Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общительный > Религия

Борьба между группами иерархов в УПЦ МП

Результаты опроса: Должна ли УПЦ МП стать автокефальной самостоятельной поместной церковью?
Должна стать автокефальной, полностью независимой от других поместных церквей 2 100.00%
Должна оставаться в статусе самоуправляемой в составе Московского Патриархата 0 0%
Опрос с выбором нескольких вариантов ответа. Голосовавшие: 2. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 05.11.2018, 10:47   #46
Почетный легион
 Аватар для igma
IP:
Сообщений: 19,582
"Спасибок": 14,144
Очки репутации: 50,829
Мнения: -1480
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от konotop Посмотреть сообщение
Але якщо йому, та його "приватному" вінницкому архієрею Симеону вдасться відірвати від УПЦ МП велику кількість архієреїв та парафій, та ще й усі Лаври, та приєднати їх до об’єднаної автокефальної православної церкви, то хіба це не буде великим досягненням для всієї України?
Є великий сумнів щодо цього... скоріш за все залишиться УПЦ КП лише з томосом і та ж УПЦ МП, можливо кілька парафій перейдуть з МП до КП, але основна частина залишиться...
___________
Коли запала тиша на землі, Європа тішилась, отримавши свободу,
Та довго ще вела важкі бої маленька армія великого народу!
igma на форуме  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 11.11.2018, 02:55   #47
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от igma Посмотреть сообщение
Є великий сумнів щодо цього... скоріш за все залишиться УПЦ КП лише з томосом і та ж УПЦ МП, можливо кілька парафій перейдуть з МП до КП, але основна частина залишиться...
Побачимо...я поки що більший оптиміст, ніж Ви.
А тут ще одне цікаве повідомлення надійшло.
Вибачаюсь, що в котрий раз доводиться цитувати напівсепарське джерело інформації(чи дезінформації), та ще й на "общепонятном"...
Цитата:
в случае проведения объединительного украинского собора в намеченные сроки (22 ноября), патриарх Варфоломей планирует прибыть в Киев уже в конце ноября. Предварительная дата его визита - 30 ноября. За день до этого в Константинополе состоится проведение синода Константинопольского патриархата, где, по словам источников "Страны", к полному самоназванию патриарха Варфоломея будет присоединён титул "архиепископ Киевский".

Таким образом, скорее всего, будет объявлена некая церковная структура в составе Константинопольского патриархата (экзархат или митрополия). Данной структуре со временем и планируется предоставить томос об автокефалии. И вероятно, именно это и было одним из пунктов соглашения между Порошенко и Варфоломеем.

13 декабря Варфоломей хочет возглавить торжественную службу в Андреевской церкви, которая с 10 ноября будет официально отдана в управление Константинополя. Дата выбрана не случайно - это день святого апостола Андрея. Сейчас внутри Андреевского храма ведутся ремонтные работы, но по этому случаю строительные леса разберут, а потом опять соберут.
https://strana.ua/articles/analysis/...atriarkha.html
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 14.11.2018, 16:07   #48
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию


Євстратій Зоря
14 ч. ·
ТИША. МОВЧАННЯ. СТРАХ.
Зануртеся в атмосферу того, що відбулося у Лаврі. Дуже цікаве та інформативне інтерв‘ю митрополита Софронія. З перших рук - по гарячих слідах.
«Я їх питав (учасників Собору): що ви після сьогоднішнього засідання робитимете вдома? А у відповідь – тиша. Хто ойкає, хто айкає, все те саме, що і раніше. Мізків немає.»
«Багато єпископів виступали за те, що треба поїхати, треба зустрітися. Але не більшість. Більшість просто мовчала.»
«Вони можуть через страйк перейти (до Помісної церкви, яка створюється) і сказати, що приймайте нас. Інші можуть бути упертими. А треті може і бажали би (перейти), але поки відверто не виявляють свого бажання. Сказати про це відверто не всі можуть. Знову ж таки через присутність того ж страху.»
P.S.
«Вони наводили приклад, що в історії немає такого, щоби єпископи колись самі ходили чи до царя чи до імператора. Завжди цар і імператор самі приходили (до церковних ієрархів).»
83 архієреям, що брали участь у лаврському зібранні варто було би нагадати, що навіть ВСЕЛЕНСЬКІ Собори скликали ІМПЕРАТОРИ. Звичайним був порядок, що саме указом імператора - «сакрою» - визначалися час і місце скликання Собору. І він офіційно розпочинав роботу лише тоді, коли представник імператора зачитував «сакру» перед єпископами, що зібралися.
Про це вчать ще на початкових курсах семінарії... Це так - щоб просто читачі розуміли, який насправді в єпископаті МП рівень обізнаності в церковних канонах і в церковній історії.
––
Поїхав я з Києва засмучений за майбутнє наших людей
- Чому не відбулася зустріч президента з єпископами УПЦ МП?
- Зустрілися два бики. Один з одного боку воріт, інший з другого. Ніхто нікому не захотів поступатися. От вам і причина. У віруючої людини повинне бути якесь смирення, зменшення свого «я». Але у цьому випадку таку поведінку можна розцінювати як впертість.
- Є думка про те, відмова УПЦ зустрічатися з главою держави пов’язана зі страхом того, що президент публічно запропонує єпископам приєднатися до нової Помісної церкви, чого допустити неможна. Такий страх був?
- Те, яке питання хотів поставити нам президент, відомо тільки йому. Єпископи сказали так, що неканонічно те, що ми маємо поїхати до Українського дому. Вони сказали, що готові розмовляти тут на місці на території лаври. Вони наводили приклад, що в історії немає такого, щоби єпископи колись самі ходили чи до царя чи до імператора. Завжди цар і імператор самі приходили (до церковних ієрархів). Це питання ніде не зафіксоване як правомочне. Я на цьому питанні, коли це обговорювалося, трохи викрикнув (не погоджуючись), але я був одинокий, був одним єдиним, хто проголосував проти (такого пояснення відмові зустрічі з президентом). На Соборі було питання про те, щоби звернутися до усіх православних церков, аби вони висловили свою думку. Я це питання підтримав, воно пройшло. В той же час, коли справа дійшла до підписання документу (заяви Собору), то я написав, що з багатьма його пунктами не згоден.
- Наприклад?
- Там багато про Константинопольську церкву, яка неправильно вчиняє, що готова надати Томос. Я єдиний, кого підтримував у цих голосуваннях, до речі, владика Симеон. Він мене підтримував у всіх питаннях, більше ніхто.
- Чекатимете у Києві на домовленості між митрополитом Онуфрієм і Петром Порошенком, чи єпископи роз’їжджаються по єпархіях?
- Я їх питав (учасників Собору): що ви після сьогоднішнього засідання робитимете вдома? А у відповідь – тиша. Хто ойкає, хто айкає, все те саме, що і раніше. Мізків немає. Я зараз повертаюся додому, до своєї єпархії.
- Чи піднімалося на Соборі питання, що, мовляв, якщо ви поїдете на зустріч з президентом до Українського дому, то вас позбавлять посад, відберуть керівництво у єпархіях, наприклад?
- Ні, такого не було. Принаймні я таке не чув. Проти Вінницького було, виступили, щоби поставити питання перед Блаженнішим митрополитом Онуфрієм, чи бути йому у Вінниці, чи ні (мова іде про митрополита Вінницького і Барського Симеона, який вважає нормальним те, щоби єпископи УПЦ пристали на пропозицію президента зустрітися в Українському домі – «Главком»).
- Яке ставлення у церкві до митрополита Симеона, чи є він авторитетом для інших?
- Чесно кажучи, я не знаю як до нього ставляться як до авторитета.
- Неузгодженість місця зустрічі виглядає просто як привід насамперед для церкви не збиратися. Вам так не здається?
- Заявлено (на Соборі), що зустрітися з президентом не проблема. Але для цього слід домовлятися.
- Захисники президента обґрунтовують його відмову приїжджати до Лаври тим, що саме ініціатор зустрічі має право призначати місце для неї. Також це викликане питаннями безпеки. Окрім того, жодних проблем у глави держави не було зустрітися з єпископами УАПЦ і УПЦ КП на нецерковній території. То чому виникли проблеми з УПЦ МП?
- Знаєте, тут є незрозумілою політика президента. Одразу говорилося, що зустріч з ним буде на території монастиря, а потім за півдня вирішили, що усі повинні до Українського дому приїхати. Багато єпископів виступали за те, що треба поїхати, треба зустрітися. Але не більшість. Більшість просто мовчала.
- Чи знаєте, які питання президент хотів поговорити з єпископами під час зустрічі, про що ішлося на Соборі?
- Поняття не маю які питання. В запрошенні, яке у мене є, немає ніякої програми.
- Чи готові у церкві до розмови з президентом про компромісні фігури від УПЦ МП на посаду предстоятеля нової Помісної церкви?
- Дивлячись на психологію більшості наших архієреїв, то поки таких бажань у них немає. Якщо взяти тих, хто керує церквою… Ви мене правильно зрозумійте, хто хоче віддати те, що він має?
- Це найбільший страх?
- Тут треба відкинути усі амбіції, політичну заангажованість і подивитися потім на справи цього всього в Україні. Потрібно просто пожаліти свій народ. Я їм про це казав, виступаючи. Для мене незрозумілим є те, що буде з нами усіма. Я їм так і казав, що завтра їх оголосять Російською церквою, вас 80, усі ви маєте свої кафедри. Натомість завтра вам скажуть «хлопці, до побачення. У нас є своя церква, у нас є свої представники, ми тут будемо (мається на увазі нова Помісна церква, яка створюється)». З моєї точки зору атмосфера у церкві нездорова.
- Але ж не всі єпископи виїжджатимуть з України. Який розвиток подій можливий далі?
- Вони можуть через страйк перейти (до Помісної церкви, яка створюється) і сказати, що приймайте нас. Інші можуть бути упертими. А треті може і бажали би (перейти), але поки відверто не виявляють свого бажання. Сказати про це відверто не всі можуть. Знову ж таки через присутність того ж страху.
- Які питання церква не готова обговорювати з президентом?
- Я не чув будь-яких запитань, поставлених від президента. Якби він поставив якесь питання, то тоді це можна було би обговорювати, а так, відсутні питання, відсутня реакція. У самій церкві не обговорювали те, про що не можемо розмовляти з президентом.
- УПЦ МП наполягає на зустрічі з главою держави у Києво-Печерській лаврі. А чи може бути альтернативна локація, наприклад, Собор Святої Софії, який не закріплений за жодною церквою?
- Там нічого другого не буде, і очікувати нічого іншого не варто. Поїхав я (з Києва) засмучений за майбутнє наших людей.
Михайло Глуховський, «Главком» Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/…/hto-i-chomu-zir...ch-petra-poro…
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.11.2018, 02:27   #49
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.


Гра Z вогнем: Церковні інтриги

Сообщение добавлено 15.11.2018 в 01:32.

___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.11.2018, 04:42   #50
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Дмитрий ТымчукВчера, 13 ноября 2018 представители экзархата РПЦ в Украине (т.н. «УПЦ МП») отказались от встречи с Президентом Украины П.Порошенко, мотивируя это тем, что подобные встречи должны происходить «на церковной территории».

Всё вроде бы скрепно, но…

Такое объяснение как-то, мягко говоря, странно прозвучало - после постановления собора епископов все того же российского экзархата в Украине, о своей так называемой канонической территории, распространяющейся на все подконтрольные и неподконтрольные украинские территории.

Оказывается, что в Украине все-таки существуют места, на которые не распространяется «опека» епископов экзархата РПЦ в Украине. Или святые отцы из «УПЦ МП» стесняются собственных «владений»?

Более того. Учитывая озвученную причину демарша, стоит напомнить епископату РПЦ-ФСБ, как в 2009 году после интронизации своего шефа Кирилла (Гундяева) все они дружно (только что за руки не держались, хотя могли бы) отправились на доклад к старшему начальству в Кремль и лобызались с тогдашним президентом РФ Д.Медведевым, - «на нецерковной территории». (Пожалуй, именно об этом месте, как о «неподконтрольной украинской власти территории», скорее всего, и говорится в вышеупомянутом постановлении собора епископов украинского экзархата РПЦ.)

Ну и третье… Знающие люди на фото с Д.Медведевым узнали "не имеющих отношения к РПЦ" товарищей из "УПЦ МР" - митрополита Хмельницкого и Староконстаниновского Антония (Фиалко), митрополита Одесского и Измаильского Агафангела (Саввина), митрополита Крымского и Симферопольского Лазаря (Швеца) и архиепископа Роменского и Бурынского Иосифа (Масленникова).

Вышеперечисленные сановники на официальном сайте РПЦ обозначены как «деятели Русской Православной Церкви». Наверное, потому и боятся посещений «Украинского дома» как черт ладана. Российский Кремль, понятное дело, куда милее…
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.11.2018, 15:01   #51
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Євстратій ЗоряМедіа-гігієна
або Перед тим як читати - поцікавтеся, ДЕ Ви читаєте
Маленьке дослідження місця поширення «сенсаційних повідомлень» про майбутній Об‘єднавчий Собор - дає красномовні результати.
«Голос.ЮА» такий самий «правдивий» сайт, як «Україна.ру» - Україна, а «Український вибір» - український.
Засновник і керівник проекту - дружина Симоненка. Того самого - головного «українського» комуніста.
А «експертами» з питання Томосу і автокефалії для проекту є три штатних пропагандисти російських та UA-прокремлівських інформаційних площадок. І офіційний речник структури МПвУ.
«Боже вас сохрани — не читайте до обеда советских газет». На это доктор Борменталь ответил, что кроме них других нет. На что профессор ему возразил: «Вот никаких и не читайте. Вы знаете, я произвёл 30 наблюдений у себя в клинике. И что же вы думаете? Пациенты, не читающие газет, чувствуют себя превосходно. Те же, которых я специально заставлял читать «Правду», — теряли в весе. […] Мало этого. Пониженные коленные рефлексы, скверный аппетит, угнетённое состояние духа».
https://www.facebook.com/yevstr
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.11.2018, 04:01   #52
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

16 листопада 2018
Митрополит УПЦ МП: за п'ять років автокефальна церква може стати єдиною в Україні


https://www.bbc.com/ukrainian/features-46229989

Сообщение добавлено 18.11.2018 в 03:06.

Про що говорили на зустрічі Порошенка з ієрархами УПЦ МП – 14.11.2018

ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.


Сообщение добавлено 18.11.2018 в 03:10.

Підсумки Собору архієреїв УПЦ 13 листопада 2018 року

ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.11.2018, 04:33   #53
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Кращий друг Медведчука Погрібінський на ізраїльському каналі розповідає про питання пов'язані з об'єднанням православних церков в Україні.В кінці відео каже - "не обижайте наших людей", маючи на увазі відставку міністра оборони Ізраіля - Лібермана.

ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.11.2018, 14:54   #54
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Євстратій Зоря
Максимально інформативні відповіді Rostyslav Pavlenko на низку поширених останніми тижнями «вкидань» і фейків щодо Томосу, Собору...
https://www.youtube.com/watch?v=mklO...YL6IJf-Do23PWE
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.12.2018, 17:49   #55
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Митрополит Софроній розповів, хто і чому зірвав зустріч Порошенка з єпископами УПЦ (МП)
14 листопада 2018

Зустріч Президента України Петра Порошенка з єпископами Української православної церкви Московського патріархату, яка була запланована на вчора, зірвано. Про те, що відбувалося того дня, хто у церкві Московського патріархату займає активну проукраїнську позицію, чого найбільше бояться єпископи УПЦ (МП), в інтерв’ю «Главкому» розповів митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

Нагадаємо, офіційною причиною того, що заздалегідь запланована зустріч між Президентом і єпископатом не відбулася, є відсутність домовленостей між Главою держави і керівництвом УПЦ щодо місця проведення зібрання. Єпископи відмовилися їхати до Президента в «Український дім» (хоч це місце було узгоджене заздалегідь), а він не приїхав до них у Києво-Печерську лавру.

За словами митрополита Софронія, він на Соборі єпископів УПЦ (МП) в Києві наполягав на тому, що вони мають поїхати до «Українського дому». Але це питання не пройшло. «Багато єпископів виступали за те, що треба поїхати, треба зустрітися. Але не більшість. Більшість просто мовчала», – сказав митрополит.

Загалом, як зазначив владика Софроній, під час підписання підсумкового документу Собору він написав, що з багатьма його пунктами не згоден. Зокрема, не згоден з осудом Константинопольського патріарха за плани надання Україні Томоса. За словами черкаського архієрея, його позицію підтримав також митрополит Вінницький і Барський Симеон.

У відповідь на запитання, чи чинився під час Собору тиск на проукраїнських архієреїв, владика Софроній відповів, що виступали проти Симеона, наполягаючи на тому, щоб прибрати його із Вінницької єпархії.

«Я їх питав (учасників Собору): що ви після сьогоднішнього засідання робитимете вдома? А у відповідь – тиша. Хто ойкає, хто айкає, все те саме, що і раніше. Мізків немає», – зазначив владика Софроній.

Відповідаючи на запитання, чи готові в УПЦ (МП) до розмови з Президентом про компромісні фігури на посаду предстоятеля нової Помісної церкви, митрополит Софроній сказав:

– Дивлячись на психологію більшості наших архієреїв, то поки таких бажань у них немає. Якщо взяти тих, хто керує церквою… Ви мене правильно зрозумійте, хто хоче віддати те, що він має?.. Тут треба відкинути усі амбіції, політичну заангажованість і подивитися потім на справи цього всього в Україні. Потрібно просто пожаліти свій народ. Я їм про це казав, виступаючи. Для мене незрозумілим є те, що буде з нами усіма. Я їм так і казав, що завтра їх оголосять Російською церквою, вас 80, усі ви маєте свої кафедри. Натомість завтра вам скажуть: «Хлопці, до побачення. У нас є своя церква, у нас є свої представники, ми тут будемо (мається на увазі нова Помісна церква, яка створюється)». З моєї точки зору атмосфера у церкві нездорова.

Митрополит Софроній не відкидає можливості приєднання частини єпископів УПЦ (МП) до Помісної церкви.

– Вони можуть через страйк перейти (до Помісної церкви, яка створюється) і сказати, що приймайте нас. Інші можуть бути упертими. А треті може і бажали би (перейти), але поки відверто не виявляють свого бажання. Сказати про це відверто не всі можуть. Знову ж таки через присутність того ж страху, – сказав владика.

На думку митрополита Софронія, очікувати якихось позитивних результатів від діалогу Президента з єпископатом УПЦ (МП) не потрібно. «Там нічого другого не буде, і очікувати нічого іншого не варто. Поїхав я (з Києва) засмучений за майбутнє наших людей», – сказав архієрей.
http://procherk.info/news/7-cherkass...tm_term=380944
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 28.12.2018, 11:28   #56
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Митрополит УПЦ МП Софроній про перехід у Православну церкву України: Я ні туди і ні сюди. Але я не залишаюся в церкві Московського патріархату

Митрополит Черкаський і Канівський Української православної церкви Московського патріархату Софроній заявив, що "не хоче бути васально залежним" від Вселенського патріархату. Водночас він розповів, що не згадує під час служби предстоятеля Російської православної церкви Кирила.

Митрополит Черкаський і Канівський Української православної церкви Московського патріархату Софроній стверджує, що Православна церква України, про створення якої оголосили на об'єднавчому соборі 15 грудня, буде залежною від Вселенського патріархату, а не автокефальною. Про це він сказав в інтерв'ю "Главкому", яке вийшло 27 грудня.
"Я – людина вільна, не хочу бути васально залежним від греків. Це не автокефалія. Їхній статут говорить про те, що в нас в Україні утворилася грецька церква... У Константинополі ж немає парафій, там немає церкви, там є тільки єпископи. А в Україні відвалилася велика територія, де можна буде розгорнути свою діяльність... Я розумію так: якщо це автокефалія, то церква повинна бути незалежною, як і всі автокефальні церкви. А в нас просто зробили митрополію", – упевнений Софроній.
Він зазначив, що парафії УПЦ МП у Черкаській області поки не переходили в новостворену ПЦУ.
"Поки такого немає. У нас невдовзі відбудеться зібрання, зберу священиків, поговоримо. У мене в єпархії демократія: хочеш – іди, хочеш – ні", – додав він.
Водночас Софроній не сказав, чи збирається переходити в нову ПЦУ.
"Я ні туди і ні сюди. Але я не залишаюся у церкві Московського патріархату! Я не згадую під час служби патріарха [Московського Кирила] ... У незалежної держави повинна бути незалежна церква. А виходить так, що ніби ми й незалежна держава, а ліземо у тенета до греків. А яка різниця, Константинополь чи Москва? Я б вам сказав зараз, що слід далі робити, якби я в руках тримав томос, знав, про що там написано. Тож дочекаймося", – сказав Софроній.
15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). У соборі взяло участь двоє митрополитів УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон та митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.
Софроній заявляв, що не прибув на собор через хворобу і записав відеозвернення, у якому підтримав надання автокефалії українській православній церкві.
Під час собору предстоятелем єдиної Православної церкви України обрали митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив призначеного предстоятеля на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу.
У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем". 17 грудня синод Української православної церкви Московського патріархату відсторонив від посад митрополитів, які взяли участь у створенні об'єднаної Православної церкви України.
Православна церква України опублікувала інтерактивну карту переходу церковних парафій в об'єднану автокефальну церкву. Станом на 27 грудня зазначено, що до ПЦУ приєдналися 24 парафії.
27.12.18р.
https://gordonua.com/ukr/news/societ...tu-614966.html
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.01.2019, 18:35   #57
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Коли у лютому 2012 р. започаткував цю тему, то і не думав, що боротьба так швидко принесе результати....Сообщение добавлено 06.01.2019 в 17:46.


Знайшовся томос рпц.
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 2 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 30.01.2019, 13:56   #58
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от konotop Посмотреть сообщение
Коли у лютому 2012 р. започаткував цю тему, то і не думав, що боротьба так швидко принесе результати....
Кудись зникли фото у минулому пості, то ж повторю іх....
Миниатюры
Борьба между группами иерархов в УПЦ МП-tomos-fotozhaby-1020.jpg  Борьба между группами иерархов в УПЦ МП-dwkbrkrw0aezopj.jpg  
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 07.02.2019, 03:12   #59
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчаниюЗагадки українських ієрархів, після отримання Томосу...

___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.02.2019, 05:19   #60
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Епископа-наместника Десятинного монастыря УПЦ (МП) депортировали из Украины в США
13 февраля викария Киевской митрополии УПЦ (МП), наместника киевского Рождества Богородицы Десятинного монастыря Гедеона (Харона) задержали в киевском аэропорту «Борисполь» и депортировали в США, сообщает "Религия в Украине" со ссылкой на Рop_digest.

В Киев епископ возвращался после визита в США, где общался с представителями американского Конгресса и госсекретарем Майклом Помпео по поводу дискриминации УПЦ (МП) в Украине. Владыка передал официальное воззвание с просьбой рассмотреть случаи нарушения прав и свобод верующих.

Спикер государственной пограничной службы Украины Олег Слободян на своей странице в Фейсбуке подтвердил задержание и изъятие загранпаспорта у епископа: «В отношении данного гражданина пограничники выполнили поручение одного из правоохранительных органов и изъяли его украинский загранпаспорт, поскольку у данного лица есть гражданство нескольких стран».

В своем видеобращении на странице в Фейсбуке епископ Гедеон сообщил, что задержание в Госпогранслужбе мотивируют тем, что его паспорт якобы утерян, при этом сам он не обращался в органы о потере документа. А в Украину его не пустили, потому что украинское гражданство ему аннулировали: «Меня не пустили в Украину, мотивируя тем, что гражданство отменено, недействительно, хотя 15 дней назад я вылетал, и никаких проблем и никаких решений судов не было».

«Центр информации УПЦ» отмечает, что епископ был задержан накануне заседания Верховного Суда по иску о признании недействительным обращения Верховной Рады к патриарху Варфоломею о получении томоса. На этом процессе епископ Гедеон должен был выступить в качестве истца.
https://www.religion.in.ua/news/vazh...ny-v-ssha.html
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Национальная борьба и национализм Полковник Мировая политика 386 17.04.2012 09:28
Вольная борьба Модный Спорт форум 18 28.12.2010 23:20
Политический фокус или борьба с ГМО Смертник Основной 25 03.09.2010 15:32
Произвол и борьба с ним zabava Теревені 1 17.06.2007 17:36


Часовой пояс GMT +3, время: 19:43.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2020