Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общительный > Религия

Борьба между группами иерархов в УПЦ МП

Результаты опроса: Должна ли УПЦ МП стать автокефальной самостоятельной поместной церковью?
Должна стать автокефальной, полностью независимой от других поместных церквей 2 100.00%
Должна оставаться в статусе самоуправляемой в составе Московского Патриархата 0 0%
Опрос с выбором нескольких вариантов ответа. Голосовавшие: 2. Вы ещё не голосовали в этом опросе

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 18.03.2019, 18:22   #76
Заблокирован
 Аватар для ingvar60
IP:
Сообщений: 1,650
"Спасибок": 347
Очки репутации: 0
Мнения: -4086
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от konotop Посмотреть сообщение

В своей Нагорной проповеди Христос предостерегает верующих против лжепророков, уподобляя их волкам в овечьей одежде.
"Псы" и "свиньи", не столь опасны верующим, как ложные пророки.
Лжеучители ложь выдают за истину и свои правила жизни за Божественные.
Про Денисенко,именующего себя Филаретом(агент КГБ, кличка "Антонов") просто один в один.
ingvar60 вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 05.04.2019, 14:36   #77
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Польська церква офіційно підтримала ПЦУПольська автокефальна православна церква підтримує автокефалію Православної церкви України (ПЦУ).

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в офіційній заяві канцелярії Собору єпископів, повідомляє Cerkvarium.
Ця заява стала відповіддю на листи у справі автокефалії ПЦУ.

«Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська автокефальна православна церква була і є за визнання повної самостійності - автокефалії Церкви православної в Україні», - зазначається у повідомленні.

У канцелярії підкреслюють, що «надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників».

Відповідно до повідомлення, Польська православна церква співпрацює з іншими помісними церквами задля врегулювання церковного питання в Україні.

Нагадаємо, у Кабінеті міністрів відреагували на прохання УПЦ МП до Вселенського патріарха Варфоломія відкликати томос для ПЦУ. Так, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко прокоментував відповідне звернення УПЦ МП. За його словами, тиск на Константинополь поновлюється з новою силою.

Раніше УПЦ МП попросила Вселенського патріарха Варфоломія відкликати томос про автокефалію ПЦУ. Так, Синод УПЦ МП прийняв заяву про поточну ситуацію, в якому констатував «збитки українському православ'ю». https://cerkvarium.org/novyny/pomist...na-zayava.html
«Jeszcze Polska nie zginęła»!!!
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 11:24   #78
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчаниюОфіційно: Позиція Албанської Православної Церкви щодо українського церковного питання
П’ятниця, 08.03.2019 23:17
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує Послання Блаженнішого Архієпископа Тиранського і всієї Албанії Анастасія (за дорученням Священного Синоду Албанської Православної Церкви) Патріарху Константинопольському Варфоломію від 14 січня 2019 року, оприлюднене рішенням Синоду АПЦ 7 березня 2019 року.
В даному листі Албанська Церква заявляє про неможливість визнання дійсності священства в новоствореній «ПЦУ», а відтак як результат і про неможливість визнання самої «ПЦУ».
Текст листа в перекладі з грецької мови ВЗЦЗ:
«Всесвятіший і Божественніший Архієпископ Константинополя — Нового Риму і Вселенський Патріарх, у Христі дуже возлюблений брате і співслужителю нашого смирення, кир Варфоломіє! Вітаючи у Господі Вашу Божественну Всесвятість, найсолодшим чином звертаємося до Вас!
«Христе Боже, що з’явився нам і світ просвітив» нехай просвітить думки, рішення і дії всіх православних, направляючи в Новому році Свою Церкву, «яку Він надбав Своєю чесною кров’ю», на шляхи миру.
Зібравшись 4 січня 2019 року року на Синод, ми уважно ознайомилися з присланим листом Вашої Божественної Всесвятості від 24 грудня 2018 року і ретельно дослідили питання про надання автокефалії Православній Церкви в Україні. З щирою повагою і сповненим любові дерзновенням, як і завжди, викладаємо коротко судження Албанської Церкви, особливо щодо того, що стосується дій Святого Духа.
Вже відома наша критика на адресу Руської Церкви за відмову брати участь у Святому і Великому Соборі Православної Церкви на Криті. Також недавно ми критикували Руську Церкву за поспішне рішення про розрив євхаристійного спілкування зі Вселенським Патріархатом. Зокрема, в нашому листі (від 7 листопада 2018 року) до Святішого Патріарха Московського Кирила ми писали: «Хіба є можливим, щоб рішення і вказівки ієрархії Руської Церкви відміняли дію Святого Духа в православних храмах юрисдикції Вселенського Патріархату? … Неможливо для нас погодитися з такими рішеннями. Божественна Євхаристія — Таїнство незбагненне за своєю святістю та унікальне за своїм значенням, має залишатися вище церковних чвар».
Цей біль і занепокоєння про збереження єдності Православної Церкви змушує нас висловити ґрунтовні сумніви щодо визнання заднім числом дійсними хіротоній, здійснених виверженою із сану, відлученою і підданою анафемі особою. Життєвий шлях пана Філарета Денисенка (головного зачинателя української церковної кризи), який вчинив згадані дії, широко відомі. Він був висвячений на єпископа Московського Патріархату в 1962 р., був головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків і Митрополитом Київським. У 1991 р. він попросив автокефалію, але не від Вселенського Патріархату, а від своєї тодішньої «Матері-Церкви» — Московського Патріархату. У 1992 р. він був заборонений в служінні, а в 1997 р. Був відлучений і підданий анафемі Руською Церквою — органічною частиною Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви. При чому дії ці були визнані всіма Автокефальними Православними Церквами.
Весь той час, поки пан Філарет був заборонений в служінні і підданий анафемі, він здійснював неканонічні чинопослідування, які не були дійсними Таїнствами. Тому і вчинені ним хіротонії є недійсними, порожніми, позбавленими божественної благодаті і дії Святого Духа. Серед інших — і хіротонії в диякона, пресвітера і, нарешті, в єпископа його секретаря Сергія Думенка, нині митрополита Епіфанія. У Вашому листі від 24 грудня 2018 року сказано: «…ми відновили їх в належних їм єпископських і ієрейських ступенях». Однак, нас хвилює питання: наскільки вчинені забороненим і підданим анафемі паном Філаретом хіротонії отримали заднім числом без канонічної хіротонії дійсність у Святому Дусі і справжню печатку апостольського спадкоємства?
Всеправославно визнається в якості основного еклезіологічного принципу, що хіротонії єретиків і схизматиків, а особливо — вивержених із сану і відлучених, як «таїнства», звершені поза Церквою, є недійсними. Цей основний принцип нерозривно пов’язаний з православним вченням про Святого Духа і становить непорушну основу апостольського спадкоємства православних єпископів. Ми переконані, що цим принципом неприпустимо нехтувати.
Нам складно зрозуміти, яким чином недійсне і пусте «по ікономії» стає духоносним? Яким чином дії, які представляли собою явну хулу на Святого Духа (як, наприклад, призивання Святого Духа тоді відлученим паном Філаретом: «Божественная благодать, всегда немощная врачующи и оскудевающая восполняющи, проручествует благоговейнейшаго… помолимся убо о нем, да приидет на него благодать Всесвятаго Духа») визнаються заднім числом «по ікономії». Нарешті, нам відомо, що обрання на недавньому Об’єднавчому Соборі нового предстоятеля Церкви України стало результатом наполегливості все того ж пана Філарета, зараз, що важливо, іменованого в Україні «Святішим Почесним Патріархом Київським і всієї Руси-України». Після всього вищесказаного для нас залишається ще й питання включення митрополита Епіфанія в Священні Диптихи.
Бажане примирення серед православних українців, які перенесли в минулому гоніння від безбожної влади, досі не досягнуто. Сотні тисяч православних вірних, які перебувають під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія (за статистикою, на січень 2018 р. у них було 12069 парафій, 90 архієреїв, 12283 клірика, 251 монастир і 4412 ченців), відмовилися брати участь в процесі надання автокефалії; більше того, вони розірвали євхаристійне спілкування зі Вселенським Патріархатом. У минулому церковна повнота тих країн, яким надавалася автокефалія — Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, Польщі, Албанії, Чехії та Словаччини, — була єдиною.
Ми глибоко сумуємо, що виправдалися наші побоювання, які ми неодноразово висловлювали під час зустрічі з делегацією представників Вселенського Патріархату у складі трьох осіб (липень 2018 р.) і під час нашої з Вами особистої бесіди на Криті (жовтень 2018 р.). Замість примирення і об’єднання православних християн України ми бачимо, що виникла небезпека руйнування єдності всього світового Православ’я.
Прогнози щодо того, що нібито нинішні потрясіння і явне розділення триватимуть недовго, і всі Автокефальні Православні Церкви врешті-решт схвалять те, що сталося, з точки зору будь-якої людини, яка знає базову історію церковних розділень і стійкість релігійного фанатизму, можуть бути визнані тільки безпідставними оцінками. Окрім того, заспокійливі припущення деяких, що це станеться… в майбутньому віці, взагалі є особливо цинічними. Серйозні рани, якщо вони вчасно не виліковуються, не лікуються з часом. Зазвичай вони тільки розширюються і стають ще гіршими.
Ситуація, що сьогодні склалася, вимагає нових підходів і натхненних ідей для забезпечення миру в Україні і особливо для збереження єдності Православ’я. У цьому відношенні ми твердо віримо, що рішення проблеми полягає в тому, щоб звернутися до соборності у Святому Дусі, як і було чітко сказано і підкреслено на Криті: «Православна Церква висловлює свою єдність і кафоличність шляхом Собору. Соборність надихає всю її організацію, спосіб прийняття рішень і визначає її шлях» (Послання Святого і Великого Собору. параграф 1).
Ми не полишаємо думки, що найціннішим досягненням православних в останні десятиліття були Всеправославні Наради Предстоятелів та Святий і Великий Собор Православної Церкви за участю Вселенського Патріархату і Вашої Божественної Всесвятості. Отже, сповнившись соборного духу Святого Великого Собору, Албанська Православна Автокефальна Церква надсилає полум’яний заклик, щоб Вселенський Патріархат, виконуючи свою виняткову прерогативу координувати Православні Церкви, скликав якомога швидше Всеправославну Нараду (Синаксис) або Собор, щоб запобігти явно загрозливій нам небезпеці болючої схизми, яка може пошкодити переконливості і цінності свідчення Православ’я в сучасному світі.
Від щирого серця молимося і смиренно благаємо, щоб Бог у Троїці направив наші стопи на шлях збереження єдності Православ’я. «Бог же надії нехай вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб Ви, силою Духа Святого, збагатились надією» (Рим. 15: 13).
За цим, вітаємо Вас святим лобзанням і перебуваємо з усілякою любов’ю і глибокою повагою у Христі, що явився і світ просвітив.
В Тирані, 14 січня 2019 року
Вашої Божественної Всесвятості смиренний у Христі брат
+ Анастасій,
Архієпископ Тиранський, Голова Священного Синоду»

http://news.church.ua/2019/03/08/poz...nogo-pitannya/

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 11:27.Офіційно: Кіпрська Православна Церква не визнає «ПЦУ»
Понеділок, 18.02.2019 17:54

Кіпрська Православна Церква не буде визнавати новостворенну церковну структуру через недійсність священицьких і єпископських хіротоній в ній та відсутність церковної єдності в Україні.

18 лютого 2019 року відбулося позачергове засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, під головуванням Блаженнішого Архієпископа Кіпрського Хризостома ІІ, на якому обговорювали «українське церковне питання», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецьке видання romfea.gr.

У своєму рішенні архієреї Священного Синоду Кіпрської Церкви наголосили, що хоча «намір Константинопольського Патріархату надати автокефалію Україні був продиктований бажанням примирення і єдності», однак «цього не досягнуто».

Кіпрська Церква закликала Вселенський Патріархат до Всеправославного Собору або до Зібрання Предстоятелів, підкресливши, що одним з головних питань, які потрібно вирішити — це недійсність хіротоній, звершених в розколі, для того, щоб «заспокоїти свідомість віруючих».

«Двохтисячолітній досвід Кіпрської Церкви, а також всієї Православної Церкви, дає нам підстави сумніватися в можливості визнання заднім числом хіротоній, які були звершені забороненими, відлученими чи анафематствуваними єпископами. Заборону, відлучення і анафему деяких осіб, що стали ініціаторами української кризи, визнали всі православні», — зокрема, йдеться у 6-му пункті заяви.

При цьому Кіпрська Церква готова бути певним посередником у цьому питанні. «Кіпрська Церква перебуває в розпорядженні всіх зацікавлених з метою примирення Церкви, “Яку Господь набув Собі Кров’ю Своєю”», — передає romfea постанову Кіпрського Синоду.

Коментуючи дані рішення, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич наголосив, що вони фактично означають те, що «Кіпрська Церква не готова і не збирається визнавати «ПЦУ» в такому статусі, в якому вона є. Причина: недійсність священицьких і єпископських хіротоній в «ПЦУ» і відсутність церковної єдності в Україні. Власне, про “ПЦУ” навіть не згадується в тексті рішення, але наведені аргументи не залишають сумнівів, що мається на увазі».
http://news.church.ua/2019/02/18/ofi...e-viznaje-pcu/
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 11:50   #79
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчаниюСвітове православ’я не визнає Томос і саму Православну церкву України – таку маніпуляцію поширює як російська пропаганда, так і представники російської церкви, яка підпорядковується Московському патріархату. Так, священик УПЦ МП Геннадій Шкіль заявив, що на сьогодні більшість помісних церков вже не визнали томос про автокефалію нової церкви в Україні і представив власноруч зібрану статистику, яка нічого не доводить.

Священик Херсонської єпархії УПЦ МП Геннадій Шкіль склав таблицю із власноруч зібраними даними, які нібито повинні показати, що “ті Помісні церкви, які вже зараз заявили про своє невизнання Томосу про автокефалію нової церковної структури в Україні, складають більшість православного світу”.

Крім того, Шкіль пише слово томос в лапках, і стверджує, що наразі це рішення Константинопольського патріархату не визнала РПЦ (Російська православна церква), Польська православна церква, Сербська православна церква, “про невизнання заявили Предстоятелі Антиохійської та Кіпрської ПЦ”, – додає священик, який також пише, що “аби уникнути звинувачень в завищенні цифр, використовував найменші показники щодо РПЦ”. А в кінці додає, що “отримані цифри є приблизними, оскільки точних цифр щодо вірян в усіх церквах немає ніде -” така статистика не ведеться”. https://www.stopfake.org/uk/https-do...trslvxni-edit/

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 11:57.

Православна церква Сербії не визнає ПЦУ – ЗМІ
Середа, 13 березня 2019, 12:45

Сербська православна церква направила до всіх православних церков лист про те, що не визнає Православну церкву України.
Про це з посиланням на белградську проурядову газету "Политика" пише "Радіо Свобода".
Зокрема, СПЦ "вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною".
ПЦУ у листі називають "штучною конфедерацією розкольницьких структур".
Також зазначають, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату.
Сербська православна церква "рекомендує" всім своїм архієреям й священикам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з "паном Епіфанієм та всіма, що перебувають у єдності з ним".
Водночас у матеріалі не вказано, коли і на якому рівні було ухвалене таке рішення.
Белградське ЗМІ також наголошує на тому, що СПЦ досі не опублікувала офіційного ставлення до створення ПЦУ ні на офіційному сайті, ні на сайті офіційної газети "Православлє", однак позицію СПЦ публікували на порталах Московського патріархату. https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/13/7209056/

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 12:02.

Текст угоди з Константинополем: про що домовилися Порошенко й Варфоломій

Вівторок, 12 березня 2019


Константинополь зобов’язався сприяти становленню Автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ – сприяти функціонуванню Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні".
Про це йдеться в Угоді про співробітництво та взаємодію між Україною та вселенським (Константинопольським) патріархатом, підписаній Петром Порошенком і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року й оприлюдненій постфактум на сайті президента.
Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, систематичної співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.
Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.
Україна в межах свого законодавства сприятиме:

- функціонуванню представництва вселенського патріархату – "Ставропігії Вселенського патріархату в Україні";

- набуттю представництвом "будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні";

- наданню Місії візової підтримки.
А вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:

- конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;

- активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ'я;

- представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об'єднавчих процесів в українському православ'ї;
- підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.


https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/12/7208985/
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 12:11   #80
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:

Объявление Канцелярии Архиерейский Собор
По orthodox.pl в сообщениях , сообщениях Diecezji Białostocko-Гданьск , сообщения Diecezji Lubelsko- Chelmska , сообщения Diecezji Пшемысль-Горлица , сообщения Diecezji Варшавы-Bielskiej , сообщения Diecezji Вроцлав-Щецин , сообщения Ordinary Army Polish
заявление

Санкт-канцелярия. Архиерейский Собор

Польской Автокефальной Православной Церкви

2 апреля 2019 г.

2 апреля 2019 года под предводительством Высокопреосвященнейшего Великого Саввы, православного митрополита Варшавского и Польского, св. Архиерейский Собор Польской Автокефальной Православной Церкви.

Работы касались внешних и внутренних вопросов.

Внешние проблемы:

Святой Архиерейский Собор Польской Автокефальной Православной Церкви был ознакомлен с корреспонденцией об автокефалии в Украине, которая была получена от: Константинополя, Александрии, России, Сербии, Румынии, Албании, Кипра, Болгарии, Чешской Республики, Украины, Организации Объединенных Наций по правам человека и писем группы верующие польской автокефальной православной церкви.

Они решили: Священный Архиерейский Собор Польской Автокефальной Православной Церкви сохраняет свою позицию в отношении церковной ситуации (автокефалия) в Украине, выраженную в резолюциях от 9 мая 2018 года, № 340 с.3 и от 15 ноября 2018 года, № 341 с.9, и в трудах Его Высокопреосвященства Великий Блаженный Сава, православный митрополит Варшавский и Польский, направленный от имени св. Архиерейский Собор верующим заинтересован в этом вопросе. Это звучит:

"От имени святого. Архиерейский Совет ПАКП в ответ на ваше письмо об автокефалии Православной Церкви в Украине однозначно сообщает, что Польская Автокефальная Православная Церковь была и остается за предоставление полной независимости - автокефалией Православной Церкви в Украине.

Я говорил об этом как глава Церкви в своем выступлении на Крите. Позиция ПАКП ясна и соответствует учению Православной Церкви. Автокефалия Церкви в Украине должна основываться на догматических и канонических нормах всей Церкви , а не группы негодяев. Отступления от Церкви, лишенные священнического рукоположения, не могут представлять собой здоровый церковный организм. Это неканоническое действие, нарушающее евхаристическое и межправославное единство. Наши верные авторы письма должны знать об этом.

Польская Автокефальная Православная Церковь сотрудничает с другими православными церквями на международном уровне, чтобы регулировать церковную жизнь в Украине. Он молится об этом намерении и призывает всех тех, кого любовь - это единство православной церкви и межличностного мира, чтобы Бог дал это единство братской Украине.


https://www.orthodox.pl/komunikat-ka...ru-biskupow-9/
Это кого же они негодяями назвали?

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 12:14.

КС відмовився відкрити провадження щодо прохання Ради про томос
Вівторок, 12 березня 2019

Конституційний суд відмовив у відкритті провадження у справі 47 народних депутатів, які попросили КС визнати незаконною постанову Верховної Ради, яка підтримала звернення Петра Порошенка про надання автокефалії Українській православній церкві.
Про це повідомляється в опублікованій ухвалі КС.
У Конституційному суді зазначають, що порушені у постанові питання "мають політичний характер і повинні вирішуватися у межах компетенції та політичної доцільності відповідних органів державної влади".
У КС посилаються на Рішення у справі щодо підвідомчості актів та заявляють, що порушені у постанові нардепів питання "не можуть бути предметом розгляду Конституційним судом, оскільки мають політичний, а не правовий характер".
"Наведене свідчить про наявність підстав для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 2 статті 62 Закону України "Про Конституційний суд України" - неналежність до повноважень Конституційного суду України питань, порушених у конституційному поданні", - йдеться в ухвалі.
Ухвала Великої палати Конституційного суду України є остаточною.
https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/12/7209006/
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 13:04   #81
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

01/03/2019
Епіфаній: ми бачимо шалену протидію визнанню ПЦУ. Москва працює практично з кожним архієреєм у світіПредстоятель Православної церкви України Епіфаній (Думенко) розповів, що жодна помісна церква досі не визнала ПЦУ через сильний тиск Росії.
"Я спілкувався з ієрархами різних помісних церков, у тому числі Елладської і Кіпрської, тому вважав, що цей процес буде більш швидким. Але, на жаль, Москва докладає дуже багато сил для того, щоб цього не сталося", - сказав Епіфаній в інтерв'ю "Бі-бі-сі".
"Вони опрацьовують практично кожного архієрея тієї чи іншої помісної церкви, переконують у тому, що церква не має майбутнього, збирають різні історичні факти, лякають ієрархів інших церков, щоб вони не приєднувалися до процесу визнання автокефалії Української православної церкви. І ми зараз бачимо шалену протидію на міжнародному рівні визнанню нашої автокефалії", - сказав митрополит Київський.
Незважаючи на це, Епіфаній вірить, що ПЦУ доб'ється визнання з боку помісних церков.
"Я вірю, що поступово, з Божою поміччю, визнання відбудеться. Можливо, не так швидко, як ми мріяли. Але це буде. У березні має відбутися засідання архієрейського собору Елладської церкви, ми почуємо їхню відповідь, і тоді будемо бачити, як нам діяти в майбутньому", - сказав митрополит.
Нагадаємо, 18 лютого синод Кіпрської церкви прийняв заяву, в якій визнав право кожної незалежної держави мати власну автокефальну церкву, але не визнав ПЦУ, вказавши на низку чинників, що перешкоджають цьому.
Румунська церква 21 лютого заявила, що може визнати ПЦУ в обмін на письмові гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад на Буковині, які зараз перебувають у віданні УПЦ МП.
http://texty.org.ua/pg/news/textynew...u_vyznannu_PCU

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 13:06.

01/03/2019
ПЦУ буде відходити від російських традицій і рухатися до грецьких

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній в інтерв'ю BBC заявив, що ПЦУ буде відходити від російських імперських традицій і рухатиметься в напрямку грецьких.
За словами Епіфанія, саме грецькі витоки штучно забрали в Української православної церкви, – передає Громадське.
«Ми повинні відходити від тих російських імперських традицій, які тривалий час нам нав'язувались. Коли ми відвідуємо церкви грецької традиції, то бачимо, що всі ті традиції існували в українській церкві ще в часи Петра Могили», — сказав Епіфаній.
Він зазначив, що йдеться про грецьку традицію в богослужбовій практиці, богословській освіті та соціальне служіння церкви.
«Але все буде здійснюватися поступово, щоб не викликати спротив консервативної частини вірян, яка взагалі не сприймає реформи як такі. Ми не говоримо про зміну основ віри, догматики. Ми говоримо про добрі реформи, ми повинні займатися просвітництвом, пояснювати людям, що ми маємо ставати кращими, щоб між нами панувала любов», — зазначив Епіфаній.
Нагадаємо, 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

http://texty.org.ua/pg/news/textynew...ij_i?a_offset=
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 15:37   #82
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Дилема православ'я: хто визнає українську автокефалію?
08.01.2019
Москва намагається завадити визнанню Православної церкви України іншими помісними церквами і ставить під сумнів авторитет Вселенського патріарха. Які шанси на визнання незалежної української церкви?

Чверть століття мільйони українців були прихожанами церков, невизнаних світовим православ'ям - Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Визнавали церкви інших країн лише Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП). Зрештою, після анексії Криму і війни на Донбасі стало очевидним, що розкол нікуди не дінеться, а відновити єдність православної церкви в Україні під крилом російського патріарха не вдасться. Як засвідчило опитування, проведене групою провідних соціологічних центрів восени минулого року, лише 17 відсотків українців називають себе прихожанами УПЦ МП. Натомість УПЦ КП - у два з половиною рази більше.
Вселенський патріарх Варфоломій, надавши днями автокефалію новостворенцій Православній церкві України (ПЦУ), зрештою, таки поклав край багаторічній стигматизації мільйонів українських вірян як "розкольників". "Це тяжіло над вірянами всі ці роки, цей тягар підсилювався риторикою Московського патріархату про неблагодатність цієї церкви, про недійсність таїнств, про неможливість спілкування з іншими православними церквами. Ця вся риторика зійшла нанівець і вона більше не має сенсу", - зазначив у розмові з DW теолог і священнослужитель Кирило Говорун. Він переконаний, що визнання автокефалії української церкви - перш за все пастирський, а не політичний крок.

Москва кидає виклик Константинополю
Водночас пастирський крок Вселенського патріарха спровокував відкритий конфлікт з Москвою. Московський патріарх Кирило відкрито кинув виклик Варфоломію, пригрозивши йому "вищим судом" і поставивши під сумнів його традиційний статус "першого серед рівних" патріархів. Президент Росії Володимир Путін, виступаючи на щорічній прес-конференції, пішов ще далі і називав Вселенського патріарха "стамбульським" і звинуватив його у тому, що в Україні він лише "хоче заробляти гроші".
Такою агресивною риторикою Москва ризикує лише ізолювати себе у православному світі, зазначив у розмові з DW професор політології університету Салонік Іліас Кускувеліс. За його словами, у Греції спантеличені підкреслено зневажливим ставленням російського президента до Вселенського патріарха. "У Москви, що б там не робила російська влада, вкрай мало шансів стати "Третім Римом", тобто стати лідером православного світу. Православний світ знає, що вже протягом 18 століть його центром є Константинополь і Вселенський патріарх, який весь цей час був "першим серед рівних" патріархів", - нагадує Кускувеліс.
Греки - за, а хто проти?
Грецький політолог прогнозує, що невдовзі саме Грецька православна церква стане першою, яка визнає Православну церкву України. На це розраховує і її предстоятель. "Я вірю, що правда восторжествує і всі церкви, не одразу, а з часом, визнають нашу автокефалію", - сказав у розмові з DW очільник ПЦУ митрополит Епіфаній. Оглядачі прогнозують, що процес визнання української церкви може затягнутися на довгі роки. Крім Грецької, серед найімовірніших прибічників української автокефалії називають і Румунську церкву.
Найбільш однозначно проти української автокефалії раніше висловлювався Антиохійський патріархат. До канонічної території цієї церкви входить Сирія, де головним захисником християнської меншини від радикальних ісламістів називає себе диктатор Башар Асад - близький союзник російського президента Володимира Путіна. Серед великих православних церков найімовірнішими союзниками Москви у протистоянні українській автокефалії називають Болгарську і Сербську церкви.

Цитата:

Предстоятель Македонської церкви Стефан досі не має визнання з боку інших церков світу
Аргументи болгар і сербів
Зокрема, Видинський митрополит Даниїл заявив у грудні, що Україна є канонічною територією Російської православної церкви, а Вселенський патріарх не мав права відкликати рішення про передачу Київської митрополії Москві. За словами болгарського ієрарха, термін давності на оскарження рішень щодо підпорядкування церковних територій становить від трьох до 30 років і давно минув, оскільки скасований Варфоломієм документ про передачу Київської митрополії Москві був підписаний більше трьох століть тому.
Сербія, так само як і Болгарія, має тісні історичні зв'язки з Росією через її роль у визволенні цих країн з-під влади Османської імперії. Для Сербської православної церкви українське питання є особливо чутливим. Адже вже тривалий час визнання автокефалії вимагають церкви Чорногорії і Македонії, які Белград вважає своєю канонічною територією. Українська автокефалія лише підсилює їхні сподівання.

"Нейтральні" церкви: аби не було ескалації
Тим часом Вселенський і Москвоський патріархи намагаються схилити на свій бік церкви, які в українському питанні досі були "нейтральними". За лаштунки церковної дипломатії дозволило поглянути оприлюднене нещодавно листування предстоятеля Албанської православної церкви Анастасія з російським патріархом Кирилом. Албанський ієрарх в одному з листів до Москви зізнається, що застерігав Варфоломія від томоса для України як від "шляху мінним полем" з непередбачуваними наслідками.

Водночас важливішим за канонічну суперечку щодо України Анастасій називає збереження єдності православ'я. А у цьому сенсі до Москви є питання. Річ у тім, що, реагуючи на рішення Константинополя надати автокефалію українській церкві, Московський патріархат перервав євхаристичне спілкування з Вселенським. "Це немислимо, щоб Святе причастя, чудо нескінченної любові і самопожертви Христа, використовувалося як зброя проти іншої церкви", - застеріг Кирила албанський архієпископ.

Питання на десятиліття?
Кирило Говорун прогнозує, що визнання Православної церкви України може затягнутися на довгі роки. Важливо, вважає він, як за цей час проявить себе нова церква. "Вона не має просто долучатися до націєбудування. Вона має слугувати всім українцям, незалежно від їх політичних поглядів. Якщо вона буде відкритою до інших українських церков, буде по-справжньому екуменічною, я гадаю, це сприятиме швидшому визнанню цієї церкви іншими православними церквами", - переконаний отець Кирило.
https://www.dw.com/uk/%D0%B4%D0%B8%D...%8E/a-46995790

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 15:42.

Чому УПЦ Московського патріархату не хоче вважатися "російською" (відео)

УПЦ МП категорично не хоче змінювати назву і заявляє, що не має юридичного зв'язку з РПЦ. Експерти це пов'язують із боротьбою за вірян, яка розпочалася між Православною церквою України та Московським патріархатом.

Цитата:

Представники Московського патріархату запевняють: їхня церква має лише духовний зв’язок з РПЦ. Чи так це насправді?
Від боротьби за назву - до боротьби за Церкву. Так експерти характеризують нову стадію релігійних протистоянь в Україні. Якщо відкрити статут УПЦ МП, то в третьому та п'ятому пунктах чітко вказано, що Українська православна церква є частиною Російської православної церкви, пояснює релігієзнавець Ярослав Коцюба. На його думку, боротьба за назву дуже важлива, бо це, по суті, боротьба за вірян. /2M-GqzK1rF4
https://www.dw.com/uk/%D1%87%D0%BE%D...%BE/a-46835148

Сообщение добавлено 29.04.2019 в 15:54.

31.01.2019
"РОЗУМІЄМО, ПІД ЯКИМ ТИСКОМ ПЕРЕБУВАЄ НАШ ЄПИСКОПАТ": БОЛГАРИ ЗАКЛИКАЛИ БПЦ ВИЗНАТИ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ


На болгарському порталі петицій оприлюднено звернення до Синоду БПЦ з вимогою визнати Православну Церкву України.
Про це повідомляє Сerkvarium з посилання на телеграм-канал Autokephalia.
Цитата:
У тексті йдеться про те, що кремлівський режим Путіна анексував Крим, розпочав війну проти України на Донбасі. Молоді люди стали на захист своєї Батьківщини та віддавали власне життя. У той час як РПЦ розповідала, що має духовно захищати українців. Після цього були масові звернення вірян з проханням надати автокефалію. Вселенський патріархат підтримав цю ідею та скасував акт 1686 р. про право Москви висвячувати митрополита Київського. «Як і інші православні народи, православні українці заслуговують на власну автокефальну церкву», ‒ йдеться у тексті петиції. Болгари розуміють, що їхній єпископат перебуває під великим тиском з боку зовнішньої сили, проте вони впевнені «що ваша совість і ваша канонічна свідомість змусять вас стати на бік справедливості та канонів». «Ми хочемо запевнити вас, що ми, громадяни, які підписали цю петицію, міцно стоїмо за вами, і ми впевнені, що болгарські державні установи також підтримають вас», ‒ продовжують автори документу. Cerkvarium нагадує, що 25 січня відбулось засідання Священного Синоду БПЦ на якому розглядалось українське питання. Більшість разом з патріархом Неофітом підтримує українську автокефалію. Однак для прийняття остаточного рішення було вирішено передати це питання на вивчення до Канонічної комісії при Синоді Болгарської Церкви.
https://cerkvarium.org/novyny/pomist...erkvu-ukrajini
https://www.5.ua/suspilstvo/rozumiie...ny-185775.html
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.04.2019, 16:20   #83
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию
Третий Синод Греческой Православной Церкви Албании встретился 4 января 2019 года и в девятнадцатый день декабря 2018 года изучил письмо Архиепископа Афинского. Панайотос Вселенского Патриарха, Варфоломей, в связи с украинским церковным вопросом. После этого 14 января 2019 года было отправлено следующее ответное письмо.

Позиции различных Церковных церквей были недавно распространены, в то время как нам недавно сообщили, что отрывки из этого Послания, сопровождаемые невообразимыми впечатлениями и соотношениями, проходят. Следовательно, было решено, что заключение (7 марта 2019 г.) должно быть обнародовано.

Предыдущие письма Церкви Албании, которые были отправлены 10 октября и 7 ноября 2019 года Его Блаженнейшему Патриарху Русскому. Они уже были обнародованы 23 ноября 2018 года.
http://orthodoxalbania.net/images/PD...tantin2019.pdf
https://www.romfea.gr/epikairotita-x...a-to-oukraniko
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 25.05.2019, 01:59   #84
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Філарет проти Епіфанія. Як Священний Синод гасив пожежу90-річний патріарх вийшов з будинку, де проходив Синод, останнім, коли більшість архієреїв вже розійшлися

Попри практично одноголосну підтримку митрополита Епіфанія на засіданні Синоду, колишній очільник УПЦ КП, нині почесний патріарх Української православної церкви Філарет обіцяє не здаватися. Колишній предстоятель має намір відстоювати існування Київського патріархату аж до смерті, а також не погоджується із текстом Томосу, вимагаючи для нової Української церкви статусу патріархату.

«Главком» впродовж дня відстежував, що відбувалось у Будинку митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська». Там 24 травня проходило третє засідання Священного Синоду Української православної церкви.

«Це чергове засідання Священного Синоду, воно не через те, що є конфлікт (між Епіфанієм і Філаретом – «Главком»)», - заспокоював журналістів зранку митрополит Вінницький, постійний член Священного Синоду Симеон. Колишній митрополит Московської церкви прибув на Синод одним із перших.

Предстоятель УПЦ митрополит Епіфаній ішов пішки до Будиночку митрополита майже від самих воріт в’їзду на територію заповідника. «Розглядатимемо поточні питання, це чергове засідання…», - спокійно відповів він журналістам. Предстоятель зізнався «Главкому», що не спілкувався з почесним патріархом після його резонансної прес-конференції. «Тільки у Верховній Раді під час інавгурації (президента Володимира Зеленського – «Главком») ми привіталися… Ми не сиділи близько один від одного. Нас розсадили, чомусь. Це не від нас залежало, а від протоколу… Ні у мене до нього, ні у нього до мене ніяких запитань одне до одного не було», - сказав митрополит Епіфаній.

Ані предстоятель церкви, ані інші архієреї не захотіли задалегідь розкривати порядок денний сьогоднішнього зібрання і розказувати, чи планується обговорення конфлікту між архієреями. «Якщо архієреї-синодали підніматимуть це питання (конфлікту із патріархом Філаретом), то обговорюватимемо. Я особисто підтримуватиму архієреїв у тій думці, яку вони будуть висловлювати», - дипломатично відповідав предстоятель церкви Епіфаній.

У той же час постійний член Синоду митрополит Макарій висловив думку, що це Епіфаній повинен ініціювати обговорення. «Це не від мене залежить, це залежить від предстоятеля (розгляд конфліктних питань, які піднімає Філарет – «Главком»). Головує предстоятель. Від нього повинне бути не мовчання, а пропозиції…», - ділився роздумами Макарій.

Поза тим, «Главкому» ще напередодні засідання зі своїх джерел вдалося дізнатися, що двома ключовими питаннями, які увійшли у порядок денний архієрейського зібрання, стали конфлікт між Епіфанієм та Філаретом, а також висвячення в єпископи архімандрита Епіфанія (Дімітріу) з Греції.

«Важка артилерія» Філарета
Слід нагадати, що за два тижні до Синоду почесний патріарх Філарет розіслав 60 архієреям УПЦ листи-запрошення на «урочисте молитовне спілкування» в пам'ять про священномученика Макарія, яке відбулося 14 травня. У ЗМІ заговорили про серйозний розкол в середині Української православної церкви, від якого, безсумнівно, виграє Москва. Але на запрошення почесного патріарха приїхати 14 травня до Києва відгукнулися всього четверо архієреїв, троє з яких представляють єпархії Української церкви у Росії. У церковних колах цей факт назвали демонстрацією справжньої підтримки почесного патріарха серед єпископату, тобто її відсутності. Та навіть ті архієреї, які прибули на запрошення Святішого, не заявляли про те, що в конфлікті між Епіфанієм і Філаретом підтримують почесного патріарха, воліючи зберігати нейтралітет. Не лунало з їх вуст і те, що Київський патріархат продовжує існувати. Вочевидь, така ситуація не могла задовольнити поважного архієрея, одного із засновників саме Київського патріархату.Новою можливістю продемонструвати власну підтримку для Філарета став сьогоднішній Синод. Перед початком засідання біля службового заїзду на територію заповідника Софія Київська розпочалася акція протесту вірян з Одеси, які виступали на підтримку Філарета і проти Епіфанія. Нібито саме після того, як предстоятелем Помісної церкви став Епіфаній очільник Одеської і Балтської єпархії єпископ Павло доклав руку для того, щоби без волі парафіян змінювати священиків і місцевих храмах, забирати храмів антимінс (посвячену хустину із зашитою частинкою мощів святих на престолі в православних церквах. Без неї не можна служити літургію – «Главком»), таким чином виживаючи громаду. Мова іде, зокрема, про конфліктну ситуацію навколо Храму Різдва Христового в Одесі. Митрополит Епіфаній на запитання «Главкома» про причини конфлікту в Одесі підтвердив, що там працювала спеціальна комісія, але до яких висновків прийшла, не повідомив.

Як Синод вирішував конфлікт
Засідання 24 травня стало першим зібранням верхівки церкви після того, як конфлікт між почесним патріархом Філаретом і митрополитом Епіфанієм став публічним. Нагадаємо, 14 травня колишній очільник церкви Київського патріархату заявив про те, що митрополит Епіфаній нібито не виконує домовленості, досягнуті при створенні Помісної цекрви. Зокрема мова йшла про розділення обов’язків в управлінні: тобто про те, хто насправді мав би керувати церквою. Сам митрополит Епіфаній кілька разів спростував слова почесного патріарха Філарета, заперечуючи існування подібних домовленостей.

Іншим приводом для конфлікту стали заяви Філарета, що Київський патріархат не ліквідований, хоча після Об’єднавчого собору у грудні минулого року звучала протилежна інформація. Почесний патріарх небезпідставно доводить, що де-юре Київський патріархат продовжує існувати. Але більшість єпископів не поділяє такої точки зору. Мовляв, умовою виникнення нової церкви було скасування реєстрації церкви Київського патріархату, під чим підписався сам Філарет. Почесний патріарх також обвинувачує молодого предстоятеля у не бажанні спілкуватися з ним. Засідання Синоду, здавалося, чи не найкраща нагода зустрітися і розставити всі крапки над «і».

У той час, коли інші архієреї заходили до будиночку не через парадний вхід, почесний патріарх під’їхав саме до нього, не перетинаючись з іншими архієреями. Приїхав, важливо зазначити, у патріаршому куколі. Промінь оптимізму примирення промайнув, коли на офіційній сторінці Української православної церкви з’явилися перші фотографії із засідання Священного Синоду, на яких видно, що за круглим столом почесний патріарх Філарет і предстоятель церкви Епіфаній сиділи поруч. Але, як виявилося через чотири години, примирення між предстоятелем і його наставником не відбулось.До журналістів першим вийшов Епіфаній. Найбільше усіх цікавила розв’язка конфлікту. «Звичайно, ми обговорювали ситуацію, яка склалася у Православній церкві України, ті заяви, які лунали протягом останніх двох тижнів. Святіший патріарх Філарет те, що він оприлюднив раніше, засвідчив і на засіданні Священного Синоду. Що існує Київський патріархат, його не знято з реєстрації. Хоча всі ми намагалися його переконати, довести, що зараз юридично немає церкви Київського патріархату… Певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що патріарх Філарет, на жаль, залишається твердий у своїй думці», - поскаржився митрополит.

Предстоятель церкви спробував зменшити градус протистояння і згадав, як сам відстоював позицію патріарха Філарета. «Дехто озвучує, що ми на першому Священному Синоді хотіли певною мірою обмежити Святішого патріарха Філарета, відправивши його на спокій. Але я відстоював його позицію, те, що саме він повинен продовжувати керувати парафіями Київської єпархії…», - запевнив Епіфаній.

Почесний патріарх Філарет вийшов з Будинку митрополита, коли вже більшість архієреїв розійшлися. Він одразу різко заявив, що незгідний із сьогоднішніми рішеннями Синоду, адже УПЦ має бути не митрополією Константинопольської церкви, а повністю незалежною – мати статус патріархату. «Автокефалія – це значить, що ми незалежні ні від Константинополя, ні від Москви, ні від іншої якоїсь церкви. А якщо ми залежні від тієї чи іншої церкви, то ми не маємо справжньої автокефалії», - нарікав патріарх. Філарет заявив, що майже всі рішення сьогоднішнього Синоду спрямовані на те, щоби в Україні не було Київського патріархату. Окрім того, на його думку, коли приймали Томос, то він був про автокефалію. Але незалежності у церкви насправді немає. «Зараз відбувається вплив на нашого предстоятеля промосковських сил. І їхнє завдання – зруйнувати Київський патріархат», - наполягав на своєму почесний патріарх, пообіцявши журналістам потім сказати, хто ж такі ці промосковські сили. «Я їх відчуваю. Якщо треба, я скажу і по іменам. Зараз не скажу, тому що ви перекручуєте», - сказав, як відрізав.

Філарет також поділився своїм баченням примирення. Мовляв, запропонував на Синоді зберегти єдність Української православної церкви і приймати Томос лише в тій частині, в якій він дає нам автокефалію. Але пункт про внутрішню єдність і «висловлення повної підтримки Блаженнішому митрополиту Епіфанію» відкинув, залишившись на самоті.

Усі архієреї, крім почесного патріарха, засвідчили, що не будуть змінювати підхід до Томосу, і, що важливо, в офіційній заяві відкрито заявили, що «Синод також висловив повну підтримку предстоятелю, Блаженнійшому Епіфанію».

Невідомо, якою була реакція Філарета на такий пункт заяви під час засідання, але до неї включили заклик про вирішення питань «в дусі братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення». Таким чином 90-річному почесному патріарху не вдалося переконати архієреїв, а Синод підтвердив, що УПЦ залишається на попередніх засадах і не буде відступатися від домовленностей зі Вселенським патріархом.

Михайло Глуховський, «Главком»
https://glavcom.ua/publications/fila...hu-596590.html
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 25.05.2019, 12:08   #85
Почетный легион
 Аватар для fox.
IP:
Сообщений: 21,347
"Спасибок": 8,963
Очки репутации: 49,278
Мнения: 2310
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от konotop Посмотреть сообщение
почесний патріарх Української православної церкви Філарет
Этого достаточно, для самоуспокоения.
В истории церкви место ему обеспечено.
Цитата:
Сообщение от konotop Посмотреть сообщение
аж до смерті
Скоро уже.
Сделал своё дело, надо вовремя освободить место другим.
___________
Комсомольцы, вата и подобные, вас не читаю и не коментирую.
Надеюсь на взаимность.
fox. вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.09.2019, 11:43   #86
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию


https://sprotyv.info/news/rosijska-a...go-patriarhatu
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.09.2019, 17:51   #87
Старожил
 Аватар для luasamotu
IP:
Сообщений: 1,214
"Спасибок": 233
Очки репутации: 0
Мнения: -2421
Доп. информация
По умолчанию

За Украинской Православной Церковью Московского Патриархата( УПЦ МП) стоит Правда её прародительницы - Русской Православной Церкви
Ибо, большая половина православных украинцев крестилась именно в РПЦ, а не в этом болоте самодельных кустарных украинских церквях нового беспринципного поколения, которые сами не понимают откуда они взялись.

Цитата:
Сообщение от fox. Посмотреть сообщение
Скоро уже.
Эти никчемные идиоты уже договорились до того, что обвиняют киевского патриарха Филарета в зраде.

Пустозвоны, не ведущие Бога в душе и его элементарных правил на земле.
Вчера, они рушили наши национальный памятники, а завтра начнут рушить церкви, где сидят "враги" их убогой сельской философии.
luasamotu вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 20.09.2019, 20:36   #88
Почетный легион
 Аватар для igma
IP:
Сообщений: 19,582
"Спасибок": 14,144
Очки репутации: 50,829
Мнения: -1480
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от luasamotu Посмотреть сообщение
стоит Правда её прародительницы - Русской Православной Церкви
РПЦ це самозванці, які підкупом і шантажем здобули визнання...
Саме Київська митрополія православної церкви і є первинна, тому саме КП або ПЦУ і є її наступницею...
___________
Коли запала тиша на землі, Європа тішилась, отримавши свободу,
Та довго ще вела важкі бої маленька армія великого народу!
igma вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 06.10.2019, 08:21   #89
Старожил
 Аватар для luasamotu
IP:
Сообщений: 1,214
"Спасибок": 233
Очки репутации: 0
Мнения: -2421
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от igma Посмотреть сообщение
РПЦ це самозванці, які підкупом і шантажем здобули визнання...
Саме Київська митрополія православної церкви і є первинна, тому саме КП або ПЦУ і є її наступницею...
Не в моих правилах отвечать забаненным, но...
Пока, твоя киевская митрополия в носу ковырялась, именно РПЦ сохранила основы православия в Украине.
Правдами или неправдами, но у РПЦ были все права на каноническую территорию Украины и нужно поблагодарить этих христианских подвижников за то, что сейчас именно православие правит душами украинцев, а не какие-то недотёпы из Украинской греко-католической церкви или тому подобные архиреи выдуманных конфессий.
luasamotu вне форума  

Сказавших "Фууу!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.10.2019, 22:24   #90
Почетный легион
 Аватар для konotop
IP:
Сообщений: 5,621
"Спасибок": 5,091
Очки репутации: 48,816
Мнения: 5136
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Цитата:
Сообщение от luasamotu Посмотреть сообщение
Правдами или неправдами, но у РПЦ были все права на каноническую территорию Украины.
А как это можно неправдой получить право на каноническую территорию Украины?
Вы хотите обмануть бога?
Ну ну....
Еще расскажите ему о своих планах на будущее...

Сообщение добавлено 19.10.2019 в 22:28.

Елладська церква внесла у диптих ім'я предстоятеля ПЦУ Епіфанія
19.10.2019
На літургії Елладської Церкви у Салоніках виголосили ім'я предстоятеля Православної церкви України Епіфанія. Про це повідомив у Facebook народний депутат від "ЄС" Ростислав Павленко.
Нардеп за часів президентства Петра Порошенка був причетний до процесу переговорів щодо надання Томосу. Він наголосив, що це свідчить про фактичне визнання ПЦУ грецькою церквою. Відбулося це під час спільної літургії Константинопольського патріарха Варфоломія та предстоятеля Елладської Православної Церкви архієпископа Ієроніма.
"Елладська церква внесла до диптиху ім'я предстоятеля Православної церкви України. Вперше ім'я блаженнійшого Епіфанія було згадано під час великого входу на божественній літургії у Салоніках, під час співслужіння святійшого Патріарха Вселенського Варфоломія та блаженнійшого архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма. Відтепер Елладська церква вступила до канонічного спілкування з ПЦУ. Визнання ПЦУ Церквою Еллади відбулося", – написав він.
https://www.5.ua/polityka/elladska-t...ia-201234.htmlСообщение добавлено 19.10.2019 в 22:41.

Можно ли отнять Киево-Печерскую лавру у УПЦ (МП)?В Украине обсуждают вопрос создания единой поместной православной церкви и передачи права пользования зданиями Киево-Печерской лавры от одной религиозной общины другой.
Сейчас часть лавры использует Украинская православная церковь (Московского патриархата). Киевский патриархат говорит, что она мирным путем непременно станет "украинской" после создания единой поместной Православной церкви в Украине.
BBC News Украина решила разобраться в том, насколько вообще возможна передача права пользования одним из старейших монастырей Украины и как это сделать.

Роль правительства
Территория лавры - собственность государства и принадлежит Национальному Киево-Печерскому заповеднику.
Правительство в июле 2013 года передало Украинской православной церкви (Московского патриархата) в пользование 79 помещений лавры, остальные продолжает занимать заповедник.
В перечне религиозных организаций под названием "Украинская православная церковь" зарегистрирована именно Киевская митрополия Московского патриархата. Такое название не может иметь ни одна другая религиозная организация.
По словам директора департамента по делам религий и национальностей Минкультуры Андрея Юраша, решение правительство тогда принимало очень быстро, "буквально за 7 дней".
Причина спешки - стремление успеть до 1025 годовщины Крещения Руси, сказал он BBC News Украина.
Юрист компании Investment Service Ukraine Владимир Пищида отметил, что, исходя из действующего законодательства лавру передали УПЦ безвозмездно и бессрочно.
Поскольку правительство предоставило помещения лавры в пользование УПЦ (МП), то правительство может само свое решение и отменить, подчеркнул юрист в комментарии BBC News Украина.
https://www.bbc.com/ukrainian/news-russian-45140954
___________
Гоголь - Максимовичу
СПб. июля 2 <1833>.
Бросьте в самом деле кацапию, да поезжайте в гетьманщину
konotop вне форума  

Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Национальная борьба и национализм Полковник Мировая политика 386 17.04.2012 09:28
Вольная борьба Модный Спорт форум 18 28.12.2010 23:20
Политический фокус или борьба с ГМО Смертник Основной 25 03.09.2010 15:32
Произвол и борьба с ним zabava Теревені 1 17.06.2007 17:36


Часовой пояс GMT +3, время: 20:01.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2020