Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Як тебе не любити, Києве мій... > Справочная Киева > Справка > Районы Киева

Русанівка: камо грядеши?

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.07.2007, 15:49   #1
Приписанный
 Аватар для Oktolom
IP:
Сообщений: 413
"Спасибок": 80
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Русанівка: камо грядеши?

Русанівка: камо грядеши?


Урочище Русанівка на лівому березі Дніпра навпроти Києва відоме з давніх часів як володіння київських монастирів. На думку деяких істориків, воно отримало свою назву за прізвищем Сави Русановича, який у ХVI столітті володів сусідніми землями. Від наступних століть відомі село Русанів, Русанівське озеро, затока та рукав Дніпра. 1906 року для колії мототрамваю до Броварів через Русанівську затоку був збудований двопролітний металевий міст, підірваний 1941 року при відступі Червоної армії з Києва
Півтора роки тому жителі київського мікрорайону Русанівка, незалежно від політичних уподобань, мали святковий настрій. Не тільки тому, що тоді щойно розпочав роботу “помаранчевий” уряд і не тому, що насувалася весна. Під тиском громадськості саме тоді, у лютому 2005 року, Київрадою був призупинений “дерибан” землі у місті й навколо нього та будівництва об‘єктів, які споруджувалися незаконно. Ці рішення безпосередньо стосувалися і Русанівки.

Коротка інформаційна довідка. Урочище Русанівка на лівому березі Дніпра навпроти Києва відоме з давніх часів як володіння київських монастирів. На думку деяких істориків, воно отримало свою назву за прізвищем Сави Русановича, який у ХVI столітті володів сусідніми землями. Від наступних століть відомі село Русанів, Русанівське озеро, затока та рукав Дніпра. 1906 року для колії мототрамваю до Броварів через Русанівську затоку був збудований двопролітний металевий міст, підірваний 1941 року при відступі Червоної армії з Києва.

Тривалий час зазначена територія була майже незаселеною. А 1961 року у цій місцевості між Микільською Слободкою та Березняками розпочалися роботи зі створення взірцевого житлового масиву. Оригінальний проект комплексної забудови розробили архітектори Кульчицький, Ладний, Пестряков та інженери Штекель і Коваль.

На краю Русанівської затоки був намитий острів, який піднімається над рівнем води на 3-5 метрів. Від лівого берега острів був відокремлений проточним обвідним каналом довжиною 2 тисячі 700 метрів, глибиною 3-4 метри і 40 метрів завширшки. У південній частині каналу були встановлені 15 фонтанів із підсвічуванням.

Через канал були зведені три автомобільні та два пішохідні мости. Упродовж наступних 13 років штучний піщаний острів був забудований дев’яти- та шістнадцятиповерховими багатосекційними житловими будинками загальною площею 600 тисяч квадратних метрів. Поперек острова проклали бульвар Олексія Давидова, перпендикулярно до нього – Русанівський бульвар, з боку Дніпра – Русанівську набережну, а вздовж берегу каналу – вулицю Ентузіастів. Основна забудова масиву завершилася 1974 року.

Як говорила автору цих рядків найстарший, здається, член Комісії з найменування вулиць Київської міської ради Лідія Пономаренко, Русанівка є не тільки зручним для життя масивом, а і визначною пам‘яткою української архітектури другої половини ХХ століття. Вона наголосила: “Цей проект цікавий тим, що тут запланована була відразу вся система: житлові будинки, обслуговування в перукарнях, магазини, дитячі садочки і зелень... Цей масив – це вже історична пам’ятка, треба поставити питання до товариства охорони пам’яток і до управління культури, щоб його зберегти повністю”.Сказане можна доповнити тим, що київська Русанівка була запланована і побудована як комплекс, зручний для життя людини, у час на межі хрущовської відлиги і першого періоду брежнєвського правління, коли здійснювалися непослідовнСергій ГРАБОВСЬКИЙ, заступник головного редактора журналу “Сучасність” – спеціально для і спроби соціально-економічних реформ. Тут було справді майже все: два кінотеатри, школи, дитсадки, музична школа, готель, купа приміщень для дитячих гуртків, дві поліклініки, художній салон, книгарня, і, головне, пляжна і зелена зони.

На Русанівці селився, головним чином, радянський середній клас: якщо тут давали квартири робітникам, то насамперед еліті з підприємств ВПК, було багато кооперативних будинків, кілька з них заселилися членами творчих спілок. Одне слово, свого часу це був диво-масив.

Народний архітектор України Вадим Ладний, один із керівників авторського колективу проекту Русанівки, а ще автор таких знаних у Києві споруд, як Річковий вокзал і приміщення академічного відділення гуманітарних наук на Грушевського, 4, планував на масиві й деякі інші споруди – наприклад, концертний зал та плавальний басейн. Але брежнєвська влада у 1970-х роках, коли до цих об‘єктів дійшла черга, вже більше дбала про перемогу у В‘єтнамі, Ефіопії та Афганістані, ніж про життя своїх підданих. Тому грошей на добудову масиву не знайшлося.

І от на початку 2000-х на Русанівці знову почалося житлове будівництво. Але, на думку значної частини жителів масиву, краще б воно не починалося. Адже під загрозою опинилася сама концепція Русанівки, оскільки забудова була розрахована на те, що між житловими будинками існують великі зелені простори, де розташовані дитячі садки, корти, стадіони, інші приміщення.

І от ці простори намірилися забудувати новими 23-поверховими вежами, що неминуче призвело б до руйнування житлового середовища. А на набережній, на місці парку, націлилися було звести черговий розважальний центр та кілька висотних будинків, що унеможливило б користування пляжами для мешканців мікрорайону. І, звичайно, рішення з ущільнення забудови Русанівки ухвалювались міською владою справді без жодного обговорення з цими мешканцями мікрорайону, не зважаючи на генеральний план забудови і на авторські права архітекторів-творців масиву.

Для того, щоб зрозуміти технологію новітніх забудовників, візьмемо яскравий приклад, що належить до зламу 2004-2005 років. Дніпропетровський концерн “Екоп” у ті роки розпочав роботи на ділянці площею в третину гектара за адресою Русанівська набережна 10б. Це був внутрішній двір п‘яти 9-поверових будинків, дитячого садочка, дитячої поліклініки. А в документах, на підставі яких був одержаний дозвіл на будівництво, “забули” вказати споруду колишнього овочевого магазину, де розташувався молільний будинок однієї із протестантських Церков. Так само “забули” і про численні приватні гаражі, які виявилися розташованими на самому будівельному майданчику.

Але не забув концерн через пресу роздзвонити про “блага”, які, начебто, несе побудова 23-поверхової дому “тубільцям”. Мовляв, буде вам магазин дієтичних продуктів і перукарня, будуть відремонтовані пішохідні і під‘їздні шляхи, буде обладнаний дитячий майданчик і (о диво!) для “аборигенів” установлять столики та лави. А ще на місці вирубаних “26 старих дерев” посадять нові на суму 2832,16 грн.

Тільки вилетіло з голів “екопівців”, що потрібно вказати висоту запроектованого будинку – 91 метр. Отже, на думку незалежних експертів, йшлося тут про висотний будинок класу А (73,5-100м). Це означало потребу у спорудженні кругових під‘їздів до нього шириною від шести метрів для важких (43 тони) пожежних машин з усіх боків, тобто через територію дворів житлових будинків, дитячого садку, і єдиної на три мікрорайони дитячої поліклініки. А заплановані підземний паркінг і гостьова автостоянка в середині кварталу щільної багатоповерхової житлової забудови та поблизу трьох двох дитячих установ мали призвести до відчутного забруднення атмосферного повітря.

Іншими словами, користуватися дитячою поліклінікою стало б шкідливо для здоров‘я і небезпечно для життя. Що ж стосується “старих дерев” (тобто тих, які дбайливо вирощувалися мешканцями Русанівки впродовж 30 років; власне, дуб віком 300 чи 500 років за такою логікою – також “старе” дерево, яке підлягає вилученню), то “компенсація” за це була забарвлена у відверто знущальні кольори: як говорилося у забудовчому документі, “знесенню підлягає 26 дерев (клен сріблястий - 5 од., тополя канадська - 2 од., тополя пірамідальна - 18 од., каштан кінський – 1 од.), 8 чагарників бузку та газон звичайний площею 1000 кв.м. ... Дендропланом передбачено: ...у зв‘язку з відсутністю площі для озеленення прилеглої території замовником буде проведено додаткове озеленення за іншими адресами”.

Подібні “компенсації” за зруйновані зелені зони, як виглядає з публікацій “КИЯН”, були популярні повсюдно, власне, вони і досі в ходу.

А на додачу, за висновками незалежних експертів, у разі здійснення проекту всі п‘ять житлових будинків, дитячий садочок та дитяча поліклініка мали потрапити у зону т. зв. “аеродинамічної тіні”. Це значить, що аеродинамічна тінь від “висотки” перекрила б витяжно-вентиляційну систему на даху 9-поверхівок та дитячих установ, що приведе до колапсу всю систему життя в цих будівлях.

Так що підстави радіти півтора роки тому у жителів Русанівки були. Хоча все одно на місці, де архітектор Вадим Ладний планував концертний зал, на розі Русанівського бульвару та бульвару Давидова, вже була збудована 23-поверхова вежа з червоної цегли, яка ніяк не вписується в авторський проект й абсолютно “випадає” з загальної композиції масиву.

Але добре, що вдалося було зупинити проект концерну “Екоп”, як і проекти “Київміськбуду”, що хотів на місці стадіону у центрі масиву звести три висотні вежі, і проект спорудження на місці парку, розташованого на березі Дніпровської протоки, розважального центру, що належав би, як подейкують, Яну Табачнику.

Хоча, звичайно, ніхто, очевидно, не був проти оновлення масиву. Адже ще на початку 2000-го року, якраз при початку нової хвилі будівельного буму, сам архітектор Ладний розробив проект реконструкції Русанівки. Проект, який би додав кількасот нових квартир без побудови нових будинків, - шляхом додавання на вже існуючі споруди одного поверху, відтак “м’який” для довкілля, без перевантаження комунікацій, схвально сприйнятий громадськістю, результати якого виявилися б не надто дорогими для середнього киянина.

Але цей проект поклали “під сукно”.

Схоже, назавжди.

Часи змінилися. І не на краще. На багатьох “заморожених” було об‘єктах Києва, законність спорудження яких залишається під сумнівом, відновилися роботи. І от тепер жителі Русанівки чекають: а чи знову за адресою Русанівська набережна, 10б відновиться будівництво “висотки”? Тим більше, що дитяча поліклініка вже переїхала в інше приміщення, а металевий паркан, яким обнесений недовиритий котлован, залишився на місці.

А ще ж можна взяти й приватизувати пляж під приводом чи то “поліпшення якості піску” чи то “встановлення кабінок для перевдягання”. Нарешті, замість капітального ремонту стадіону можна перетворити його на котлован для чергових будинків. І на місці дитячих майданчиків “увіткнути” щось цілком реально – якщо, звісно, дуже постаратися.

Тим більше, що тепер і порядки у столиці інші, і охочих переселитися до неї у почтах новітніх “крутеликів” вистачатиме...

Камо грядеши, Русанівка?
Oktolom вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 04.08.2007, 22:51   #2
Casp3r.OK
Гость
 Аватар для Casp3r.OK
IP:
Сообщений: n/a
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Ответ: Русанівка: камо грядеши?

Ну вот почитал я про свой райончик и узнал некоторые интерестные детали из прошлого, зато про настоящее знаю не по наслышке.
Во-первых, я только за этой "варваской"(как её называют бабушки) застройки по адресу Русановский бул-р 10 б. если кто невидел что там находиться, то и не смотрите....На фоне одного из самых прекрасных районов Киева это место выглядит как бомжатня, старый разломаный приём стеклотары, столики где собирались поиграть алкашня в карты и домино.....короче ГОНИВО!!!!!, Правда согласен, свечей туда ненужно "втыкать", а вот небольшой жилой домик там бы непомешал.
Во-вторых, набережная тоже пришла в убогое состояние, если б кто-то начал все наши пляжи облагораживать и улутшать - думаю вся молодёж Русановки была бы только ЗА. Готов даже заплатить какое-нибудь лаве за вход на него. ГЛАВНОЕ, чтоб на нашей косе(набережной) не начали строить дома и всякие там развлекательные центры!!!!! Гониво это будет, да и зачем портить вообще такую природу!!! ВЕДЬ НЕ ЗРЯ РУСАНОВКА ОДИН ИЗ САМЫХ ДОРОГИХ ПО ЖИЛЬЮ РАЙОНОВ, А ЕЩЁ НАЗЫВАЮТ ЕЁ ИЗ-ЗА МЕСТА РАСПОЛОЖЕНИЯ (осторов) КИЕВСКОЙ ВЕНЕЦИЕЙ!!!!!!!!!
 

Ответить с цитированием Вверх
Старый 08.03.2008, 22:46   #3
Турист
 Аватар для BENLADEN
IP:
Сообщений: 1
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Ответ: Русанівка: камо грядеши?

Цитата:
столики где собирались поиграть алкашня в карты и домино
Начнем с того, что никакая алкашня там в домино и карты не играла, там собирались исключительно шахматисты.
Без расширения дорог там никакой дом не построищь, а расширить их можно только за счет зеленых зон, близ лежащих домов, к тому же они хотели устроить там огромный подземный паркинг, который доходил бы фундаментов соседних домов, что повлекло бы их разрушения.
http://www.rusanovka.narod.ru/
BENLADEN вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 13.06.2009, 01:41   #4
Новичок
 Аватар для energen
IP:
Сообщений: 17
"Спасибок": 25
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Русанівка: камо грядеши?

Русановка, по-моему, самый милый и уютный р-н
energen вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 22.04.2010, 01:01   #5
Приписанный
 Аватар для S.T.O.R.M
IP:
Сообщений: 48
"Спасибок": 61
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Русанівка: камо грядеши?

Рэспект Русановке! Часто там тусуюсь)
S.T.O.R.M вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 3 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 12.06.2010, 09:49   #6
Житель
 Аватар для Code_Warrior
IP:
Сообщений: 123
"Спасибок": 110
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Русанівка: камо грядеши?

Руссановка - Ъ! Очень часто там гуляю - тихо, спокойно, опять же канал рядом - можно рыбачить.
___________
Чем больше я узнаю людей, тем больше мне нравятся серверы...
Code_Warrior вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.10.2010, 21:18   #7
Турист
 Аватар для ищу_квартиру
IP:
Сообщений: 2
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Русанівка: камо грядеши?

товарищи, может подскажете какую то инфу
я ищу в аренду однокомнатную квартиру на русановке до 2800 грн в месяц
066 33 55 814
ищу_квартиру вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 08.06.2011, 00:23   #8
Турист
 Аватар для m4dd0g
IP:
Сообщений: 1
"Спасибок": 0
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию Re: Русанівка: камо грядеши?

Жители Русановки, ежели есть необходимость, приходите к нам в круглосуточную АПТЕКА 24/7 по ул. Энтузиастов, 25.

Пожалуй, у нас самые лучшие цены во всём районе.
Лень идти, звоните - 295-29-02. (:


А вообще, с Русановкой познакомился, можно сказать, именно тогда, когда аптека и открывалась.
Райончик сразу полюбилмся... тихий, спокойный, зелёный.
m4dd0g вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 03.11.2012, 12:08   #9
Приписанный
 Аватар для Steeler1889
IP:
Сообщений: 79
"Спасибок": 131
Очки репутации: 42,834
Мнения:
Доп. информация
По умолчанию

Несколько фото конца 50 и и период 60-69гг.
Миниатюры
Русанівка: камо грядеши?-1960_48.jpg  Русанівка: камо грядеши?-14240321.jpg  Русанівка: камо грядеши?-185211.jpg  Русанівка: камо грядеши?-1318288960.jpg  

Русанівка: камо грядеши?-1318288976.jpg  Русанівка: камо грядеши?-1318288989.jpg  Русанівка: камо грядеши?-1318288995.jpg  Русанівка: камо грядеши?-1318288996.jpg  

Русанівка: камо грядеши?-most.jpg  Русанівка: камо грядеши?-rusanovka19.jpg  Русанівка: камо грядеши?-rusanovka-retro-19.jpg  
Steeler1889 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.


Часовой пояс GMT +3, время: 03:31.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021