Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Регистрация Правила Новые сообщения Идея Группы Вопросы Админ. FAQ
КИЕВ КАРТА ПОГОДА ССЫЛКИ ИСТОРИЯ ТУРИСТУ ОБЪЯВЛЕНИЯ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Политический форум > Политика Украины и России

Україна не Росія

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 24.11.2015, 20:01   #31
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Українці розробили безпілотник-неведимку

Центр безпілотної авіації НАУ розробив безпілотник із спеціальних композиційних матеріалів, що витримують великі навантаження і розсіюють сигнали радарів.
Про це повідомляє видання Bublbe.com

Літальний апарат розроблений у Центрі безпілотної авіації Національного Авіаційного Університету. Він важить лише декілька кілограмів, його можна запускати без особливих технічних засобів.

Цей апарат можна використовувати як у мирних цілях, так і перетворити на набій найвищої точності влучення.
Вантажопідйомність "Гайдамаки" - 1,5 кг, що дозволить йому підвісити бойовий набій, і він стане дуже точним "камікадзе".

"Він націлюється за допомогою встановлених на ньому приладів розпізнавання об'єктів.
Він зроблений із спеціальних композиційних матеріалів, що витримують великі навантаження і розсіюють сигнали радарів; його неможливо засікти або ідентифікувати, а, отже, і знешкодити.

"Гайдамака" може літати як на надмалих висотах, так і на висоті до 3 тисяч метрів на відстань до 40 кілометрів. Зрозуміло, що апарат можна використовувати також як розвідника, адже в нього є система, що дозволяє повернути його на базу"
, - зазначив заступник директора ЦБА НАУ Михайло Фузік,.

Цей безпілотник зібрано з українських деталей, як і "Фурію".

Нагадаємо, цього місяця завершилося випробуваня нового безпілотного комплексу "Фурія".

Сообщение добавлено 24.11.2015 в 19:10.

Росія не зможе відповісти на відключення електрики в Криму — експерт

Росія не зможе відповісти на відключення електрики в Криму — експерт
Україна, не має значної вигоди від продажу електроенергії в Крим. Це швидше політичне рішення. Про це в коментарі Gazeta.ua заявила член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва.

"Наприкінці 2014 року Україна підписала два контракти з Росією на постачання електроенергії.
Умови цієї угоди повною мірою відсутні у відкритих джерелах.
Про те, що контракт прибутковий, каже лише міністр енергетики Демчишин.
З його слів, загальний прибуток з січня по жовтень цього року - близько 300 мільйонів гривень.
Угода з Росією укладена як купівлю-продаж, хоча по-суті постачання електрики виглядає як транзит. Бо купуємо в Росії, а продаємо в Крим"
, - зауважила Яковлєва.

Експерт запевнила, що Росія навряд чи зможе відповісти на перекриття енергоживлення в Крим відповідними санкціями, бо Україна убезпечила себе від них.

"Росія як країна-агресор може робити все що завгодно, не дотримуючись міжнародних правил. Але в деякій мірі ми її таки обеззброїли. Якщо вона відмовить у поставці електрики на нашу територію — це не надто вплине на українське населення. Бо закуповуємо в Росії не значну частину. Якщо раптом не продасть вугілля, встигнемо закупити його в Африці. Запас на складах 2,2 млн тонн вугілля дозволяє це зробити. Минулого року ми такого запасу не мали. Тому віялові відключення нам цьогоріч не загрожують. Можемо збільшити навантаження на атомні електростанції", - наголошує експерт.

Яковлєва нагадала, що постачання електрики з України в Крим — єдина альтернатива для півострова на найближчі два роки.
Енергоміст, запланований Міненерго РФ, буде побудований не раніше 2017 року.

Нагадаємо, кримські татари погодились на запуск однієї лінії електропередач на півострів для потреб соціальної сфери.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх


Старый 03.12.2015, 22:24   #32
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Ракетоноститель с украинским двигателем успешно стартовал во Французской Гвиане. ВИДЕО

Утром 3 декабря, во Французской Гвиане, французская компания Arianespace запустили ракетоноситель Vega, который использует двигателю украинского производства.

Часть верхней - четвертой - ступени этой ракеты разработало днепропетровское конструкторское бюро "Южное", а завод "Южный машиностроительный завод" построил маршевый двигатель РД-843.
Ранее данный двигатель использовался в ракетах "Союз".

Ракета-носитель Vega вывела на околоземную орбиту зонд "Лиза Песфайндер", который будет проверять общую теорию относительности Альберта Эйнштейна и изучать законы космоса и физики.
Проводить исследования космический аппарат будет на расстоянии около 1,5 млн км от Земли.

___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.12.2015, 19:51   #33
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Ночью над Саур-Могилой вывесили флаг Украины
6 декабря 2015

В ночь на 6 декабря неизвестные вывесили флаг Украины над курганом Саур-Могила в Донецкой области, который находится на территории, подконтрольной боевикам.

Об этом сообщил военный журналист Роман Бочкала на своей странице в Фейсбуке.

"Сегодня ночью этот флаг был вывешен над Саур-Могилой, ставшей братской для десятков, если не сотен, украинских воинов.
Так местные патриоты напомнили оккупантам чья эта земля.
Так местные патриоты напомнили оккупантам, чья эта земля. Украинское знамя провисело до утра, пока террористы не заметили символику.
Они окружили местность и теперь пытаются разыскать тех, кто совершил этот смелый достойный поступок",
- написал журналист.

Он также добавил, что украинская армия "способна очистить родную землю от оккупантов" и, по его убеждению, это время обязательно придет.

"Украинские флаги будут над Донецком, Луганском и Симферополем", - подчеркнул журналист.

Напомним, Министерство внутренних дел Украины признало разгром украинских военных на Саур-Могиле летом 2014 года.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 07.12.2015, 21:57   #34
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

"Для фашистів дарма не пройшов досвід нашого будівництва й диктатура пролетаріату"

19 листопада 1935-го співробітники секретно-політичного відділу Київського обласного управління НКВС УСРР заарештовують Дмитра Заволоку. Уродженець Борисполя, - 27 січня 1906 року, він робив партійну кар'єру в Києві.
Із 1932-го працював партійним слідчим в Київській обласній контрольній комісії, був начальником відділу культури і пропаганди Ленінського районного партійного комітету м. Києва. А дружина – Ольга Петрівна – завідувала сектором ЦК ЛКСМУ.
Мешкали Заволоки на Пушкінській, 23.
В їхній квартирі під час обшуку енкаведисти вилучають щоденник Дмитра – два зшитки із особистими записами за 1929-1935 роки.
"Хотілося про багато дечого сказати своєму мертвому історику і, здається, єдиному другу, - пише Дмитро про свій щоденник 23 травня 1932-го. – Але все це "багато" застігається, тоне в одному. І це "одне" нехороше, не хотілося б за нього писати. Не знаю, але за останній час, про щоб я не хотів оповідати, щоб я не пригадував, якім би враженням не ділився, все воно впирається в одну точку. І ця "точка" це наше "сьогодня".

В записниках партієць ділиться своїми найпотаємнішими думками і ваганнями, іноді – відверто "крамольними". Перші сумніви у правильності дій Комуністичної партії в молодого партійця з'являються на початку 1930 років, і були пов'язані з примусовою колективізацією сільського господарства.
Згодом, невдоволення зростає, перетворюється на роздратування.
Він прямо звинувачує партійних "вождів", передовсім Йосифа Сталіна в "перекрученнях лінії партії", "продовольчих труднощах", "важкому положенні сільського господарства" в Україні 1932 року.
Час від часу в щоденнику Заволока описує факти голоду. Їх він бачив на власні очі під час відряджень в села Київської області, дізнається від знайомих, але найбільше від своєї матері, котра приїжджала в Київ, щоб купити хліба й прогодувати молодших братів і сестер. Спочатку до її розповідей ставиться скептично, мовляв, потрапила під вплив "ворожої агітації", переповідає усілякі куркульські "страхи". Утім, згодом, поїхавши в Бориспіль, жахнувся. Місто спорожніло, скрізь відчувався застій, що нагадувало місцевість після військових подій, великої епідемії або стихійного лиха.
Слідство у справі Дмитра Заволоки тривало неповних три місяці. Слідчі звинувачували його у веденні щоденника "контрреволюционного содержания" й "антисоветской правотроцкистской деятельности". Головним доказом слугує його щоденник. 8 грудня 1935 року Дмитро Заволока власноручно пише заяву на ім'я секретаря Київського міськкому КП(б)У Сапова та заступника начальника Київського обласного відділу НКВС УСРР Гришина.
У якій осуджує свої "антипартийные сомнения, мысли и настроения", а також просить вважати його не ворогом, а "солдатом революції".

Записи настільки вражали засудженням політики комуністичної партії на селі, що справу Дмитра Заволоки вирішено було слухати на закритому засіданні, а після винесення вироку, щоденники були спалені.
Збереглися тільки їхні копії. 14 лютого 1936 року Спецколегія Київського обласного суду засудила Дмитра Заволоку до 5 років позбавлення волі. Згодом його справу переглянула спецколегія Верховного суду Української РСР, скоригувавши вирок, - 10 років таборів з поразкою в правах на 5.
Покарання Дмитро Заволока відбував у Воркуттаборі, Комі АРСР. 1945-го виїхав у Ставропольський край, а наступного повернувся до Києва. Однак ненадовго, 1949-го "органи" знову заарештовують Дмитра за попередніми звинуваченнями, цього разу його висилають на поселення в Красноярський край.
В Київ повернувся із початком так зв. "відлиги" 1956-го, після неодноразових клопотань до партійних органів обидва вироки Дмитра Заволоки були скасовані, а кримінальна справа закрита за відсутністю складу злочину.
14 березня 1932 року
Загальне вражіння таке, немовби країна переживає тяжкий голод, або ж напередодні масового голоду. Хліба ніде не можна купити і по 2 карбованці за хунт, хоча є такі господарства, можливо, і не мало, які ухитрились заховати хліб і тепер його мають. Але теж споживають його по секрету, шоб і сусіди не бачили.

Настрій в населення і індівідуальника надзвичайно пригнічений.
Щось відчувається в настроях, в думках більш загрозливе, чим незадоволення. Незадоволення, коли людина голодує, переходить в іншу ступінь реагування.
Народ з сіл, з колгоспів повально тікає, перекочовує до міст, до заводів, новостроєк, шахт.
Гонить не бажання мати легкий хліб, а бажання позбутись загрози голоду і найти людське рівноправне життя.
19 березня 1932 року

Вчора ще приїхала мамаша. Але сьогодні лише з нею відверто розговорився.
Становище дома надзвичайно тяжке.
Вже декілька місяців зовсім у хаті відсутній хліб.
Живуть картоплею та картопляниками.
В дітей стало розвиваться гостре малокровіє і часто жаліються на головокружениє.
Хліб появляється в хаті лише тоді, коли мати приїжджає з Київа і привозить "гостинців".
Раніш, бувало, мати починає розповідати за свої справи і наводить факти голодування, недоїдань, я не вірив, не прислухався до цих розмов. Говорив: "Що ви, мамаша, підпали під ворожу агітацію і розказуєте різні куркульські "страхи". Розмову повертав на жарти і запевняв, що нічого страшного не може статись, держава і партія до цього не допустить. Але коли сьогодні вона мені знову про це почала говорити і в її голосі бронило ридання, у виразі обличчя спазми плачу, а на очах близчали сльози, я не міг не відчути того тяжкого, безпораднього стану, у якому живуть наші домашні.
22 квітня 1932 року

Майже цілий вечір розмовляли. Я і мати. Приїхала купувати хліб на "свята". Ніяк не можуть одвикнути од старих своїх традицій. Навіть цьогорічна скрута матеріяльна, майже голод, злиденно обмежене життя - і то не знищили бажання відзначити "свята". От де консервативна, фанатична традиційність. І на неї напевне хворіє переважна більшість селянства, коли не все за незначним виключенням.
Говорили багато, але ні жодної хорошої думки, події я не почув. Та і не розмова це була, а по суті оповідання матері про сьогочасне життя селянське і своє.
За весь революційній період ніколи ще мати не мала такий песімістичний, безпорадній настрій, як зараз. За її словами, ніколи ще так не страдали так люди, як зараз. Придушили селян, да так, що аж дальше нікуди. Що буде далі - хто його знає.
21 вересня 1932 року

Був у Борисполі, їздив по невеличкий персональній справі. Пробув всього там всього декілька годин, але й їх було досить, щоб побачити як різко перемінився Бориспіль.
Вулиці опустили, скрізь відчувається якийсь застій, що нагадує місцевість після військових подій, або великої епідемії, або стихійного лиха. Вулиці позаростали бур'янами, людей дуже мало видно.
Ті, що зустрічаються по дорозі, мають понурий пригнічений вигляд, майже всі обшарпані.
Погляди кидають на зустрічних ворожі, підозрілі і непривітні. Стараються ховатися від очей. Подвір'я запущені.
Велика кількість дворів зовсім зруйновані й виглядають пожарищами, але без чорних обгорілих стовпів. Частина напівзруйнованих.
21 травня 1933 року

За цей час, поки я не розгортав свого щоденника, трапилось надзвичайно багато видатних виняткових подій.
По-перше - в Німеччині стався фашистський переворот.
Соціал-демократів прогнали, комуністи розгромлені і загнані в підпілля.
У влади став Гітлер, який розгорнув шалений фашистський терор і свою фашистську диктатуру.
Форми цієї диктатури надзвичайно близько подібні на форми політичного керівництва нашої країни.
Так що й для фашистів дарма не пройшов досвід нашого будівництва й диктатура пролетаріату.

Автор: Ярослав ФАЙЗУЛІН

http://gazeta.ua/articles/history/_d...tariatu/662570
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 08.12.2015, 00:48   #35
Старожил
 Аватар для FAGOT TNMK
IP:
Сообщений: 1,493
"Спасибок": 2,182
Очки репутации: 0
Мнения: 4774
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайдамака Посмотреть сообщение
ас від часу в щоденнику Заволока описує факти голоду. Їх він бачив на власні очі під час відряджень в села Київської області, дізнається від знайомих, але найбільше від своєї матері, котра приїжджала в Київ, щоб купити хліба й прогодувати молодших братів і сестер. Спочатку до її розповідей ставиться скептично, мовляв, потрапила під вплив "ворожої агітації", переповідає усілякі куркульські "страхи". Утім, згодом, поїхавши в Бориспіль, жахнувся. Місто спорожніло, скрізь відчувався застій, що нагадувало місцевість після військових подій, великої епідемії або стихійного лиха.
ову фішку від кацапів чули? миші винні в голоді та самі селяни, бо хоали зерно, та після того як в снопи вязали-відмовлялись молотити, бо ждали поки наглядники поїдуть, тому миші все і зїли, яких завдяки такій "політиці" селян розвилося максимум на той час ...

п.с.навіть не смішно, чому тоді голодні люди не ловили тих мишей чи крис та не їли їх
? замість того щоб канібалізмом займатися ... адже мишей за словами "єкспертів" було тьма, навіть потяги миші зупиняли ... мабуть ця інфо призначалась виключно для вати
___________
Они за деньги комментируют новости, умышленно создают конфликты среди читателей и пытаются повернуть их мысль в нужное заказчику русло. Это - тролли.
FAGOT TNMK вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 20:43   #36
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

ЄС дозволив експорт українським молочникам

Європейська комісія дозволила 10 українським виробникам молочної продукції постачати продукцію на ринок ЄС.

Дозвіл почне діяти 10 січня 2016 року, повідомила на у Facebook заступник міністра аграрної політики і продовольства Владислава Рутицька.

"Для деяких наших підприємств відкрито експорт молока і молочних продуктів в ЄС. Вони зможуть експортувати свою продукцію вже з 10 січня. Отже, ми зробили ще один крок по диверсифікації поставок молочної продукції", - написала вона.

Зокрема, Єврокомісія схвалила експорт продукції компанії "Люстдорф", "Молочний дім", "Лакталіс - Миколаїв", "Гадячсир", Львівський холодокомбінат, "Менський сир", "Роменський молочний комбінат" та його філія у Недригайлові (Сумська область), "Золотоніський маслоробний комбінат" і філія Яготинського маслозаводу "Яготинське для дітей".

Раніше про те, що 10 українських виробників молочних продуктів виходить на ринок Євросоюзу, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Назви компаній не згадувалися.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 22:00   #37
Старожил
 Аватар для Антон ЖУРАВСКИЙ
IP:
Сообщений: 1,037
"Спасибок": 1,283
Очки репутации: 1,485
Мнения: 1203
Доп. информация
По умолчанию

Украина - не Россия, потому что Украина - это европейская страна, наследница христианской Киевской Руси, в которой ещё 900 лет назад была запрещена смертная казнь, в течение многих столетий действовало эффективное выборное городское самоуправление и была всеобщая грамотность населения.

"Россия" - это порождение и продолжение дикой, варварски жестокой азиатско-монгольской Орды, в которой человеческая личность ценилась ниже конского навоза.
Антон ЖУРАВСКИЙ вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 22:26   #38
Почетный легион
 Аватар для AlisaN
IP:
Сообщений: 9,515
"Спасибок": 1,853
Очки репутации: 15,230
Мнения: 491
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайдамака Посмотреть сообщение
ЄС дозволив експорт українським молочникам

Європейська комісія дозволила 10 українським виробникам молочної продукції постачати продукцію на ринок ЄС.

.
Оффтоп:
AlisaN вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 22:41   #39
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Не вопрос .
Однако, мадам, вам в постель или как ?
212.112.119.248 - Kyrgyzstan/Bishkek
^ 212.112.126.32


___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 22:59   #40
Почетный легион
 Аватар для AlisaN
IP:
Сообщений: 9,515
"Спасибок": 1,853
Очки репутации: 15,230
Мнения: 491
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайдамака Посмотреть сообщение
Не вопрос .
Однако, мадам, вам в постель или как ?
Оффтоп:
AlisaN вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 23:48   #41
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Мадам, вы хотите что бы я лично сам к вам его привёз ???
Но вы же не хотите в ЕС, у вас свой путлеровский то ли тюремный то ли таёжный союз
Вы уж как о определитесь с предпочтениями и вкусами.
Мне что то не хочется попасть под дебильный эрэфийский бульдозер, уничтожающий тоны продуктов.

___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.12.2015, 23:52   #42
Українець!
 Аватар для tyran_1
IP:
Сообщений: 8,089
"Спасибок": 9,807
Очки репутации: 21,207
Мнения: 3057
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гайдамака Посмотреть сообщение
Це також необхідно,
але, боюсь зараз інший тренд...
___________
... Наймогутніша зброя украінців - це іхня мова... В. Шкляр
Людину, що краде у свого народу, необхідно позбавляти національності
tyran_1 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.12.2015, 07:00   #43
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Воно то так, а прцювати не пробували? - це стосується ВСІХ.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.12.2015, 17:58   #44
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Запорізький 700-річний дуб доживає останні дні4На Запоріжжі поступово відмирає історичне дерево – дуб, під яким, за легендою, запорожці на чолі з кошовим отаманом Іваном Сірком писали свій знаменитий лист турецькому султанові.
З кожним днем зовнішній вигляд пам'ятки стає жахливішим.
Про це повідомив голова Всеукраїнської організації "Спас" Олександр Притула.

"Дуб усихає і руйнується з 90-х років. Ми провели чимало операцій по знищенню шкідників. Неодноразово зверталися до влади міста з проханням кронувати дерево – спиляти мертве гілля. Після цього краще б росла жива гілка.
Чиновники нас не почули – бояться відповідальності. На жаль, наша організація не має права самостійно вирішувати долю дуба, адже він є пам'яткою природи місцевого значення"
, - розповів Олександр Притула.

Навесні цього року в дерево вдарила блискавка – відірвало одну з найбільших гілляк, кажуть працівники кафе, що розташоване поряд . Відтоді стан дуба погіршується. Руйнує деревину дощова погода, тепер – ще й морози.

"Жива ще одна гілка, вона дає жолуді. За сім років ми виростили чимало дітей дуба – вони ростуть в 22 країнах світу і обласних центрах України як святиня. Дерево, як і людина: колись народжується, а колись помирає. Процес руйнації дуба від нас не залежить", - говорить Олександр Притула.

Наразі вже є проект пам'ятника "Запорізькому дубу", але допоки на дереві є жива гілка, встановлювати його ніхто не буде.

Дуб росте по вулиці Тараса Бульби — у північній частині Верхньої Хортиці, сучасного правобережного району Запоріжжя біля притоку річки Верхня Хортиця.
Вік дерева нараховує приблизно 600—700 років. Раніше обіймище його стовбура становило 6,32 метри, діаметр крони — 43 метри, а висота — 36 метрів.Сообщение добавлено 30.12.2015 в 17:17.

Ви всіх собак з'їли, по два раби вам роздали - переселенець про життя після окупації

Переселенцям з окупованих бойовиками територій найважче знайти житло, роботу та відновити бізнес. З початку конфлікту на Черкащину приїхало понад 12 тисяч людей. Як адаптуватися та з чого починати розповів Gazeta.ua бізнесмен з Луганська Олександр Шифрін.


Олександр ШИФРІН

Олександр переїхав у Черкаси торік у червні. Вибиралися разом з братом родинами. У селі Червона Слобода під Черкасами будують дім.

- Трапляється йде п'яний, бачить номери машини і питає що ми тут робимо. Іноді сваримося з ватниками, які за Путіна. Тут вже всі нас знають. Мовчу поки не починають прославляти Путіна.
Або говорити, що нормальні люди воюють і російських військ нема. Кажу - мене трохи в підвал не кинули, російські танками кордон переходили. І ви мені говорите щось? І вони не вірять - ти все придумав. Кажу подивлюся, коли російський світ сюди прийде і як ви будете співати.
Я вже звідси не піду. Дніпро мій останній рубіж, кістками ляжу. А що ви будете робити побачу, - говорить Олександр Шифрін.

У Луганську ви мали антикварний магазин та кілька ломбрадів. Що сталося з вашим бізнесом?
- Бізнес не продав.
З антикварного магазину те, що ми не встигли вивезти, хтось виніс. Ломбарди вдалося закрити і вивезти товар.
Мали ще тур-фірму. Її теж закрили. Вона була більше для душі більше. Ми їздили двічі у рік подорожувати.

А з квартирою що?
- Якби її продали, то спокійно добудували б будинок тут. А там квартири не купують. Наша до війни коштувала 30-35 тисяч доларів, то зараз 5-7 тисяч. Якби ціни піднялися, то продав би і перехрестився.

Коли зрозуміли, що треба виїжджати?
- 23 лютого 2014 року ми йшли класти квіти до пам'ятника Шевченку. Там вже стояли козачки. Міліціонери не втручалися, коли ті почали нас бити. Ми таки відбилися. Зрозумів тоді, що нас зливають, бо міліція не реагує. Потім мій знайомий загинув - Тимур Юлдашев.
Коли побачив, що відбувається, пішов у воєнкомат стати на облік. Воєнком знайомий сказав, що я прийшов один. Мене можуть подати у списки ненадійних. Потім ватники брали прикордонну частину. Вона біля нашого будинку. Російське телебачення показало, що то бомбили українські літаки. Ми почали збиратися на другий день.

Чому переїхали саме в Черкаси?
- У мене є друзі у Харкові, Києві, Львові. Звали до себе. Ми хотіли ні від кого не залежати. Брат служив у Черкасах. Сказав, що тут дуже гарне місто. Тому приїхали сюди. Речей брали на три місяці. Я сподівався, що все закінчиться раніше. Люди думали – Порошенка виберуть і все налагодиться. Коли побачили у вересні, що відбувається, то притягнули сюди всіх. Брат перевіз дітей і внуків. Нам сподобалося розташування, закохалися у місто, люди тут хороші. Ми квартиру знайшли. Я ніколи не думав, що так буду поважати гімн, так слухати українську мову. Раніше це не сприймав. Це цінність зараз. Я став гордий за країну, за народ.

Чи були після переїзду у Луганську?
- Ми першого вересня поїхали у Луганськ забрати машину брата і провідати батьків. Попали під обстріл. Друзі сказали, що у місті мене можуть зловити і закрити у підвал. Тому я ждав брата і дружину у Щасті. Брат з інфарктом повернувся. Ми в лікарню – там хлопців поранених везуть. Розумію, що не до нас. Я до лікаря – рятуйте, бо йому вже геть погано. Лікар допоміг. Тоді ми вирішили виїжджати зовсім.

І почали будувати дім?
- Так. Зараз знімаємо квартиру і будуємося. Довго шукали місце. Треба поруч школа, дитячий садок, лікарня. Дім будуємо зі зрубу. Це дешевше. Думаю, що в'їдемо в кінці наступного літа. Ділянку купили за 8,5 тисяч доларів. Дім обійдеться у тисяч 25. Мали збереження. Якби продали квартиру у Луганську, то було б простіше. Держава не допомагає. Але нам не треба безкоштовно. Дайте кредит під будинок по доступним відсоткам. Люди сюди приїжджають, коли знають що ми тут влаштувалися. Але половина поїхала назад, бо знімати житло дорого. Спершу дуже допоміг центр гостинності. Здається дрібниці – а нема кружки, молотка, ручки. Ми їхали всі у літньому. А коли кинулися – щось вивезти проблема з Луганська.

З чого живете зараз?
- Друг запропонував відкрити представництво своєї фірми по організації концертів у місті.
Маємо свій офіс. Привозили Большого, ТіК, Скрябін. Багато прибутку це не давало, але нам вистачало. Ще тоді будуватися не планували.
Думав відкрити тур-агенство. Але для цього треба, щоб тебе знали. Хто прийде до якогось переселенця і дасть гроші? Треба років три-п'ять, а то й більше. Ми почали займатися антикваріатом. Думаю, що з часом відкриємо магазинчик.
Грошей треба небагато – оренда, меблі, комп'ютери. Товар у нас є. Продаємо в основному через інтернет. Дружина сайтом займається. Познайомилися із місцевими антикварами.
Думаємо відкрити алею антикварів і художників. Такі у багатьох містах є.

Разом з вами переїхали не лише родичі, а й друзі. Хтось лишився у Луганську?
- У мене дуже багато друзів у Луганську. Коли думають виїжджати, дзвонять. Є такі, що питають – а як ти там на російській говориш? Я їм і до цього казав – поїдьте по країні, тут все не так як по телевізору показують. Є такі, що мене підтримують тихо на кухні. Там по іншому небезпечно. Друг і кум перестали зі мною спілкуватися, коли переїхав сюди. Сказали, що я фашист, допомагаю Нацгвардії. Один друг тут жив рік. Повернувся у Луганськ, бо там мама старенька. У нього заробіток з'явився. Каже, що противно там жити, на вулицю старається ходити менше. Живе з того, що акумулятори ремонтує. Ще друг є – у нього батько сліпий, мама інвалід. Питає як тут – кажу як є: спершу допомога була, дотації якісь давали на житло. Тоді це все померло. Таке враження, що кажуть – їдьте назад. Але ми не можемо повернутися туди. Якщо поїду, то мене кинуть у підвал. Переживаю не за своє здоров'я чи життя. Родичів будуть мучити – продавайте все і давайте гроші за нього.
Там лишилися теща і тесть. За них переживаємо. Перевезти не можемо, бо не хочуть. Вони вже старенькі.

Якось допомагаєте тим, хто тільки переїхав?
- Працює сарафанне радіо. Спершу переїхали всі мої знайомі сюди. Тоді почали їхати знайомі знайомих. Зустрічаю, показую що треба. Хтось просить квартиру знайти. Половина незареєстрованих живуть. Бояться. Нам у паспорті поставили тимчасово черкаську прописку. Поїхала дружина у Луганськ, а ополченці – а що ти з Черкас тут робиш. Починаєш пояснювати. Ставляться з підозрою як НКВД. Можуть затримати. Потім тут перестали ставити такі штампи. Тепер дають просто довідку.
У Луганську, щоб люди не виїжджали, пускали чутки, що всіх переселенців-чоловіків забирають у армію. Друзі дзвонили питали чи правда. Лякали, щоб не їхали сюди. А ми коли приїхали, то самі з братом пішли у військкомат.

Як адаптувалися тут? Що найважче було?
- Приїхав з дружиною, брат з родиною. Їх дев'ятеро. Спершу всі разом жили у трикімнатній квартирі. Зараз ми з дружиною знімаємо однокімнатну. Один з племінників з родиною переїхав недавно. Прожили у окупації цілий рік. Дивилися за нашим житлом. Працює зараз в ІТ-компанії. Сам квартиру знімає. Ми займаємося антикваріантом. Середній заробіток у Луганську в людей був від трьох тисяч. Приїхав сюди – тут за півтори працюють.
Пішов на курси української мови. Два тижні походив, а тоді щось вони притихли. Захотілося навчитися говорити, бо так розумію.
Буває хтось з місцевих каже – це ви винні, що війна. Я своєї вини не применшую. Але в нас справді були лише російські канали. Почав мислити про це після першого Майдану. У другому брав участь. Жінка питала чого мені не хватає, що їду. Відчував, що все неправильно і щось треба міняти в країні. Тут розказуєш людям про війну, а вони думають, що це десь далеко і в них не буде.


Коли Донбас стане українським, хочете повернутися?
- Могилки рідних там. А жити хочу тут. Хоча тут важче, заробляю менше. Всі, хто залишився там за день не зміняться. Я не знаю як з цими людьми спілкуватися.
Треба зробити блокаду і не пускати контрабанду. Поки кордони не будуть під українським контролем. І треба провести розслідування – хто, що робив. Вони мають відповісти.
Якщо все безкарно пройде, то це багаття буде роздуватися. Школярів вчать – там фашисти.
Діти другої інформації не отримують. Внуки товаришу кажуть, що тут фашисти. Бензину нема, їжі нема, грошей нема, а сюди їхати не хочуть.
Кажуть – ви всіх собак з'їли, по два раби вам роздали. І ти їм нічого не поясниш. Вата. Зброї на руках дуже багато. Треба було раніше жорстко міняти Єфремових, Ахметових на Москаля.
Коли туди зайде українська армія, то треба три-п'ять років, щоб навести порядок.

Автор: Ірина ПАТЛАТЮК
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 31.12.2015, 11:09   #45
Старожил
 Аватар для Гайдамака
IP:
Сообщений: 1,754
"Спасибок": 2,011
Очки репутации: 0
Мнения: 1935
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Скуратівський розповів, що заважатиме українцям долати кризу

Наступного року Україна долатиме кризу з подальшим тиском з боку Кремля. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав культуролог Вадим Скуратівський.

"Україна перебуває у жорсткій кризі. А така вже триває кілька сотень років.
Час від часу вона стає ще більшою. І ми якимось чином, з великими зусиллями, але принаймні хоча б частково подолали кризу цього року.
Входимо у 2016-ий з надією що трохи цієї кризи поменшає"
, - сказав він.

Водночас експерт вважає: життя країни залежатиме від того, "що витворять у Москві".

"Відверто кажучи, я дивлюся доволі песимістично на можливості національної історії. Бо вона значною мірою залежить від того, що витворять десь на вулиці Фрунзе чи на Луб'янці у Москві.
Ми дуже залежимо від страшної ексцентрики (загострено-комедійний прийом зображення дійсності — ред.) сусідньої країни.
Але для того, щоб її подолати, треба побороти і власну. Маю надію, що наступного року так чи інакше ми її подолаємо"
, - сказав він.

"Найголовніше зараз для українців, щоб у парламенті була розумна експертиза того, що діється в країні.
Може комусь це не сподобається, але я довіряю експертам з уряду добродія Яценюка.
І не дуже довіряю експертизі з боку депутатів нашого парламенту.
Маю надію, що наступного року національна історія якимось чином розбереться з цією самою ексцентрикою. Яку я навіть назвав би не ідіотською, а зловісно ідіотською"
, - резюмував Скуратівський.
___________
"Не мають права нащадки зайд ображати мою Націю"
Гайдамака вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Росіяни пропонують українцям підзаробити в інтернеті. Попрацювати проти україни на форумах. лесана Политика Украины 124 25.08.2013 09:37
Українець зобов'язаний знати тільки українську мову justvis Основной 238 20.10.2011 22:10
Українська Академія державного управління при Президентові України - державний ВУЗ Oktolom Высшее образование - ВУЗ, ВНЗ 3 03.06.2011 10:48
Свідомих Українців принижують, та блокують їм доступ до цивільних УКРАЇНСЬКИХ груп. Ганьба!!! kazanova Теревені 41 27.02.2011 16:02
Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ України Oktolom Высшее образование - ВУЗ, ВНЗ 0 04.09.2007 07:56


Часовой пояс GMT +3, время: 03:57.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2019