнення соціальної енергії могутньої сили, а через розширення бази середнього класу може спричинити серйозну ерозію авторитарного режиму з неоімперськими замашками. Отже, годі й казати про якийсь прорив, — для нього у влади немає ні інтелектуальної (в уряді не знайдеться жодного ліберального економіста), ні ресурсної складової, про що свідчить відсутність результатів так званої модернізації, яка здійснювалася у більш сприятливих умовах.
На тлі економічних негараздів наступ левіафана на рештки політичних і громадянських прав та свобод лише прискорює крах путінізму, адже без свободи політичної — немає свободи економічної, а відтак і неможливо створити умови для добробуту тих, хто не володіє членським квитком кооперативу "Озеро"…
Чого ж можна очікувати Україні в цих умовах? Кремлівська верхівка добре розуміє, що санкції значно звужують поле для маневру та виснажують цінні ресурси. В таких умовах необхідно якомога швидше розвинути успіх в українському бліцкригу, досягши низки цілей, зокрема повернути Україну у свою орбіту або унеможливити її інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури, домогтися відмови від претензій на Крим або зберегти його нинішній статус. Інструментарій варіюється: від поновлення і навіть збільшення масштабу військових дій із неприхованою участю збройних сил Росії, підтримання тліючого конфлікту на Донбасі — до різних форм політичного "врегулювання", на кшталт примушення Києва до визнання в тій чи іншій формі особливого статусу терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" із правом вето у зовнішній та безпековій політиці Києва або кулуарних домовленостей із вищим керівництвом України. Можна стверджувати, що нарощування Росією військової активності далеко за межами своєї країни, активізація проросійських агентів у країнах Центральної Європи, Балтії та Молдові, а також політичних спільників чи то правого, чи то лівого спрямування є спецоперацією із залякування та відвернення уваги світової спільноти від агресії проти України.
Втім, для української нації відкривається унікальна можливість використати особливості нинішньої ситуації, щоб здобути справжню незалежність і міжнародну суб'єктність. Для цього владі треба відмовитися від невизначеної позиції щодо військової агресії Росії, не вводити в оману ні українську громадськість, ні світову спільноту стосовно бодай найменших успіхів у реалізації мирного плану Порошенка, спроби втілення якого призводять лише до посилення небажання ЄС нарощувати тиск на Кремль, а також покращення біржових індексів та курсу рубля. Потрібна політична воля та скоординовані дії української еліти на шляху кардинального зменшення енергетичної залежності і розірвання економічних та інших зав'язків, які використовуються й використовуватимуться Кремлем як інструмент досягнення своїх стратегічних політичних цілей. Українська влада має зрозуміти, що жодні примарні економічні переваги та гуманітарні сентименти, пов'язані з Росією, не варті втрати історичного шансу побудувати успішну Україну.

Сообщение добавлено 13.12.2014 в 17:24.Это квитанция из обменного пункта от 1998 года. За 10 рублей дают 3,22 грн. С тех пор цена на нефть взлетела до небес, Россия встала с колен, удвоила ВВП, показала всем кузькину мать, а Украина разваливалась, страдала от оранжевой чумы, майданила, воевала, замерзала. Сегодня за 10 рублей дают 2,90 грн. Кто-нибудь понял, куда делось российское экономическое чудо?
___________
Коли ж у вас серця телячі,
Зробіть намордники собачі.


лесана вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2014, 16:32   #2
Зануда
 Аватар для Seymour
IP:
Сообщений: 18,517
"Спасибок": 26,665
Очки репутации: 0
Мнения: 9873
Доп. информация
По умолчанию

Российская военная база заблокирована молдаванами в Приднестровье
___________
У меня дикая аллергия на тупость. Я сразу весь покрываюсь сарказмом.
Переговори з окупантами на твоїй землі можуть тривати не довше автоматної черги.
Василь Кук.
Seymour вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.12.2014, 13:53   #3
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,394
"Спасибок": 30,637
Очки репутации: 139,835
Мнения: 8721
Доп. информация
По умолчанию

У российской армии заканчиваются деньги

Рост курса доллара существенно сказался на ценах, которые закладывались в программу гособоронзаказа России в 2015, 2016 и 2017 годах. Параметры, которые были заложены в условиях стабильной экономики, уже не подходят, заявили в Минобороны РФ.
  • Путин хвастовством прикрывает хрупкость своего режима - FT
  • Могерини выступила за диалог с российскими оккупантами
  • При Путине Россия продолжит гибнуть и в итоге развалится - Шендерович


"Мы очень обеспокоены ситуацией, которая сейчас сложилась. Рубль значительно ослаб и если правительство не компенсирует нам разницу, то очень многие программы будут значительно сокращены или отменены совсем", - заявил заместитель министра обороны РФ Юрий Борисов.
"Компенсация курсовых потерь просто необходима, так как многие комплектующие вооружения являются импортного производства. Мы или вынуждены будем сокращать количество штук вооружения, либо откажемся от многих позиций в программе перевооружения", - добавил Борисов.
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.10.2015, 16:27   #4
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Нафта з Саудівської Аравії почала витісняти російську на ринку Європи


Західні енергетичні компанії Exxon, Shell, Total і Eni відмовляються від російської нафти на користь поставок Саудівської Аравії.

Про це пише "РБК" з посиланням на Reuters.

Зокрема, джерела в колах, пов'язаних з торгівлею енергоносіями, повідомили, що західні компанії за останні кілька місяців збільшили закупівлі саудівської нафти за рахунок російської для своїх НПЗ у Західній Європі і Середземномор'ї.

"Я купую все менше і менше російської нафти для моїх НПЗ в Європі, тому що саудівські барелі виглядають привабливіше.
Для мене в цьому немає ніяких складнощів, так як саудівська нафта просто дешевша", - розповіло агентству джерело, пов'язане із закупівлями у великій нафтовій компанії.

Однак, поки що російський сорт нафти Urals залишається головною сировиною для багатьох європейських НПЗ через географічну близькість та його технологічну сумісність.

Водночас, два інших джерела розповіли Reuters, що Саудівська Аравія шукає складські потужності в польському Гданську, щоб прискорити поставки східноєвропейським покупцям.

Вже з Польщі можна буде здійснювати поставки в Німеччину, щоб скласти конкуренцію російській нафті, яка йде нафтопроводом "Дружба".

При цьому, в Москві вже встигли звинуватити Ер-Ріяд в демпінгу у зв'язку зі збільшенням поставок енергоносіїв у Польщу. У Міненерго РФ заявили, що вихід саудівської нафти на східноєвропейські ринки є прикладом "жорсткої конкуренції".

Reuters цитує високопосадового іракського чиновника, який зазначив, що вперше за багато років європейський ринок виглядає цікавіше, ніж азіатський і близькосхідні країни збираються скористатися цією можливістю.

Нагадаємо, з 21 вересня Саудівська Аравія вперше почала поставки нафти до Польщі через порт Гданськ, при цьому, арабська нафта дешевша ніж російська.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.10.2015, 20:04   #5
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.10.2015, 06:08   #6
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.10.2015, 14:25   #7
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Центробанк Росії готується до ціни нафти "дуже нижче" $40

Центробанк РФ заклав у песимістичний прогноз ціни на нафту значно нижче 40 дол. за барель.

Про це заявив перший заступник голови ЦБ Росії на засіданні робочої групи в Держдумі Дмитро Тулін, пише "РБК".

Песимістичний сценарій розвитку ситуації в економіці Росії передбачає падіння цін на нафту "дуже нижче" 40 дол. за барель, пояснив Тулін.

"Чомусь ми ніколи нікому не говорили, наскільки нижче ми розраховуємо, цифру не називали, але дуже нижче. Ми готові до цього", — сказав він.

11 вересня ЦБ опублікував прогноз, за яким ризиковий сценарій передбачає збереження ціни на нафту в 2016-2018 роках "нижче $40 за барель".

Тулін визнав, що курс рубля, як і раніше залежить від цін на нафту.

"Ми б дуже хотіли, щоб курс рубля до кошика валют був стабільний: це було б дуже корисно економіці і антиінфляційній політиці.
Але забезпечити це неможливо"
, — сказав заступник голови ЦБ.

За даними джерел видання, на нараді у прем'єра РФ Дмитра Медведєва, що відбулась того ж дня, представник ЦБ пояснив, що при проведенні стрес-тестів виходили з ціни 35 дол. за барель, але не стали розкривати суму, "щоб не лякати народ".

Джерела повідомляли, що найгірший зі сценаріїв на 2016 рік, які обговорюються в уряді, передбачає падіння цін на нафту до 30-35 дол. за барель.
Причому на нараді в уряді говорили, що цей варіант має всі шанси збутися.

Однак базовий сценарій, як повідомив сьогодні голова департаменту ЦБ Ігор Дмитрієв, розрахований з ціни на нафту 50 дол. за барель, і цей прогноз в Банку Росії також вважають "досить песимістичним".
Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що здешевлення енергоносіїв найбільше тисне на економіку країни і є головною причиною зниження темпів росту економіки Росії та інших проблем, пов'язаних з інфляцією.

ЗЫ. РоиССя вперде
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 23.10.2015, 15:32   #8
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,394
"Спасибок": 30,637
Очки репутации: 139,835
Мнения: 8721
Доп. информация
По умолчанию

Госслужащим в РФ повысили пенсионный возраст
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев одобрил федеральный законопроект о повышении пенсионного возраста госслужащим по итогам заседания Кабинета министров, сообщает УНИАН со ссылкой на Прайм. «Решение правительства: одобрить проект федерального закона «О внесении изменений в отдельные законодательные акты Российской Федерации в части увеличения пенсионного возраста отдельным категориям граждан» и внести его в Государственную Думу в установленном порядке», — говорится в сообщении. Законопроект предусматривает изменение возраста выхода на пенсию для государственных служащих с 60 до 65 лет. Также предусматривается постепенное увеличение минимального стажа государственной гражданской службы, которое дает право на назначение пенсии за выслугу лет и определение её размера, с 15 до 20 лет. Проект закона, который был одобрен комиссией кабмина 21 октября, уже предусматривает переходный период.
Источник: news.online.ua/722319/gossluzhashchim-v-rf-povysili-pensionnyy-vozrast/
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2015, 06:42   #9
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Глядя на цену газа, которую Газпром предлагает на 2016 год (меньше 200 для Европы и меньше 150 для Украины), непременно вспоминаю тупое плешивое чмо в 2007 году на трибуне в Мюнхене и его публично озвученные эротические фантазии об энергетическом оружии, энергетической сверхдержаве и конце эры дешёвых углеводородов

И вдруг через несколько лет после этого вообразившие себя крутыми бизнесменами и экономистами клептократы-гебнюки сделали невероятное открытие - что у трубы два конца.
И в связи с этим - что к трубе привязан не только покупатель, но и продавец.

В результате имперское "национальное достояние" не просто вшестеро грохнулось по капитализации и не просто снижает цены всем своим покупателям, но и умильно виляет хвостиком перед Нафтогазом, чтобы тот не переключился полностью на реверсные поставки.

Знаете, что самое смешное?
Что московиты в массе искренне продолжают считать своё плешивое чмо великим правителем.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 26.10.2015, 13:48   #10
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Goldman Sachs прогнозує різкий обвал цін на нафту

Ціни на сиру нафту можуть різко впасти через зниження попиту з боку нафтопереробників.

До різкого зниження цін може призвести брак місця в сховищах нафтопродуктів, пише New York Times з посиланням на аналітиків інвестбанку Goldman Sachs.

Як повідомляє видання, запаси нафтопродуктів США і Європи та обсяги переробки сирої нафти наразі близькі до історичного максимуму, тоді як вільного місця в сховищах залишилося мало.
Ситуація ускладнюється скромними темпами зростання попиту на нафтопродукти і збільшенням їх постачання зі Сходу.

"Те, що відбувається, нагадує події 1998 і 2009 років, коли сховища нафтопродуктів переповнилися, і ціни на сиру нафту різко впали", — попереджають експерти.

У звіті також підкреслюється, що обсяги світового видобутку нафти зараз істотно перевищують світовий попит на неї і навряд чи прийдуть до рівноваги в 2016 році.

Нагадаємо, раніше в Центробанку РФ повідомили, що в песимістичний сценарій розвитку економіки Росії закладена можливість падіння цін на нафту "дуже нижче" 40 дол. за барель.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2015, 12:27   #11
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Цены на нефть вновь обвалились: Brent торгуется по $47 за баррель

В ходе торгов на Интерконтинентальной бирже во вторник, 27 октября, цены на нефть снижаются на фоне переизбытка предложения. Стоимость Brent держится у отметки $47 за баррель.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на УНИАН.

Так, стоимость фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent упала на 0,977%, до 47,08 доллара за баррель.

Цена на нефть марки WTI снизилась на 1,453%, до 43,35 доллара за баррель.

Кроме того, на рынок оказывает давление ожидание статданных по запасам топлива в США от Министерства энергетики страны в среду, 28 октября.
Аналитики прогнозируют очередное увеличение запасов.

Участники рынка также ожидают результатов очередного заседания ФРС США 28 октября.
Федрезерв озвучит свое решение по базовой ставке.
Вероятно, регулятор сохранит ее на минимальной отметке.
Ставка ФРС держится на уровне 0-0,25% с декабря 2008 года.

При этом повышение ставки в последний раз было сделано 29 июня 2006 года.
На протяжении 2007-2008 годов Федрезерв постепенно понижал ставку до тех пор, пока она не достигла минимума.

Источник: http://censor.net.ua/n357967
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 28.10.2015, 11:33   #12
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

У Росії різко обвалився рубль

У середу, 28 жовтня, у Росії стрімко падає рубль

Зокрема, офіційний курс долара від Центробанку РФ зріс на один рубль – до 63,50, повідомляє " TCH.ua".

Водночас євро додав у ціні 1,2 рубля і зафіксувався на рівні 70,21.

Це є наслідком підвищення цін на валюту на Московській біржі, де під час учорашніх торгів долар і євро подорожчали майже на два рублі.

Блискавично відреагували й банки, які на сьогодні виставили курси у своїх обмінниках, що на півтора-два рублі вищі за вчорашні показники: долар – 63,24/66,23 рубля, євро – 69,66/72,79.

Причиною відновлення падіння рубля називають зниження вартості нафти на світовому ринку. Водночас на рубль та загалом на економіку РФ негативно впливають санкції, введені Заходом через агресію проти України, та постійний відтік капіталу з РФ.

На 2,19% вчора впав основний російський біржовий індекс РТС – до 839,26 пункта.

Активне падіння РТС почалося 2011 року, тоді він був удвічі більшим, ніж сьогодні.
Мінімальний показник цього індексу був торік у грудні під час рекордного обвалу рубля – 578 пунктів.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 28.10.2015, 14:09   #13
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

ФСБ затримала чоловіка, який сховав у Держдумі вибухівку - активіст

На території Держдуми РФ затримали чоловіка, який нібито сховав у колекторі вибуховий пристрій.

Про це у своєму twitter написав заступник голови Громадської спостережної комісії Москви Павло П'ятницький.

"Співробітники ФСБ затримали на території Думи невідомого. Проник через колектор. У колекторі шукають зараз вибуховий пристрій.

Передбачалося, що це навчальна тривога.
Однак реакція співробітників ФСО, які забезпечують контроль за входом у будівлю, інша.
Усі напружені"
, - написав П'ятницький.

Активіст зазначив, що чоловіка затримали оперативно і жорстко.

"За непідтвердженою інформацією, вибуховий пристрій у колекторі виявлено. Викликані сапери. Навколо Думи посилено пости ФСО", - написав пізніше П'ятницький.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 28.10.2015, 14:47   #14
Українець!
 Аватар для tyran_1
IP:
Сообщений: 8,088
"Спасибок": 9,807
Очки репутации: 21,207
Мнения: 3319
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от @Гайдамака Посмотреть сообщение
вибуховий пристрій у колекторі виявлено
а що, гарний привід пуйлу добрати відсотки, щоб зрівнятись зі своїми кумирами. Та й склад думи підправити за необхідності. Многоходовочка...
___________
... Наймогутніша зброя украінців - це іхня мова... В. Шкляр
Людину, що краде у свого народу, необхідно позбавляти національності
tyran_1 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.10.2015, 14:46   #15
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,757
"Спасибок": 2,012
Очки репутации: 0
Мнения: 3701
Доп. информация
По умолчанию

Россия обвинила Китай в подмыве своих берегов
29 октября 2015

Ученый из РФ предложил создать трансграничную комиссию, посвященную ситуации вокруг крупнейшего на Дальнем Востоке озера.

Китай, изменив направление реки Сунгачи, спровоцировал разлив крупнейшего на Дальнем Востоке озера Ханка.

Об этом заявил директор Биолого-почвенного института Дальневосточного отделения Российской академии наук (ДВО РАН) академик Юрий Журавлев в ходе международного экофорума "Природа без границ", передает РИА Новости.

Озеро затопило окружающие его низменности, размыло дороги и прервало транспортное сообщение. Эксперты предлагают построить канал, который позволит восстановить естественный порядок.
В качестве причины разливов российский ученый назвал действия китайской стороны.

"Вскрылась трансграничная проблема: Ханка, возможно, переполняется потому, что на китайской стороне сменили направление движения реки Сунгачи.
Если она раньше сбрасывала воды севернее Лесозаводска, то теперь значительная часть сбрасывается в Приханкайскую долину, оттуда - в Ханку.
Никто на данный момент не знает точной цифры этих сбросов"
, - пояснил Журавлев.

Ученый предложил создать специальную трансграничную комиссию, посвященную ситуации вокруг крупнейшего на Дальнем Востоке озера.
По мнению эксперта, в настоящее время за озером Ханка не проводится системного наблюдения, в связи с чем невозможно надежно отслеживать и прогнозировать развитие событий в его районе.

"Мы пытаемся создать блиц-программу, по которой получим максимум информации по Ханке и сможем предложить эффективное решение проблемы.
На форуме мы планируем создать трансграничную комиссию по этому вопросу, чтобы мы знали вклад каждой страны в этот катастрофический процесс",
- добавил Журавлев.

Губернатор Приморского края Владимир Миклушевский поддержал инициативу ученых, заявив о необходимости совместной работы "по решению проблемы повышения уровня воды".

Озеро Ханка является самым крупным пресноводным водоемом в Дальневосточном федеральном округе.
Его площадь превышает 4 тыс. квадратных километров. Водоем находится на границе Приморского края и китайской провинции Хейлунцзян.
В акватории озера обитает более 70 видов рыб, некоторые из которых занесены в Красную книгу России.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
путін капут

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Життя в Російській Імперії Igor_qwe Исторический форум 54 07.05.2021 19:12
Як тільки росіяни відкриють, що українці - то інший народ, закінчиться і імперія лесана Исторический форум 2 26.08.2020 07:16
Українська мова і українська ідентичність це бомби під "Русский Мир" и "Историческую Россию". лесана Исторический форум 7 28.06.2020 14:09


Часовой пояс GMT +3, время: 08:57.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021