Я люблю Киев

КИЕВСКИЙ ФОРУМ
КУЛЬТУРНОГО ОБЩЕНИЯ
FORUMKIEV.COM
Правила Новое Вопросы Ссылки
КИЕВ ПОГОДА ИСТОРИЯ ТУРИСТУ
N-728-MI-2
Вернуться   Киевский форум > Общительный > Религия

Вселенський патріарх

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 29.02.2020, 22:35   #1
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,170
"Спасибок": 30,411
Очки репутации: 138,716
Мнения: 8695
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию Вселенський патріарх

Патріарх ХХІ століття, який надав Україні томос: Варфоломій І святкує 80-ліття


29 лютого 2020, 16:05
  • Дмитро Горєвой


Вселенський патріарх Варфоломій I виступає на церемонії відкриття галереї портретів видатних діячів України і виставки православного живопису України, що було здійснено в рамках урочистостей з нагоди 1020-річчя Хрещення України-Русі, 26 липня 2008 року


(Рубрика «Точка зору»)
29 лютого святкує свій 80-й день народження Вселенський патріарх Варфоломій І. Він відіграв одну з ключових ролей для унезалежнення і визнання Українського православ’я.


Вселенський патріарх Варфоломій I під час візиту до України. Київ, 25 липня 2008 року
Трагедія греків та Константинополя

У часи Другої світової війни, через 20 років після масового виселення греків із Малої Азії, в маленькому селищі на острові Імброс народився Димитріос Архонтоніс – майбутній 270-й патріарх Константинополя – Нового Риму. Бути греком у Туреччині після грецько-турецьких війн і так званої «Малоазійської катастрофи» дуже важко. Однак, схоже, було потрібно, щоб саме цей грецький юнак народився у Туреччині, був її громадянином, а отже, міг займати керівні посади у першій за честю православній кафедрі у світі.
Наразі про колишню велич Константинополя свідчить лише перше місце у Диптиху – переліку православних церков – та окремі церковні споруди сучасного Стамбулу. Вже понад п’ять століть це місто є головним символом величі Турецької держави. За цей час православні встигли багато чого пережити під владою мусульман. Патріархи стали залежними від світської влади, їх обмежували у пересуванні, закривали семінарії для підготовки майбутніх кадрів, а деяких навіть вішали на брамах власної патріархії. Але, окрім знищення окремих патріархів, турецька влада вдавалася до винищення самого інституту Константинопольського патріаршества. Світська влада в Анкарі і досі не визнає за патріархом титулу «Вселенський», вважаючи його керівником місцевої релігійно-етнічної громади православних греків. Те, що він є першим серед 300 мільйонів православних вірян, – ігнорується.
Саме у таких умовах функціонує сучасна Константинопольська патріархія. Проте це своєрідне щеплення від тих хвороб, на які страждала церква. Середньовічний Константинополь був столицею імперії. Симбіоз церкви і влади там був настільки сильний, що «духовні скрєпи» сучасної Росії на тлі Візантії виглядають войовничим атеїзмом. Константинопольська церква, як і будь-яка державна церква, не була позбавлена цих хвороб. Але завоювання турками Константинополя у 1453 році кардинально змінило ситуацію. Церква просто вимушена була переорієнтуватися з фокусу уваги на державі на свій народ. Саме в таких умовах формуються й живуть православні, де вони становлять меншість на Близькому Сході. Це те, що не розуміють православні слов’яни, які звикли до домінуючої ролі православної церкви у своїй країні.


Вселенський патріарх Варфоломій I (архівне фото)
Саме фокус на народі був однією з найбільших мотивацій патріарха Варфоломія вирішити «українське питання». Він неодноразово говорив про те, що воліє повернути мільйони віруючих до церковного спілкування. Це те, що ним керувало і чого дійсно не розуміли церковні функціонери, сформовані у радянський час. Вони звикли до політики, до діалогу з владою, а тому піклування про народ вважали не більше ніж необхідною риторичною фігурою.


Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Нетиповий єрарх

Патріарх Варфоломій незрозумілий радянським і пострадянським єрархам та вірним. Його не цікавлять фінанси, він не намагається встановлювати монополії на надання релігійних послуг – тобто не поділяє основних інтересів єпископату РПЦ. Проте дійсно переймається екологією, що не типово, та і не зрозуміло для пересічного пострадянського єрарха. У більшості з яких за плечима лише середня професійна освіта. До речі, саме за піклування станом навколишнього середовища Варфоломій здобув прізвисько «Зелений патріарх». Він переймався найважливішими проблемами сучасності ще задовго до народження таких мейнстрімних особистостей, як Ґрета Тунберґ.


Вселенський патріарх Варфоломій I під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі (архівне фото)
Варфоломій – доктор канонічного права. Вчився у відомих університетах Європи, з дійсно видатною історією. Папський Григоріанський університет, Мюнхенський університет, Екуменічний інститут Босе та Папський східний інститут – наукові школи патріарха. Він розуміється на церковних канонах, що б там не казали його опоненти. Володіє 8 мовами: грецькою, турецькою, англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською та латиною.
Варфоломій гідний своїх нащадків. Його керування Вселенським престолом одне з найдовших в історії, а він обіймає першу православну кафедру вже 28 років і 4 місяці. Більше керували лише єпископ Візантійський Тит у ІІІ столітті (30 років) і Константинопольський патріарх Сергій І у VI столітті (28 років і 7 місяців). І це при тому, що середній термін правління Константинопольських єрархів становить 7 років.


Вселенський патріарх Варфоломій I під час візиту до України. Київ, 25 липня 2008 року
Видав два томоси про автокефалію

Варфоломій – другий зі всіх Вселенських патріархів, що видав два томоси про автокефалію. Один у 1998 році – Церкві Чеських земель та Словаччини, а другий у 2019 році – Православній церкві України. До нього це встиг зробити лишень один єрарх – патріарх Веніамін, надавши томоси Албанській і Болгарській церквам. Проте у Варфоломія ще є шанс обігнати свого попередника, якщо буде вирішена криза у Північній Македонії і тамтешній церкві буде надано томос про автокефалію.


Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній (праворуч) в момент отримання від Вселенського патріарха Варфоломія томосу про автокефалію. Стамбул, 6 січня 2019 року
Очільник Вселенського престолу здійснив чимало закордонних поїздок. Його церковна діяльність призвела до руйнації монополії Російської православної церкви у посткомуністичних країнах. Автономія для Естонії й Фінляндії, автокефалія Україні, вивільнення церкви Грузії, переорієнтація Болгарської патріархії й відродження Албанської архієпископії – все це результат титанічних зусиль «першого серед рівних». Фактично патріарх Варфоломій – це такий собі православний Іван Павло ІІ, який зробив суттєвий внесок у руйнацію «Імперії зла».
Патріарх Варфоломій не потопає у розкоші дорогих аксесуарів, елітних авто чи люксової нерухомості. Однак він вміє вирішувати глобальні людські проблеми, вертати, а не відвертати людей від церкви. Певно, це і є ознака справжнього патріарха ХХІ століття.
Дмитро Горєвой – релігієзнавець
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 09.03.2020, 21:34   #2
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,170
"Спасибок": 30,411
Очки репутации: 138,716
Мнения: 8695
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию
About this websiteduhovnyfront.com.ua


Патріарх Варфоломій: Будь-яка опозиція питанню автокефалії ПЦУ не є канонічною - Духовний фронт


8 березня під час святкування Неділі торжества Православ’я Вселенський патріарх Варфоломій згадав питання автокефалії Православної Церкви України. Про це повідо...
___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 28.05.2020, 22:31   #3
Почетный легион
 Аватар для fox.
Сообщений: 25,210
"Спасибок": 10,542
Очки репутации: 56,849
Мнения: 1724
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от mob15a Посмотреть сообщение
питання автокефалії Православної Церкви України.
Священный синод Вселенского патриархата снял анафему с главы УПЦ КП Филарета и предстоятеля УАПЦ Макария.
Кроме того, Синод принял решение о признании незаконной аннексии Киевской митрополии Российской церковью в 1686 году.
Что это значит ?
УПЦ КП и УАПЦ в данный момент находятся под омофором Вселенского патриарха.


Кров Бога.
Томос.
Хто в Україні справжній ?


Як держава і церква встановлюють зразок правильного громадянина
А теперь представьте, что Бог есть. Усложним задачу: представьте, что классическое христианство имеет к нему некоторое отношение. В частности, украинская православная церковь. Только после этого интеллектуального усилия можно затевать серьезный разговор о Томосе.

Для начала справка: церковь для верующего это не только сообщество людей, исповедующих некое учение. Догматы, доктрины и вообще слова, конечно, важны. Но в церковь принимают и тех, кто еще не выучил слов (младенцев) и из нее не гонят тех, кто их уже забыл (глубоких стариков) или никогда не понимал – сумасшедших. Потому что церковь – это не только и не столько слова, сколько кровь. Кровь Бога.

Отправная точка – тайная вечеря Христа и его учеников. «И когда они ели, Иисус взял хлеб и, благословив, преломил и, раздавая ученикам, сказал: примите, ядите: сие есть Тело Мое. И, взяв чашу и благодарив, подал им и сказал: пейте из нее все, ибо сие есть Кровь Моя Нового Завета, за многих изливаемая во оставление грехов» (Мф.26, 26-28).

Нет сомнений, что речь идет о телесном соединении с Богом. Во всех Евангелиях, передающих слова Христа, используются глаголы (в дошедших до нас древнегреческих текстах), которые можно перевести как «грызть», «глотать», «жевать». Эти слова вызывали недоумение еще у первых христиан, смущали их.

А гонителям давали повод обвинять христиан в каннибализме, распуская слухи, что во время богослужений те поедают какого-то человека. Именно эти слова заставили раннехристианского философа Квинта Септимия Флоренса Тертуллиана произнести знаменитую фразу: «Верую, ибо абсурдно».

С тех пор и по сей день для верующего человека просфора с вином, вкушаемая во время причастия (таинство евхаристии), не просто элемент обряда, а частица реального Бога, принимаемого так же, как младенец сосет грудь матери или старик поддерживает свои силы стаканчиком вина.

Причем здесь Томос ?

-|- Продолжение здесь. -|-
___________
Комсомольцы, вата и подобные, вас не читаю и не коментирую.
Надеюсь на взаимность.
fox. вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх
Старый 05.09.2020, 12:02   #4
Приезжий
 Аватар для Sardor
IP:
Сообщений: 36
"Спасибок": 4
Очки репутации: 0
Мнения: 119
Доп. информация
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от fox. Посмотреть сообщение
Кроме того, Синод принял решение о признании незаконной аннексии Киевской митрополии Российской церковью в 1686 году.
Что это значит ?
Не знаю точно, но мне кажется, это потому, что Левобережная Украина в 1654 г. вошла в состав Российского государства. Других причин не знаю.
Sardor вне форума  

Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.11.2020, 17:39   #5
киянин
 Аватар для mob15a
IP:
Сообщений: 35,170
"Спасибок": 30,411
Очки репутации: 138,716
Мнения: 8695
Доп. информация
- Автор темы - По умолчанию

Телеканал "Прямий"

Вселенський патріарх Варфоломій у День пам’яті жертв Голодомору відслужив панахиду за загиблими українцями.
prm.ua
Патріарх Варфоломій вшанував пам'ять жертв Голодомору
Вселенський патріарх Варфоломій у День пам’яті жертв Голодомору відслужив панахиду за загиблими українцями.

___________
Настане такий час, коли один казатиме „Слава Україні!", а мільйони відповідатимуть „Героям слава!"
mob15a вне форума  
Сказавших "Спасибо!": 1 (показать список)
Ответить с цитированием Вверх

Ответ

Метки
варфоломій, вселенский патріарх, православні віра

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе

Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
МП - московський патріархат Залізний Религия 2009 04.05.2021 23:28
Малосольные огурчики кисана Алкоголь и закуски 38 26.07.2019 21:09
Патріарх московській, гундяєв про слов"ян. Залізний Религия 3 19.07.2012 15:53
Як розкольники з РПЦ отримали патріархат Залізний Исторический форум 0 15.06.2010 15:01
Патріот України chuchaanat Основной 330 05.06.2009 13:35


Часовой пояс GMT +3, время: 23:02.


Работает на vBulletin® Версия форума 3.х.х. Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.

© ForumKiev.com 2007 - 2021