Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Як тебе не любити, Києве мій... > Справочная Киева > Справка > Районы Киева

Пригороди Правобережжя. Чорнобиль

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 25.06.2007, 09:47   #1
Новичок
 Аватар для Киевлянин
IP:
Сообщений: 321
"Спасибок": 43
Очки репутации: 0
Мнения:
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Пригороди Правобережжя. Чорнобиль

Пригороди Правобережжя. Чорнобиль


Пригороди Правобережжя.

На превеликий жаль, але мусимо починати з Чорнобиля.

Чорнобиль - одне з найдавніших міст Придніпров'я, розташовано на правому березі р. Прип'ять, при впадінні її притоки - річки Ужа, в 133 км. від Києва. Свою найменування отримало від назви квітки полин, яку на Україні знають, як чорнобиль. Увесь світ здригнувся та закарбував у пам'яті назву цього невеличкого українського містечка. І як тут не згадати Святе Письмо: "Апокаліпсис або Одкровення Йоанна Богослова" 8: "10. І третій ангел посурмив, і впала з неба зоря велика, що палала, як смолоскип, і впала на третину річок і на джерела вод. 11. Ім'я зорі мовиться -"полин"; і стала третина вод полином, і багато людей померло від вод, бо прогірклі". Як бачимо коментарі зайві!

Перша літописна згадка про Чорнобиль відноситься до 1193 р. Тут було виявлено залишки городища, оточеного глибоким ровом та кургани часів Київської Русі. В одному з них, що зветься Татарським, знайдено залізну зброю. Також є відомості про скарб бронзових та срібних прикрас ХІІ - ХІІІ ст. Замок, що існував, ще за часи Київської Русі, то руйнувався, то відновлявся. Він був досить великий, мав подвійні стіни, оточені ровом, та перекидний міст. Як захист від небезпеки набігів татар замок збирає навкруги себе людей і вже у 1552 р. в ньому налічується 196 будинків та 1372 мешканців, з них понад 1160 міщан. Тут розвивалось ковальське, бондарське та інші ремесла. Значення міста було дуже важливе у зв'язку з розташуванням на судоходної річки, що під час Литовського панування Чорнобиль стає центром особливого староства. Із староств назвемо Янгурина Тишкевича, який прославив своє ім'я перемогами над татарами, тому його в знак особливого шанування поховано у Києво-Печерської лаври з написом на могилі: "Янгурин-Скуминович-Львович Тишкевич, маршолок короля, староста Чорнобильскій, 7071(1553) року, октября 10, здесь сложив своє бренное тело, к вечним отидя радостям". Потім старостами були представники знаті Сопегі, яких змінили Ходкевичі. Навесні 1651 р. 2000 повсталих селян вибили з міста поляків. Вже пізніше Ян Миколай Ходкевич під час перебування в Чорнобилі з 1764 до 1790 р. тримав у замку, що був в дуже доброму стані: 12 гармат, 500 піхотинців, 200 гусар та сотню козаків. То був час повстання українських селян Коліївщина, яке приборкали російські війська послані імператрицею Катериною ІІ. 17 липня 1768 р. князь М.Репнін писав із Варшави генерал-майору М.Кречетнікову про необхідність, якщо гайдамаки оволодіють містом, послати для їх розгрому гусарський полк, розташований у Харкові. Було наказано "біля Овруча й Чорнобиля непокірних мужиків і гайдамак знищувати". Одного з ватажків повсталих Бондаренко, що був захоплений військом Ходкевича після тривалого бою, на місті четвертовано. Після 1793 р. Чорнобиль ввійшов до складу Радомишльського повіту Київської губернії як заштатне містечко. У 1863 р. польські повстанці намагались скористатись старовинними гарматами, але нічого з цього не вийшло, бо на думку місцевих жителів "гармати хтось заговорив".

Всі останні 200 років існування цього містечка, де населення до 1969 р. не перевершувала 10 тисяч, не привертають уваги особливими подіями, аж до квітневого сполоху 1986 р.

Це старовинне містечко стало місцем страшної біди людства, про яку неможна забувати й треба писати та говорити. Це наша спільна біль. Аварія, яка сталась 26 квітня 1896 р. на четвертому блоці Чорнобильської АЕС, без сумніву величезна техногенна катастрофа сучасної цивілізації, у епіцентрі якої опинилася значна територія України та Білорусі, що називається тепер Чорнобильською зоною відчуження. За своїми масштабами й різноманітністю негативних наслідків, ця аварія стала трагедію народів України, Білорусі та Росії. Її вплив тією чи іншою мірою простежується в багатьох країнах Європи, усього світу. "Нині на рубежі тисячоліть, загроза смерті планети Земля від екологічної катастрофи більш реальна, ніж загибель від ядерної війни. Площа відчуження в межах України становить 2044,4 кв.км.

Вплив Чорнобильскої катастрофи в межах території зони відчуження обумовлений не тільки потужним радіаційним випромінюванням. Внаслідок майже повного залишення людьми цієї території почались процеси відновлення природного середовища, поступового поглинання антропогенних екосистем природними. У цьому є виняткова можливість побачити як діє природа через десятиріччя, на повністю залишених людиною місцях. Так склався заповідний регіон, де останнім часом проводять свої роботи екологи, ботаніки, зоологи, селекціонери… З Асканія-Нова сюди привезли для розповсюдження деяких тварин, зокрема, дику коня Пржевальського. Тому й проводяться туди екскурсії не тільки фахівців, але й усіх зацікавлених.

Віктор Киркевич

www.oldkiev.info
Киевлянин вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Українського журналіста не пустили в Москву писати про Чорнобиль King Политика Украины 14 01.05.2011 12:06


Часовой пояс GMT +3, время: 02:07.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021